Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Ludwik Dorn w Jaśle

7
Dzisiaj o godzinie 20:30 na stadionie MOSiR wylądował policyjny śmigłowiec, na pokładzie którego przyleciał Wicepremier i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn. Celem jego wizyty jest przekazanie przedstawicielom 65 podkarpackich samorządów promes powodziowych na blisko 25 mln zł. Ponadto spotka się on z przedstawicielami samorządów powiatu jasielskiego oraz strażakami państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

W planie wizyty jest również wizyta pana premiera na wałach przeciwpowodziowych oraz spotkanie z mieszkańcami Jasła.

Podczas ostatniej wizyty mieszkańcy Jasła usłyszęli deklaracje budowy wałów przeciwpowodziowych oraz obietnice pomocy ze strony Państwa. Oby jutrzejsza wizyta nie okazała się kolejną akcją propagandową, a słowa Pana Dorna zostały zrealizowane. Mieszkańcy Jasła liczą na to, wierząc że słowa dotrzyma… Wszak obiecał, że odwiedzi nas za miesiąc i przyleciał ponownie… Obiecał, że zbuduje wały… Czekamy Panie Premierze…

[FOTORELACJA]
Napisany dnia: 08.07.2006, 22:43
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ baca
dnia 08.07.2006, 23:41
Ocena
komentarza:
0
Obiecał, że zbuduje wały, ale podobno pani wojewodzina jeszcze nie przekazałą kaski do miasta, mimo że z wawy przyszły do województwa już 3 dni po obietnicy :( panie premierze co to za bałągan w Rzeszowie co ?
@ qwertyuiop
dnia 09.07.2006, 11:51
Ocena
komentarza:
0
Właśnie wylądował rządowy śmigłowiec - czyżby znowu przyleciał do Jasła??
@ Golab
dnia 09.07.2006, 12:07
Ocena
komentarza:
0
Pan Premier jest od wczoraj ( jak pisalem wyzej) w naszym mieście oto i program jego wizyty na dzisiaj:

[center]PROGRAM

(Jasło, 09.07.2006 r.)[/center]godz. 9.30-10.30 Msza Święta

Parafia Jasło-Fara p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Jaśle (ul. Cmentarna 2)

godz. 11.00 – 12.30 Spotkanie z przedstawicielami samorządów powiatu jasielskiego i strażakami państwowej i ochotniczej straży pożarnej - Jasielski Dom Kultury (ul. Kościuszki, sala widowiskowa)1. Powitanie – Wojewoda Podkarpacki – Ewa Draus

2. Wręczenie promes powodziowych 65 samorządom

- Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i

Administracji – Ludwik Dorn

3. Wręczenie nagród pieniężnych Komendantom Powiatowym PSP z Ropczyc, Jasła Dębicy i Mielca -

Szef Obrony Cywilnej Kraju Podsekretarz Stanu
w MSWiA – Paweł Soloch:

4. wręczenie dyplomów zasłużonym strażaków OSP z KSRG - Wojewoda Podkarpacki

5. Wręczenie dyplomów zasłużonym strażakom OSP spoza KSRG - Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Kazimierz Krzowski:

godz. 12.30 – 12.45 Briefing

godz. 12.45 – 13.00 Przejazd do Gądek

godz. 13.00 – 13.15 Wizyta na wałach przeciwpowodziowych

godz. 13.15 - 14.00 Spotkanie z mieszkańcami Jasła
@ cycu
dnia 09.07.2006, 13:01
Ocena
komentarza:
0
lol o jest boski znajac paa dorna o soncz sieznwu na obietnicqch
@ natalijka
dnia 09.07.2006, 13:08
Ocena
komentarza:
0
cycu... no prosimy czytelnie :D
@ wojnarjaslo
dnia 09.07.2006, 13:16
Ocena
komentarza:
0
ja może przetłumacze:super on jest boski, znając pana Dorna to skończy się znowu na obietnicach:D:D:D
@ aaa
dnia 09.07.2006, 13:38
Ocena
komentarza:
0
Dorn To Be Wild:D
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657