Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Łowcy przygód z Jasła proszą o wsparcie ich projektu

37

Hubert, Tomek, Konrad, Piotrek i Norbert to młodzi jaślanie, pasjonaci turystyki i poszukiwacze przygód, którzy w zeszłym roku przebyli alpejski szlak Tour de Mount Blanc. Teraz planują poznać uroki Norwegii. Eskapadą do Skandynawii chcą dowieść, że spełnianie podróżniczych marzeń jest w zasięgu każdego człowieka. By zrealizować swój pomysł potrzebują jednak finansowego wsparcia.

Jesteśmy grupą studentów, których pasją jest poszukiwanie outdoorowych przygód w okolicznościach pięknej i dzikiej natury. Zaplanowaliśmy wyprawę do Norwegii, gdzie zamierzamy odbyć kilkudniowy trekking w paśmie najwyższych gór Skandynawii, znajdujących się w obszarze norweskiego Parku Narodowego Jotunheimen – piszą o sobie i swoich planach na stronie www.polakpotrafi.pl, gdzie ubiegają się o dofinansowanie projektu „Szlakiem trolli, fiordów, łosi i łososi”.

Celem Huberta, Konrada, Tomka, Piotrka i Norberta jest nie tylko dobra zabawa we własnym gronie, ale również relacjonowanie wspólnych przygód na blogu i tym samym popularyzacja turystyki. Grupa pragnie zachęcić do jej uprawiania zwłaszcza wszystkich tych, którzy chcieliby poznawać uroki różnych zakątków świata lecz nie realizują swych marzeń z racji szeregu barier.

Pokażemy wam nie tylko zachwycające widoki, ale przede wszystkim jak zorganizować tego typu wyjazd tak, żeby nie zbankrutować. Wielu ludzi obawia się krzykliwego „Norwegia jest najdroższym krajem w Europie”. My udowodnimy, że przeżycie przygody życia jest w zasięgu ręki każdego – zapewniają młodzi łowcy przygód z Jasła. Po powrocie z wyprawy chcieliby oni zmontować film opowiadający o ich skandynawskich wojażach.

Misja grupy nie doczeka się realizacji bez jej dofinansowania. Potrzebujemy środków na pokrycie kosztów podróży do Norwegii – benzyny, opłat drogowych, przeprawy promowej. Mamy jeszcze drobne braki w naszym wyposażeniu oraz sprzęcie fotograficznym, za których uzupełnienie będziemy niezmiernie wdzięczni – mówią podróżnicy. W zamian dostarczymy wam wiele emocji po premierze filmu oraz fotorelacji z wyprawy zapewniają potencjalnych sponsorów przedsięwzięcia.

Wszyscy internauci, którzy chcieliby wesprzeć finansowo inicjatywę młodych jaślan mogą uczynić to za pośrednictwem strony projektu Polak Potrafi. W zamian otrzymać mogą nie tylko „dozgonną wdzięczność” grupy, ale również szereg innych nagród – ich forma zależna jest od wysokości przekazanej kwoty.

Pieniądze wpłacać można pod tym LINKIEM.

Dlaczego warto wspomóc projekt grupy? Odpowiedzi na to pytanie udzielają same skupione w niej osoby, w poniższym nagraniu.


Projekt „Szlakiem trolli, fiordów, łosi i łososi” zostanie ufundowany, jeśli do najbliższego piątku (do godziny 18) otrzyma co najmniej 3000 zł wsparcia. W przypadku, gdyby suma ta nie została osiągnięta wszelkie uzyskane fundusze wrócą na konta osób, które jej przekazały.


Wyjazd do Norwegii nie byłby pierwszą zagraniczną eskapadą grupy. W zeszłym roku przebyła ona alpejski szlak Tour du Mont Blanc, przebiegający przez trzy kraje – Francję, Włochy i Szwajcarię. Jasielscy wędrowcy przeszli wspólnie wówczas łącznie ponad 170 km i pokonali różnicę wzniesień wynoszącą ponad 10 000 metrów.

Pamiątkę z wyprawy stanowi opublikowane w serwisie YouTube nagranie wideo, unaoczniające szczegóły alpejskich przygód grupy. Oto i ono:


Działania Huberta, Konrada, Tomka, Piotrka i Norberta śledzić można na facebookowym fanpage'u ich grupy --> LINK.

