Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Likwidacja szkoły to pozbawienie życia wsi

292

W Zespole Szkół w Lipnicy Dolnej odbyło się spotkanie mieszkańców z władzami gminy oraz zaproszonymi gośćmi w sprawie zamiaru likwidacji tamtejszej szkoły.  Radni gminy zapomnieli o  mieszkańcach i nie uczestniczyli w zebraniu.

Cała sala była wypełniona mieszkańcami, którzy chcą walczyć o ocalenie szkoły  tak ważne dla wsi, jak często powtarzano na spotkaniu.  Wójt gminy Brzyska Rafał Papciak przedstawił spadek liczby uczniów uczęszczających do szkół. W  roku szkolnym 2005/06 dzieci było 891, a na obecną chwilę jest ich 675.

- Subwencja która przysługuje na każdego ucznia również zmalała. W latach 2005/06 do Zespołu Szkół  w Lipnicy Dolnej uczęszczało 123 dzieci, natomiast w  tym roku szkolnym jest ich 73 – mówił wójt Papciak. Na przyszły rok planowane wydatki w budżecie na funkcjonowanie szkół wyniesie 1 mln 700 tysięcy. – To nie jest tak, że edukacja w naszym kraju jest bezpłatna. W ubiegłym roku wypłaciliśmy tzw. czternastki dla nauczycieli w kwocie  ponad 200 tysięcy złotych. W tym roku będzie podobnie. Nowelizacja ustawy o finansach publicznych spowodowała, że gminy nie mogą zaciągać kredytów na wydatki bieżące – dodaje wójt.

„Wójt jest ojcem gminy. Ma jednakowo dbać o swoje dzieci”


W obronie szkoły stanęła była dyrektor Zespołu Szkół w Lipnicy Dolnej Maria Kurowska. Wspominała czasy  budowy placówki, do której w dużej mierze swój wkład włożyli mieszkańcy miejscowości. - Ile ja tu widzę ludzi, którzy tę szkołę budowali. Powstała ona w 1992/93 wielkim zrywem społecznym. Wójt jest ojcem gminy i jako ojciec ma jednakowo dbać swoje dzieci. Zlikwidowanie tej szkoły to pozbawienie życia wsi – powiedziała M. Kurowska, była dyrektor Zespołu Szkół w Lipnicy Dolnej. Podsunęła również pomysł wójtowi Papciakowi, na  zdobycie dodatkowych środków na szkołę.  - Jest coś takiego jak rezerwa budżetowa w ministerstwie finansów. Sama z niej bardzo dużo wyciągnęłam pieniędzy dla Jasła. Mogę wskazać urzędniczkę, która jest przyjazna. Podejrzewam, że grono nauczycielskie widząc trudną sytuację gminy jest w stanie zrezygnować z czternastek – dodała Kurowska.

Kompletna ignorancja


Głos  w sprawie zabrał wicekurator oświaty Antoni Wydro. - Trzeba być kompletnym ignorantem finansowym, żeby zaproponować, aby nauczyciele zrezygnowali z części wynagrodzenia. To jest prawnie niemożliwe. Apeluję bez złośliwości, bez polityki. Zasiądźmy dyskutujmy, a nie mówmy rzeczy, które nas skłócą, bo to nie ma sensu – zaznaczył wicekurator.

„Trwa demontaż państwa polskiego”

Na spotkaniu uczestniczył również poseł Bogdan Rzońca. Uważa, że wina jest po stronie rządu i koalicji PO z PSL-em. - Gdybyście tak chodzili na wybory, to dzisiaj kto inny  rządziłby Polską! W ciągu dwudziestu ostatnich lat w Polsce zamknięto pięćdziesiąt procent kopalni węgla kamiennego. Jest to wina rządu, który piąty rok rządzi. Nadszedł czas, żeby ogłupić Polaków do końca i stąd się biorą likwidacje szkół. To jest rozkład państwa polskiego – powiedział poseł Bogdan Rzońca.


Szok i oburzenie

Dyrektor Zespołu Szkół w Lipnicy Dolnej była zaskoczona wiadomością o zamiarze likwidacji placówki. Mimo, iż jest to mała szkółka, młodzież w niej ucząca się odnosi wysokie wyniki nauczania. Mają wiele osiągnięć w konkursach na szczeblu ogólnopolskim, powiatowym i gminnym. - Szkoła to nie tylko cyferki. Jesteśmy szkołą która znalazła się w pierwszej dziesiątce na Podkarpaciu pod względem wyników nauczania. Uważam, że jest to bardzo duży sukces jeśli chodzi o tak małą szkółkę. Uczniowie maja wiele osiągnięć na szczeblu ogólnopolskim, powiatowym i gminnym. W ubiegłych dwóch latach zorganizowaliśmy cztery festyny, z którego dochód przeznaczyliśmy na działalność szkoły i zakup busa. Sami dowozimy dzieci do szkoły. W zeszłym roku zaoszczędzaliśmy kwotę 10 tysięcy złotych, ale na koniec roku ta kwota została w budżecie gminy. W zeszłym roku rada rodziców przekazała kwotę 14 tysięcy złotych na rzecz gminy. Ogromnym szokiem dla nas było to, że nasza szkoła zostanie zlikwidowana do zera – mówiła dyrektor szkoły Urszula Chochół.

Na radnych gminy Brzyska spoczywa odpowiedzialność, gdyż to oni będą głosować  "za" bądź "przeciw" likwidacji szkoły.  Niestety, mieszkańcy nie mieli możliwości poznać strony radnych w tej kwestii, gdyż nie uczestniczyli w zebraniu pomimo pisemnych zaproszeń na spotkanie.

Ilona Czarnecka
Ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 21.01.2012, 14:43 , Tagi: Szkoła, Brzyska , Powiat Jasło, Bogdan Rzońca, Maria Kurowska
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ fan
dnia 21.01.2012, 14:48
Ocena
komentarza:
28
Dalej głosujcie na PO!!
@ wer
dnia 22.01.2012, 13:38
Ocena
komentarza:
9
dalej głosujcie na niekompetentnych ludzi-nieważne z jakiej partii kto jest tylko jakim jest człowiekiem. Ktos wybrał, wójta, radnych! A sytuacja szkoły tej jak i innych była do przewidzenia kilka lat naprzód-władza dysponuje danymi ile dzieci rodzi sie itp, dziecko idzie do szkoły jak ma 6 lat więc był czas! No ale lepiej wybudowac przy szkole salę sportowa za miliony i dać zarobić znajomkom a później ją zamknąć!
@ qwer
dnia 22.01.2012, 17:00
Ocena
komentarza:
19
"W ciągu dwudziestu ostatnich lat w Polsce zamknięto pięćdziesiąt procent kopalni węgla kamiennego. Jest to wina rządu, który piąty rok rządzi." Jak rząd który rządzi 5 lat miał wpływ na ostatnie 20 ?! Przecież AWS, UW, PiS, LPR, Samoobrona, Sld i PSL też rządziły! No proszę ja Was-powiedzcie mi że po takich wypowiedziach nadal będziecie głosowac na te same osoby!!! Ludzie nie dajcie się omamić!
@ hm
dnia 22.01.2012, 17:17
Ocena
komentarza:
9
To jest oczywiste, szkoda, że pan poseł nie podał, w jakich latach zamykano te kopalnie i dlaczego.
@ ewa
dnia 24.01.2012, 16:50
Ocena
komentarza:
2
Zgadzam się z Tobą . Takie brednie poseł wygłaszał, że głowa boli.
@ Honorata
dnia 21.01.2012, 15:00
Ocena
komentarza:
-44
Ale gdzie byli rodzice sie pytam???
@ do Honoraty
dnia 21.01.2012, 20:37
Ocena
komentarza:
22
Rodzice byli na sali - przecież widać na zdjęciu!
@ Mieszkaniec Sobniowa
dnia 21.01.2012, 15:03
Ocena
komentarza:
15
Pan Wydro w szkole 8semce w Jaśle-Sobniowie namieszał skłócił środowisko i trafiła się lepsza posadka to wyemigrował teraz próbuje w gminie Brzyska namieszać Jako kurator powinien znaleźć pieniądze brakujące dla szkół to wtedy miał by coś do powiedzenia
@ też mieszkaniec Sobniowa
dnia 21.01.2012, 17:56
Ocena
komentarza:
15
coś Ci się Kolego pomieszało.To Wydro chcieli "wysiudać" ze stołka dyrektora "ósemki" i wsadzić tam" Jeana Michela ORGANISTĘ"
@ Laura Diaz
dnia 22.01.2012, 14:21
Ocena
komentarza:
4
jean michel organista :))) padłam:)))
@ batman
dnia 22.01.2012, 16:20
Ocena
komentarza:
3
nio ja tez usmialam :):)
dobre to :)
@ babka
dnia 23.01.2012, 12:29
Ocena
komentarza:
1
może nie wracajmy już do tego.
@ lesmian.com
dnia 23.01.2012, 20:37
Ocena
komentarza:
1
I dzięki tym przepychankom burmistrz Maryśka rekomendowała Go do kuratorium w Rzeszowie.Nieposłuszenstwo zostało nagrodzone...
@ łodyniec
dnia 21.01.2012, 15:13
Ocena
komentarza:
27
proponuje referendum :) wtedy radni i ich wódz schowają sie pod stołki :)
@ jaślak patryiota
dnia 21.01.2012, 15:17
Ocena
komentarza:
-17
Dobrze, że pani Maria K zajęła się sprawami gminy Brzyska, bo tam jej miejsce. W Jaśle namieszała i tyle. Ludzie ze swojej wsi niech rządzą u siebie a nie w mieście do którego przyjeżdżają tylko na zakupy!! Wójt Papciak ma głowę na karku i zrobi tak, by ogół gminy, a nie tylko 1 wioska, nie ucierpiały.
@ łodyniec
dnia 21.01.2012, 15:23
Ocena
komentarza:
15
wy macie swojego mega mozga hahaha staroste ,tylko co on robi?? hmmm
@ jaślak patryiota
dnia 21.01.2012, 15:36
Ocena
komentarza:
-12
zamilcz człowieku i nie mieszaj się nam do tego co mamy w mieście!! zajmij się swoją zagrodą!!
@ łodyniec
dnia 21.01.2012, 16:09
Ocena
komentarza:
7
skad w tobie tyle agresji ? wielki jasielski patrioto :P chyba za dobrze ci sie zyje co? nie obawiaj sie rzad uprzykrzy ci to nedzne zycie i wtedy nie bedziesz sie tak pienil do innych POLAKOW :P
@ jh
dnia 21.01.2012, 17:38
Ocena
komentarza:
-6
dobre niech cala gmina ucierpi a nie tylko jedna miejscowosc
@ KES
dnia 23.01.2012, 13:57
Ocena
komentarza:
1
Likwidacja szkoły to śmierć dla wioski - ile już wiosek nie żyje !!!
@ do KES
dnia 23.01.2012, 15:22
Ocena
komentarza:
13
O, wiele wiosek umarło już taką śmiercią. O ile jeszcze mama z tatą czasem zawitają do odległej szkoły, o tyle babcia z dziadkiem bardzo, bardzo rzadko - zbyt daleko, aby dotrzeć na Dzień Dziadka i Babci, Jasełka, Opłatek, wieczornice itp. Pozostaje tylko siedzieć w domu i zerkać przez okno. Dzieci odwiezione autobusem nie wracają już po południu do szkoły na zajęcia pozalekcyjne, nie ma dojazdu, a rodzicom utyranym po całym dniu po prostu nie chce się kursować tam i z powrotem itp., itd. Życie kulturalne w takiej wiosce naprawdę umiera.
@ wojtq
dnia 21.01.2012, 15:20
Ocena
komentarza:
20
Przestań już udawać idiotkę p. Marysiu i nie graj na opinii ludzi którzy w tym momencie patrzą przez pryzmat likwidacji szkoły. Nie bój się jak Cię nie wybrali do sejmu tak dalej będziesz gnić na Podkarpaciu. A nauczyciele jak mają pensję 14 to dalej ją będą chcieli dostawać. Więc nie mydl oczu głupiemu ludowi bo nie tędy droga na Wiejską.
A co do tej rezerwy finansowej to na prawdę masz się Marysiu czym chwalić. Im więcej z tej rezerwy wydrzesz to potem więcej będzie do uzupełnienia. Czy na prawdę jesteś aż tak naiwna uważając że ludzie to przeoczą? Wydrzesz Ty to potem z podatków NASZYCH rezerwa ta będzie uzupełniania więc jest to takie pier...nie po antenie. Taka gra na czasie i rada na chwilę a nie na dłuższą metę. Non stop nie będziesz doić z rezerwy bo do tego (mam nadzieję) nie dopuszczą osoby odpowiedzialne za stan tejże rezerwy.
A Panu, Panie Rzońca proponuję darować sobie narzekanie na władzę. Jaruś dość narzeka w TV więc nam wystarczy tego zrzędzenia. Poczekaj se do następnych wyborów i wtedy nakłaniaj ludzi do postawienia krzyżyka przy waszych gębach. Ale wiem - podstęp to wasza technika pchania się do koryta. Pokazujecie swoje buźki tam gdzie można ugrać jakiś głos. Bo wmówicie cielętom że to przez obecny rząd, i że z wami będzie im lepiej i pójdą bydlątka do urny i zagłosują pewnie na PiS.
W sumie to mi już nie zależy. Niech idą i niech was wybiorą. 4 lata w tę czy w tę nie robi mi już różnicy bo kto nie siądzie na stołkach to taki sam się robi. Więc czym prędzej się ludzie na was przejadą tym prędzej będzie z wami spokój. A jak będzie na prawdę źle to spadam stąd z rodziną. Nie będę tu wegetował płacąc podatki za które Rząd się będzie bujał jednocześnie powiększając zadłużenie Państwa.
@ łodyniec
dnia 21.01.2012, 15:27
Ocena
komentarza:
16
bedziesz placil,placisz i placiles :) i nie zmieni tego zadna h... partia !!! tylko MY Polacy musimy wyjsc jak Grecy i rzadac swojego!!! niech darmozjady zarobia na siebie sami!!!
@ wojtq
dnia 22.01.2012, 09:41
Ocena
komentarza:
12
A żebyś wiedział że się stąd wyniosę i nie będę utrzymywał pasożytów takich jak ty wielki guru radny. Qtasie dietkę sobie podnieś jeszcze będziesz zdrowszy...
@ czytelnik
dnia 21.01.2012, 15:26
Ocena
komentarza:
25
nauczyciele maja jesli juz to 13! a rodzice walczcie o wsoja szkole i nie dajcie sie wkopac w jakies stowarzyszenia , gdzie banda oszolomów ( przyklad sieklówki - cukiernik, robotnik, ekspedientka) pozwalniali tych którzy byli niewygodni a na to miejsce zatrudnili rodzine, dyrektorka bez prawa głosu robi to co jej każą ... paraodia. Zycze wytrwalosci rodzicom w walce o szkole publiczną.
@ bw
dnia 21.01.2012, 16:07
Ocena
komentarza:
-9
jak się nie zna przepisów to lepiej sie nie wypowiadać...
@ czytelniczka
dnia 21.01.2012, 18:11
Ocena
komentarza:
5
Wszystkim życzyłabym takiego dyrektora jakim jest P. Stefanik. Myślę, że jej współpraca z zarządem stowarzyszenia jest b. dobra. Również autonomia dyrektora jest niezagrożona. Jeśli ktoś chce kąsać to zrobi to, zwłaszcza, że robi to anonimowo.
W szkole nie pracują ci nauczyciele, którzy chcieli niszczyć i dzielić a chyba nie jest to rola nauczyciela.
Pozdrawiam członków stowarzyszenia w Sieklówce i zarząd za odważne decyzje. Tak trzymać !!!
@ czytelnik i rodzic
dnia 21.01.2012, 18:51
Ocena
komentarza:
1
a nazebraniu bylo mowione ze ci, ze ci ktorzy byli za referendum (słowa prezesa), inne słowa prezesa - wszytkim wyzwalniam, którzy beda przeszkadzac, a podobno ma byc demokracja, jest autokracja - a ty sama chyba nie wiesz co piszesz, albo masz profity.
@ robert b.
dnia 22.01.2012, 08:00
Ocena
komentarza:
-5
zwiesz się czytelnik a nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ... lepiej zjedz stejka i popij dobrym suple...
@ max
dnia 22.01.2012, 08:33
Ocena
komentarza:
0
Popieram tych rodziców. Dbają o swoje dzieci a nie o pensje nauczycieli. W innych miejscowościach też tak powinni zrobić.
@ do maxa
dnia 23.01.2012, 15:29
Ocena
komentarza:
8
Nie licz na to, że nauczyciel, który za pensję stowarzyszonej szkoły nie utrzyma rodziny, będzie się solidnie przykładał do kształcenia twojego dziecka, jeśli nie będzie go stać na kształcenie własnego. Niestety będzie pracował, bo... musi i będzie szukał, gdzie dorobić.
@ jann
dnia 23.01.2012, 20:04
Ocena
komentarza:
-7
do czytelnika jeśli nie znasz wykształcenia zarządu to nie wypisuj bredni bo nie trafiłeś w ani jeden zawód .
@ jann
dnia 23.01.2012, 20:06
Ocena
komentarza:
-4
do czytelnika.
@ 01
dnia 21.01.2012, 15:35
Ocena
komentarza:
32
Jeżeli likwidacja szkoły brak funduszy,jeżeli zakup samochodów dla starostwa,PDPS Folusz (terenówka) wygenerowanie oszczędności. "Dzikie rządy dzikie obyczaje".
@ robert b.
dnia 21.01.2012, 15:40
Ocena
komentarza:
-10
jeśli coś jest nie rentowne to trzeba zamknąć ...
@ Buba
dnia 21.01.2012, 16:53
Ocena
komentarza:
25
Szkoła nie fabryka! Nie będzie rentowna, bo i dochodu nie przynosi.
@ obywatel
dnia 21.01.2012, 15:59
Ocena
komentarza:
37
radnych nie było bo za takie spotaknia się nie płaci
@ dragoness
dnia 21.01.2012, 16:05
Ocena
komentarza:
15
Jakie czternastki? Może jeszcze piętnastki i szestnastki? Gmina to może nie wie, co wypłaca, ale żeby nauczyciel (p. Kurowska) nie wiedział, to już wstyd! I to bzdurne gadanie o rezygnacji z wynagrodzenia. To jest po prostu prawnie niemożliwe.
@ łodyniec
dnia 21.01.2012, 16:11
Ocena
komentarza:
2
ojjj dragoness ty tez nie rozumiesz :) zrezygnujesz z czternastki ktorej niema czy nie? bo ja moglbym to zrobic, a co mi tam :)
@ bw
dnia 21.01.2012, 16:11
Ocena
komentarza:
-3
[cytat=bw]jak się nie zna przepisów to lepiej sie nie wypowiadać...[/cytat]
@ Buba 2
dnia 21.01.2012, 16:55
Ocena
komentarza:
8
Ja też chętnie zrezygnuję z tej czternastki i jeszcze nawet mogę ją odstąpić któremuś radnemu.
@ dragoness
dnia 21.01.2012, 17:46
Ocena
komentarza:
3
A ja się nawet zrzeknę mojej osiemnastki. Zresztą i tak już o niej zapomniałam :-)
@ msz
dnia 21.01.2012, 16:10
Ocena
komentarza:
-6
Czy w okolicach Jasła jest tylko jedna likwidowana szkoła?? Ale w/g redakcji J4U chyba tylko jedna.

