Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Marszałek Podkarpacia podsumowuje i planuje

0

Obrazek "http://images12.fotosik.pl/1/7c43f9884a84d8a5.jpg" nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy.W tym roku jednym z najpoważniejszych wyzwań jakie stoją przed władzami regionu - jest walka o kolejne unijne pieniądze - podkreśla Zygmunt Cholewiński. Marszałek Podkarpacia przypomina, że w latach 2007-2013 może to być ponad 2 mld euro. Aby je pozyskać, konieczne jest przygotowanie dobrego, regionalnego programu operacyjnego - wyjaśnia gość Radia Rzeszów. W tym roku jednym z najpoważniejszych wyzwań jakie stoją przed władzami regionu - jest walka o kolejne unijne pieniądze - podkreśla Zygmunt Cholewiński. Marszałek Podkarpacia przypomina, że w latach 2007-2013 może to być ponad 2 mld euro. Aby je pozyskać, konieczne jest przygotowanie dobrego, regionalnego programu operacyjnego - wyjaśnia gość Radia Rzeszów. Ciągle bolączką pozostaje służba zdrowia. Zadłużenie szpitali - będących w gestii marszałka - to ponad 160 milionów złotych. Z tego ponad 30 trzeba natychmiast zapłacić - dodaje Zygmunt Cholewiński. Stąd konieczne jest szybkie opracowanie programu restrukturyzacji służby zdrowia w województwie. Problemem nadal pozostają - deficytowe - kolejowe przewozy regionalne. To również wyzwanie, z którym w tym roku muszą sobie poradzić nowe władze województwa. A co do minionego. Marszałek Cholewiński uważa, że był stosunkowo dobry dla Podkarpacia - chociaż zawsze mógłby być lepszy - dodaje. W tym czasie - na przykład - samorządy zakończyły wiele inwestycji ze środków unijnych na lata 2004-ry - 2006-eść .

Radio Rzeszów 

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.