Jakub Hap

Napisany dnia: 23.06.2014, 02:35
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ do roboty nieroby
dnia 23.06.2014, 08:13
Ocena
komentarza:
8
a ja sie wybieram do Grecji na 2 tygodnie. Wspomóżcie mnie ludzie, bo w Turcji już byłem nawet, więc dajcie piniądze na mój wyjazd, dajcie prosze, jak nie uzbieram to Wam oddam, a jak pojade to Wam prześle zdjęcia jak leże na plaży za Wasze piniążki kochani ludzie, dajcie piniondze
@ xturystax
dnia 23.06.2014, 08:39
Ocena
komentarza:
-4
Jak ze swojej wyprawy do Turcji złożyles podobny film jak chlopaki z Alp i swoim leżeniem na plaży zainspirujesz innych to czemu nie, możesz zacząć zbierać.
@ ZJARANY
dnia 23.06.2014, 12:18
Ocena
komentarza:
-4
w tym wypadku to rozwijanie pasji, a nie sponsorowanie wycieczki na której sobie będą leżeć do góry brzuchem!
@ a
dnia 23.06.2014, 09:29
Ocena
komentarza:
5
wojzić tyłek po świecie to by każdy chciał i to za cudze ale robić to nima komu
@ Satyryk Bąbelek
dnia 23.06.2014, 09:50
Ocena
komentarza:
-7
Polskie góry gryzą?
@ Marcell
dnia 24.06.2014, 09:20
Ocena
komentarza:
-1
Np. Bieszczady. Niedaleko i znacznie taniej ;)
@ amen
dnia 23.06.2014, 10:57
Ocena
komentarza:
17
Ja zarabiam na wycieczki własnymi rękami.
@ armagedon
dnia 23.06.2014, 12:03
Ocena
komentarza:
-12
Widzę, że bezinteresowna pomoc innym jest Wam obca...
@ znajomy
dnia 23.06.2014, 17:49
Ocena
komentarza:
12
Jedna z osób w tej ekipie to największy cwaniaczek jakiego w życiu spotkałem.
Więc czemu teraz mam pomagać, maja po 23-4 lata, całe życie przed nimi, za rok może Las Vegas? i prośba o 100tysięcy, żeby pograć w kasynie.
@ m4
dnia 03.07.2014, 11:09
Ocena
komentarza:
1
jaka pomoc?!! przecież nie zbierają na pomoc dzieciom w Sudanie tylko na wyjazd do jednego z bogatych krajów!
@ Joga
dnia 23.06.2014, 12:44
Ocena
komentarza:
18
Ja jak chciałem gdzieś wyjechać w czasach studenckich to zapier... na polu, malowałem itd.
Co to za żebranie ?
Do roboty studenty, zarobić i jechać, a nie żebrać.
@ j
dnia 23.06.2014, 13:27
Ocena
komentarza:
15
ja też bym pozwiedzał za FREE :) haha
@ lisica...
dnia 23.06.2014, 13:51
Ocena
komentarza:
-14
Oni tu proszą o wsparcie w realizowaniu pasji a nie o krytyke i wasze "ja tez" , wiec wyjdzie z zamknięta Buzka ,,, powodzenia "chłopacy" :D
@ łodyniec
dnia 24.06.2014, 08:29
Ocena
komentarza:
8
czterech leserów bez grosza ,bez pracy chce się bawić za czyjąś ciężko zarobioną kasę ???

łohohohohohoohohohohoho

ja to bym im dał ,ale po szpicu w zad i do roboty nieroby !!!

łohohohohohohohoho
@ student
dnia 23.06.2014, 14:59
Ocena
komentarza:
22
Ja też jestem studentem, też moją pasją są podróże ale jak ja chce wyjechać to pracuje, ciężko pracuje całe wakacje aby wyjechać na kilka dni a w roku akademickim przeplatam naukę z pracą. Fajnie że maja pasje bo po to też się żyje ale wspierać takie akcje które tak na prawdę nie mają większego przekazu ? Na portalu polakpotrafi.pl jest wiele ważniejszych projektów które warto by wesprzeć finansowo a nie wycieczkę dla studentów którzy wpadli na pomysł że znajdą łosi którzy im wpłacą. Bo są tacy którzy to zrobią, każdy ma swoje zdanie, ja akurat mam takie że mimo że fajny pomysł ale nie warto wspierać. Bo to nie inspiruje młodych że żeby dość do czegoś w życiu, marzeń to trzeba pracować nad sobą a nie wyciągać kasę od innych.
@ student
dnia 23.06.2014, 15:08
Ocena
komentarza:
10
Dodam też jeszcze że zamiast kombinować i zbierać hasjs na paliwo jak nie mają a mimo bez pracowania chcą pojechać to polecam autostopem, darmowy transport który nie raz przyniesie wiele przygód. Fajniejsza była by przygoda autostopem do Norwegii i tego dokumentowanie jak i samej podróży. A też wiadomo na prom trzeba kasę więc może warto zapracować np. w jaśle jak i dla jasła.
@ łodyniec
dnia 24.06.2014, 08:25
Ocena
komentarza:
5
myślisz że chyci się jeden z drugim leser roboty ???nie wydaje mnie się :P:P