A Pani Kurowskiej już dawno Jaślanie podziękowali ...
@ do msz
dnia 23.01.2012, 17:22
Ocena
komentarza:
8
Jesteś niedoinformowany ! Marysieńka wygrała ostatnie wybory w Jaśle ! Pokonała kilku jaślan i pokazała klasę !
@ P
dnia 21.01.2012, 16:41
Ocena
komentarza:
6
Oto efekt rządów PO. Na kolana przed Unią i Rosją, a swoim- dołożyć. Przerażające.
@ alfred
dnia 21.01.2012, 19:51
Ocena
komentarza:
-2
co ma do tego PO tylko Lipnica winna,rodzić więcej dzieci to szkołę powiększą
@ hahahah
dnia 21.01.2012, 17:03
Ocena
komentarza:
-14
sala po brzegi wypelniona mieszkancami:D ktora jest 2/2:D:D:D:D:DD:D:D
@ obsrewator..
dnia 21.01.2012, 17:06
Ocena
komentarza:
21
No jak radni mogli uczestniczyć??? ..skoro bawili się w jednej z Jasilekich restauracji!!!
Na spotkaniu nie dawli jeść za darmo a tam tak:]
@ sIs
dnia 26.01.2012, 19:16
Ocena
komentarza:
0
Jeśli już radni pojawiają się w jakiś restauracjach to ZAWSZE płacą sami za siebie. Wiem bo znam jednego. Mało tego często sami muszą sponsorować ze swojej kieszeni biby dla gości "z góry".
@ M
dnia 21.01.2012, 17:32
Ocena
komentarza:
38
Ulka trzymaj się, starajcie się wszelkimi siłami utrzymać szkołę publiczną, bo stowarzyszenia to niestety porażka, rządzi kto chce i ciągle trzeba poszukiwać kasy. Niestety nastała moda na likwidowanie ostatnich placówek życia kulturalnego na wsi. Likwiduje się najlepsze, małe szkoły, gdzie dziecko jest znane z imienia i nazwiska, gdzie zna się jego problemy itd., a tworzy się kombinaty, w których uczeń jest tylko numerem w dzienniku, gdzie spadają wyniki nauczania, ale ważne , że tak jest ekonomicznie. Myślę, że ktoś kiedyś odpowie za to co się teraz wyprawia. A miało być wyrównywanie szans dzieci miejskich i wiejskich. Śmiech... ale niestety przez łzy.
@ elf
dnia 21.01.2012, 18:17
Ocena
komentarza:
23
..to prawda ,że do zarządu stowarzyszeń trafiają zupełnie przypadkowe osoby, mające niewiele wspólnego albo wcale z edukacją czy zarządzaniem. Przykład - stowarzyszenia w gminie Kołaczyce
@ batman
dnia 21.01.2012, 19:16
Ocena
komentarza:
13
tak jak w szkole w Krajowicach
uciekajcie od stowarz.
@ głos
dnia 21.01.2012, 17:38
Ocena
komentarza:
18
Wszyscy znamy nieobecnych radnych swoim zachowaniem potwierdzili że ich kariera będzie się kończyć po jednej kadencji,a niech sobie bidule pojedzą za darmo,bo trzeba się będzie przestawić na domowy wichcik jak od korytka odepchają.
@ zetfa
dnia 21.01.2012, 17:44
Ocena
komentarza:
20
Na razie nadal nie rozmnażajmy sie i brnijmy w "zielone płuca Europy".Za kilka lat Helmut ,Francois,czy nawet Waniusza i Laszlo z ambony w Lipnicy czy zgoła z balkonu bloku w Jaśle będą strzelać do jeleni i saren przemykających zalesionymi i krzewiną zarośnietymi podwórkami...Nasze dzieci od dawna myją gary i napełniaja kieszenie czynszami Pakolom w Anglii,lub podcieraja tyłki starszym paniom i panom w Niemczech i Włoszech...Szumia jodły na gór szczycie...
@ Sven
dnia 21.01.2012, 17:48
Ocena
komentarza:
-23
Widać,że patron Papież nie pomógł przed likwidacją szkoły BUHAHAHAAAAAAAAAAAAA...
@ Sven
dnia 21.01.2012, 17:53
Ocena
komentarza:
-52
Zresztą w Lipnicy to same prymitywy mieszkają zatem mała strata z powodu upadku szkoły byle by się do Jasła hołota nie miała zamiaru pchać bo ich miejsce jest w [...]u i przy majątkach,których pilnuje pies na 1 metrowym łańcuchu.
@ łodyniec
dnia 21.01.2012, 18:14
Ocena
komentarza:
20
dlugo nad tym myslales? czy wogole nie myslisz?
@ uczen
dnia 21.01.2012, 18:24
Ocena
komentarza:
16
Sven... widać teraz kto jest prymitywny... dziecko 10 lat i sie do takich ważnych spraw miesza... Ogarnij się... co to w ogóle za komentarz??
"Widać,że patron Papież nie pomógł przed likwidacją szkoły BUHAHAHAAAAAAAAAAAAA..." chyba nie rozwinąłeś sie zbytnio intelektualnie... Takie coś to możesz sobie do kolegów pisać a nie na takich forach.
@ Sven
dnia 21.01.2012, 18:40
Ocena
komentarza:
-15
Czyżby niektórych tam znam byłe czerwone świnie,a teraz kościelne wynalazki---od czerwonych do czarnych więc mieszkają tam jednak osobniki prymitywne skoro w nich wierzą...
@ do Sven
dnia 21.01.2012, 22:03
Ocena
komentarza:
-4
No i narozrabiałeś: jutro i pojutrze też nie dostaniesz pieczonego jabłuszka.
@ aw
dnia 21.01.2012, 22:57
Ocena
komentarza:
-4
Sven z Ciebie to dopiero prymityw tak się zastanawiam tylko czy Ty po wypadku jesteś czy od urodzenia taki trachnięty .Wiesz co normalnie jak czytam Twoje komentarze to jestem za aborcją
@ do aw i innych
dnia 21.01.2012, 23:12
Ocena
komentarza:
13
Spokojnie,Sven to tylko chory troll internetowy
@ WE
dnia 21.01.2012, 18:07
Ocena
komentarza:
2
Zaproście Kaczyńskiego to on pociągnie Was od razu na dno. Bo tacy goście jak byli , to też nic Wam nie pomogą . To dziadostwo.
@ BIT
dnia 21.01.2012, 21:00
Ocena
komentarza:
3
ale kaczynskiego rzad nie zamykal szkol
@ BIT
dnia 21.01.2012, 21:01
Ocena
komentarza:
0
ale z ciebie dziad we
@ abit
dnia 24.01.2012, 00:04
Ocena
komentarza:
-1
bo nie zdążył
@ lenka
dnia 21.01.2012, 18:09
Ocena
komentarza:
4
"Jest coś takiego jak rezerwa budżetowa w ministerstwie finansów. Sama z niej bardzo dużo wyciągnęłam pieniędzy dla Jasła. Mogę wskazać urzędniczkę, która jest przyjazna. Podejrzewam, że grono nauczycielskie widząc trudną sytuację gminy jest w stanie zrezygnować z czternastek" – dodała Kurowska.
Ciekawe, czy gdyby nadal była dyrektorem tak chetnie rezygnowałaby z "kasy".A jeżeli ma taką moc to niech nakłoni nauczycieli do rezygnacji z czternastek. Przeciez mozna uchwałą Rady Pedagogicznej zrzec sie tych wrównań i w jakims stopniu uratować część środkow finansowych.
@ dragoness
dnia 21.01.2012, 18:27
Ocena
komentarza:
1
Błagam, już nie cytujcie tych głupot, bo się słabo robi! Nie ma czternastek, to po pierwsze, no chyba że w Lipnicy. Po drugie, gmina MUSI przelać pieniądze, nie można się ich zrzec. Najwyżej potem można dokonać darowizny na rzecz szkoły, na którą od razu poloży łapę gmina i istnieje bardzo niewielkie prawdopodobieństwo, że pieniążki wrócą do szkoły.
@ do dragoness
dnia 21.01.2012, 19:03
Ocena
komentarza:
3
za to są wyrównania :) niektórzy po kilka tysięcy złotych ... Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, bo na pewno nie o dzieci...Jest różnica między zarobkami gwarantowanymi przez Kartę Nauczyciela a zatrudnienie z Kodeksu Pracy. Poza tym skoro subwencja jest ponad 500 tys a na same zarobki dla nauczycieli wydaje się 900 tys to o czymś to świadczy... 1mln z hakiem to całkowity koszt utrzymania szkoły. Policz , czy aby na pewno nie da się utrzymać szkoły w ramach stowarzyszenia??? Aha,jest jeszcze jedna różnica ... Pracując na własny rachunek, czytaj w stowarzyszeniu nie przychodzi sie na dwie do pięciu godzin dziennie:)
@ kes
dnia 21.01.2012, 19:11
Ocena
komentarza:
-1
Za głosem Pani Kurowskiej niech nauczyciele przekażą pieniądze na cele szkoły. Mam wielkie obawy. A tak nawiasen to jak o mało co Pani poseł mówi takie banialuki które nie mają nic wspólnego z prawem to aż strach się bać. Prawo mamy takie jakich ludzi wybieramy.
@ dragoness
dnia 21.01.2012, 19:34
Ocena
komentarza:
0
Kilka tysięcy? Proszę, kto tyle dostał?!
@ do dragoness
dnia 21.01.2012, 20:46
Ocena
komentarza:
1
nie nauczyciele stażyści :)
@ abc
dnia 21.01.2012, 21:44
Ocena
komentarza:
7
wyrównanie wypłacone w tym tygodniu w Jaśle wynosi 160 zl słownie sto sześćdziesiąt na rękę dla nauczyciela mianowanego
@ ciekawski
dnia 22.01.2012, 15:40
Ocena
komentarza:
1
Ale do tych 160 zł trzeba dodać wszystkie koszta (podatki,ZUSy, srusy) wyjdzie brutto które należy POMNOŻYĆ przez ilość nauczycieli i będziemy mądrzejsi ile to kosztują CZTERNASTKI, bo z tego wynika, ze są i trzynastki. Proponuję sprawdzić w BIP ach ile to kosztują sami dyrektorzy szół.
@ abc
dnia 22.01.2012, 20:49
Ocena
komentarza:
8
wszystko wiadomo ale do tysięcy daleko,daleko więc po co ludziom wciskać taki kit i podjudzać bo gminni pracownicy też mają 13 o wiele większe
@ woźna
dnia 21.01.2012, 18:38
Ocena
komentarza:
7
Najlepiej, żeby najpierw pisioki zamknęły gęby-podżegacze!!! Ja mam znajomą minister i znajomego prezydenta. Nie ma sprawy! Załatwione!!! Oj pośle, z taką kobitą, która nie tak dawno jechała po Panu, jak po burej suce w jednej ławce bym nie usiadła?
@ pani dziekujemy
dnia 21.01.2012, 18:53
Ocena
komentarza:
0
Mario Kurowska tobie juz dziekujemy przekonalas sie sama w w yborach po co prostoto glos zabierasz teraz zacznij zyc z pensji nauczyciela.Coza parszywa zaklamana baba rozpacz.
@ marco
dnia 22.01.2012, 22:09
Ocena
komentarza:
2
mów za siebie
@ mieszkaniec
dnia 21.01.2012, 18:53
Ocena
komentarza:
31
Szok!!! Pod koniec grudnia radni podnieśli sobie i wójtowi uposażenia, by po nowym roku potajemnie przystąpić do likwidacji szkoły. Drodzy radni, jak żyć ???
@ do mieszkańca
dnia 21.01.2012, 20:59
Ocena
komentarza:
7
Jak żyć? Odpowiedź - krótko!
@ BIT
dnia 21.01.2012, 21:06
Ocena
komentarza:
2
a to dobre he he he he
@ Piotrek
dnia 21.01.2012, 19:12
Ocena
komentarza:
-2
Ludzie zamiast chodzić po spotkaniach i petycje pisać powinni wziąć się do roboty. Jak przyrost naturalny będzie większy to i wzrośnie subwencja oświatowa. Szkoły będą pełne i nikt nie będzie myślał o ich zamknięciu. Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą jak - więc do dzieła :)
@ Luter
dnia 21.01.2012, 19:18
Ocena
komentarza:
-1
Ta Marycha to wiarę chrzescijańską zmieniła na protestantytzm? Wszędzie w okolicach Dąbrówki wystepuje w roli protestantki. W proteście przeciw byłej chrześcijańce, nie chodzę na te spotkania, na których wali takim populizmem, że nawet psychol tego nie zrozumie.
@ szesnastka
dnia 21.01.2012, 19:28
Ocena
komentarza:
0
Kurowska jest tak prężna, jak sprężyna, więc niech się weźmie za robotę i stworzy katolicką szkołę, w formie stowarzyszenia. Chwali się , jakie to ma wtyki, to i kasę załatwi, tak, jak i czternastki, a może jeszcze lepiej?! PIĘTNASTKI!
@ KONRAD
dnia 21.01.2012, 19:32
Ocena
komentarza:
14
Czego wy ludziska chcecie??? Wybraliście co wybraliście sobie kogo chcieliście,to teraz ponoście odpowiedzialność za swoje czyny...Jaki pan taki kram!!! Lekcja głupoty,też kosztuje,bo mamy gospodarkę wolnorynkową,nie opiekuńczy socjalizm...
@ sąsiad
dnia 21.01.2012, 19:49
Ocena
komentarza:
7
Pieniądz i nienawiść rządzi światem a ludzie to tylko pionki w tej rozgrywce !!! .
@ normalny
dnia 21.01.2012, 19:50
Ocena
komentarza:
29
A może by tak obniżyć pensje w gminie bo na utrzymanie wszystkich szkół jest w bużecie 1 700 000 a na pensje pracowników gminy bagatela 2 000 000 ! Co wy na to? Może warto przyjrzeć się ich zarobkom a potem głupoty pisać o nauczycielach a przecież oni mają studia a w gminie pracują urzędniczki bez matury!
@ Zocha
dnia 21.01.2012, 20:48
Ocena
komentarza:
-2
Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera :)
@ BIT
dnia 21.01.2012, 21:09
Ocena
komentarza:
0
swieta prawda
@ pablo
dnia 22.01.2012, 10:20
Ocena
komentarza:
5
wybaczcie ale ostatnio urzędniczka pracująca w Waszym Jaśle nie potrafiła przeczytać co pisze na moim certyfikacie bo był po angielsku? smiać się czy płakać?
@ Paranoja
dnia 21.01.2012, 20:17
Ocena
komentarza:
12
Przyjrzyjcie się radnym z Brzysk, również są warci uwagi.
@ n-l
dnia 21.01.2012, 20:18
Ocena
komentarza:
5
ja rezygnuję z piętnastki i szesnastki, a moi koledzy z siedemnastki i osiemnastki
@ OBSERWATOR.
dnia 21.01.2012, 21:09
Ocena
komentarza:
-2
Normalny dobrze mówisz o tych pensjach , ale z tymi urzędniczkami bez matury trochę przesadziłeś bo ja tam widzę wszystkich wyszkolonych ,nawet sprzątaczki są po średnim wykształceniu a nie mówię już o nowo przyjętych może nie wszyscy wykształceni ale bardzo dobrze się prezentują na wyznaczonych stanowiskach i przynajmniej siedzą tam po 8 godzin a nie idą po paru lekcjach gotować obiadki dla swych kochających rodzin. Ale nie o tym chciałem jeśli jest dyskusja o likwidacji szkoły to pisać o szkołach a nie wypowiadać się na temat diet radnych i przewodniczącego bo ich to tez kosztuje takie manipulowanie i przyjęciami ja na swoim miejscu zrobiłbym wszystkim stowarzyszenia wtedy by zobaczyli jak się żyje za marne grosze ciężko zarobione gdzieś daleko od domu gdzie trzeba poświęcić tyle czasu co nie jeden pracownik do gminy by na nogach szybciej doszedł ,no ale społeczeństwo za wszystko zapłaci a panowie dalej będą swoje robić zamiast zająć się K A N A L I Z A C JĄ ...
@ wmv
dnia 25.01.2012, 21:04
Ocena
komentarza:
0
http://www.bip.brzyska.pl/index.php?id=63 oswiadczenia majatkowe wojat radnych i innych pracownikow gminy szczerze mowiac to chialbym za taka kase jak oni zyc
@ zainteresowana
dnia 21.01.2012, 21:36
Ocena
komentarza:
14
Ludzie zgubiliscie się w tych komentarzach tu nie chodzi o Kurowską i innych uprawiających tę wstrętną politykę, przestańcie o tym pisać,tu chodzi o szkołę i te biedne dzieciaki ,które nikomu nie zawiniły ,a chcą im zabrać te szkołę.Dlaczego te dzieci mają ponosić skutki kryzysu,zróbmy coś żeby oszczędności szukano gdzie indziej ,a nie na dzieciach,bo to jest ohydne-one same nie mogą się bronić
@ jkl
dnia 21.01.2012, 21:40
Ocena
komentarza:
24
a może by tak gminę zlikwidować i przenieść do kołaczyc ?
@ onaa
dnia 21.01.2012, 21:51
Ocena
komentarza:
11
Panie Rzońca weź Pan nie gadaj głupot, nie siej propagandy, którą ci w tej Warszawie podpowiada twój guru Prezes Jaro. Ludzie cię wybrali to im okaż jakąś pomoc a nie siej zamętu. Miałam cię za porządnego faceta ale ci mózg już zlasowali chłopcy Jarka - Hofman z Błaszczakiem. Jak lecisz samolotem z Warszawy do Rzeszowa co tydzień to pomyśl jak pomóc swoim wyborcom z Jasła i okolic a nie jak szerzyć defetyzm i czarnowidztwo. Dość już kłótni, mgły i brzozy smoleńskiej, teczek, kwitów, IPNu. Weźcie się do roboty żeby jakoś to Państwo mogło dalej funkcjonować a obywatele godnie żyć.
@ zbyszko
dnia 21.01.2012, 23:28
Ocena
komentarza:
11
A ja się pytam
1.Gdzie byli posłowie z naszego okręgu z koalicji rządzącej?,
2. Gdzie byli radni powiatowi z naszego okręgu wyborczego( Pawlusia widziałem ) gdzie reszta?
3. Gdzie byli radni gminy Brzyska?
4. Gdzie byli dyrektorzy pozostałych szkół?
Nie chodzi żeby byli oni za czy przeciw ale powinni być i się w tym temacie wypowiedzieć. Gdzieś niedawno słyszałem takie powiedzenie że jak się w trudnych sprawach chowa głowę w piasek to naturalne jest że na kopa wystawia się inną część ciała tak że proszę tych nieobecnych co schowali głowę w piasek żeby uważali na tą drugą wystawioną część ciała:)
@ pablo
dnia 22.01.2012, 10:22
Ocena
komentarza:
3
oni już podjęli decyzję więc po co mają być..
@ lesmian.com
dnia 23.01.2012, 20:24
Ocena
komentarza:
1
Na takie zebranie należy zamówic katering z wyszynkiem,wtedy frekwencja będzie o wiele większa. A Radni wszystkich maści przybędą nawet na piechotę...
@ jasiek
dnia 21.01.2012, 22:15
Ocena
komentarza:
-1
Wybraliście PO ,to teraz macie rządy Platformy! Zlikwidują Wam Szkołę a pieniądze przkażą emerytom z Grecji i Hiszpanii !
@ stivi
dnia 22.01.2012, 10:06
Ocena
komentarza:
4
i dobrze ,mamy na tyle aby pomagac innym :)grekom podniuslbym jeszcze zarobki i dodatki wszystkie wrucil, a szczegolnie te na rozgrzania samochodu i tez do sruby statku :) mieli ich tylko 150 w sumie. wiec czemu musza zrezygnowac ze 100 :)
@ łodyniec
dnia 22.01.2012, 10:09
Ocena
komentarza:
1
Do 12 000 euro rocznie dochodu Grek nie płaci podatku dochodowego. Ale ważniejsze są dodatki do pensji. Jest ich ponad pięćdziesiąt. Jest dodatek do utrzymania higieny w pracy, jeśli ktoś musi wziąć po pracy kąpiel. Jest dodatek dla córek generałów i pułkowników, jeżeli do 30 roku życia nie wyszły za mąż. Wtedy państwo uznaje, że mogły być źle traktowane w dzieciństwie, mieć traumę rodziny wojskowej i wypłaca im 2000 euro miesięcznie dodatku. Greków jest 10 milionów, co piąty bo 2 miliony pracuje w budżetówce.
@ RODZINNY
dnia 21.01.2012, 22:16
Ocena
komentarza:
-5
[Komentarz usunięto. Powód: obrażanie osób, do których się odnosił]
@ jaslak
dnia 21.01.2012, 22:41
Ocena
komentarza:
3
do wice kuratora przecierz jest malo kasy na szkoly to poco wice kurator zlikwidowac stanowisko po co ten caly cyrk zastanowcie sie co robicie przeciez to wy macie szokac pieniedzy pewno najlepiej zlikwidowac szkole jesli nie macie pomyslow to do prywaciarza za tysiac sto
@ Realista
dnia 21.01.2012, 23:00
Ocena
komentarza:
0
Jak ta baba(Kurowska) mogła rządzić Jasłem jak nie ma pojęcia o finansach dlatego już się nie dziwię że tak duże jest obciążenie budżetu miasta .
@ nauczyciel
dnia 21.01.2012, 23:01
Ocena
komentarza:
-7
Trochę wyjaśnienia się należy, bo nie wiecie co piszecie : czternastką tak w gminach,jak i w szkołach nazywa się wyrównanie jakie przysługuje nauczycielom po upływie roku jeśli nie uzyskali określonego poziomu płacy. I mogą się tego nauczyciele zrzec, np. wpłacając jako darowiznę na rzecz szkoły czy gminy.
Ale dla kilku prostaków nienawidzących Panią Marię za jej uczciwe rządzenie w Jaśle,( bo nie mogli ciągnąć kasy miejskiej), ta wypowiedź stała się pretekstem do jak zwykle chamskiego ataku w komentarzach. Darujcie to sobie, bo się ośmieszacie i szkodę wyrządzacie portalowi, bo jest całkiem fajny, a przez to niustanne wasze ujadanie na Kurowską traci wiarygodność, świeżość i nie chce się na niego wchodzić !
Ona ma swój autorytet i coraz większe grono zwolenników i tego nie zatrzymacie !
@ dragoness
dnia 22.01.2012, 11:21
Ocena
komentarza:
0
To chyba od dwóch dni się tak nazywa. A co się dzieje z darowiznami to już pisałam wyżej. Wszystkie pieniądze, nawet wypracowane przez szkołę, np. za wynajem sal są przekazywane organowi prowadzącemu i raczej do szkoły nie wracają, albo w niewielkiej części.
@ INNA
dnia 21.01.2012, 23:45
Ocena
komentarza:
-5
Dlaczego większe szkoły mają cierpieć przez TĄ szkołę?
@ henryk
dnia 22.01.2012, 00:54
Ocena
komentarza:
5
Ta Pani Kurowska namawia do korupcji?Menopauza!!!
@ wiki
dnia 22.01.2012, 02:22
Ocena
komentarza:
13
P.Mario jak mozna polecac na Wiejskiej przyjazna pania- czyzby na wiejskiej tylko po protekcji wszystko mozna zalatwic. Widocznie pani tak praktyke stosowala piastujac stanowisko burmistrza. Jestem z szokowana pani wypowiedzia. To ponoc tylko PIS walczyl i walczy z korupcja- czy taka Polske buduje PIS. Dobrze, ze Pani nie otrzymala mandatu posla.Coraz bardziej jestem przekonana, ze ludzie urodzeni do-60tych lat powinni odejsc od wladzy bo maja nawyki komunistyczne i tego nie da sie wyplenic w czlowieku i przynaleznosc do jakiej kolwiek partii politycznej nie zmieni nawykow. Pozdrawiam
@ do wiki
dnia 23.01.2012, 17:13
Ocena
komentarza:
-2
Ale macie myślenie ! Macie za złe komuś, kto się stara pomóc i podpowiedzieć Wójtowi !
I oczywiście od razu wmawiacie Pani Marii korupcję, choć wiadomo wszystkim, że jest najbardziej antykorupcyjną osobą na Podkarpaciu.
Nie rozumiecie, że taki urzędnik z Warszawy umie doradzić na co można pozyskać pieniądze i jak papiery wypełnić.
Ale Wójt woli siedzieć i narzekać, i likwidować to co jeszcze żyje !
@ xyz
dnia 22.01.2012, 08:35
Ocena
komentarza:
2
jednym słowem wielki cyrk
@ daro
dnia 22.01.2012, 09:00
Ocena
komentarza:
3
Macie racje,likwidujcie szkoły!Paną polityką bedzie lepiej manipulować i rządzic tępymi ludzmi.BRAWO DLA PANÓW POLITYKÓW ,OBY TAK DALEJ:(((
@ xyz
dnia 22.01.2012, 09:15
Ocena
komentarza:
2
homo sovieticus się dobrze manipuluje bez względu czy chodzą do szkoły czy nie.

