Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

LOTOS Jasło pomaga powodzianom

3

Już w pierwszym dniu po powodzi pracownicy LOTOS Jasło przeprowadzili spontaniczną akcję zbiórki pieniędzy na rzecz powodzian, w wyniku której udało się zebrać ponad 1000 zł.

Równolegle, na wniosek Roberta Bialika – prezesa LOTOS Jasło, Grupa LOTOS S.A. przeznaczyła dla powodzian kwotę 20 000 zł., którą przekazano jasielskiemu MOPS-owi. Prezes Bialik spotkał się także z Burmistrzem Miasta Jasła – Marią Kurowską. Spotkanie dotyczyło pomocy dla miasta w usuwaniu skutków powodzi.

– W trakcie spotkania pani burmistrz poinformowała mnie o potrzebach miasta w zakresie likwidacji szkód wyrządzonych przez powódź. Szczególną uwagę zwróciła na problem związany z niespotykanym do tej pory plagowym występowaniem komarów na terenach popowodziowych oraz dużymi kosztami związanymi z planowaną akcją odkomarzania miasta – mówi Robert Bialik, prezes LOTOS Jasło. – Podjęliśmy natychmiast działania zmierzające do współfinansowania tego przedsięwzięcia. Dzięki przychylności spółek grupy kapitałowej LOTOS przekazaliśmy na ten cel blisko 80 000 zł. Jestem pod wrażeniem zaangażowania i solidarności  pracowników LOTOSU z pokrzywdzonymi podczas tej powodzi mieszkańcami powiatu jasielskiego. Uważam, że LOTOS nie tylko potrafi zarabiać pieniądze, ale także w takich okolicznościach się nimi dzielić.

Jednocześnie LOTOS uruchomił akcję pomocy dla powodzian – pracowników i emerytów ze spółek grupy kapitałowej, którzy zostali  dotknięci skutkami powodzi. Do chwili obecnej z pomocy skorzystało kilkadziesiąt osób a kwota wypłaconych im środków w regionie jasielskim przekroczyła już 220 000 zł.

W LOTOS Jasło powołany został specjalny Zespół ds. Kwalifikowania Wniosków od Poszkodowanych w Powodzi Pracowników i Emerytów.
 
– Aktualnie odwiedziliśmy  już 27 pracowników i emerytów LOTOS Jasło, którzy ucierpieli podczas czerwcowej powodzi. Podczas naszych wizyt byliśmy świadkami ogromnych ludzkich dramatów, związanych z utratą dorobku życia naszych pracowników. Rozmowy z poszkodowanymi często nie ograniczały się tylko do wskazania poniesionych strat ale wkraczały także w sferę życia osobistego. Ludzie przyjmowali nas bardzo życzliwie a oferowana przez LOTOS pomoc z pewnością podniosła ich na duchu – mówi Roman Kościow, Przewodniczący Zespołu w LOTOS Jasło.

Pierwszego weekendu czerwca 2010 roku mieszkańcy powiatu jasielskiego nigdy nie zapomną. W wyniku powodzi, którą często określa się mianem powodzi 1000-lecia zalanych zostało tysiące gospodarstw domowych na terenie całego regionu. Na skutek przelania się wody przez obwałowania ponad 1/3 powierzchni Jasła znalazła się pod wodą. Media na bieżąco relacjonowały tragedię tysięcy ludzi dotkniętych powodzią. Zniszczenia popowodziowe są na bieżąco szacowane i sięgają wielu milionów złotych.


Marcin Zachowicz

Reklama

Komentarze: 3

Dodaj komentarz Widok:
0
@ [...]
dnia 15.07.2010, 17:30 · Zgłoś
Niestety w AESie nie ma powiązań z lokalną mafią z miast i powiatu więc nikt o was nie wspomni. Ale taki Kościow z lotosu od razu zrobi reklame poprzez UM. Napewno jest więcej firm, które nie szczędziły pieniędzy i siedzą cichho, bo skromność im nie pozwala. Ale czy to nie jest błędne koło? Firma płaci podatki, które powinny iść na powódź, a nie [...] [...]. Wstrzymać penesje budżetówce i oddać na powódź, a nie grabić firmy, dzięki którym żyjemy, mamy prace.
Odpowiedz
0
@ Seth_I
dnia 15.07.2010, 06:53 · Zgłoś
Lepiej żło...by wykupcie opcje na akcje pracownicze po cenie nominalnej a nie okradajcie tych, dzięki którym teraz prezesujecie.
Odpowiedz
0
@ wkrw
dnia 14.07.2010, 22:04 · Zgłoś
W jasielskiej firmie AES udało się zebrać ponad 7 tysięcy od samych pracowników dla powodzian. a otym to już nikt nie wspomni
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.