łohohohohohoohohhohohohoh
@ Krezus
dnia 23.06.2014, 17:26
Ocena
komentarza:
14
Masakra. Kolejne nieroby szukające drogi na skróty, chcące zwiedzać Świat nie za swój sos.
Posłuchajta mnie. Jak się nie ma miedzi, to sie w domu siedzi.
@ dragoness
dnia 23.06.2014, 17:29
Ocena
komentarza:
9
Proponuję zwrócić się do p. burmistrza, on "chętnie wspiera młodych ludzi z pasją" jak powiedział na gali projektu "Młodzież w Działaniu" Szkoda tylko, że wspiera wybiórczo. Czy już dofinansował Pan projekt filmu o zburzeniu Jasła, czy jest to za mało "unijne"?
@ Krezus
dnia 23.06.2014, 18:48
Ocena
komentarza:
8
Albo do posła Bogdana. On jako przedstawiciel najwyższej władzy zawsze uważał, że młodzież to przyszłość tej doliny. Można go spotkać gdy trzeźwieje przez weekendy w Jaśle, natomiast gdy będzie "cyknięty" to niewykluczone, że dorzuci nawet z własnych.
@ dragoness
dnia 23.06.2014, 21:37
Ocena
komentarza:
0
Podobno pecunia non olet.
@ alex
dnia 24.06.2014, 05:45
Ocena
komentarza:
4
Święte słowa to dlaczego nie pójdą na Sokoła 6. Tam na nich tak czekają.
@ BB
dnia 23.06.2014, 22:37
Ocena
komentarza:
11
Chcecie się nieroby huśtać po świecie to zaróbcie sobie kasę. Jak was nie wstyd.
@ łodyniec
dnia 24.06.2014, 08:22
Ocena
komentarza:
8
zamiast na przygody jedzcie do szkopa zapitalać przy truskawkach :D

łohoohohohoohohohhohohohoho

ciekawe który z was dałby sobie radę :D ciekawe czy wtedy wyrzucilibyście ciężko zarobioną kasę na jakieś [...] :P

łohoohhoohohhohohohohohohoho

a jeśli macie dwie lewe ręce to zacznijcie grać w piłkę ręczną zawodowo na lewym skrzydle :P

łohohohohoohohohoho
@ xD
dnia 24.06.2014, 11:47
Ocena
komentarza:
-2
Haha jakie komentarze :) ludziska przecież nikt Was nie zmusza do wpłacania im na konto po kilka tysiaków :) to akcja typu KTO CHCE ten się dorzuci nawet złotówkę :) Po chu* wyzywacie ich od nierobów, wysyłacie za granicę do roboty, czy od razu zakładacie że nie potrafią na swoje marzenia zarobić :/ ?
Widzę że Jaślanie tacy chcą być do przodu a ośmieszają się swoimi wylewnymi komentarzami, UWAGA ! w innych dużych miastach w Polsce jak i za granicami naszego kraju 90% takich inicjatyw jest finansowana właśnie w ten że sposób :) Pewnie nie wiecie o tym a jaracie się tego typu wyprawami w innych krajach czy miastach, gdyby dostali kasę od burmistrza to też by była Wasza kasa z podatków :p Zresztą to jest akcja która wcale nie zrujnuje ich planów :) jeżeli nie uzbierają tej kasy to pewnie jakoś sobie poradzą tak jak w przypadku wcześniejszej wyprawy :)