Dobry przykład w jednej szkole dzieje się źle - dowalić wszystkim naokoło ...
@ biegły
dnia 22.01.2012, 09:10
Ocena
komentarza:
1
a dzisiaj w ten piękny zaśnieżony dzień wszyscy ładnie się ubierzecie ząbków nie umyjecie i pojedziecie swoimi gruchtami do kościółka. POMYŚLCIE TO NIE BOLI!!!
@ znający temat
dnia 22.01.2012, 09:35
Ocena
komentarza:
-5
jestem za likwidacja takiej małej placówki. Tutaj trzeba się zastanowić, po co w latach 90-stych nabudowano szkół co wioska, a dzieci wiadomo było,ze na wsi nie będzie się rodzić troje, czworo, pięcioro,sześcioro i więcej, choć ... pojedyncze przypadki wielodzietności były są i będą.
Jestem za dużymi szkołami, za wykształconymi nauczycielami (nie po LO), którzy myślą o dzieciach, a nie o polityce.
@ niestety
dnia 23.01.2012, 15:46
Ocena
komentarza:
3
Oj, nie znasz ty tematu.:(
@ jaslanin
dnia 22.01.2012, 09:48
Ocena
komentarza:
2
Na przyszły rok planowane wydatki w budżecie na funkcjonowanie szkół wyniesie 1 mln 700 tysięcy a tu 1 milon wywalony w błoto na kilka przesadzonych samochodów
http://www.jaslo4u.pl/nowe-samochody-dla-pzd-i-dps-w-foluszu-newsy-jaslo-12208
@ nauczycielka
dnia 22.01.2012, 09:48
Ocena
komentarza:
3
nie ma czegos takiego jak czternastka (zapytaj pan Panie Wójcie Żony - nauczycielki). W budżetówce a więc NIE TYLKO nauczycielom przysługują trzynastki. I na Miłość Boską jakie wyrównania po kilka tysięcy złotych??? Pracuje 15 lat i nigdy mi nie "wyrównali";) Dziwię się P. Wójtowi, którego zresztą uważam za odpowiednią osobę na odpowiednim stanowisku, że potrafi wyskoczyc z propozycją takich oszczędnosci (200 tys) po to żeby chyba skłócic wszystkich do reszty.
@ ewa
dnia 22.01.2012, 10:02
Ocena
komentarza:
-17
Ale wszyscy jesteście zazdrośni , tylko wam o pieniądze chodzi. A skoro się im należy to niech dostają i już. Dla tych co przeciw nauczycielom- w gminie Brzyska dostaliśmy już ,,czternastki po około 2 tys śre3 w gminie wystarczy.dnio". A szkoła i tak powinna zostać zamknięta,
@ licealistka
dnia 22.01.2012, 11:15
Ocena
komentarza:
2
Wójt nie zapyta żony o 14nastki i 13nastki bo wójt żony nie ma :) kociołapstwo moi mili.
@ macia
dnia 22.01.2012, 19:31
Ocena
komentarza:
2
Założę się że w pierwszym rzędzie stoisz w kościele i masz zdjęcie ś.p. Jana Pawła II w pokoju. Typowe katolstwo. kochaj bliźniego jak siebie samego wcielone w życie. Tobie do łóżka nikt nie zagląda
@ kolega z klasy
dnia 23.01.2012, 23:47
Ocena
komentarza:
0
do licealistki to bulwersujące o czym piszesz!!! ale ty weź przykład z tych którzy jak jest telewizja to i 3 razy do komunii idą żeby tylko ich sfilmowała ;-).
PS twoja samotnośc i wyalienowanie w naszej szkole spowodowane jest twoją niechęcią do płynu do higieny intymnej
@ afdeasfeafasefa
dnia 22.01.2012, 11:25
Ocena
komentarza:
1
proponuje wykonać telefon do uwagi sprawa jest bardzo kontrowersyjna, a jak nie to ZAMACH STANU !!!
@ obserwator
dnia 22.01.2012, 11:43
Ocena
komentarza:
11
likwidacja szkół jest to początek góry lodowej.Albowiem mieszkańcy okolicznych terenów zawsze uważali się za kogoś ważniejszego bo mieli wybudowane wille i to również dotyczy Brzysk Wróblowej zawsze wyśmiewali leni z miast i bloków.A tymczasem wszystko diabli biorą komunikacja prawie że zerowa mądrzejsi i zaradniejsi młodzi już dziś nie patrzą na willę tylko uciekają z tego zaścianka gdzie się dai za niedługo w tych pięknych domkach będą mieszkać sami staruszkowie.Bo niestety ludzie w miastach mają inne życie i nie chodzi mi tu wcale o Jasło bo to też zaścianek i burmistrz robi co chce ale o miasta oświecone w centralnej Polsce a nawet na śląsku tam rodzice nie liczą zarobków nauczycielom lecz jeszcze chętnie posyłają swe dzieci na zajęcia dodatkowe bo niestety czasy sie zmieniły i zeby być kimś nie wystarczy umieć czytać i pisać.Ale chyba to niedoczekanie na Podkarpaciu bo tu chyba rzeczywiście ma być teren zalesiony i będziemy paśc barany i kózki.A propos gdybym był tylko trochę młodszy to bym bez chwili wachania zmykał stąd.Nawet nasi ziomki pracują w Warszawie i wam powiedzą jak tam ludzie zarabiają i jak sa traktowani przez władze miasta.
@ lew@
dnia 22.01.2012, 11:47
Ocena
komentarza:
-3
z tego co mi wiadomo po zebraniu wiejskim w piątek nauczyciele oświadczyli ,że zrzekną się 13 , ale żeby w dalszym ciągu były organizowane imprezy przez rodziców takie jak; dzień nauczyciela , choinka, dzien dziecka - dokrapiane winem.
@ nauczyciel
dnia 22.01.2012, 18:05
Ocena
komentarza:
5
W Lipnicy nie obchodzi się Dnia Nauczyciela. Przygotuj raz Choinkę lub Dzień Dziecka to zobaczysz czy będziesz miał czas wypić herbatę podczas takiej imprezy. W tej szkole nie pije się alkoholu.
@ ojtam
dnia 22.01.2012, 19:13
Ocena
komentarza:
-2
Hehe, ciekawe! Od kiedy tylko pamiętam to podczas choinki, czy zakończenia nauki przez gimnazjalistów, organizuje się ucztę dla nauczycieli, więc nie mydlmy oczu ludziom że nauczyciel jest tak zapracowany że podczas imprez że nie ma czasu wypić herbatki !!! To rodzice latają koło grona nauczycielskiego, pieką ciasta, robią sałatki.
@ łopservatore
dnia 22.01.2012, 12:40
Ocena
komentarza:
3
To że teraz nie ma dzieci na tyle by mogły funkcjonować szkoły to wina min. PiSoli!!Przecież to za ich rządów "dobrobytu"ludziska nie spłodzili więcej dzieci!!A teraz wydzierają PiSgardziołka o tragedii.Tak tragedią jest brak dzieci spowodowany marną sytuacją ekonomiczną rodzin.To jest cena lat komuny i większej lub mniejszej działalności lub też braku działalności WSZYSTKICH poprzednich ekip rządzących.Z tym że PiS jest właśnie na czele.
@ LIPNICZANIE
dnia 22.01.2012, 12:41
Ocena
komentarza:
12
Dzien nauczyciela, choinka dzien dziecka były są i będą bo my się nie poddamy, a gmina to się nie bawi ,dopiero wczoraj był impreza no ale o tym to cisza, imprezy w naszej szkole organizowane są przez rodziców i za rodziców kasę i co komu do tego. A za czyje pieniądze imprezuje gmin?LIPNICA DO BOJU...NIE DAJMY SIĘ
@ jann
dnia 22.01.2012, 13:12
Ocena
komentarza:
-4
proszę uwierzcie mi tu nie chodzi o dobro dzieci jak powtarzali to nauczyciele w gminie kołaczyce,tu chodzi o ich kasę.a jeżeli ktoś ma coś do stowarzyszeń ten jest w błędzie.czytelnik w komentarzu napisał ,że w stowarzyszeniu rządzą ludzie z innym zawodem.niech rządzi kto chce byle dobrze.niestety wykształcenie to nie wszystko wiem to po zachowaniu własnie nauczycieli.aw gminie kołaczyce stowarzyszenia funkcjonują bardzo dobrze.szkoła w sieklówce ma naprawdę wzorową dyrektorkę i rodziców którzy ją wspierają.jest paru rodziców(ale to jednostki)przeciwnicy stowarzyszenia którzy za wszelką cenę chcą zniszczyć szkołę.nawet donosy wysyłają.apeluję do rodziców weście tą sprawę w swoje ręce,a zobaczycie że szkoła będzie lepiej funkcjonować jak teraz,
@ bobo
dnia 22.01.2012, 13:49
Ocena
komentarza:
2
zastanawiam się co z tymi budynkami po szkołach które zostały lub zostaną likwidowane też pójdą na sprzedaż.. bo po co mają stać pustostany...zostały nam jeszcze lasy państwowe...choć PO i tym się zajmie by ŻYŁO SIĘ LEPIEJ... MORDO TY MOJA...
@ racjonalizacja
dnia 22.01.2012, 13:51
Ocena
komentarza:
9
nie ma przemysłu->nie ma ludzi ->nie ma dzieci
urzędnicy muszą zrozumieć ze przemysł jest podstawą rozwoju
@ odpowiedż
dnia 22.01.2012, 14:05
Ocena
komentarza:
11
ha ha nic nie ma ale urzędnicy są i to z wypłatami jak za krola SASA
@ Do posła rzońcy
dnia 22.01.2012, 14:12
Ocena
komentarza:
11
Szacowny panie pośle!! Ogarnia mnie śmiech i ubaw po pachy, jak pan stoi w obronie szkoły w Lipnicy, jakie to piękne słowa pan prawi we wszystko wplątując oczywiście Tuska i Pawlaka. Proponuje Panu małą wycieczkę w przeszłość. Otóż rok temu gmina Kołaczyce zamknęła 4 szkoły, dużo większe niż ta w Lipnicy. Szczerze mówiąc nie przypominam sobie, żeby Pan bronił tych szkół, pokazał się chociaż na jednym spotkaniu, udzielił wywiadu itd. A dlaczego pana nie było. Odpowiedź jest prosta i jednoznaczna!!! Bo szkoły zamykała Pani Burmistrz Salacha, a nie Pan Papciak. Jeszcze tylko małe przypomnienie, w tym samym czasie rada powiatu zamykała szkołę w Nowym Żmigrodzie tam pan był do Kołaczyc, też było za daleko. Dlaczego? Bo szkołę w Nowym Żmigrodzie zamykał Starosta Kmiecik a w Kołaczycach Burmistrz Salacha. Jest pan marnym politykiem,głoszącym swoje wzniosłe idee w miejscach gdzie to jest wygodne, a pana przekonania są warte tyle co cały PIS.
@ lesmian.com
dnia 23.01.2012, 20:51
Ocena
komentarza:
2
Bardzo trafna,merytoryczna diagnoza. Na Wiejskiej siedzi jak truś zdominowany przez swoich braci starszych,ale jak zjedzie w teren to w duecie z Marią Byłą rozpowszechnia swoją demagogię...
@ ona
dnia 22.01.2012, 17:09
Ocena
komentarza:
1
nauczyciele to mistrzowie świata w wyciąganiu kasy: praca mniej niż pół etatu, 3 1/2 miesiąca wolnego, trzynastki, czternastki, płatne urlopy zdrowotne a i tak strasznie biedni i przemęczeni, tylko dlaczego co drugie dziecko chodzi na korki?
@ kwiatuszek
dnia 22.01.2012, 17:47
Ocena
komentarza:
2
ja sama jestem nauczycielem i zawsze wszystkikm mowilam i mowie ze nauczyciele zarabiaja bardzo dobrze i maja naprawde super
tylko teraz jest kwestia taka ze...
nauczyciel nauczycielowi nie jest rowny to zreszta tak jak w kazdym zawodzie..
sa tacy ktorzy
przyjda do szkoly
karza komus z klasy zapisac notatke na tablicy i tak cale zycie
a ktos siedzi za biurkiem...nic nie robi
a kase ladna bierze
a sa tez inni
dlatego naprawde
nie wkladajmy wszystkich do jednego woorkapowolanie powolaniu nie jest równe!
@ do kwiatuszek
dnia 23.01.2012, 18:12
Ocena
komentarza:
4
mówią, że największym przeciwnikiem nauczyciela jest ...drugi nauczyciel , i co ty na to kwiatuszku ?
@ ...
dnia 23.01.2012, 18:22
Ocena
komentarza:
1
czemu przeciwnikiem?
ja znam super nauczycieli!
naprwade takich ktorym sama duzo zawdzieczam!
i pozdrawiam wszystkich nauczycieli z powolania :)
@ aaaauuuuuu
dnia 23.01.2012, 23:25
Ocena
komentarza:
3
kwiatuszku, jeżeli Ty jesteś nauczycielem to wielki wstyd pisać z takimi "bykami" donosy.
@ kwiatuszek
dnia 24.01.2012, 08:36
Ocena
komentarza:
1
auauaua
miau kotek miau :)
coz za spięcie:)
:)
@ zetfa
dnia 25.01.2012, 17:00
Ocena
komentarza:
0
jeśli kwiatuszku naprawde jesteś nauczycielką? to z taką ortografią(karza) i poziomem wypowiedzi musisz sie trochę jeszcze pouczyć.
@ :)
dnia 27.01.2012, 20:47
Ocena
komentarza:
0
au
au
au
:)
coz za spiecie
@ do czyt.
dnia 22.01.2012, 17:32
Ocena
komentarza:
-4
Ale mamy Kuratora Oświaty ! Ale stanął w obronie szkoły ! Wstyd panie kuratorze za taką wypowiedź ! Przecież Kurator Oświaty powinien coś doradzić miejscowej społeczności, a nie pleść trzy po trzy, i czepiać się przedmówców.
Dawniej to władza miała klasę, a teraz...szkoda mówić ! Przyjedzie taki dziadek nie wiadomo skąd i próbuje udawać że coś ma do powiedzenia !
@ obserwator
dnia 22.01.2012, 17:53
Ocena
komentarza:
2
O jak pięknie wygląda Pani dyrektor szkoły.
Czyżby nowa bluzeczka ?
@ kwiatuszek
dnia 22.01.2012, 17:59
Ocena
komentarza:
-4
nie [...] to nowe wnetrze i przeristoczenie
nie m,asz co robic tylko komentarze glupie piszesz na temat bluzek
idz sprawdz czy Ty masz chjociaz czysta i wyprana
@ ......................
dnia 22.01.2012, 18:24
Ocena
komentarza:
-1
Kadra pedagogiczna:
Dyrektor: mgr Stanisław Wolak
W-ce dyr. : mgr Zofia Woch
Mgr Biernacka Teresa
Mgr Delikat Agata
Mgr Fundakowska Elżbieta
Mgr Gadzała Kazimiera
Mgr Kita Dorota
Mgr Laskowska Maria
Mgr Maculak Krystyna
Mgr Madej Bogusława
Mgr Madejczyk Anna
Mgr Nocek Lucyna
Ks. mgr Brettschneider Rafał
Berkowicz Anna
Biernacka Danuta
Mgr Przewoźnik Małgorzata
Mgr Piekarz Jolanta
Mgr Rachowicz Maria
Mgr inż. Reczek Agnieszka
Mgr Rak Danuta
Mgr Rak Marta
Mgr Trznadel Tomasz
Mgr Szustkiewicz Katarzyna
Mgr Wałczyk Małgorzata
Mgr Węgrzyn Beata
Mgr inż. Wolak Piotr
Mgr Wolak Grażyna
Mgr Żółtek Jadwiga
Mgr Madejczyk Agnieszka
@ kwiatuszek
dnia 22.01.2012, 18:25
Ocena
komentarza:
0
Kadra Pedagogiczna :
Dyrektor: Jan Czech
Agnieszka Baran
Mariusz Delikat
Elżbieta Fundakowska
Danuta Gąsior
Beata Gorczyca
Katarzyna Grzyb
Barbara Kuzak
Bożena Łukowicz
Agnieszka Paja
Henryka Rak
Marzena Reczek
Renata Samborska
Ks. Gerard Stanula
Justyna Stasiak – Hawra
Iwona Tawrell
Monika Węgrzyn
@ kwiatuszek
dnia 22.01.2012, 18:29
Ocena
komentarza:
0
Kadra pedagogiczna:
Dyrektor – mgr Tadeusz Maculak
mgr Alicja Bochnia –Tomasik
mgr Agata Delikat
mgr Barbara Doktór
mgr Elżbieta Dziedzic
Agata Gadzała
mgr Magdalena Maculak
mgr Wiesław Marcisz
mgr Iwona Mikoś
mgr Agnieszka Paja
ks. mgr Witold Pazdan
mgr Marta Szutkowska
mgr Urszula Szczyrba
mgr Maria Wojdyła
mgr Edyta Żyguła
@ kwiatuszek
dnia 22.01.2012, 18:29
Ocena
komentarza:
0
Kadra Pedagogiczna:
Dyrektor : mgr Danuta Gąsior
mgr Anna Machańska
mgr Justyna Iwanicka
mgr Ewelina Nosal
mgr Katarzyna Ptaszek
mgr Anna Bartosz
mgr Krystyna Szot
mgr Janina Wojdyła
mgr Agnieszka Paja
mgr Jan Czech
mgr Mariusz Delikat
Ks. mgr Witold Pazdan
mgr Dorota Rak
@ kwiatuszek
dnia 22.01.2012, 18:29
Ocena
komentarza:
1
Grono pedagogiczne:
Dyrektor: mgr inż. Stanisław Wojdyła
mgr Barbara Nocek
mgr Wojciech Janiga
ks. Edward Pasionek
ks. Rafał Brettschnejder
mgr Maria Mikoś
mgr Katarzyna Kasowicz
mgr Tomasz Piórek
mgr inż. Anna Nowak
mgr Małgorzata Myśliwiec
mgr Tomasz Źrebiec
mgr Piotr Sawa
mgr Lucyna Lignarska-Falger
mgr Elżbieta Gajda
mgr Agnieszka Paja
mgr Emilia Górniak
mgr Maria Grzywna
mgr Agnieszka Wietecha-Szanduła
mgr Urszula Opatka
mgr Renata Stawiarska
mgr Agnieszka Żygłowicz
mgr Dariusz Szczepanik
@ kwiatuszek
dnia 22.01.2012, 18:30
Ocena
komentarza:
1
Grono pedagogiczne:
Dyrektor mgr Urszula Chochół
mgr Anna Dybaś
mgr Teresa Kowalczyk
mgr Dorota Rak
mgr Beata Gotfryd
mgr Paweł Pietrusza
mgr Tomasz Kaszycki
lic. Alicja Krajewska
mgr Agnieszka Pisiewicz
mgr Urszula Opałka
mgr Sylwia Janiga
mgr Małgorzata Mamroł
mgr Katarzyna Kasowicz
mgr Emilia Górniak
Ks. Marian Chłopiński
mgr Alicja Zabawa
mgr Elżbieta Trznadel
mgr Maria Słota
lic. Teresa Porębska
mgr Renata Przepióra
mgr Renata Pankiewicz
@ statystyk
dnia 22.01.2012, 19:26
Ocena
komentarza:
-12
Na jednego nauczyciela przypada w Lipnicy po zaokrąglenia do całości 4 dzieci.
I powiedzcie sami, poco tyle nauczycieli ? MASAKRA
@ do statystyk
dnia 22.01.2012, 20:50
Ocena
komentarza:
20
Weź pod uwagę, że większość nauczycieli nie ma pełnego etatu np. muzyk w klasach IV-VI ma tylko 2 godz. muzyki, nauczyciel uczący przyrody chyba 4, resztę uzupełnia w innych szkołach, albo i nie. Wynika to z przepisu, że do każdego przedmiotu trzeba mieć kwalifikacje, stąd taka ilość nauczycieli, ale NIE KAŻDY MA PEŁNY ETAT, a ty traktujesz wszystkich jak pełnoetatowców, robisz ludziom wodę z mózgu i jeszcze nazywasz się statystykiem.
@ &
dnia 23.01.2012, 22:33
Ocena
komentarza:
5
Statystyką to Ja się na studiach zajmowałem, ty najwyraźniej tylko obok niego stałeś...
@ kwiatuszek
dnia 22.01.2012, 18:31
Ocena
komentarza:
2
Skład Rady Gminy Brzyska- VI Kadencji 2010 - 2014

