Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Liczne podtopienia w całym powiecie. W Kołaczycach samochody pod wodą!

32
Intensywne opady deszczu spowodowały, że stan wód gwałtownie się podniósł. Doszło do licznych podtopień zarówno w samych Jaśle, jak również w całym powiecie.









W Jaśle najgorsza  sytuacja panuje na ulicach Sobniowskiej, Granicznej, Kolejowej, Prusa i Niegłowickiej.





W całej gminie Tarnowiec jest bardzo groźnie, z minuty na minutę woda podnosi swój poziom, zalewając domy oraz pomieszczenia gospodarcze.

W Czeluśnicy wylał potok, pozalewane zostały domy, było zagrożenie zalania szkoły i sklepu. Podobnie sytuacja ma się we Wrocance, zagrożona jest szkoła, oraz domy.

Niektóre drogi w gminie Tarnowiec są nieprzejezdne (na odcinku Tarnowiec - Wrocanka) w Czeluśnicy i Brzezówce jest jeszcze możliwość przejazdu, jednak jak pisze nasz czytelnik "na własną odpowiedzialność".

Na miejscu pracują strażacy OSP. Straże pożarne nie nadążają z przyjmowaniem coraz to nowych zgłoszeń o podtopieniach. Gmina na bieżąco dowozi worki z piaskiem, mieszkańcy zabezpieczają szkoły, oraz najbardziej zagrożone domy.





Również gminę Kołaczyce doświadczyły dzisiejsze ulewy. Błonia znajdują się pod wodą. Jedno z gospodarstw zostało niemalże całkowicie zalane. Zalany został również samochód stojący na podwórku.

Na miejscu byli nasi redaktorzy. Będziemy Państwa informować na bieżąco o sytuacji powodziowej na terenie powiatu.

Naszych czytelników prosimy o nadsyłanie na adres redakcja@jaslo4u.pl zdjęć obrazujących sytuację na terenie powiatu.

Red.
Reklama

Komentarze: 32

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Sebastian Gierula
dnia 10.07.2010, 13:20 · Zgłoś
w Czaluśnicy najbardziej charowali ba np.pewien 9letni chłopak pomógł workowac piasek!!!!! [...]
Odpowiedz
0
@ Jonatan
dnia 18.05.2010, 20:29 · Zgłoś
a na końcu Pani Danusia z gminy Kołaczyce stwierdzi, że się nie należy..... odszkodowanie
Odpowiedz
-1
@ ane.
dnia 17.05.2010, 20:57 · Zgłoś
noo wreszcie ktoś zmógł sie i zrobil "słitasna focie" z powodzi w biezdziedzy!!! tutaj akurat ludzie topią sie duzo częsciej niz w jasle, a nagle jaslo najbardziej poszkodowane! i bardzo dobrze ze wkoncu zalało kogos kto mieszka przy głownej drodze i do sklepu czy koscioła paraduje sobie w szpilkach! niech tacy ludzie tez poczują sie tak, jak ci którzy mieszkaja blisko rzek! i an koniec dołoze tylko, ze mam nadzieje ze po takiej ilości wody władze "wyższe" tj.radni, pani burmistrz, itd. zainteresują sie stanem rzek, bo to co sie dzieje w naszej gminie przechodzi ludzkie pojęcie! radni i sołtysi maja głeboko [...]*** to, co działo sie przez ostati dzien i noc! nikt nie przyszedł zapytac sie czy czasem nie potrzeba worków z piaskiem! ale pieniądze to z łatwościa 'biora'! 3 tygodnie po powodzi przyjdą panie z PZU w klapeczkach i beda sie dziwic "jak tu wogole woda weszła"! niestety nikt wiaderkami do piwnic czy domów jej nie wlewał!!
Odpowiedz
0
@ kundzia
dnia 17.05.2010, 20:08 · Zgłoś
te 2 zdjęcia z błoni w KOŁACZYCACH to dom mojej 90-letniej babci
Odpowiedz
0
@ miki
dnia 17.05.2010, 18:29 · Zgłoś
czy ktoś się orientuje czy droga kołaczyce - jasło jest już otwarta?|?