Chłopaki nie jadą do Kołobrzegu popić piwko przy molo, na Węgry na baseny czy na Hawaje żeby porobić samojebki na fb i czekać na lajki od znajomych (tak jak Wy) :) wydaje mi się że ta podróż ma trochę inny charakter jak z góry zakładacie (dlatego nie wstyd im jest poprosić o wsparcie pieniężne) :)
NIE INTERESUJE CIĘ, TO SIĘ NIE WYPOWIADAJ TYLKO NACIŚNIJ KRZYŻYK W GÓRY EKRANU, BO SPECJALISTÓW OD ŻYCIA Z KLAWIATÓRKĄ W ŁAPACH JEST DUŻO :)
ps pewnie będę miał duużo minusowych punkcików za ten komentarz :D
@ dragoness
dnia 24.06.2014, 13:36
Ocena
komentarza:
0
To takie proste; chcesz - dajesz, nie chcesz - to nie, jak z tacą w kościele. No ale trzeba przy okazji napyskować. Pan Sikorski ma rację: murzyńskość i to nie tylko w odniesieniu do Stanów, do samych siebie też.
@ PiS-man
dnia 24.06.2014, 16:24
Ocena
komentarza:
7
Murzyńskością madame dragoness jest mentalność tej grupki wyrażająca się brakiem jakiejkolwiek kindersztuby. Po prostu: żenada!
@ łodyniec
dnia 24.06.2014, 17:09
Ocena
komentarza:
3
niech staną jak cygani pod pocztą i sępią :D

łohohohohohhoohohhohohohohoho

bawić się za czyjeś to każdy by chciał ,a robić nie ma komu :P

łohohhohohohohohhohohhohoh

widzę że dragoness popiera żebractwo w każdej formie - super psorko - tak ucz dzieci w szkole ,że marzenia najlepiej spełnia się za czyjąś kasę :D

łohohohooohohooohoho

żenada...
@ dragoness
dnia 24.06.2014, 17:26
Ocena
komentarza:
-5
Quod erat demonstrandum w większości postów. Niggers, niggers everywhere...
@ łodyniec
dnia 25.06.2014, 09:27
Ocena
komentarza:
2
tylko idioci piszą pod artykułami w obcych językach ... żenada...

łohoohohohhohohohohohhoho
@ dragoness
dnia 25.06.2014, 09:39
Ocena
komentarza:
-3
Skoro nie ogarniasz, panie łodyniec, to ja powolutku wyjaśnię (przywykłam). Zachowujemy się jak Murzyni w getcie rządzonym przez cztery uliczne gangi. Wolno nam należeć tylko do jednego, nienawidzić pozostałych, nie mamy perspektyw, żeby się z getta wyrwać, bo inni współmieszkańcy rozwalą nam za to łeb. Jeśli chodzi o żebractwo, czy sportowiec, lub himalaista zbierający fundusze na wyjazd na zawody bądź wyprawę jest żebrakiem? Czy nasi utytułowani judocy zbierający w marketach fundusze na obóz to żebracy? Nie chcesz, nie dajesz, a ten potop nienawiści wynika prawdopodobnie z tego, że komentatorom nie przyszło do głowy zrobić coś sensownego ze swoim życiem i po prostu zazdrość ich zżera. Smutne.
@ łodyniec
dnia 25.06.2014, 11:15
Ocena
komentarza:
0
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ dragoness
dnia 25.06.2014, 11:29
Ocena
komentarza:
-3
Czy nadal nie zrozumiał Pan stwierdzenia: Nie chcę, nie daję, piany niepotrzebnie nie biję? I jeszcze jedno: Czy Pan traktuje przekleństwa, tak jak latynoskie kur[...]lki, jako przedłużenie penisa? Muszę rozczarować; to nie działa. A co do języków, sparafrazuję p. Sapkowskiego: W Polsce wszyscy mówią po polsku, a niektórzy nie tylko. Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
@ zuzia
dnia 25.06.2014, 14:53
Ocena
komentarza:
5
dragoness - nie porównuj himalaisty zbierającego pieniądze na wyprawę na Kanczendzongę (np. Bielcki) czy judokę zbierającego pieniądze na obóz sportowy z grupką drobnych cwaniaczków, która chce sobie urządzić treking na koszt innych. W tych dwóch pierwszych przypadkach chodzi o aspekt sportowy a w tym drugim o zabawę. Przyjmując twój tok rozumowania to za chwilę nie będziesz widzieć iczego niestosownego w zbieraniu na benzynę i sprzęt fotograficzny celem przejścia Pasma Brzanki czy zdobycia Góry Grzywackiej. I przestań pleść głupoty, że każdy, kto ma inne zdanie od ciebie nie potrafi niczego sensownego zrobić ze swoim życiem bo to jest żałosne!
@ ja
dnia 26.06.2014, 11:01
Ocena
komentarza:
0
"Zachowujemy się jak Murzyni ..."- czysty rasizm w wykonaniu nauczyciela. Wstyd!
@ dragoness
dnia 26.06.2014, 22:29
Ocena
komentarza:
0
Przestań pan/i chrzanić poprawne politycznie głupoty
@ hmm
dnia 26.06.2014, 13:53
Ocena
komentarza:
5
a ja jestem ciekaw kto posprzątał te kartki które wyrzucali na pierwszym filmiku
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Śledztwo w sprawie zakażeń salmonellą wśród dzieci zostało umorzone

