Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Makowiska: 16-latek poszkodowany w wypadku

42

Do wypadku doszło wczoraj o godzinie 14.20 w miejscowości Makowiska w gminie Nowy Żmigród. 16-latek kierujący motorowerem zderzył się czołowo z suzuki vitara.

Kierujący motorowerem 16-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem marki Suzuki Vitara, kierowanym przez 41-letnią mieszkankę tej samej gminy. Do wypadku doszło w miejscowości Makowiska.

Do szpitala przewieziono 16-latka, który doznał złamania mostka, stłuczenia miednicy i ogólnych potłuczeń. Kobieta nie doznała żadnych obrażeń.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku 16-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

(icz)

Reklama

Komentarze: 41

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Motocyklista
dnia 12.06.2014, 13:18 · Zgłoś
ahh jakie [...] w których oczerniacie motocyklistę, tylko z tego powodu, że jest motocyklistą. !!!
Odpowiedz
5
@ lwgzią
dnia 06.04.2014, 22:02 · Zgłoś
Ja ci dam dawców ! Człowiek ma pasje, cb widocznie na nią nie stać i tyle -.-
Odpowiedz
-2
@ [...]
dnia 05.04.2014, 14:43 · Zgłoś
a michał niech sie nauczy jeżdzic a nie pokazywac pirata drogowego
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 05.04.2014, 14:42 · Zgłoś
ludzie wezcie sie ogarnijcie
Odpowiedz
-7
@ Jeżyk
dnia 03.04.2014, 19:02 · Zgłoś
zgadzam się z komentarzami niżej... gość ze szkoły wyjeżdżał nawet nie poparzył w prawo i prosto pod samochód więc nie dziwnie się że takie coś miało miejsce...widzialem to i wcale też wesoło nie wyglądało tyle w tym temacie. Co do niego to nic nie mam ale jak już się coś robi to trzeba się ogarnąć...
Odpowiedz
7
@ Dawca [...]
dnia 03.04.2014, 16:58 · Zgłoś
LwG ! zawsze :D trzymaj się jesteśmy z Tobą :D
Odpowiedz
-4
@ piraty na motorach
dnia 03.04.2014, 14:00 · Zgłoś
Już się zaczynają [...] popisywać motorami!!! rodzice odradzajcie im jazdy i róbcie wszystko żeby sprzedać im motor!!! Piraty!!! piraty!!! dawcy organów
Odpowiedz
0
@ seba
dnia 02.04.2014, 22:05 · Zgłoś
do @ZO - z tym złomowaniem samochodów to był żart prima aprylisowy , trzeba było obejrzeć do końca .
Odpowiedz
-3
@ młody
dnia 02.04.2014, 18:55 · Zgłoś
a pod szkoła w zmigrodzie kto wyjechał pod samochod ze gosc musiał hamowac na piskach.. co ? nich sie lepiej nauczy poprawnie jezdzic na tym komarku, a nie ze on mysli ze jedzie na 600'ce i składa sue
jak na scigaczu na torach po zakretach.. !!!
Odpowiedz
6
@ ccc
dnia 05.04.2014, 21:21 · Zgłoś
Jakby tak szybko jechal zeby sie skladac to ty juz nie zyl !!!pomy
sl!!
Odpowiedz
0
@ kociol
dnia 02.04.2014, 18:15 · Zgłoś
dajcie dzieciom w przedszkolu uprawnienia do kierowania i poruszania sie po drogach to bedzie jeszcze lepiej a przedewszystkim bezpieczniej
Odpowiedz
5
@ gostkowa
dnia 02.04.2014, 17:14 · Zgłoś
Słuchajcie znam go i wiem ze nie jezdzi jak pirat drogowy wiec skonczcie [...]***ć farmazony . to [...] winna niech sie nauczy jezdzic a nie szalec po tak wąskiej drodze!!!
Odpowiedz
0
@ monitor
dnia 02.04.2014, 13:57 · Zgłoś
macie problem to do cieklinianki
Odpowiedz
-2
@ komputer
dnia 02.04.2014, 13:49 · Zgłoś
Macie problem to do Jaślanki
Odpowiedz
11
@ a
dnia 02.04.2014, 13:27 · Zgłoś
bez komantarza dla tej pani, naucz sie [...] jezdzic, bo młody ma problemy, pewnie blondynka...
Odpowiedz
-2
@ kili
dnia 03.04.2014, 22:34 · Zgłoś
to że kobieta jechała to nie znaczy że nie umie jezdzić [...] ,z reguły kobiety jezdza bezpiecznie i ostrożnie najwięcej wypadków jest spowodowanych przez mężczyzn i takich bezmyślnych [...] co tyle co prawko dostaną i cwaniakują.
Odpowiedz
3
@ Jeżdżący "przecinakiem"
dnia 05.04.2014, 21:10 · Zgłoś
