Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Ludwik Dorn w Jaśle

7
Dzisiaj o godzinie 20:30 na stadionie MOSiR wylądował policyjny śmigłowiec, na pokładzie którego przyleciał Wicepremier i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn. Celem jego wizyty jest przekazanie przedstawicielom 65 podkarpackich samorządów promes powodziowych na blisko 25 mln zł. Ponadto spotka się on z przedstawicielami samorządów powiatu jasielskiego oraz strażakami państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

W planie wizyty jest również wizyta pana premiera na wałach przeciwpowodziowych oraz spotkanie z mieszkańcami Jasła.

Podczas ostatniej wizyty mieszkańcy Jasła usłyszęli deklaracje budowy wałów przeciwpowodziowych oraz obietnice pomocy ze strony Państwa. Oby jutrzejsza wizyta nie okazała się kolejną akcją propagandową, a słowa Pana Dorna zostały zrealizowane. Mieszkańcy Jasła liczą na to, wierząc że słowa dotrzyma… Wszak obiecał, że odwiedzi nas za miesiąc i przyleciał ponownie… Obiecał, że zbuduje wały… Czekamy Panie Premierze…

[FOTORELACJA]
Napisany dnia: 08.07.2006, 22:43
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ baca
dnia 08.07.2006, 23:41
Ocena
komentarza:
0
Obiecał, że zbuduje wały, ale podobno pani wojewodzina jeszcze nie przekazałą kaski do miasta, mimo że z wawy przyszły do województwa już 3 dni po obietnicy :( panie premierze co to za bałągan w Rzeszowie co ?
@ qwertyuiop
dnia 09.07.2006, 11:51
Ocena
komentarza:
0
Właśnie wylądował rządowy śmigłowiec - czyżby znowu przyleciał do Jasła??
@ Golab
dnia 09.07.2006, 12:07
Ocena
komentarza:
0
Pan Premier jest od wczoraj ( jak pisalem wyzej) w naszym mieście oto i program jego wizyty na dzisiaj:

[center]PROGRAM

(Jasło, 09.07.2006 r.)[/center]godz. 9.30-10.30 Msza Święta

Parafia Jasło-Fara p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Jaśle (ul. Cmentarna 2)

godz. 11.00 – 12.30 Spotkanie z przedstawicielami samorządów powiatu jasielskiego i strażakami państwowej i ochotniczej straży pożarnej - Jasielski Dom Kultury (ul. Kościuszki, sala widowiskowa)1. Powitanie – Wojewoda Podkarpacki – Ewa Draus

2. Wręczenie promes powodziowych 65 samorządom

- Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i

Administracji – Ludwik Dorn

3. Wręczenie nagród pieniężnych Komendantom Powiatowym PSP z Ropczyc, Jasła Dębicy i Mielca -

Szef Obrony Cywilnej Kraju Podsekretarz Stanu
w MSWiA – Paweł Soloch:

4. wręczenie dyplomów zasłużonym strażaków OSP z KSRG - Wojewoda Podkarpacki

5. Wręczenie dyplomów zasłużonym strażakom OSP spoza KSRG - Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Kazimierz Krzowski:

godz. 12.30 – 12.45 Briefing

godz. 12.45 – 13.00 Przejazd do Gądek

godz. 13.00 – 13.15 Wizyta na wałach przeciwpowodziowych

godz. 13.15 - 14.00 Spotkanie z mieszkańcami Jasła
@ cycu
dnia 09.07.2006, 13:01
Ocena
komentarza:
0
lol o jest boski znajac paa dorna o soncz sieznwu na obietnicqch
@ natalijka
dnia 09.07.2006, 13:08
Ocena
komentarza:
0
cycu... no prosimy czytelnie :D
@ wojnarjaslo
dnia 09.07.2006, 13:16
Ocena
komentarza:
0
ja może przetłumacze:super on jest boski, znając pana Dorna to skończy się znowu na obietnicach:D:D:D
@ aaa
dnia 09.07.2006, 13:38
Ocena
komentarza:
0
Dorn To Be Wild:D
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657