  Końcem czerwca ubiegłego roku u dzieci ujawniono pierwsze zatrucia pokarmowe wywołane salmonellą. Objawy potwierdzono również u kilkudziesięciu innych osób. Jasielski Sanepid prowadził w tej sprawie dochodzenie epidemiologiczne, a następnie powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa została umorzona...

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Rząd zaprezentował tarczę antyinflacyjną. „To tarcza, która ma chronić polskie rodziny i obniża podatki” - mówił premier<

  Dzisiaj na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił tarczę antyinflacyjną 2.0, która, jak podkreślał ma obniżyć inflację i sprawić, że w portfelach Polaków pozostanie jak najwięcej pieniędzy.

 • Czy w Bączalu Dolnym doszło do zagłodzenia psa? Sprawa została umorzona, bo autopsja wykluczyła śmierć głodową

  Końcem grudnia ubiegłego roku jasielska policja otrzymała zgłoszenie, że w Bączalu Dolnym właściciel miał zagłodzić psa. Zwierzę padło w nocy z 23 na 24 grudnia. Truchło psa zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji. - Wyniki autopsji nie wykazały by zwierzę posiadało jakiekolwiek oznaki fizycznego znęcania, wykluczono także możliwość śmierci głodowej – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • KP PSP w Jaśle otrzymała dwa nowe samochody. Kolejne dwa ratowniczo-gaśnicze dotrą jeszcze w tym roku

   

  Dzisiaj na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle przekazane zostały dwa samochody oraz sprzęt ratowniczy. St. bryg. Daniel Dryniak, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, europoseł Bogdan Rzońca, a także starosta jasielski Adam Pawluś i burmistrz Jasła Ryszard Pabian oficjalnie wręczyli klucze do nowych pojazdów komendantowi powiatowemu bryg. Piotrowi Śmietanie.<FOTO>

 • Około 140 kotów z Jasła trafiło do domów tymczasowych. Trwa zbiórka na ich leczenie

  W ubiegłym roku inspektorzy z OTOZ Animals z Krosna i Sanoka w asyście policjantów odebrali ponad 140 kotów hodowli kotów rasowych maine coon w Jaśle. Zwierzęta trafiły do domów tymczasowych, jednak wciąż wiele z nich wymaga opieki weterynaryjnej. Animalsi dziękują wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na ich leczenie i apelują o dalszą pomoc.

 • Ulicami Jasła przeszedł Orszak Trzech Króli

   

  „Dzień dziś wesoły” – pod takim hasłem w całej Polsce odbyły się dzisiaj tradycyjne Orszaki Trzech Króli. Ulicami Jasła, po rocznej przerwie, przeszło dzisiaj kilka tysięcy osób, wspólnie kolędując i radując się z Bożego Narodzenia. Nie zabrakło występów artystycznych oraz żłóbka, który w tym roku, stanął przy kościele farnym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Miało być wesele, goście i zabawa. Wójt Gminy Jasło miesiąc przed imprezą zamknął domy ludowe

  Państwo Centlerowie z Jasła przygotowywali się do ważnego wydarzenia w życiu swojej córki Magdaleny. Wesele chcieli zorganizować w Domu Ludowym w Jareniówce, w którym salę zarezerwowali pół roku wcześniej. Wszystko dopinali już na ostatni guzik, kiedy miesiąc przed ceremonią zaślubin wójt Gminy Jasło podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu wynajmowania sal w domach ludowych w gminie.

 • Policja bada, czy jedna z pracownic DPS w Foluszu dopuściła się fałszerstwa i oszustw na szkodę pensjonariuszy

   

  Podrabianie podpisów, nieracjonalne zakupy artykułów spożywczych i odzieżowych dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, to tylko niektóre z wątpliwości, jakie budzi postępowanie jednej z pracownic ośrodka. Sprawą zajmuje się policja oraz prokuratura. Śledczy badają również, czy w kontekście tej wyjątkowo bulwersującej sprawy nie doszło także do niedopełnienia obowiązków przez kierownictwo placówki. Część pracowników DPS obawia się, że sprawa może zostać zamieciona pod dywan.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105