Kobiety??? ONE jeżdżą albo tak powoli i ociężale że stwarzają zagrożenie na drodze (np. na skrzyżowaniu za szybko źle... a w praktyce za wolno to też źle bo jak się będzie guzdrać to ktoś w nią może przyje***) , albo też jeżdżą szybko i co gorsze bezmyślnie... Znam takie i takie osoby... dużo takich i takich osób... Kolesia znam, piratem nie był, spokojny chłopak... Myślę że wina była po obu stronach... On zakręt ściął a ona pewnie się troszkę do środka zbliżyła i bum... Za szybko nie mogli jechać bo nie byłoby już go tu na ziemi - bo to było czołowe i trzeba sobie dodać obie prędkości = np. on 60 + ona 40 = to tak jakby dla niego 100 i w ścianę na przykład... Czy Przeżyłby???
Odpowiedz
13
@ znajoma
dnia 02.04.2014, 13:26 · Zgłoś
Weźcie sie kurde ludzie ogarnijcie ! Byliście?!Widzieliście?! NIE .To sie nie udzielac do [...] ! Dajcie spokój chłopakowi ! On ma tylko 16lat ! A Wy traktujecie do jak nie wiem co. Kto wie jak ta Pani "wolno" jechała, przeciez nikt tego nie udowodni!!! ALe ona moze sobie siedziec w domu, a on leży w szpitalu!!! Sąd ?! Sąd niech sie zajmie tym , co powinien , a nie [...]. ciekawe czy to co tu napisali jest do konca prawdą . Media powinny miec 100 % pewnosci zanim cos napiszą.
Odpowiedz
-3
@ ZO
dnia 02.04.2014, 08:11 · Zgłoś
A po co mają remontować , przecież od 1 czerwca 2014 drogi opustoszeją . Ponieważ wejdzie obowiązek złomowania pojazdów starszych niż 10 lat . Wiec zwykły szarak zarabiający do 1500zl nigdy nie pozwoli sobie na samochód bo na nowy go nie będzie stać , nie kupi też 8-9 letniego bo po co wywalać pieniądze na coś co będzie się mieć rok lub 2 . Ciekawe czym do pracy będą ludzie jeździć jak w PKS też ma stare autobusy
Odpowiedz
4
@ Mero
dnia 02.04.2014, 13:58 · Zgłoś
A kto ci takich głupot naopowiadał ?
Przestań w końcu żyć tym co mówi internet i poczytaj gazety które są bardziej rzetelnym źródłem informacji (nie mam tu na myśli "Faktu" i jego bajek).
Taka ustawa nie może wejść w życie bo po pierwsze narusza prawo obrotu towarowego i swobody obywatelskie. Nie można złomować czegoś co jest dobre, tzn jeśli spełnia wymogi bezpieczeństwa (czyt. przegląd techniczny, który w żmigrodzie tak przy okazji podbijają nawet ledwie toczącym się samochodom za flaszke).
Odpowiedz
1
@ ZO
dnia 03.04.2014, 15:10 · Zgłoś
Nie czytam "Faktu" , a o tej ustawie oglądałem ostatnio reportaż w "Expres reporterów " . Według mnie to wiarygodne źródło . A co do tych przeglądów w Żmigrodzie z tego co wiem to już dawno nie ma tego punktu diagnostycznego
Odpowiedz
0
@ kili
dnia 03.04.2014, 22:30 · Zgłoś
trza było do końca obejrzeć reportaż a nie teraz głupoty wypisywać , jaja sobie robili z tymi autami bo był 1 kwiecień
Odpowiedz
-5
@ ja
dnia 01.04.2014, 21:45 · Zgłoś
takie drogi jaka wladza i takie wypadki niestety to nie podlega dyskusji
Odpowiedz
-6
@ znający temat
dnia 01.04.2014, 21:41 · Zgłoś
[...] kierowała suzuki vitara [...], to dobrze temu nie wróży.
Odpowiedz
-8
@ mloda kurde
dnia 01.04.2014, 20:52 · Zgłoś
To nie wina chłopaka, tylko tej [...]. Przecież tym bzykiem szybko nie pojedzie . Tamta samochodem to pewnie ona popylała jak nienormalna .. [...] władza niech się weźmie za remontowanie dróg.. A młody niczemu nie zawinił.. swoim pasem jechał.. a że tak zostało zrobione zdjęcie to już nie są żadne dowody.. Pozdro 600 . I proszę mi tutaj nie pisać że będzie odpowiadał przed sądem skoro jest niewinny !!!
Odpowiedz
6
@ [..]
dnia 01.04.2014, 13:19 · Zgłoś
Ile zastępów straży z wozami bojowymi zadysponowano?- bo nie pisze...
Odpowiedz
6
@ Polonista
dnia 01.04.2014, 14:47 · Zgłoś
Pisze dziecko w przedszkolu,

"jest napisane" powinno być...

