Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Majowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

5

3 maja odbył się XI “Klasyk Beskidzki”. Trasa wyścigu kolarskiego przebiegała po terenach Beskidu Niskiego na trasie Łosie - Klimkówka - Czarna - Hańczowa - Uście Gorlickie - Klimkówka. Liczyła ona 58 km i 940 m przewyższenia. W tym prestiżowym klasyku kolarskim wystartowało w tym roku 330 kolarzy z całej polski i zagranicy.

Nie mogło również zabraknąć reprezentantów JSC. Najlepszy wynik zanotował Tomasz Leśniak, który z czasem 1h37min zajął 43 miejsce open a w kategorii wiekowej - 9. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: Mateusz Bienias – 71 (kat: 25), Przemysław Fornek – 112 (kat:40), Łukasz Szumiec – 145 (kat:38), Jakub Siemiączko - 149 (kat: 50).

Przemysław Fornek na trasie Klasyka Beskidzkiego

6 maja Mirosław Pawluś uczestniczył w ultra biegu górskim “Ultrabies” w Bieszczadach. Trasa biegu liczyła 102km i prawie 4700m przewyższenia. Start biegu usytuowany był nad Jeziorem Solińskim w Polańczyku, a meta w Dołżycy. Mirek miał do pokonania takie szczyty jak: Korbania, Łopiennik, Hyrlata, Jasło, Rabia Skała, Smerek. Pokonanie trudnej trasy zajęło 15h43min i pozwoliło to na zajęcie 10 miejsca open, a w kategorii M40 – 2.

Mirosław Pawluś - Ultrabies

7 maja w Wietrznie odbyły się kolejne zawody z cyklu ‘Podkarpackiej Ligi Rowerowej” Jedna pętla trasy XC liczyła ponad 4km i 129m przewyższenia. W kategorii Master II wystartowało trzech zawodników JSC. Tomasz Leśniak zajał 2 miejsce, Jakub Zbiegień - 5, a Artur Gorczyca niestety miał defekt roweru. Również defekt zaliczył Damian Faryj, który startował w kategorii Master I.

8 maja Przemysław Fornek i Artur Gorczyca wystartowali w maratonie MTB w Niwiskach. Przemysław wybrał dystans Quater liczący 30km, który pokonał w czasie 1h14min, dzięki czemu zajął 11 miejsce open, a w kategorii – 5. Artur natomiast wybrał dłuższy dystans Half liczący 47km. Pokonał go w czasie 2h04min i zajął 20 miejsce open, a w kategorii – 6. W tym samym dniu Mateusz Bienias uczestniczył w wyścigu kolarskim z cyklu “Majka Days” w Myślenicach. Wybrał on dystans sprinterski, liczący 30km i 417m przewyższenia. Mateusz uplasował się tuż za podium, na 4 miejscu, a w kategorii wiekowej stanął na 2 miejscu podium.

Marcin Wiącek na trasie Ultra Roztocza

14 maja Marcin Wiącek startował w zawodach MTB “Ultra Roztocze”. Trasa liczyła 120km i 1545m przewyższenia. Przebiegała przez tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego, Krasnobrodzkiego Parku krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej. Marcin pokonał trasę w 7h03min i zajął 7 miejsce open.

21 maja w Złotoryi w zawodach z cyklu “Bike Maraton” na dystansie Mega (48km i 1179m przewyższenia) wystartował Adam Poniatowski. Trasa maratonu MTB przebiegała po terenach Pogórza Kaczawskiego. Adam pokonał trasę w 3 godziny i w swojej kategorii wiekowej zajął 13 miejsce.

26 maja odbyła się VI edycja “Tour de Powiśle Dąbrowskie”. Trasa wyścigu kolarskiego liczyła 72km na trzech pętlach Nieczajna – Luszowice – Dabrowa Tarnowska. Ta trasę Przemysław pokonał w czasie 1h40min i ostatecznie zajął 48 miejsce open.

Łukasz Szumiec - JBL Triathlon Sieraków

27 maja w Sierakowie odbyły się zawody triathlonowe “JBL Triathlon Sieraków”. W zawodach na dystansie ½ ironmen (1,9km pływanie, 90km rower i 21km bieg) uczestniczył Łukasz Szumiec. Cały dystans pokonał w czasie 4h54min i zajął 8 miejsce w kategorii. Na dystansie 1/8 ironman (500m pływanie, 20km rower i 5km bieg) wystartował Dominik Szumiec. On swój dystans pokonał w czasie 1h14min i zajął 7 miejsce w kategorii.