Odpowiedz
0
@ Blondi16
dnia 17.05.2010, 18:16 · Zgłoś
Jeny Jeny, wiem gdzie to jest !
Odpowiedz
0
@ oli
dnia 17.05.2010, 13:42 · Zgłoś
To jest tragedia dla tych ludzi którzy tam mieszkają !!
Odpowiedz
0
@ LALALA
dnia 17.05.2010, 11:57 · Zgłoś
nie orientujecie sie czy droga jasło-kołaczyce jest dalej nieprzejezdna czy już można przejechac?
Odpowiedz
0
@ Agnieszka
dnia 17.05.2010, 10:39 · Zgłoś
podobno zamknieta,wylaly stawy i rzeka w krajowicach...
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 17.05.2010, 10:08 · Zgłoś
Bedzie Wenecja to se bedziesz plywal na miednicy :D
Odpowiedz
0
@ edwin furtek
dnia 17.05.2010, 10:05 · Zgłoś
u mnie za stodołą są większe wody
Odpowiedz
0
@ yhm
dnia 17.05.2010, 09:48 · Zgłoś
Trzcinica z godziny 1 na 2 w nocy była zalana całkowicie.... masakraa ; // mało powiedziane..
Odpowiedz
0
@ Ana
dnia 17.05.2010, 09:27 · Zgłoś
Droga Jasło Kołaczyce jest już nieprzejezdna
Odpowiedz
0
@ jaślan
dnia 17.05.2010, 08:35 · Zgłoś
Prusa i Kolejowa pływają jak zwykle. Dlaczego nie ma tu Kurowskiej i jej pazia?! Niech stanie do fotki, przecież to uwielbia. Ale ważniejszy jest deptak i rondo niż odprowadzenie wód opadowych. Złośliwość obecnie rządzących jest żenująca. Remontu Kolejowej pewnie dalej nie będzie. Odegramy się podczas wyborów. Zima Wasza wiosna nasza!:-((
Odpowiedz
0
@ monaliza
dnia 17.05.2010, 08:34 · Zgłoś
naprawde wielkie współczucia dla tych których ta powódź dotkneła, to jest straszne!!! Woda zabiera Ci wszystko, a Ty nie masz na to wpływu!!!
Odpowiedz
-1
@ halo
dnia 17.05.2010, 08:07 · Zgłoś
kolaczyce to powinno calkiem zalac pani burmistrz wielka 10000 z naszych podatkum miesiencznie mniej i wszystko bylo by inaczej
Odpowiedz
0
@ sobniowianin
dnia 17.05.2010, 04:49 · Zgłoś
w Sobniowie to podziekujmy panu pecowi i panu suremu. niech dalej tamuja doplyw wody do stawow obok szkoly. to nie jest pierwszy raz i kazdy mieszkaniec boi sie wypowiedziec w tej sprawie, ale wg mnie miarka sie przebrala. PS za duze straty i to z nasze kieszenie znowu pojdzie a im sie upiecze
Odpowiedz
1
@ pamietacz
dnia 17.05.2010, 01:38 · Zgłoś
Co przez 3 lata zrobił rząd Tuska

Niech rząd zbuduje wały w powiecie mieleckim

Ile jeszcze powodzi ma nawiedzić Podkarpacie, by rząd podjął konkretne działania przeciwpowodziowe dla górnej Wisły? - pyta senator PiS Stanisław Zając.

Do Sanoka przyjechał wicepremier Grzegorz Schetyna i wręczył samorządom promesy, czyli obietnice przyznania rządowej pomocy na usuwanie skutków powodzi, która nawiedziła województwo w ub. tygodniu. Wstępne szacunki mówią o stratach rzędu 120 mln złotych. Promesysą na kwotę 16 mln złotych.

