Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie.
Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl.
Korzystając ze strony akceptujesz
Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Lista przedmiotów przeznaczonych do licytacji w Jaśle, podczas 22. finału WOŚP
71
Prezentujemy listę przedmiotów przeznaczonych do licytacji podczas 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się dzisiaj na płycie jasielskiego rynku.
1. Karta podarunkowa od Studio 04 - strzyżenie - 6szt
2. Karnet podarunkowy o wartości 50zł Restauracja "u Schabińskiej" - 3szt
3. Voucher o wartości 70zł na kolację w restauracji Małopolska
4. Voucher na weekend w Krynicy Zdroju w "Willa Igraszka"
5. Talon na 50% zniżkę na kurs prawa jazdy kat. B - OSK Renoma 6. Talon na 50% zniżkę na kurs prawa jazdy kat. C - OSK Renoma
7. Pióro Burmistrza Miasta Jasła, którym podpisał umowę Jasielskiej Ligi Naukowej
ja [...]...fanty niczym na loterii festynu w Duląbce...gadżety z UM i Dni wina..a zestaw od Dagmary...powala na kolana...bardzo w tematyce WOSP...wina ,wina dajcie!!!:P
Pióro Burmistrza Miasta Jasła ...burmistrz niech swoje pieniążki da a nie pióro wystawia, które było kupione za nasze pieniądze. Śmieszy mnie w ogóle jak "wielcy i bogaci" celebryci dają na licytacje jakąś [...] żeby ludzie kasę dawali.. a od siebie to nic. Media i tak ich wychwalają i robią z niektórych Matkę Teresę .
http://niezalezna.pl/50522-jak-owsiak-robi-z-nas -[...] - może skłoni niektórych do zastanowienia, jak opadnie medialna histeria. Szkoda że lokalne portale równie entuzjastycznie nie promują Daru Serca, wspomagającego jasielski szpital.
Szkoda, że ów "niezależny" portal nie poświęca podobnej uwagi historii spółki TELEGRAF, SREBRNA, fundacji prasowej Solidarność - dużo ciekawsza lektura, kwoty też imponujące...
Pani Dragoness zaraz ktoś Pani odpisze, że "jak nie chcesz, to nie pomagaj", że "plucie jadem" i takie tam. A to nie o to chodzi. Orkiestry nie można krytykować, bo kto to robi, chce skazać na śmierć chore dzieci i złym człowiekiem jest. A ja mam pytanie, dlaczego akurat nie można sprawdzić finansów orkiestry, bo co? Pod ostrzałem krytyki jest kościół, księża, wiara, wszystko, co dla wielu ludzi w tym kraju jest wartością Wszystko z wyjątkiem finansów Owsiaka i jego rodziny.
skoro mózg masz zeżarty przez tvn i chcesz sie dolozyc do kolejnej willi owsiaka a takze do przystanku Woodstock gdzie twoje dzieci beda chlac wode,cpac [...],taplac si ew blocie i uprawiac [...] bez zabezpieczen.Prosze bardzo finansuj to [...].Na dzieci idzi etylko polowa tego co zbierze WOSP.Ale to jest oczywiscie na to przyzwoleni eod rządy bo wtedy juz ze swoich kieszeni nie musza na szpitale dawac.Dziwne to jest bo jak jureczek zbiera od 93 roku to szpitale powinny pekac w szwach od sprzętu a tu wciąz wszystkiego w szpitalach brakuje.Cos jest nie tak,nie trzeba dlugo myslec żeby stwierdzic że cos jest nie tak ludzie...
Zauważyłam, że zrozumienie tych "wośpowych" mechanizmów przychodzi z wiekiem. Jak najdalsza jestem w tym momencie od poglądów p. Pawłowicz, ale zastanawiająca jest właśnie ta medialna histeria i ustawianie zastanawiających się nad działalnością p. Owsiaka niemalże na pozycji nazistów i morderców niewiniątek. Pozdrawiam pani Kasiu.