Ale niestety taką mamy oświatę w Polsce, co uczy a nauczyć nie potrafi
Odpowiedz
5
@ ;)
dnia 01.04.2014, 16:31 · Zgłoś
to nie tylko wina oświaty - lwia część takiego wysławiana się wychodzi z domu albo nawet z otoczenia - kto z kim przystaje taki się staje
Odpowiedz
39
@ mieszkaniec
dnia 01.04.2014, 12:57 · Zgłoś
Fakt faktem, droga jest waska i dwa auta ciezko sie tam rozmijaja, a jak jeszcze jedno z nich jest ciezarowe to nie ma o czym gadac. Co do [...] co sie "bujaja" na tych swoich komarkach itp to w koncu moze sie naucza normalnie jezdzic, chociaz to i tak watpliwe. Jezdza jak poj*** bo mysla ze jak jedzie szybko to jest fajny. Wiem, ze zaraz jakis gimbus mnie zhejtuje ale taka jest prawda, ma nauczke na przyszlosc. Ciekawe jeszcze jestem ktory to byl
Odpowiedz
12
@ Rome(t)k
dnia 02.04.2014, 06:25 · Zgłoś
Kiedyś przed laty, też dużo jeździłem motorowerem i często zdarzało mi się jechać "szybko", ale nigdy nie ścinałem niewidocznych zakrętów.
Do prowadzenia, oprócz umiejętności, trzeba mieć jeszcze wyobraźnie!...
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 01.04.2014, 12:44 · Zgłoś
Bardzo dobrze nauczka na przyszlosc
Odpowiedz
7
@ ja
dnia 01.04.2014, 11:34 · Zgłoś
Na wsiach teraz tak jest,że coraz węższe drogi i obok ogrodzenia|coraz masywniejsze|-warto by się tym zająć i sprawdzić czy są na te płoty jakieś zezwolenia,bo to nie tylko w Makowiskach tak jest ,ale prawie na każdej wiosce.
Odpowiedz
0
@ ccc
dnia 05.04.2014, 21:12 · Zgłoś
zezwolenia na płoty hahahahahaha xd nawet w rosji tego nie ma !!xd
Odpowiedz
7
@ gog
dnia 01.04.2014, 11:07 · Zgłoś
gdzie na tej drodze jest przeciwległy pas ruchu? jak ta droga powinna być jednokierunkowa o czym świadczy jej ogromna szerokość...
Odpowiedz
0
@ Mero
dnia 02.04.2014, 14:03 · Zgłoś
Drogi Gog, gdyby panowie z PiS'u o podobnym myśleniu jak ty dorwali się do władzy, to 90% dróg gminnych i powiatowych w kraju musiała by być jednokierunkowa. To był skuter i vitara a nie dwa dostawczaki. Młody popełnił błąd tnąc zakręt i tyle. Wina jest jego a nie drogi.
Odpowiedz
3
@ a
dnia 04.04.2014, 11:08 · Zgłoś
To nie był skuter
Odpowiedz
-3
@ wojtek
dnia 07.04.2014, 21:41 · Zgłoś
tak to nie skuter to odkurzacz z manualną funkcją zmiany siły ssania :D
Odpowiedz
-3
@ M.
dnia 01.04.2014, 10:58 · Zgłoś
Droga piękna, zamiast obwiniać dzieciaka obwiniłbym władze. Gdyby dwa samochody, nie mieszcząc się na tak wąskiej drodze, zderzyły się, to wina też byłaby kierowców?
Odpowiedz
24
@ 123
dnia 01.04.2014, 11:13 · Zgłoś
dziecko nie musiało [...]... i nie musiało ścinać zakretu ... to tyle. władza nie ma nic do tego, że aby poszeżyć łuk drogi musiałaby zawłaszczyć komuś kawałek działki.
Odpowiedz
-10
@ łodyniec
dnia 01.04.2014, 10:58 · Zgłoś
sie chłopok połomoł ,a teroz jeszcze po sądach bedom go targać !!! ło żeś tysz[...] a !!!

łohohohhohohoohhohoho
Odpowiedz
13
@ Mero
dnia 02.04.2014, 14:10 · Zgłoś
Tylko nie rozumiem jednego...
Okej, młody miał ubezpieczony skuter z przeglądem i uprawnienia (bo skoro się nim poruszał to musiał spełniać przynajmniej te podstawowe wymagania).
To po co sąd rodzinny, skoro w wypadku uszczerbku na zdrowiu powyżej 7 dni doznał tylko i wyłącznie sprawca wypadku?
Przecież nie odpowiada za takie coś skoro tylko i wyłącznie On jest poszkodowany.
No chyba że nie miał uprawnień, co na dzień dzisiejszy jest mało popularne z tego co mi wiadomo. W takim przypadku odpowiadają za niego rodzice i prawdopodobnie wyrok dostanie opiekun (czyt. osoba na którą zarejestrowany był skuter).
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.