Podkarpacki PiS w środę przypomniał, że rząd powinien wreszcie kompleksowo rozwiązać problem powodzi w dorzeczu górnej Wisły, co uchroniłoby od kataklizmu nasz region i Małopolskę. I wypomniał, że na początku roku z listy pewniaków do unijnego dofinansowania wypadły wszystkie projekty przeciwpowodziowe z województwa podkarpackiego. - Najważniejsze jest zapobieganie powodziom. Trzeba budować wały, zbiorniki retencyjne. Promesami nie załatwimy problemu - mówił na konferencji prasowej wiceszef podkarpackiego PiS poseł Stanisław Ożóg.

Z programu Infrastruktura i Środowisko wypadły m.in. dwa projekty dotyczące zabezpieczeń w powiecie mieleckim i tarnobrzeskim. Samorząd województwa podkarpackiego, na którego czele stoi pisowski marszałek Zygmunt Cholewiński zdecydował, że oba będą realizowane z Regionalnego Programu Operacyjnego. Z RPO ma pójść na te umocnienia 72,5 mln złotych. To program, którym w całości zarządza urząd marszałkowski. - Te pieniądze można byłoby przenaczyć na inne cele, np. na drogi. Budowa wałów to zadanie rządowe - podkreśla poseł Ożóg.

- Dziś nie powinno się rozlewać krokodylich łez nad zerwanym mostem na rzece Białce, tylko podjąć konkretne działania - mówił niedawno wybrany senator PiS Stanisław Zając. I pytał: - Ile jeszcze powodzi ma nawiedzić Podkarpacie, by rząd podjął konkretne działania przeciwpowodziowe dla górnej Wisły?

31-07-2008
źródło informacji: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Odpowiedz
0
@ oo
dnia 17.05.2010, 00:41 · Zgłoś
jest wlasnie wracalem
Odpowiedz
0
@ do las
dnia 16.05.2010, 23:21 · Zgłoś
kocham folusz
Odpowiedz
0
@ gm
dnia 16.05.2010, 23:12 · Zgłoś
ktoś się orientuje czy droga Kołaczyce - Jasło jest przejezdna??
Odpowiedz
0
@ deddd
dnia 16.05.2010, 22:40 · Zgłoś
podobno ma padac do końca tygodnia dalej:/ bedzie wenecja
Odpowiedz
0
@ Mia
dnia 16.05.2010, 22:33 · Zgłoś
Jeden dzień bardzo intensywnego deszczu, i takie zniszczenia?
Odpowiedz
0
@ paweł
dnia 16.05.2010, 22:10 · Zgłoś
Pozdro dla strażaków, mam nadzieje że nie powtórzy sie rok 2006 jak sie nie myle.

Odpowiedz
0
@ Pawel
dnia 16.05.2010, 22:09 · Zgłoś
"ciągle pada........"
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 16.05.2010, 21:55 · Zgłoś
kurcze szkoda golfika ;d
Odpowiedz
0
@ ruskie
dnia 16.05.2010, 20:12 · Zgłoś
To ruskie wywołaly rzeke
Odpowiedz
0
@
dnia 16.05.2010, 19:58 · Zgłoś
:((((
Odpowiedz
0
@ las
dnia 16.05.2010, 19:49 · Zgłoś
u nas w foluszu woda w potokach podnosi sie bardzo szybko co grozi zalaniem debowca i nieglowic
Odpowiedz
0
@ lolo
dnia 16.05.2010, 19:05 · Zgłoś
no to czeka nas walka z żywiołem . Prognozy na najbliższe godziny nie są optymistyczne , więc jeśli przez noc bedzie tak padać to ranek nie bedzie ciekawy
Odpowiedz
0
@ jacek
dnia 16.05.2010, 19:03 · Zgłoś
eeech ten kraj
Odpowiedz
0
@ UWAZNY
dnia 16.05.2010, 18:48 · Zgłoś
"W całej gminie Tarnowiec jest bardzo groźnie, z minuty na minutę woda podnosi swój poziom, zalewając domy oraz pomieszczenia gospodarcze."
ALE CO JEST GROŻNE...??!! FORMUŁOWANIE ZDAŃ NA 5+ :D
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.