Węgrzyn Czesław - Przewodniczący Rady Gminy
Cisoń Maria- Wiceprzewodniczący Rady Gminy
Żygłowicz Andrzej - Wiceprzewodniczący Rady Gminy
Żygłowicz Ryszard - Ujazd
Sikora Tadeusz- Brzyska
Madejczyk Stanisław - Brzyska
Marcisz Wiesław - Brzyska
Trychta Stanisław - Brzyska
Madejczyk Stanisław - Wróblowa
Papciak Stanisław - Wróblowa
Madej Piotr - Lipnica Dolna
Żyguła Leszek - Błażkowa
Węgrzyn Janusz - Błażkowa
Rak Stanisław - Błażkowa
Maguda Elżbieta - Błażkowa
@ kwiatuszek
dnia 22.01.2012, 18:32
Ocena
komentarza:
1
Skład Rady Gminy Brzyska- V Kadencji 2006 - 2010

Żygłowicz Ryszard - Przewodniczący Rady
Rak Stanisław - Zastępca Przewodniczącego
Węgrzyn Czesław - Zastępca Przewodniczącego
Delikat Mariusz - Radny
Kurowski Stanisław - Radny
Madejczyk Stanisław - Radny
Madej Piotr - Radny
Moszczyńska Teresa - Radna
Maguda Elżbieta - Radna
Madej Mieczysław - Radny
Papciak Stanisław - Radny
Żyguła Leszek - Radny
Skrzeczyński Józef – Radny (mandat wygasł 10 czerwca 2009r. w wyniku śmierci radnego)
Stasiak Józefa- Radna (mandat wygasł 6 czerwca 2007r. w wyniku śmierci radnej)
Węgrzyn Janusz – Radny (od 3 poździernik 2007r., za Stasiak Józefę)
Niezgoda Kazimierz - Radny
@ kwiatuszek
dnia 22.01.2012, 18:32
Ocena
komentarza:
2
Skład Rady Gminy Brzyska- IV Kadencji 2002 - 2006

Czesław Węgrzyn - Przewodniczący Rady
Andrzej Żygłowicz - Zastępca Przewodniczącego
Stasiak Józefa - Zastępca Przewodniczącego
Czech Jan - Radny
Stanisław Kurowski - Radny
Stanisław Madejczyk - Radny
Gajda Marian - Radny
Kopera Stanisław - Radna
Wszołek Leszek - Radny
Leszek Żyguła - Radny
Janusz Węgrzyn - Radny
Stanisław Madejczyk – Radny
Wojdyła Józef – Radny
Ryszard Żygłowicz- Radny
Stanisław Rak- Radny
@ kwiatuszek
dnia 22.01.2012, 18:35
Ocena
komentarza:
2
Pracownicy GCKiCz
Zofia Wachel -Kierownik
Kazimera Baran - Filia Błażkowa
Paweł Wałczyk - Instruktor d/s kultury
@ PiSsOff!!!
dnia 22.01.2012, 19:13
Ocena
komentarza:
4
Zwróćcie uwagę z jakim trudem Boguś " dwa promile bez atestu" siedzi obok Kurowskiej. Jak za karę :)))

I jeszcze ta "inteligentna" mędrca z Brzysk w głębi sali :)))
@ ewa
dnia 22.01.2012, 19:27
Ocena
komentarza:
-12
kwiatuszek co to za bzdury tu wypisujesz, kogo obchodzi skład rady albo grono pedagogiczne z każdej szkoły. Nie życzę sobie jako nauczyciel aby moje imię i nazwisko było tu przedfstawiane.
@ 123
dnia 22.01.2012, 19:34
Ocena
komentarza:
12
"przedfstawiane" tylko nich Pani powie że nie uczy JĘZYKA POLSKIEGO ? :) błagam...
Mnie np. obchodzi.
@ kwiatuszek
dnia 22.01.2012, 19:53
Ocena
komentarza:
8
Evo :)
nio wiesz co :)

to teraz nawet wstyd ze sie przyznalas że jesteś nauczycielem i wraz ze stwierdzeniem:
KOGO OBCHGODZI SKŁAD...
popełniłaś wilkągafę: kulturalna, moralna, społeczną, socjologiczną i wszytskie inne możliwe

jak mozna nawet takie cos stwierdzic...