Szkoda tych dzieciaków, które z dobrego serca często z narażeniem własnego zdrowia, bo zdarzały się napady bandytów na wolontariuszy, zbierają do puszek pieniądze. Swoją drogą jakie to wychowawcze, uczenie zbieractwa, żeby nie powiedzieć gorzej. Dzieci powinno się uczyć zarabiania przez pracę a nie stania z puszką, bo to je w jakiś sposób upokarza. Ja jestem wielką fanką dawania dzieciakom, które np. w Kauflandzie zbierają pieniądze na obozy sportowe pomagając w pakowaniu zakupów. Wykonują konkretną pracę i za to dostają pieniądze. Zawsze im daję z przyjemnością.
Z przyjemnością zawsze czytam Pani komentarze. Sprawdziłam ten link, który Pani zamieściła powyżej. Świetny tekst, wydawało mi się, ze wiem wiele na opisany w nim temat, ale dowiedziałam się jeszcze więcej. Miłego dnia Pani życzę i nieprzejmowania się krytycznymi opiniami. Kilka osób myślących tu jednak czasem zagląda.
Och, jaki biedny ten kościółek, och jakaż wielka nagonka. Na kościółek złego słowa powiedzieć nie wolno, skrytykować, bo od razu nagonka. Po rządzie, prezydencie, Owsiaku można jechać - to przecież patriotyzm! (polski patriotyzm).
DO MAX
Ty mi podaj link, taki wiarygodny jesteś!!,populizm szerzyć to potrafisz!!.Podaj link,szkoda mi czasu na głupoty,przy okazji zobaczą inni jaki jesteś wiarygodny,każdy będzie mógł przeczytać i ocenić kto ma racje,co MAX chyba sie nie boisz swojej zdobytej wiedzy,podziel sie nią,niech dragoness zobaczy twój MIT,ja go odsłaniam,mam nadzieje ze masz honor.Podaj link!!!
Max wybacz mi,ale z [...]em nie mogę polemizować.Przeczytaj ksiażke Wieża Komunistów,ona wiele wyjaśnia,tobie raczej nie wiele pomoże.Co do twoich linków,opisz mi osoby które to napisały,kim są,Kogo ty podajesz jako autorytet.tak jak po wyżej o Owsiaku,z rękawa wyciągasz królika?,to nie ten rocznik Maxiu [...]!.Wybacz mi ze cię zaczepiłem,jak odłożysz Wyborczą,Angore czy jak jej tam,i mlaśniesz przy widoku Justynie Pochanke,wiedz ze jesteś spełniony intelektualnie.
Jeszcze jedno najważniejsze,Podaj mi gdzie został Kaczynski skazany GDZIE JAKI SĄD,wiedz ze jak kaczynski dojdzie do władzy to Tusk i jego banda pójdą siedzieć.Gdy by coś mieli juz dawno by skonczyli kaczynskiego tak jak zamordowali Jego brata i 95 innych osób.Wybacz już nigdy sie nie zniżę,do poziomu żadnego [...].
Nie bądź naiwny - nikomu włos z głowy nie spadnie. Oni działaja na zasdzie : możemy sobie pokrzyczeć ale krzywdy sobie nie róbmy bo nastepnym razem to oni mogą wygrać.
Popatrz na sprawę Hofmana. Ja i ty za takie coś zostalibyśmy prześlizgani po błocie i obdarci ze skóry a Wazeliniarzowi się upiekło. Dlaczego ? Bo wymiar sprawiedliwośc obawia się zmiany warty...
Ile razy straszyli juz [...] Trybunałem Stanu ? I co ? I [...] - nic nie zrobili...
Takich szopek będzie jeszcze kilka ale para pójdzie w gwizdek. Z obu stron...
To ty szopke robisz,pomawiasz ludzi i dla ciebie to śmieszne?,dla mnie żałosne.
Wspomnisz moje słowa,tusk wszystko bedzie robił,zeby sie utrzymać przy władzy.Dla mnie oczywiste.Juz nigdy więcej nie pisz pod mój adres.
Ameryke odkryłes-każdy z nich zrobi wszystko by mieć miejsce przy korycie. Kaczyński też będzie musiał ostro pojechać i uważać by znowu nie wywinac orła tuz przed metą...
Bez odbioru...
Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych” czyli niedofinansowanych instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom) WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz. Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp. Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel. Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP? Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa [...] i [...]. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest [...] Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT: Przystanek Woodstock (thanks to link) Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków. Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt. WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji). Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób. Owsiak otwarcie promuje eutanazję „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” – to jego wypowiedź dla „Dziennika”.
no jasne wszystko dla Rydzyka, przeciez ksieza robią wszystko zeby Owsiak nazbierał jak najmniej, przeganiają wolontariuszy spod kosciołów przykład w Rafinerii ajak ksiądz Królik dziekan zamiast swiecic przykładem wyrzucił dzisiaj dzieci z puszkami, ludzie byli oburzeni tym zachowaniem.
Jakie to ma znaczenie czy prowincjonalny ? Szacunek i dobre wychowanie nakzauje napisać "koszulka Marka Budnika " , jesli ktoś tego nie pojmuje to jego problem .
Ale Ty [...]!!!Nie chciałbyś kiedyś aby albo Twoje dziecko,albo Ty jako juz starszy człowiek musieli korzystać z tego sprzętu.Moje dziecko,mimo,że Jasło nie dostaje zbyt dużo od WOŚP,bo widać takich jak Ty jest w jaśle więcej korzystało po urodzeniu z aparatu do przesiewowego badania słuchu-jesteśmy jedynym krajem na świecie,gdzie takie badania przeprowadza się u 100% nowo narodzonych dzieci.Ponadto na oddziale noworodków i oddziale dziecięcym jest trochę sprzętu od WOŚP.Przede wszystkim ta Wielka Orkiestra kupuje sprzęt prawie po cenach fabrycznych,czyli bardzo tanio.W porównaniu z tym co można kupić za pieniądze zebrane podczas tzw."Noworocznego Daru",gdzie zakupy można robić tylko po cenach detalicznych,czyli z wszystkimi marżami.No i pieniądze te przechodzą przez ręce księży-a w to już nie wierzę,że jest uczciwie dzielone.W porównaniu z WOŚP,gdzie oni są kontrolowani jak inny w naszym kraju.Zobacz jak ta fundacja rozlicza się ze zbiórki pieniędzy.Nic nie jest utajnione.Więc zastanów się co piszesz.Jeżeli byłby tam jakiś przekręt to już dawno przestali by grać.A to już 22 finał.
Ale rząd wszystko zataja bo ta kasa z wosp te marne kilka procent rocznych potrzeb szpitali powoduje to że nie musza dawac ze wlasnej kasy.To cale wosp to wstyd na cały swiat niestety, w żadnym innym kraju nie ma takiego czegos,ublicznego zebractwa.WOŚP, TO WIELKA HUCPA I MYDLENIE OCZU ! NFZ każdego roku przekazuje z naszych podatków na służbę zdrowia ponad 65 miliardów złotych !! Natomiast Owsiak zbiera ledwie 50 milionów co stanowi może 0,1% tego co daje NFZ. To pokazuje jak marginalne jest działanie WOŚP, ale wrzaski zachwytu w mediach nie mają końca.
Pani Janko, "No i pieniądze te przechodzą przez ręce księży-a w to już nie wierzę, że jest uczciwie dzielone" - numer konta szpitala nie jest tajny, można przelać pieniądze bezpośrednio. Grunt to pomyśleć, a nie głupstwa pisać. Nota bene, franciszkanie to nie księża, ale kto by się tam przejmował drobiazgami jak trzeba dokopać, nie?
A ja uważam że WSZYSTKIE podatki powinny być zbierane w ten sposób, tzn. zamiast ministerstw (poza MON i MSWiA) firmy i fundacje które ZARABIAJĄ NA POMAGANIU. Jak widać na przykładzie WOŚP jest to bardzo skuteczna metoda nadrabiania wszelkiego rodzaju braków finansowych. CEL, PROMOCJA, "IGRZYSKA", ZBIÓRKA, REALIZACJA, ROZLICZENIE.
MatkaKurka wielkie "show", podobnie jak teraz, zapowiadał też przed tamtą rozprawą. Ale zamiast widowiskowego wytrącania z rąk atutów prokuratorowi, zobaczyliśmy w sali wystraszonego mężczyznę, który swoją linię obrony skrupulatnie i monotonnie odczytywał z kartki.
Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy.
Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem.
Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z
regulaminem.