Lider edukacji dla Jasła
27 marca w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie Plebiscytu EURO-POWIAT EURO-GMINA województwa podkarpackiego. Miasto Jasło zdobyło prestiżową nagrodę - Lidera Edukacji.


- To wyróżnienie jest dla nas bardzo ważne ponieważ zostało przyznane w momencie kiedy samorządy mają bardzo poważne problemy z finansowaniem oświaty. Kształtowanie dzieci i młodzieży w naszym mieście jest rzeczą nadrzędną, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że Jasło jest postrzegane na terenie Podkarpacia jako lider w tej dziedzinie - zaznaczył Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.


Celem Plebiscytu Euro-Gmina jest promocja i reklama najlepszych jednostek samorządowych - Liderów w różnych kategoriach i dziedzinach m.in. gospodarka i przedsiębiorczość, ekologia, służba zdrowia i opieka społeczna, bezpieczeństwo, edukacja, kultura, sport, turystyka, agroturystyka oraz najbardziej przyjazna gmina.
Patronat honorowy I Edycji Plebiscytu EURO-GMINA EURO-POWIAT Województwa Podkarpackiego objął Marszałek Województwa Mirosław Karapyta.
UM Jasła