że ludzi nie obchodza takie sprawy...
a zwłaszca Ci ktorzy te składy juz znaja i żadna sensacja...

żenada :)
wspołczuje Ci a zwłaszcza dzieciom którym... HORYZONTY POSZERZAC I SWIAT WIEDZY OTWIERAC...

błazenada
wstyd
po prostu wstyd :)
@ xp
dnia 22.01.2012, 19:53
Ocena
komentarza:
-1
Witajcie w TUSKOlandii!!!
@ oksy
dnia 22.01.2012, 19:54
Ocena
komentarza:
-8
uważam, że szkoła powinna zostać zamknięta.. w dzisiejszych czasach trzeba patrzyć ekonomicznie i taka mała szkoła nie ma prawa bytu, a że kilku nauczycieli straci prace .. no trudno
@ pjr
dnia 22.01.2012, 20:08
Ocena
komentarza:
4
oj Panie Bogdanie Rz. - żenada, szkoda słów
@ zuzia
dnia 22.01.2012, 20:14
Ocena
komentarza:
1
Pani Mario S., może już czas zakończyć obrażanie mieszkańców Lipnicy Dolnej? Jak Pani nie chce pracować za 1000 zł, to niech Pani odejdzie i da szansę na funkcjonowanie dalej szkoły. A pracownik interwencyjny też jest ważny, jak każdy inny. Też ma honor i poczucie godności. Pani uważa, że każdy mieszkaniec to potencjalny "alkoholik", od radnego po sołtysa. A, jeszcze jedno - jak wiem, to dożywotni tytuł przysługuje tylko prezydentowi i premierowi. A burmistrzem to się "miewa". Czyli Pani Kurowska jest emerytowanym nauczycielem bez tytułu. Miała swój czas - 16 lat, i trzeba było wtedy go wykorzystać. Dzisiaj jest potrzebny spokój, a nie robienie ludziom "prania mózgu". Myślę, że mieszkańcy Lipnicy to mądrzy ludzie i dojdą do porozumienia i bez udzielania pomocy przez polityków.
@ godzilla@@
dnia 22.01.2012, 20:21
Ocena
komentarza:
-5
A.P.dyrektor szkoły z Lipnicy Dolnej zakupiła samochud bus przez pieniądze wsi Lipnicy Dolnej by ratować finanse Wielkiego Brata, dobrego człowieka a nie szkołe i chodzące do niej dzieci ponieważ chce ratować jego finanse bo jeżdzi tym busem bo brakuje mu na paliwo do tych swojich rzęchów które stoją przed jego domem ,bo to przeciesz wielkie limuzyny którzy to wynajmują na śluby weselne . A wielce jego żona nie może pokryc tych wszystkich kosztów ponieważ jej mąż nie może podjąć konkretnej pracy iż z jego wykształceniem nie ma dla niego pracy. Podlizując się pani dyrektor jak i jego żona co w dalszym ciągu to czyni "całuje rączki pani dyrektor, wszystko dla pani dyrektor i jedynie dla pani dyrektor za te listy gratulacyjne i ściemnanie i pochwały od pani dyrektor WIELKI BRAT,DOBRY CZŁOWIEK "
@ HIENA@
dnia 22.01.2012, 20:49
Ocena
komentarza:
-9
[Usunięto na prośbę użytkowników ze względu na zawieranie obraźliwych i nieprawdziwych informacji]
@ abc
dnia 22.01.2012, 21:01
Ocena
komentarza:
7
naucz się pisać bo wstyyyyyyd
@ crriters
dnia 23.01.2012, 11:11
Ocena
komentarza:
5
Człowieku narażasz się na sprawę sądową
@ ms
dnia 23.01.2012, 19:01
Ocena
komentarza:
5
wniosek w prokuraturze
@ POPIERAJĄCY WAS
dnia 22.01.2012, 21:00
Ocena
komentarza:
14
ludzie płacicie podatki na gmine a taki papciak wam kłody pod nogi jak nie umie dobrze gospodarzyc to przygotujcie solidne taczki i do lasu z nim
@ kalafior@
dnia 22.01.2012, 21:12
Ocena
komentarza:
-24
Bardzo dobrze powiedziane [...] z tą mafią nauczycielską z Lipnicy Dolnej .
@ kimol@
dnia 22.01.2012, 21:16
Ocena
komentarza:
-10
Bardzo dobrze piszesz moim zdaniem wymienić cały personel pedagogiczny a szkołe i dzieci zostawić ponieważ oni tylko dbają o siebie i swoje fundusze .
@ scynkato@
dnia 22.01.2012, 21:18
Ocena
komentarza:
-16
[usunięto na prośbę użytkownika jako kłamliwy i godzący w dobre imię]
@ k
dnia 22.01.2012, 21:27
Ocena
komentarza:
16
zostaw Panią Teresę w spokoju, bo to dobra nauczycielka
@ jaślanin
dnia 22.01.2012, 21:32
Ocena
komentarza:
8
do jann skoro tak bardzo kochasz stowarzyszenia to ciekawe czy będziesz im wierny za 2,3 lata kiedy to większość szkół będzie przez nie kierowane. Dziś mówi sie że w danej gminie szkolnictwo kosztuje 1 mln 700 tyś. , poprzez założenie stowarzyszenia gmina zaoszczędzi 200 tyś. (osobiście wydaje mi się że nawet na taką gminie jak Brzyska to żadna oszczędność ponieważ wydaje się 400 tyś. na inne nie przemyślane rozwiązania). Tylko problem pojawi sie wtedy kiedy owe stowarzyszenia powiedzą że bardzo nam przykro ale koszty utrzymania szkoły niestety wzrosły (bo wszystko jak wiadomo drożeje) i nie jesteśmy w stanie ich utrzymać za 1mln 500 tyś tylko 2 mln 500 tyś. A ZAPEWNE TAK BEDZIE . i co wtedy??? Czy ktoś w ogóle o tym myśli???!!!???!!!
@ jjjjjjjj
dnia 22.01.2012, 22:34
Ocena
komentarza:
0
Kochani lepiej nie będzie mlodzi do "spania"i coś z tego będzie
@ zainteresowana
dnia 22.01.2012, 23:06
Ocena
komentarza:
0
[komentarz usunięto ponieważ zawarte w nim informacje godzą w godność ujętych tam osób]
@ ^^
dnia 23.01.2012, 14:02
Ocena
komentarza:
-5
ymm... co do Emili S. się zgodze [...] nie wytłumaczy i 1 daje ... żal jej ...
@ Zocha
dnia 23.01.2012, 16:53
Ocena
komentarza:
-14
Jaki nauczyciel takie oceny. Jak nie umie nauczyć to są dopy. Taka jest prawda.
@ rodzic
dnia 23.01.2012, 17:40
Ocena
komentarza:
6
P. Złota dla małych dzieci najlepsza- dobrze uczy i je lubi.
@ k
dnia 23.01.2012, 19:07
Ocena
komentarza:
9
ja wszystko pojmuje u pani Emili i mam 5
@ ggg
dnia 23.01.2012, 19:16
Ocena
komentarza:
5
pani Ela i i Ala to super i przyjemne osoby
@ do zocha
dnia 23.01.2012, 20:12
Ocena
komentarza:
-4
to jak da wszystkim dziaciom 5 i 6 to bedzie zajebistym nauczycielem
@ ja
dnia 24.01.2012, 11:23
Ocena
komentarza:
6
Nie tylko dla małych A pierwsze miejsca z regionalizmu w powiecie to kto? Oczywiście P. Złota . Dziękujemy1
@ olo
dnia 23.01.2012, 08:48
Ocena
komentarza:
8
wstyd hańba dla rządzących ta gmina zachowuja sie jak zaborcy ktorzy tez likwidowali szkoły az cisną sie tu słowa roty konopnickiej: NIE BEDZIE WÓJT PLUŁ NAM W TWARZ NI DZIECI NAM TUMANIŁ
@ pol
dnia 23.01.2012, 08:51
Ocena
komentarza:
-2
GŁOSUJCIE dalej na PLATFORMĘ< PSL - !!!
Po co wam szkoła, po co wam dzieci, po co wam droga, po co być POLAKIEM.
Rząd się sam wyżywi w wy wegetujcie,
@ crriters
dnia 23.01.2012, 10:24
Ocena
komentarza:
6
żal czytać te wypowiedzi ,wzajemne opluwanie ,wyciąganie brudów, szkoda że większosć zapomniała o meritum sprawy-dzieciach.Dzieciach dla których to całe szambo jest nieistotne.Jeżeli one chcą tą szkołe zostawmy ją-powtarzam jeżeli one chcą,a chcą.Są ze sobą zżyte ,doskonale wspópracują ,są dla siebie jak rodzina .Czy nikt nie zastanowił się jak ta sytuacja wpływa na ich psychikę ,jak w przyszłości będzie wyglądać postrzeganie przez nich rzeczywistości, gdy staną się dorośli.Dla nich przekaz jest jasny -silny może wszystko ,a władza broni siebie ,a nie tych ,którzy ją wybierają.Bezsens.
Widzę zresztą ,że wójt miał bolesne przeżycia przy okazji wypadku.Pamiętając wydarzenia sprzed lat powinien być OSTATNIM ,który by wpływał na los najmłodszych.Apeluję do pana o opamiętanie,wójtem się jest kadencje ,może dwie ,a potem pozostanie tylko pamięć o panu,jako o tym ,który niszczył,brutalnie wpływał na losy innych.Czy nie lepiej ,aby pana nazwisko było kojarzone z łączeniem ludzi w tych trudnych czasach.Naprawdę tak niewiele trzeba ,aby zaskarbił pan sobie szacunek u ludzi,może mieszkańcy Lipnicy 'Dąbrówki będą potrzebni w następnych wyborach?
Inna sprawa ,że mieszkancy innych wiosek naszej gminy wcale jednoznacznie nie aprobują tych decyzji. NIECh PAMIĘTAJĄ O TYM RADNI!!!
Wszystko ładnie wygląda gdy się patrzy na to z perspekywy budżetu ,ale przeciez przychodzi refleksja ,że przeliczamy dzieci na złotówki ,że dzięki krzywdzie tych dzieci będzie kanalizacja.DZIECI ZA GÓWNO_O PAMIĘTAJCIE SIĘ!!!
@ krs78
dnia 23.01.2012, 11:53
Ocena
komentarza:
12
Takie pytanko : czy słyszeliście o redukcjach etatów w urzędach i ich likwidacji ?
@ ...
dnia 23.01.2012, 12:14
Ocena
komentarza:
5
nie nigdy
@ obywatel pl
dnia 23.01.2012, 12:23
Ocena
komentarza:
-7
do jaślanina. O stowarzyszenia bym się nie martwił.Jeśli prężnie działa, to bez żadnych pieniędzy z zewnątrz śmiało można szkołę prowadzić. Potrzeba tylko zgranego zespołu. Uczestniczę w pracach stowarzyszenia, które prowadzi szkołę z 20 uczniami. Trudno pewnie uwierzyć, ale stać nas nawet na drobne remonty budynku. Życzę wszystkim sukcesów w prowadzeniu niepublicznych szkół.
@ fg
dnia 30.01.2012, 17:28
Ocena
komentarza:
0
A na wyplaty dla nauczycieli zostaje pewnie po 600 zl.
@ jann
dnia 23.01.2012, 12:32
Ocena
komentarza:
-5
do jaślanina .widzę że nie masz pojęcia o stowarzyszeniach jak ktos w tym pracuje społecznie to wie że można rrmonty wykonywać i dobrą penję nauczycielowi dać,a tak nawiasem mówiąc,na ten czas to jedyne rozwiązanie,nie martw się o stowarzyszenia.
@ crriters
dnia 23.01.2012, 12:41
Ocena
komentarza:
8
Do samorządu gminy Brzyska.
Przeglądając sprawę likwidacji szkól w Polsce zwróciłem uwagę na rosnący sprzeciw wobec tych planów przez samorządy/np. gminy podkrakowskie/.Z wypowiedzi wynika ,że kierują się szeroko pojętym dobrem dziecka,dobrem wspólnym gminy co wynika z roty ślubowania ,ważny jest dla niektórych aspekt moralny takiego czynu/sumienie/ ,a także ich przyszły wynik wyborczy.
Likwidacja szkół wcale nie przynosi wielu korzyści do budżetu/odprawy,zabezpieczenie budynkow,niejednokrotnie ich ogrzewanie,zwalniani pracownicy staja się petentami GOPS-ów ,także zachwianiem spokoju między lokalnymi społecznościami/.
Zwracają uwagę na fakt ,że duża liczba dzieci trafia do placowek innych samorządów,co jeszcze bardziej uszczupla subwencje oświatowe oraz ,że niektóre miejscowoći po likwidacji szkoły dla ,których jest ona sercem nie czują sie tożsame z dotychczasową gminą i na zasadzie rewanżu chcą zmian terytolialnych/przyłączenie sie do innej jednostki samorządowej co w niektorych przypadkach może zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym skutkować zniknieciem z map niektorych jed.samorządowych./
Dlatego apeluję dla dobra nie tylko dzieci ale nas wszystkich mieszkańców gminy o odstąpienie od likwidacji szkoły w Lipnicy.
Weżcie przykład od innych samorządów tak jak wasi koledzy z gminy Jasło/szacunek/ i szukajmy oszczędności gdzie indziej .
Panie wójcie ,panie i panowie radni przytoczę wam pewne dane statystyczne;
-2 478-liczba wójtów ,burmistrzów i prezydentów
-46 809-liczba radnych
-40 306 liczba sołtysów
Jesteście potężną siłą,razem możecie walczyć o więcej pieniędzy z budzetu , możecie się sprzeciwić rosnącym wymaganią jakie nakłada na was rząd-nie idzcie na ,,skróty''.
My dorośli mamy obowiązek dbać oprawidłowy rozwój naszych dzieci ,musimy sprawić aby żyło się im lepiej. Jest 21 wiek ,a my cofamy się wstecz!!
Zamknięcie szkoły będzie zapamiętane jako najgłupsza decyzja wójta i radnych kadencji-2010-2014 i może skutkować niewobrażalnymi szkodami dla naszego wspólnego dobra w przy szłości!
Osobiście gdybym był radnym z Brzysk ,Błażkowej nie przyłożymbym do tego ręki,bo czyste sumienie nie można kupić za diety,za prace w urzedzie gminy.Już dziś szacunek dla tych co odważa się zamknięciu szkoły.
@ KES
dnia 23.01.2012, 13:24
Ocena
komentarza:
7
Wszystko pięknie, ale problem jest w idiotycznym systemie finansowania. Karta Nauczyciel - dodatek wiejski, mieszkaniowy, bardzo wysoki fundusz socjalny, urlopy dla poratowania zdrowia płatne przez Gminę, wyrównanie do średniej ustalone przez rząd a nie w wyniku efektu nauczania - o tym cicho bo tu nie chodzi o dobro dziecka ale nauczyciela. I nie jest ważne czy uczy dobrze czy żle, czy dzieci w klasie jest troje czy dwadzieścia troje - należy się tyle samo i równo w całym kraju !!! /w czasach komuny też było hasło, że wszyscy mają takie same żołądki. Bez Karty Nauczyciela wszystkie małe szkoły będą istnieć, tylko nauczycieli troszkę mniej a bardziej wydajnych /pensum aż 18 godzin/
@ KES
dnia 23.01.2012, 15:40
Ocena
komentarza:
3
Widać, że Nauczyciele czytają. BRAWO. Gdzie argumenty ?
@ do KES
dnia 23.01.2012, 15:44
Ocena
komentarza:
8
No i odezwał się "prawdziwy Polak": "Gdzie wyłazisz z tego kociołka? Na dno proszę!" Człowieku tobie nie chodzi o to, żeby ci co mają źle mieli lepiej, tylko, żeby ci co maja w miarę normalnie mieli gorzej. Wtedy dopiero będziesz szczęśliwy. Innych pognębić, upodlić, podeptać, zastraszyć o... to dopiero się oczka świecą z radości..
@ stas
dnia 23.01.2012, 13:52
Ocena
komentarza:
17
zlikwidować gminę w brzyskach , to będzie oszczędność stulecia. lipnico nie daj się zgnoić!!!
@ JOżem
dnia 23.01.2012, 14:00
Ocena
komentarza:
5
Zobaczcie jak wyglądają drogi w mieście Kołaczyce, burmistrz miasta olała mieszkańcowi chadzają po kolana w śniegu. Ani raz nie przejechał żaden pług nawet po ulicach przyległych do centrum. Czyżby na odśnieżanie Kołaczyc nie było pieniędzy w budżecie. raczej nie po prostu Pani Szanowna Burmistrz Małgorzata Salacha ma was ludzie w [...]
@ Polak
dnia 23.01.2012, 14:57
Ocena
komentarza:
-11
Szanowni Państwo!Wszyscy wiemy a najlepiej nauczyciele,że w sprawie likwidacji szkoły nie chodzi o żadne dobro dziecka i śmierć życia kulturalnego wioski ale tylko i wyłącznie o kasę dla Państwa Nauczycieli.Dla dzieci,dla waszych dzieci nic a nic się nie zmieni,jeżeli Ci którzy tak o ich dobro zabiegają,włącznie z nauczycielami wezmą sprawy w swoje ręce i przykładem innych założą stowarzyszenie edukacyjne,które na bazie majątku gminnego porowadzi tą właśnie szkołę w waszej miejscowości i może zatrudnić tych samych nauczycieli,skoro są tak dobrzy i mogą dalej pracować dla ich dobra i lokalnego środowiska ale już nie na Kartę Nauczyciela z przywilejami ,ale jak większość pracujących Polaków na podstawie Kodeksu Pracy przy zupełnie innym pensum godzinowym.Więc proszę nie dajcie się ponieś emocją i więcej odwagi,weżcie sprawy w swoje ręce jak to już inni uczynili i sukcesy będą pewne,nie jesteście pierwsi i ostatni.Pamiętajcie,że te konieczne pozwolą wam zachować a nawet wzmocnić waszą szkołę dla dzieci i dla waszego lokalnego środowiska,Wy wraz z waszymi nauczycielami będziecie od dziś kształtowali o jej kształcie realizując program nauczania z niegorszymi wynikami.Myślę,że Pan Wójt wam w tym dopomoże,trudne sprawy trzeba wspólnie rozwiązywać bez emocji,które chcą w Was wyzwolić lokalni gracze polityczni nie dając w zamian żadnych innych rozwiązań.Uczcie się być samorządni w tym co posiadajcie i bazujcie też na doświadczeniach innych,którz pokonali strach i lęk i stworzyli coś własnego dla dobra dziecka,środowiska i nauczyciela tylko na realnych zasadach opartych na sprawiedliwości społecznej i ekonomii,która jest w swoich regulach zachowana bez jeżdżenia do Warszawy do jekiejś pani ,która dziś zna jakąś panią,która dziś umie podoić z rezerwy ,a jutro może nie umieć i problem dalej jest nierozwiązany.Pozdrawiam pana Wójta,pozdrawiam mieszkańców i nauczycieli, ,,nie lękajcie się !"Zyczliwy i rozsądny Polak wolny od idiotyzmów i politykierstwa.
@ KES
dnia 23.01.2012, 15:41
Ocena
komentarza:
1
Tu też czytają. Brawo Polak !!!
@ do Polaka
dnia 25.01.2012, 18:02
Ocena
komentarza:
7
Twój komentarz jest po prostu śmieszny. Piszesz jak typowy Polak. Pokaż mi choć jedną grupę zawodową, która zgadza się na obniżenie im zarobków o połowę. Chyba tylko jacyś idioci. Każdy dba o swoje interesy i tak powinno być. W każdym zawodzie są awanse i związane z nimi coraz większe zarobki i przywileje. Zawód nauczyciela choć wymaga powołania i często ponadludzkiej cierpliwości nie jest zawodem charytatywnym.
I nie opowiadaj, że szkoły społeczne to sukces. Wystarczy chwilowy kryzys u sponsorów i szkoła leży. No chyba, że nauczyciele będą pracować za darmo. I pokaż mi jednego nauczyciela pracującego w szkole społecznej, który dziś nie przeniósłby się do szkoły publicznej. Pracują bo są bez wyjścia. Przykre, ale prawdziwe.
@ sprzeciw
dnia 23.01.2012, 15:50
Ocena
komentarza:
5
Do Polaka! jesteś śmieszny w tym, co piszesz! Dlaczego nie poradzisz tego samego innym wioskom? Twoja dobroduszność jest żałosna. Lipnica nie potrzebuje takiego doradcy, że nie napiszę inaczej, bo nie chcę cie obrażąć! Spadaj ze swoimi radami!
@ :)
dnia 23.01.2012, 15:52
Ocena
komentarza:
14
Słowa Pana Przewodniczącego Rady Gminy
" Musiałem podpisać o likwidacji szkoły inaczej mnie nie wybiorą jako przewodniczącedgo"
Dlaczego nie było radnych na spotkaniu, bo sam P. Wójt tak zadecydował, zeby nie zmienili zdania. Przed spotkaniem w piątek pojawili się w gminie.
@ klasa
dnia 23.01.2012, 16:12
Ocena
komentarza:
-3
Zarobki nauczyciela solą w oku> a dlaczego nie zaglądacie do kieszeni innym? Żeby zarabiać te wypominane przez wszystkich 2 tys. trzeba było skończyć studia, często dwa lub więcej kierunków, zdać ok. 50 egzaminów i teraz wysłuchiwać tan bełkot zazdrości i nienawiści.
@ dragoness
dnia 23.01.2012, 16:59
Ocena
komentarza:
6
Szkoda się z koniem kopać.
@ kes
dnia 23.01.2012, 17:12
Ocena
komentarza:
4
nie chodzi o zarobki a przywileje. boli ?
@ do kes
dnia 25.01.2012, 18:10
Ocena
komentarza:
4
Tak, boli, ale jak widać najbardziej ciebie.
@ Absolwent
dnia 23.01.2012, 16:33
Ocena
komentarza:
9
Jestem absolwentem szkoły w Lipnicy Dolnej. Krótko:

1. Teresa P. to dobra nauczycielka (gwoli wyjaśnienia).
2. Niestety, ale nauczycielki z największym pogłosem (bo żaden Pan się do tego grona nie zalicza, niestety) są niezdolne do zdrowego prowadzenia szkoły, bez wmieszania we wszystko poglądów politycznych lub świetlistej ręki papieża pomagającej nam z góry. Takie toksyczne zachowania rodzi chore sytuacje - którego przykład mamy powyżej. Praca w szkole utrzymywanej przez stowarzyszenie z pewnością nie hańbi i jestem pewny, że masa młodych nauczycieli po studiach zgodziłoby się ją podjąć. Jeżeli starym wygom polskiego szkolnictwa to nie pasuje, może czas się przekwalifikować lub zmienić miejsce pracy?
3. Poziom nauczania jest dobry i tego zakwestionować nikt nie może, bo znam to z własnego doświadczenie. Oczywiście dawniej było lepiej, bo wiele dobrych pedagogów odeszło (mimo całej mojej nienawiści do P. Kurowskiej, nauczycielką była świetną, podobnie jak P. Szczepanik, którego odejście niestety przypomina jakieś ciemne polityczne zagrywki, lub Pani od Wosu (zapomniałem imienia)) i dużo zależy od uczniów ale ogółem mówiąc - jest bardzo dobrze. Sukcesy i konkursy były, zresztą całe grono pedagogiczne pod tym względem uważam za godne uwagi, pomijając wyjątki, trochę bardziej liczne, niż powinny być. Chwalę sobie szczególnie obie polonistki, nauczyciela fizyki oraz geografii.
@ jkjkj
dnia 23.01.2012, 16:57
Ocena
komentarza:
11
Dobrze prawisz! Są w szkole jednostki które są znakomite w tym co robią. Np Pani Kowalczy* Jestem pełen uznania dla jej pracy. Ale co niektórzy to chyba pomylili się z powołaniem.
@ uczeń
dnia 23.01.2012, 17:22
Ocena
komentarza:
11
wszyscy nauczyciele w Lipnicy Dolnej są fajni
@ rodzic
dnia 23.01.2012, 17:27
Ocena
komentarza:
11
Do POLAKA I INNYCH ZAINTERESOWANYCH-SZANOWNY PANIE. Tak oczywiście zróbmy tak, jak Pan mówi we wszystkich szkołach w gminie. Wtedy Pan Wójt zapewne dopomoże wszystkim pozostałym tak jak i nam i w ich środowiskach też będzie wzmocnienie więzi, też wezmą sprawy w swe ręce, też niech się uczą samorządności, również niech pokonują lęk i stworzą coś dobrego dla swego środowiska!!! Życzymy wszystkiego najlepszego Wszystkim i Panu również takich dalszych wspaniałych pomysłów, a szkołom wspaniałych osiągnięć!!! Także leży nam na sercu sprawiedliwość społeczna, która jest całkowicie łamana i nas samych składa się na ołtarzu jakichś niejasnych rozgrywek wielu wielkich POLAKÓW !!! Tak samo Pan radzi jak Pan Kurator, tyle to sami wiemy - tylko pokażcie kto jeszcze taką inicjatywą się wykazuje jak mieszkańcy Lipnicy, kto własnymi rękami budował tę szkołę, nie czekał aż z podatków wszystkich mieszkańców w gminie będzie kasa, kto dowozi dzieci własnym busem, kto organizuje festyny(4 w przeciągu dwóch lat), kto wpłacił w tamtym roku i w tym ponad 20 tyś zł do kasy GMINY aby ją wspomóc? My Lipniczanie, a gdzie inni którzy coś społecznie potrafią zrobić dla swych dzieci? Kto był na zebraniu, to słyszał . czy to innym tylko przysługuje prawo i miłosierdzie gminy?Zaproponowano nam wynajęcie budynku naszej wybudowanej przez nas szkoły za przysłowiową złotówkę. Kto tak postanowił, że mimo naszych starań wystawia się nas na pożarcie??? MY nie chcemy wam zamknąć szkoły, my chcemy żeby powstało stowarzyszenie, mówił Pan przewodniczący na spotkaniu. No tak.Stowarzyszenie -piękna sprawa !!!Mieszkańcy całej gminy bierzmy sprawy w swoje ręce!!! W każdej Szkole stowarzyszenie i będzie wszędzie jak w raju! I dzięki temu w całej gminie będzie też pięknie. Ufamy, że Pan Wójt i Panowie Radni mają wspaniałych doradców, że podejmują tylko dobre i wysoko etyczne decyzje dla dobra całej gminy.Ktoś tu nieuczciwie zagrywa. Pan wójt nie zamyka nam podobno szkoły, tylko panowie radni, a Panowie nie przyszli, nawet na konsultacje społeczne, żeby nas wysłuchać. Dobrze mówił jeden rodzic, że na herbatki sala nie będzie nam już potrzebna , bo będziemy musieć dopłacać do nauki swych dzieci i nie będzie nas stać na imprezy, o których to też mówił pan przewodniczący i pan wójt, że sala ma być dla imprez, a nie tylko dla dzieci . No tak bo dzieci z tej sali jako gimnastycznej to raczej nie skorzystają, bo szkoły już niestety nie będzie.Też życzliwy i zaniepokojony losem dzieci
@ kkk
dnia 23.01.2012, 17:27
Ocena
komentarza:
16
Szkoła w Lipnicy Dolnej powinna zostać, ponieważ jest szkołą na poziomie. W Lipnicy jest wielu uczniów zdolnych. Uzyskuje bardzo dobre wyniki w konkursach i egzaminach, a teraz Zespół Wokalno - instrumentalny zajął pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie ,,Na nutę kantyczek".
@ abc
dnia 23.01.2012, 21:43
Ocena
komentarza:
7
Oj racja, racja!
@ Polak
dnia 23.01.2012, 17:56
Ocena
komentarza:
1
Szkoła w Lipnicy Dolnej zostanie,nikt Wam jej nie zabieranikt nie blokuje osiągnięc i rozwoju uczniów,gdy bedzie społeczna to zarobione pieniądze na działalność oświatową przez wasze stowarzyszenie na frstynach pozostana do waszej dyspozycji a nie wójta,wy zadecydujecie na jaki cel dla waszych dzieci chcecie przeznaczyća szkoła bedzie kwitła skoro jesteście operatywni i macie tak wielki potencjał organizacyjny.To wy i wasi nauczyciele,którzy kochają dzieci,wasze dzieci ,a nie swoje posadki będą o nich szczególnie dbali i wy jak i wasze dzieci bedziecie P O D M I O TE M w waszej,prawdziwie waszej szkole ,dlatego nie lękajcie się i umiejcie pewne sprawy i interesy rozróżniać,bo wielu jest takich ,którzy pięknymi i wzniosłym słowami będą robili zamęt,pozdrawiam-Polak.
@ detektyw
dnia 23.01.2012, 18:03
Ocena
komentarza:
1
A co to kwiatuszek - publikuje tu pamietniki, czy kronikę zaczął pisać? Tak trzeba to uwiecznić jaka kadra gdzie pracuje. A co do wypłat, to rzeczywiście mozna uznać, że jest ich 15, bo Tak:
12 pensji miesięcznych z góry + godziny ponadwymiarowe z dołu
"13" czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne
"14" czyli jednorazowy dodatek wyrównawczy
"15" kwota odpisu na socjalny w wysokośći 2880 na etat .
Jest 15 - jest, a że to niegodziwie brzmi to TRUDNo. Taka jest prawda
@ kwiatuszek
dnia 23.01.2012, 18:27
Ocena
komentarza:
1
tak kwiatuszek po prostu nie ,,orobił sie ' za wiele tylko skopiowal i wkleił to co juz zawsze na poszczegolnych stronach internetowych widnieje
takze ...
kopiuj wklej
kopiuj wklej
i jest :)
co kropelka sklei sklei żadna siła nie...:):)
bo nie wszyscy maja okazje na codzien wiedziec dlatego przyda sie tutaj
@ mydlenie oczu
dnia 25.01.2012, 17:39
Ocena
komentarza:
6
Weź się detektywie za prawdziwe niegodziwości w tym kraju. Za tych co mają i z góry i z dołu i za każde posiedzenie i za każdy przejazd i za każdy hotel...tam szukaj i wtedy nazywaj siebie detektywem.
@ dragoness
dnia 23.01.2012, 18:34
Ocena
komentarza:
0
"15" Sciemniasz detektywie, niestety. W 2011 odpis wynosił 1.093,93 zł. Źródlo: http://www.wskazniki.pl/?doc_id=180279&iid=4641 . Ponadto sugerujesz, że wszyscy tyle dostają, a to przecież nieprawda. Jedyne, co dostają wszyscy to tzw. "wczasy pod gruchą". Ponadto jednorazowego dodatku nie dostałam jak długo pracuję, bo to zależy od tego, czy organ prowadzący wypłacił pensję w przewidzianej wysokości. Jeśli nie, musi wyrównać.
@ kes
dnia 23.01.2012, 19:21
Ocena
komentarza:
3
Przestań płakać - zrezygnuj z Karty Nauczyciela i wtedy pogadamy jak się pracuje, ile godzin i nie mów że nauczyciel wf poprawia w domu kartkówki. Nikt Wam nie zazdrości tylko prosimy na kolanach - miejmy podobnie. A wypłata z góry to już jest hit - jak żołnierze z Afganistanu.
@ do kes
dnia 23.01.2012, 20:59
Ocena
komentarza:
7
Kes, ty już zaczynasz prosić na kolanach, żeby ci co mają w miarę normalnie, dobrowolnie spadli na dno kociołka. Weź zawalcz trochę o siebie, żeby tobie było lepiej, a nie innym gorzej. Owszem miejmy podobnie, ale nie zaniżając poziomu, tylko go podwyższając. Nie możesz wywalczyć nic dla siebie to zabierałbyś innym jak zazdrosne dziecko w przedszkolu. Wstyd.
@ kes
dnia 23.01.2012, 21:16
Ocena
komentarza:
-1
odpowiadam ja nie muszę zaniżać poziomu, bo mój jest na wysokości większej niż podwójna krajowa, ale wiem ile to kosztuje pracy. Nie zabieram Ci nic tylko chcę równych warunków, a Wy Karty Nauczyciel będziecie bronić jak socjalizmu.
@ do kes
dnia 24.01.2012, 20:52
Ocena
komentarza:
6
Myślałam, że mam do czynienia z człowiekiem, który zarabia 1200 na miesiąc i zazdrości, że ktoś zarobi 2200, a tu się okazuje, że bierzesz więcej niż podwójną krajową i nie możesz znieść, że ktoś ma na chleb i na opłaty. Tym bardziej cię nie rozumiem i tym większy wstyd dla ciebie. W takim razie rzeczywiście nie musisz podwyższać już swojego poziomu. A co do pracy - wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Wiesz tylko ile kosztuje cie twoja praca. Inni mają raj.
@ kes
dnia 24.01.2012, 21:09
Ocena
komentarza:
-3
Czy Wy wreszcie zrozumiecie, że to musi się zmienić - wynagrodzenie wysokie ale nie za 18 godzin/tygodniowo i bez idiotycznych przywileji. Mniej nayczycieli umowa w formie kontraktu i jest dobrze. Nie może być tak, że jeden etat przypada na siedmiu uczniów. Nie mam nic przeciwko nauczycielom bo są też świetni ale nie wszyscy /Wszechnica kielecka przoduje/. Może być normalnie tylko wywalcie Waszych związkowców. Czy komuś sprawia przyjemność zamykanie szkoły. Opanujcie się.
@ do kes
dnia 24.01.2012, 23:22
Ocena
komentarza:
5
O jakich 18 godzinach piszesz??? 20 godzin pracy dydaktycznej z dziećmi, oprócz tego wywiadówki, Rady Pedagogiczne, konferencje metodyczne, wycieczki, zielone szkoły, które trwają najmniej 3 dni ( i noce), próby po lekcjach, bo co miesiąc jakaś akademia lub uroczystość, projekty gimnazjalne, opieka na dyskotekach, konkursy i występy z uczniami często w soboty i niedziele, konferencje oceniające i podsumowujące, wypełnianie arkuszy ocen, dzienników, pisanie tomów sprawozdań z komisji przedmiotowych, planów naprawczych, kryteriów ocen, planów pracy, robienie gazetek, wystawek, prowadzenie strony internetowej, kroniki itd. A jak już wrócisz do domu i wydaje ci się, że możesz zająć się wreszcie własnymi dziećmi okazuje się, że trzeba poprawić kartkówki, sprawdziany, spakować i wysłać prace konkursowe, zrobić podsumowanie próbnych testów, przeczytać lekturę, poszukać scenariusza na kolejną akademię, poszukać ciekawych materiałów na lekcje, dokończyć protokół...często, idę spać gdy jest już "jutro". 40 godzinny tydzień pracy to dla mnie marzenie. Jeszcze raz ci mówię: "Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma"
@ KES
dnia 25.01.2012, 10:31
Ocena
komentarza:
-3
40 godzin w zakładzie pracy i nie ma problemu. Wszystko będzie jasne i sprawiedliwe. To jest odpowiedż na jeden problem, a gdzie pozostałe szczególnie ilość uczniów na etat nauczyciela. Czy ucząc troje dzieci mamy taki sam wkład pracy jak ten, który uczy dwadzieścia pięć.
@ prorok
dnia 25.01.2012, 18:15
Ocena
komentarza:
5
Kes, piszesz, że zarabiasz ponad dwie krajowe i błagasz nauczycieli żeby mieli podobnie. Oby twoje błagania się spełniły.
@ kes
dnia 25.01.2012, 19:50
Ocena
komentarza:
0
Podobnie jeśli chodzi o czas pracy i przywileje, a nie gotuję obiadek oraz może poprawię jakąś kartkówkę /oczywiście jesst ok.13/
@ do KES
dnia 25.01.2012, 22:57
Ocena
komentarza:
4
I nauczyciel uczący "troje" dzieci ma przechlapane i nauczyciel, który uczy dwadzieścia pięć dzieci ma przechlapane. Pierwszy dlatego, że uczy w klasach łączonych (i po roku takiego prowadzenia zajęć dostaje rozdwojenia jaźni, ale to nieważne, higiena pracy jest, ale nie dla nauczyciela), a drugi dlatego, że taka ilość dzieci jest po prostu nie do ogarnięcia, albo do ogarnięcia "takiego sobie" i słabsi niestety szybko zostają w tyle. Więc wkład pracy jednego i drugiego jest taki sam tylko ma trochę inny charakter.
@ KES
dnia 26.01.2012, 10:51
Ocena
komentarza:
-4
Koniec pisania - kochani nauczyciele Wy macie wpojone, że wszyscy mają Was słuchać i koniec. Niestety dyskusja nie ma sensu ponieważ nie było ani jednej odpowiedzi na idiotyczne przywileje rujnujące nasze małe wiejskie szkoły. Wasza postawa doprowadza do zamykania szkół a tak jesteście za uczniami.
@ do kes
dnia 26.01.2012, 21:37
Ocena
komentarza:
1
Dlaczego koniec? Widzę, że dpowiedzi były, tylko nie po twojej myśli. Pytaj, bo widać słabo się orientujesz w pracy nauczyciela. Wiesz tylko jaki mają etat i jakie dodatki. A to skromna i niekompletna wiedza. A może to twoje zbyt wygórowane dochody rujnują nasza biedną Ojczyznę, może ty z czegoś zrezygnuj. Możesz np. przekazać jakąś darowiznę na szkołę.
@ KES
dnia 27.01.2012, 15:03
Ocena
komentarza:
1
Szkoda,że tak myślisz. Twój problem. Znam problem oświaty bardzo dokładnie. Pomagam szkole. Jeszcze raz mówię Wasza Karta Nauczyciela z czasów gen. Jaruzelskiego zamyka szkoły. Przykre ale prawdziwe. Niech żyje socjalizm !!!
@ do kes
dnia 28.01.2012, 01:06
Ocena
komentarza:
1
Pogadaj z ludźmi, którzy zarabiają 1200 jak się zachłysnęli kapitalizmem, omal się nie uduszą.
Piszesz, że Karta Nauczyciela, która daje 2200 na miesiąc zamyka szkoły. To co zamykają zarobki sięgające 12 000, 30 000 itp?
@ ggg
dnia 23.01.2012, 19:13
Ocena
komentarza:
9
Ja lubię wszystkich nauczycieli w Lipnicy, bo są wykształceni i rozsądni i nie mogę czytać jak ktoś pisze o nich złe rzeczy. Za nim coś napiszecie to pomyślcie jak byście się czuli na ich miejscu, gdybyście przeczytali o sobie to co piszecie na nauczycieli.
@ K 103
dnia 23.01.2012, 19:27
Ocena
komentarza:
-1
ggg - Ja nie piszę źle o nauczycielach. Pisze tylko ile gminę kosztuje ich utrzymanie. Wszystko co napisałem jest prawdą, nawet odpis na socjalny. Kwota 1093,93 dotyczy pracowników oświaty nie będących nauczycielami (sprzataczki, woźne, itp). Nauczyciele maja odpis zgodny z karta nauczyciela, a w roku 2012 wynosi 2.880 zl na etat.
@ jann
dnia 23.01.2012, 19:56
Ocena
komentarza:
-10
do czytelnika jeżeli nie wiesz jakie wykształcenie posiadają członkowie zarządu to nie wypisuj bredni.bo nie trafiłes w ani jeden zawód.
@ osąd
dnia 23.01.2012, 20:08
Ocena
komentarza:
16
Najgorszy w tym całym konflikcie okazał się wójt. Niby umywa jak Piłat rączki i rękami ,,tłumu" zamyka w szkołę. A przy tym jest kłamcą i obłudnikiem.Nie cierpię takich ludzi.
@ mimi
dnia 26.01.2012, 12:18
Ocena
komentarza:
-4
Wszyscy mówią na Wójta, a prawda jest taka, że nie ma pieniędzy na utrzymanie małych szkół. Wójt podjął się bardzo trudnego dzieła, posprzątania po Rysiu. I chwała mu za to.
@ Lili
dnia 23.01.2012, 20:57
Ocena
komentarza:
-9
hahaha xD
Szkoła do likwidacji :P
@ warchlak
dnia 23.01.2012, 21:12
Ocena
komentarza:
3
Według mojej skromnej wiedzy, władnym do decydowania o losach m.innymi szkół jest samorząd. Wobec tego na usta ciśnie się pytanie, co tam robią bohdan, marycha, adamo, którzy z samorządem gminnym nie mają nic wspólnego?
@ rodzic
dnia 23.01.2012, 22:24
Ocena
komentarza:
5
TO PAN WPROWADZA ZAMĘT, kpi Pan z nas i ośmiesza nas i nasze dzieci, a nasi nauczyciele właśnie, że bardzo kochają nasze pociechy, a nasze ich, zwłaszcza te małe. A wy robicie wszystko, żeby im to zabrać , bo wiecie doskonale, że stowarzyszenie długo by nie pociągnęło. Proszę dać nam spokój i przestać podjudzać , bo odpowiecie za to przed tymi maluchami. A jeszcze jedno , czy w innych szkołach w gminie to nauczyciele pracują za darmo co taka nagonka na naszych , będziemy ich bronić bo są OK i w niczym nie gorsi od reszty a może i lepsi .A niech pan spróbuje sam coś zorganizować, to zobaczy ile pracy dorosłych i samych tych dzieci to kosztuje .Łatwo się ponabijać jak się nic nie robi TO wszystko . Lipnica
@ robol gamracki
dnia 23.01.2012, 23:27
Ocena
komentarza:
-8
od 1 września 2011- nauczyciel stażysta- 2618,10 zł brutto
nauczyciel kontraktowy-2906,09 zł
nauczyciel mianowany- 3770,06 zł
nauczyciel dyplomowany-4817,30 zł + 3 miesiące wakacji w roku Zapraszam do nas do prawdziwego życia.
@ Zocha
dnia 24.01.2012, 08:17
Ocena
komentarza:
0
Taka prawda a jeszcze zapomniałeś napisać , że mogą sobie brać rok wolnego na podratowanie zdrowia . To tylko z naszych podatków tak może byc , jaki pracodawca by sobie na to pozwolił jeszcze w dobie kryzysu.
@ kleks.
dnia 24.01.2012, 10:36
Ocena
komentarza:
-3
A w czasie urlopu na poratowanie zdrowia, wyjeżdżają sobie "zarobić" do krajów UE, a także w czasie wakacji.
@ abc
dnia 24.01.2012, 18:12
Ocena
komentarza:
15
cel został, osiągnięty cała gmina skłócona, nauczycieli wszyscy chcą wysłać na Sybir, tylko kochani po nauczycielach przyjdzie czas na innych, macie ich w gminie tylko około 80, to nie wystarczy na całą kadencję , a co odpowiecie dzieciom na pytanie " co z nami będzie?"
@ olo
dnia 23.01.2012, 23:34
Ocena
komentarza:
-2
w powiecie jasielskim to chyba najwiecej tych szkól zlikwidowali co sobie stare [...] mysla ze sami sie za komuny wyuczyli za darmo to młodym nie trzeba bo moga barany paść . kto takie [...] wybiera do rzadzenia .nie mniej zycze im wszystkiego najgorszego nie wyłączajac nowotwor. i nie mówcie ze jestem nienormalny bo to co robia z narodem to przypomina powolny holokaust
@ PiSsOff!!!
dnia 23.01.2012, 23:37
Ocena
komentarza:
-2
[...] można zobaczyć zapis tego spotkania. Na szczególna uwagę zasługują głupoty wygadywane przez Bodzia...no comments.
@ zbyszko
dnia 25.01.2012, 00:27
Ocena
komentarza:
2
proszę o konkrety bo ja tam żadnych głupot nie słyszałem wygadywanych przez wspomnianego pana powiedz i udowodnij że coś jest głupotą liczę na konkretną merytoryczną odpowiedź z twojej strony
@ SZOPKA
dnia 24.01.2012, 00:01
Ocena
komentarza:
6
nie no szopka sie dzieje jakas na tym forum :))jakos wczesniej srednio sie tym interesowalem - a tak przy okazji mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy. kto jest kim, kto ma znajomosci, ile zarabia hehehhhe PS> NACZELNE PLOTKARY MAJĄ O CZYM GADAC , jest sensacja i pożywka :D
@ żałosne
dnia 24.01.2012, 11:56
Ocena
komentarza:
7
widzę ze propagatorzy stowarzyszeń celowo zrzucają winę za zła kondycję na nauczycieli.Ale zobaczycie za kilka lat ze żaden szanujący się nauczyciel też wam nie będzie pracował w stowarzyszeniach za marne pieniądze.teraz może jest bum bezrobotnych ale oni też szukają pracy w szkolach a nie stowarzyszeniach.I trudno się dziwić aby ktoś kto skończy filologię angielską chciał pracowac na upadłej wsi za parę złotych niczym wożna.A kraje unii już wyciagają łapę po naszych nauczycieli.Ale nauczyciele też widze że zaczynają się przekwalifikowywac na innych kierunkach studiów bo kto ma lepiej w glowie to nie będzie się użerał z grupą niezdyscyplinowanej młodzieżyza marne grosze tracąc zdrowie tylko bedzie szukał pracy w innych dziedzinach i ciekawe czym te wielkie stowarzyszenia będą przyciągac do swych upadłych wiosek teraz jak wszyscy żerują na bezrobociu ale jak ludzie już tego nie wytrzywają to co dalej wielcy panowie ze stowarzyszeń nie po to młodzi studiują aby uczyć cudze dzieci za pensje panienek bez wykształcenia co młodość przelompiły
@ żałosne
dnia 24.01.2012, 13:01
Ocena
komentarza:
6
jeszcze tylko dodam że dobre gimnazjum =dobre liceum=dobre studia i niestety muszę troszkę zmartwić niektórych że w dal;szym toku nauki wasze dziecko jest tylko numerkiem co jest bardzo sprawiedliwe bo liczy się na testach wiedza a nie czyja to córeczka czy synuś czemu się panie ze stowarzyszen sprzeciwiają lecz niestety to jest nieuniknione i dobry nauczyciel to nie ten co nie daje luf tylko ten co coś nauczy
@ żałosne
dnia 24.01.2012, 13:53
Ocena
komentarza:
3
prawda
@ do Polak
dnia 24.01.2012, 14:24
Ocena
komentarza:
9
Trzeba być perfidnym draniem , żeby tak mieszać ludziom w głowach i zachwalać stowarzyszenia, zamiast stanąć w obronie szkoły i dzieci ! A wszystko to niby dla dobra dzieci, OBŁUDNIK !
Ta postawa przypomniała mi powiedzenie :ubrał się diabeł w ornat i kadzidłem macha !
A do tego jeszcze będzie się podpisywał "Polak" ! A to dlatego, żeby ludzie go dobrze kojarzyli, żeby myśleli, że jest patriotą, żeby zdobyć ich zaufanie, i nastawiać potem jednego przeciw drugiemu w lokalnym środowisku, i namawiać ich do złych rozwizań !
Pisze o sobie że jest "wolny od idiotyzmów i politykierstwa", a w każdych wyborach kandyduje z rządzącej partii, uzyskując pare głosów (bo się na nim ludzie tak poznali, że go nawet na radnego nie wybrali, choć aspiracje to miał nawet parlamentarne ).
W nagrodę za wredną krecią robotę dostaje od partyjnych kolegów dobrze płatny stołek i dalej niszczy Polskę ! I głośno krzyczy do ludzi którzy go nie znają: precz z polityką !
Pozostaje mieć nadzieję, że niedługo nadejdzie kres dla takich perfidnych osobników. Ale złe czyny niszczące to co dobre, pozostawią niezabliźnioną ranę. Taką raną będzie likwidacja Szkoły !
@ szok
dnia 24.01.2012, 15:17
Ocena
komentarza:
12
Ludzie opamiętajcie się co tak obrażacie tych nauczycieli?
Każdy mógł się uczyc i kształcic ,jeden z drugim komentuje ,pyskuje bo zazdrośc go zrzera że nauczyciel tyle zarabia .Pycha i zazdrośc to największy grzech,jeśli jeden z drugim oczywiście wierzy i chodzi do kościoła, a jesli nie wierzy i nie chodzi to tylko sie za niego modlic bo w dyskusje z nim nie warto wchodzic.Tyle NIENAWIŚCI TYLKO Z POWODU PIENIĘDZY ŻE NAUCZYCIEL MA WIĘCEJ.JESZCZE RAZ POWTARZAM TRZEBA BYŁO SIĘ UCZYC.
@ obywatel pl
dnia 24.01.2012, 15:49
Ocena
komentarza:
-1
Brawo Polak!!! Wytłumaczyłeś na forum problem tak, że nic już nie trzeba dodać. Nie wiem skąd takie oburzenie.Pytam jakie jest inne wyjście? Okupować szkołę- chyba nie. Moją szkołę była szansa kilka lat temu uratować w wymiarze 1-6 klas. Niestety nauczyciele nie chcieli słyszeć o stowarzyszeniu, ale rodzice nie odważyli się przeciwstawić gronu pedagogicznemu. Teraz udało nam się uratować klasy 1-3 tylko dlatego,że inne było podejście nauczycieli. Zrozumieli, że albo będą pracować w szkole prowadzonej przez stowarzyszenie albo wcale.
Do rodzica. Nie mieszaj ludziom w głowie, że do szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie trzeba dopłacać. Uruchomiliśmy nawet punkt przedszkolny, do którego rodzice nie dopłacają ani grosza. Trochę zapału, pensje nauczycieli podzielić przez 2 i wszystko będzie ok.
@ do obywatel pl
dnia 24.01.2012, 16:33
Ocena
komentarza:
8
człowieku to ty nie mieszaj ludziom w głowie bo w klasach 1-3 wystarcza 1 nauczyciel o wykształceniu wczesnoszkolnym a w starszych klasach w tym i gimnazjum chyba jest inny poziom i nie wszystko się da podzielić przez 2 a nawiasem mowiac gdzie ta maleńka szkoła jest
@ do obywatela pl
dnia 24.01.2012, 20:27
Ocena
komentarza:
3
A jakim prawem ty chcesz dzielić pensje nauczyciela? Podziel swoją pensję, albo szukaj lepszych pensji do dzielenia. Najlepiej dzielić się czyimś, bądź hojny i podziel się swoim.
@ DO OBYWATELA PL
dnia 25.01.2012, 18:51
Ocena
komentarza:
3
napisz zatem gdzie jest ta szkoła, abyśmy sprawdzili czy nie kłamiesz !
@ Polak
dnia 24.01.2012, 18:29
Ocena
komentarza:
3
Czy cłowiek , który powie prawdę o rzeczywistości oświatowej,której twórcą jest Rząd RP a samorząd musi ponosić tego konsekwencje jest perfidny?A dlaczego stowarzyszenie edukacyjne,które jest tworzone przez wspólnote lokalną dla ratowania tego o co ta wspólnota zabiega i czego broni tj.dobra dziecka i by ta szkola byla dalej centrum życia kulturalnego dla tej wspólnoty jest złe?Przecież ja nie występuję przeciw nauczycielom, ani dzieciom,ani przeciw rodzicom,tylko daję tym wszystkim możliwe rozwiązanie trunej sytuacji,która jest możliwa do rozwiązania.Czy pensja nauczyciela na Podkarpaciu pracującego w placówce oświatowej prowadzonej przez stowarzyszenie edukacyjne,przy zwiększonym o 4 godz. tygodniowo pensum w wysokości od 2000 do 2400 zł na rękę jest poniżająca?Jezeli tak to ja pewnych rzeczy nie rozumiem.Ilu jest takich pośród Was,którzy zarabiają więcej?Jedno wiem,że ci którzy robią największy szum nie mają na względzie dobra dziecka i dobra lokalnej spoleczności lecz utratę ciepłej posadki za jeszcze wyższą kasę.A jedno jest pewne ,że pan Wójt ,jak i Rada Gminy nie robi tego dla swego widzi mi się.Rząd daje podwyżki pensji dla nauczycieli a nie zabezpiecza środków.Samorząd jest pracodawcą nauczycieli ale nie ma wpływu na wynagrodzenie,który z pracodawców pozwoliłby sobie na to żeby nie mial wpływu na wysokość wynagrodzenia swoich pracowników,czy są tacy?Czy TY mieszkańcu Lipnicy Dolnej,czy jakiejkolwiek innej miejscowości zaciągałbyś kredyt,żeby utrzymać coś co się nie finansuje mając inne rozwiązanie nie gorsze rozwiązujące Twój problem i nie prowadzące Cię w długi i do bankructwa?Chyba nie!Więc pomyśl bez emocji i wyciągnij wnioski,masz szansę ,a wybór należy do Ciebie.Nic nie piszę przeciw Wam ale do Was,nie na podstawie teorii ale realnego doświadczenia.Pozdrawiam i życzę wyjścia z zakłamania sianego przez pewne kręgi,które nie dają rozwiązań tylko bazują na waszych emocjach i chcą na tym budować swój kapitał polityczny,badżcie czujni i rozważni-Polak realista wolny od fałszu i zakłamania.
@ tyr
dnia 24.01.2012, 20:22
Ocena
komentarza:
5
Byłeś w szkole która działa jako stowarzyszenie? Miód, cud, malina ?! JA wolałbym dowozic dzieci 20 km do publicznej niz 100m do stowarzyszeniowej! Oczywiście sa wyjątki-które potwierdzaja tylko regułe !
@ tyr
dnia 24.01.2012, 20:24
Ocena
komentarza:
4
Chłopie samorząd o sytuacji oświaty wie parę lat naprzód tylko ma to gdzies-przecież ten problem nie pojawił się wczoraj!
@ do Polak
dnia 25.01.2012, 18:46
Ocena
komentarza:
1
Moim zdaniem to ty jesteś tak zakłamany, że już tracisz kontrolę nad tym co mówisz i piszesz.
I nie zmieni tego to, że napiszesz "wolny od fałszu i zakamania", nie udawaj innego człowieka niż jesteś, bo wszyscy się śmieją z tych głupot i opowiadania na każdym spotkaniu jaki to ty jesteś wspaniały. Ja rozumię, że nikt o tobie dobrze nie mówi, więc wpadłeś na pomysł, żeby sobie to tak rekompensować, ale w ten sposób stajesz się żAŁOSNY !!!
@ abc
dnia 27.01.2012, 20:08
Ocena
komentarza:
3
kogo z radnych to interesuje co każą, to przeglosują dietka jest
@ p
dnia 24.01.2012, 19:03
Ocena
komentarza:
4
Co myślicie o zdolnych uczniach z Lipnicy Dolnej?
@ Polak
dnia 24.01.2012, 19:14
Ocena
komentarza:
5
Podziwiam ich i jestem pewien,że nikt im zdolności nie odbierze,bo zdolność jest darem , który należy pielęgnować i o niego się troszczyć jak i bardzo,a bardzo cenić i podziwiać.
@ obywatel pl
dnia 24.01.2012, 19:34
Ocena
komentarza:
3
Zgadzam się, że w klasach 4-6 uczą nauczyciele konkretnego przedmiotu. Kto powiedział, że nauczyciele będą zatrudnieni na pełny etat? Wystarczy spojrzeć na ramowy program nauczania w tych klasach aby przekonać się ile lekcji tygodniowo mają nauczyciele.Jeszcze raz powtarzam, że wszystko zależy od dobrej woli i wzajemnej współpracy. Proszę mnie źle nie zrozumieć, jestem całym sercem za utrzymaniem szkół w obecnej formie, ale wierzcie mi, że w przypadku likwidacji innego wyjścia nie ma jak zakładanie niepublicznych szkół. Co do mojej szkoły, wystarczy trochę poszukać w internecie, a wszystko można znaleźć. Życzę wszystkim powodzenia.
@ matrix
dnia 25.01.2012, 08:08
Ocena
komentarza:
2
80 proc. samorządów do końca stycznia wypłaci nauczycielom specjalne wyrównanie w postaci tzw. czternastki, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Samorządy muszą to zrobić, jeśli w ciągu roku nie stać ich było na zapewnienie pedagogom pensji gwarantowanych przez Kartę Nauczyciela. "DGP" twierdzi, że nauczyciele dostaną pieniądze bez względu na jakość ich pracy. Niektórzy nawet po 3 tys. zł.

Jeżeli dyrektor szkoły odbierze słabemu nauczycielowi dodatek motywacyjny, to samorząd wyrówna mu stratę, wypłacając czternastkę. Dodatku nie otrzyma ten, kto dobrze pracuje i otrzymał za to nagrodę od ministra. Powód - zawyża średnią.
Wyrównanie należy się wszystkim, co prowadzi do absurdów. Nawet jeżeli dyrektor szkoły odbierze słabemu nauczycielowi dodatek motywacyjny, to ten i tak nie musi się martwić. Samorząd wyrówna mu stratę, wypłacając czternastkę. Z kolei dodatku nie otrzyma ten, kto dobrze pracuje i otrzymał za to nagrodę od ministra edukacji lub kuratora. Powód - zawyża średnią.
@ fgdffh
dnia 25.01.2012, 12:13
Ocena
komentarza:
-7
nauczuciela chodzi tylko o pieniadze a nie o dobro dzieci, gdzie znajda prace
@ niemożliwe
dnia 25.01.2012, 18:22
Ocena
komentarza:
9
A co widzisz złego w tym, że komuś zależy na pracy. Wszyscy nie zmieścimy się pod kioskiem z piwem.
@ i niech zamkna
dnia 27.01.2012, 12:21
Ocena
komentarza:
-5
skoro wladze uwazaja ze nie stac ich na utrzymanie szkoly to chyba lepiej zeby te pieniadze przeznaczyc na drogi czy autokar ktory by wozil te dzieci do szkoly, bo naprawde dla 50 dzieci nie oplaca sie zatrudniac nauczycieli.
@ Życzę Wam tego żeby
dnia 25.01.2012, 19:27
Ocena
komentarza:
9
Nie było tego co jest w S. w gminie K.
Wielkie stowarzyszenie które [...] połowę nauczycieli i to tych którzy walczyli o to aby szkoła została taką jaką była. Teraz na każdej wywiadówce stowarzyszenie jest wychwalane pod niebiosa przez obecny zarząd ale tak na prawdę to nie wiem czy z tego śmiać się czy płakać. To taka sytuacja jak była dawniej za komuny. Ale to też sprawka naszego jedneko cudownego radnego Pana D. który głosował za tym aby dzieci z S. nie miały własnej szkoły i [...] do B. PARANOJA !
Na następny raz zastanówcie się czy warto głosować na D. bo wg mnie to zmarnowany głos.

AHA. STOP ACTA!
@ dżaga
dnia 25.01.2012, 20:27
Ocena
komentarza:
7
madrze napisałeś
w S. popełniono błąd
niech tego nie popełni Liopnica
kto wie i w temacie ten wie
@ czytelniczka
dnia 26.01.2012, 11:10
Ocena
komentarza:
-3
Od kiedy to zarząd stowarzyszenia organizuje i prowadzi wywiadówki w szkole? Jeżeli już to spotyka się na zebraniu z rodzicami. Dyrektor w S. wydała na zakupy i remonty w szkole w ciągu 4 miesięcy funkcjonowania szkoły tyle ile poprzedni dyrektor za 2 lata. dodatkowo zostały wypłacone nagrody dla nauczycieli na koniec roku. To wszystko z pieniędzy przeznaczonych na funkcjonowanie szkoły. Na brak chętnych do pracy nauczycieli też nie można narzekać. Stosik podań młodych nauczycieli po skończonej szkole. Jak można było zatrudnić osoby, które otwarcie mówiły, że stowarzyszenie utrzyma się przez 6 m-cy, bo oni do tego doprowadzą zakładając sprawy sądowe lub pisząc donosy do różnych instytucji kontrolnych i władz państwowych. Kto sobie na to pozwoli? Szkole i uczniom potrzebny jest spokój. Czy tym "mącicielom" chodziło o dobro dzieci? Odpowiedzcie sobie sami.
@ jann
dnia 26.01.2012, 09:33
Ocena
komentarza:
-5
do ,życzącego, chyba nie wiesz wszystkiego bo pan radny z S. też podniósł ręke za likwidacją szkoły na ostatecznej sesji kwietniowej.chyba nie jesteś dobrze poinformowany.ale to można sprawdzić.
@ jann
dnia 26.01.2012, 09:37
Ocena
komentarza:
-6
chodzi o pana radnego K... M...czyli tęż głos zmarnowany .
@ ww
dnia 26.01.2012, 12:43
Ocena
komentarza:
3
do jann prawda w oczy kole panie radny D.
@ jann
dnia 26.01.2012, 16:50
Ocena
komentarza:
-6
biedny jesteś bo szczelasz ślepakami.
@ jbifdfgknkjdoikbjhjhuiffg
dnia 26.01.2012, 21:25
Ocena
komentarza:
3
[cytat= ww]do jann prawda w oczy kole panie radny D.[/cytat]

[cytat=jann]biedny jesteś bo szczelasz ślepakami.[/cytat]

Tylko winni się tłumaczą. Dla Pana D. motywem przewodnim jest iść do celu po "trupach". Pan "jann" : ( Pan D ) broni stowarzyszenia gdyż sam w nim jest.
@ Życzę Wam tego żeby
dnia 26.01.2012, 12:29
Ocena
komentarza:
3
Akurat dobrze wiem co i jak było i kto jak głosował . Kiedy było już po ptakach Pan K wstrzymał się od głosu aby nie robić przeszkód stowarzyszeniom.
@ Życzę Wam tego żeby
dnia 26.01.2012, 12:31
Ocena
komentarza:
8
Ale dobra koniec offtopu życzę Wam powodzenia Lipnica!
@ Jozin z Bazin do życzeń.
dnia 26.01.2012, 21:53
Ocena
komentarza:
-1
Zgadzam się , rzeczywiście tak było.
Szkoda tylko że Pana K nikt nie docenia.
@ czytelniczka
dnia 27.01.2012, 12:04
Ocena
komentarza:
-4
Patrząc na jego osiągnięcia, to nie ma za co go doceniać. Tylko własne podwórko jest na I miejscu.
@ jozin z bazin
dnia 27.01.2012, 14:43
Ocena
komentarza:
0
Tak masz rację czytelniczko! Rzeczywiście dla tego Pana własne podwórko jest najważniejsze. , ale tym podwórkiem jest miejscowość w której się urodził i to chyba bardzo dobrze że potrafi głośno bronić tego podwórka którym jest SIEKLÓWKA narażając się innym. Szkoda tylko że tak mało osób to docenia.
To że "wkroczysz między wrony - to wcale nie oznacza że musisz krakać jak i one". Ten Pan akurat akurat godnie umie reprezentować to swoje " podwórko ".
Warto wziąć z niego przykład i głośno mówić o tym co jest złe a co dobre!
Oj mieszkańcy Sieklówki , gdzie ta Wasza jedność? Po co te podziały?!
@ czytelniczka
dnia 28.01.2012, 08:24
Ocena
komentarza:
-1
Mając na myśli własne podwórko, mam na myśli tą przestrzeń, którą widać z podwórka tego Pana. Wcale nie dba o całą miejscowość, do czego został wybrany, czy dobro gminy ale o to co mocodawcy z PSLu zabiegają i własne interesy, które jego bezpośrednio dotyczą. Nie ma sensu rozwodzić się dalej nad tą sprawą, ale to są fakty!
@ ww
dnia 01.02.2012, 19:10
Ocena
komentarza:
7
droga czytelniczko ty tez widzisz tylko swoje otoczenie tj. stowarzyszenie i nie wszystkim to pasuje jak postąpiliście z kadrą nauczycieli , którzy prawdopodobnie i was uczyli najpierw zrób sobie porządek na swoim podwórku a potem dopiero krytykuj innych
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

 • Karol Adamski zrezygnował ze stanowiska dyrektora DPS w Foluszu. Powiat powierzył obowiązki Monice Wójcickiej

  Po 11 latach pracy na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu Karol Adamski złożył rezygnację i 31 lipca br. rozwiązał stosunek pracy. Zarząd Powiatu powierzył 1 sierpnia br. obowiązki dyrektora tej placówki Monice Wójcickiej, długoletniemu pracownikowi domu opieki w Foluszu.

 • Trwa nabór uzupełniający do szkół ponadpodstawowych

   

  Absolwencie szkoły podstawowej, jeżeli nie dostałeś się do wymarzonej szkoły albo chcesz zmienić swój wybór, sprawdź ofertę i dołącz do uczniów Zespołu Szkól Budowlanych w Jaśle. 

 • Już 12-14 sierpnia w Krośnie - Leszek Możdżer, odkrycie świata jazzu Kinga Głyk i wielki koncert symfoniczny!

   

  Od 12 do 14 sierpnia odbędzie się po raz siódmy w Krośnie muzyczny crossover – Young Arts Festival. W tegorocznym programie wydarzenia znalazła się improwizująca basistka młodego pokolenia - Kinga Głyk, pianista Leszek Możdżer z AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia oraz wielki koncert symfoniczny w wykonaniu Filharmoników Lwowskich. Będzie to ich pierwszy koncert w pełnym składzie od czasu wybuchu wojny!

 • W godzinę „W” zawyją syreny. Jasło odda hołd bohaterom i ofiarom Powstania Warszawskiego

   

  Dokładnie 78 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. W całej Polsce w godzinę „W” zawyją syreny alarmowe, aby upamiętnić powstańców, którzy stanęli do nierównej walki z hitlerowskim okupantem oraz ofiary cywilne. Punktualnie o godz. 17. syreny alarmowe zabrzmią również w Jaśle.

 • Wielki powrót pierogów do Tarnowca!

   

  Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, w Tarnowcu ponownie zorganizowano jedną z najpopularniejszych w regionie imprez plenerowych. Podkarpacki Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” od ponad dekady cieszy się olbrzymim zainteresowaniem smakoszy tej popularnej potrawy. Na stadion ściągnęły w tym roku tysiące osób, aby spróbować specjałów przygotowanych prze Koła Gospodyń Wiejskich. Dobra zabawę zapewnił między innymi zespół góralski Baciary.

 • Inflacja uderzy w studentów ... ale nie w jasielskiej Filii AHE!

   

  Inflacja w ostatnich miesiącach spędza sen z powiek wszystkim Polakom, również studentom. W tym roku większość Uczelni niepublicznych zdecydowała się na podniesienie opłat czesnego. Wśród nich nie znajdziemy jednak Filii AHE w Jaśle, gdzie opłaty za studia pozostały bez zmian.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657