Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Marszałek został odwołany

63

Sejmik województwa podkarpackiego odwołał Mirosława K. z funkcji marszałka wraz zarządem. 31 radnych głosowało za jego odwołaniem, jeden głos został uznany za nieważny. Władysław Ortyl z PiS nowym marszałkiem.

Nowym marszałkiem województwa podkarpackiego został senator Władysław Ortyl z PiS a wicemarszałkami Lucjan Kuźniar (PSL) i Jan Burek.

Odwołanie Mirosława K. z funkcji marszałka województwa podkarpackiego było podyktowane postawionymi przez lubelską Prokuraturę Apelacyjną 7 zarzutami korupcyjnymi. Wówczas marszałek nie podał się do dymisji, jednak zrezygnował z członkostwa w PSL. Podczas dzisiejszej sesji sejmiku odwołano Mirosława K. Kandydatem na funkcję marszałka był Mariusz Kawa z PSL, choć ostatecznie został nim Władysław Ortyl, senator PiS.

Nowy marszałek zapowiedział rewolucyjne zmiany.

(icz)

Reklama

Komentarze: 52

Dodaj komentarz Widok:
2
@ ktoś
dnia 29.05.2013, 16:04 · Zgłoś
podobno [...] już szykują desant na stołki - są strasznie wyposzczeni.
Odpowiedz
1
@ obserwator
dnia 29.05.2013, 10:46 · Zgłoś
pisowcy teraz sie bedom pchać na stołki a z wykłym ludziom pracy nie dadzom
Odpowiedz
4
@ MIRON
dnia 28.05.2013, 16:35 · Zgłoś
Emocje ustaną,aż do następnego razu.Pozostaje czekać co tym razem zmaluje dzisiejszy ulubieniec? A nasz KIM? Jak długo będzie jeszcze dyndał na stołku ciskając wizjami kurortu w Jaśle???
Odpowiedz
2
@ takkkk
dnia 28.05.2013, 10:41 · Zgłoś
podobno śmieci wywozimy do krosna
czytaj jak jest ;
[...]
Odpowiedz
-12
@ ewa
dnia 28.05.2013, 07:26 · Zgłoś
Dzisiaj Podkarpacie!!Jutro cała Polska!Dobrze ktoś pisał,że rachunki zostaną wyrównane!Ale nie przewidział,że tak szybko!
Odpowiedz
11
@ obiektywny
dnia 27.05.2013, 23:50 · Zgłoś
PIS czy PO jedna klika, dla publiki jest całe to zamieszanie, a po godzinach koledzy...
Ważne, aby stołki obsadzić. .. Interesy były zawsze i dalej będą.
Odpowiedz
32
@ zadowolony
dnia 27.05.2013, 22:13 · Zgłoś
bardzo dobrze[...] że go odwołali powinni go jeszcze za jaja [...]
Odpowiedz
20
@ mój pseudonim
dnia 27.05.2013, 22:58 · Zgłoś
A wyrok niech wykonają wykorzystane przez niego panie;-)))
Odpowiedz
31
@ święto samorządowca
dnia 27.05.2013, 21:53 · Zgłoś
Z okazji święta samorządowców składam wszystkim uczciwie pracującym urzędnikom życzenia spokojnej pracy
Odpowiedz
10
@ Pytajnik
dnia 27.05.2013, 21:12 · Zgłoś
A kto sprzedał w imieniu państwa jasielski największy zakład "Gamrat" facetowi, który nie wiadomo kim jest? Czy to jest prezes, udziałowiec, właściciel, który zgodnie ze sprawozdaniem firmy otrzymał, pobrał, wypłacił sobie za 7 miesiecy pracy 2011r takie drobne wynagrodzenie w wysokości 661.000 zł ? Czy może gracz giełdowy i pożyczkodawca na niebotyczny procent sięgający 30-40%? Czy może oskarżony i skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu i 150.000 zł grzywny za łapówki menadżerskie i puste faktury? Czy to nie był niejaki minister Grad z PO? Bury z PSL chciał głosować dzisiaj za Kuźniara, ale Kuźniar sobie nie pozwolił. A czy przy sprzedaży Gamratu nie brał udziału również Bury?
Odpowiedz
25
@ mój pseudonim
dnia 27.05.2013, 21:03 · Zgłoś
I dobrze. Ładny mi reprezentant Podkarpacia. Stop łapówkarstwu. Co do rozpusty, to jak już kto chce, byle była dyskrecja i wola z OBU stron;-))) Hanba, jeśli facet wykorzystuje stanowisko, żeby zmusić do [...].
Odpowiedz
18
@ ubaw
dnia 27.05.2013, 19:35 · Zgłoś
no to teraz spadnie bezrobocie hehe swoi na stołki
Odpowiedz
43
@ PiS-man
dnia 27.05.2013, 19:17 · Zgłoś
Biedny pan burmistrz - Mirosław Karapyta, ooo, przepraszam: Mirosław K. odwołany; Jarosław Gowin za chwilę wyleci z Platformy. Rada Ekspertów sie rozpadnie, sojuszników zamkną do pudła. Jak rządzić, na kim się opierać, kogo słuchać? Jak u Wyspiańskiego: ... ostał ci jeno... Dyzio :D
Odpowiedz
-14
@ Lord do Pismana
dnia 27.05.2013, 20:53 · Zgłoś
Jarosław Gowin wyleci z Platformy? tobie już całkiem na mózg padło!!! to świetny polityk, zresztą sam niedługo się przekonasz!
Odpowiedz
18
@ PiS-man
dnia 27.05.2013, 21:02 · Zgłoś
Jarosław Gowin politykiem był podobnym jak i piłkarzem: karierę skończył w juniorach. Młodszych :D
Odpowiedz
-23
@ Pis-man
dnia 27.05.2013, 22:13 · Zgłoś
Jestem malutki i mały mam [...] ...Pis-man się zwiem i mózgu mi brak///
Czy ktos widział bym myslał?Nieeeee-to nie mozliwe..Za mnie mysli przewodniczacy stowarzyszenia ludzi i kotów
Odpowiedz
14
@ zenon
dnia 28.05.2013, 00:15 · Zgłoś
Ale ty PIS-MEN JESTEŚ...Zal ci ze nie jesteś na stołeczku...Ja ci pomogę i usadzę na stołeczku w W-wie na ul Ciupagi 1...Ale ty jesteś prosty chop i nie wiesz tak naprawdę co się dzieje obok ciebie a co dopiero Stolica!!! Do pola z tymi twoimi PISOWCAMI... i EKSPERTEM MACIEREWICZEM...
Odpowiedz
-6
@ obrotowy
dnia 27.05.2013, 18:41 · Zgłoś
NIEBAWEM! /jeszcze tej wiosny.../
Odpowiedz
-12
@ sympatyk PIS-u
dnia 27.05.2013, 18:38 · Zgłoś
W Zarządzie Powiatu w Jaśle zrobić porządek,
Pan Kozioł na starostę ,bo bardzo rzeczowy i logiczny facet,Pan Mlicki przewodniczący Zarzadu Powiatu,Pan Pawluś etatowy członek Ząrzadu i wreszcie coś pozytywnego dla mieszkańców powiatu zacznie się robić-obywatele powiatu zasługują na madrą władzę.
Dość głupoty!
Odpowiedz
3
@ Max Szyderko
dnia 27.05.2013, 20:27 · Zgłoś
a co niby takiego pozytywnego pis może zrobić dla powiatu ?
Odpowiedz
-1
@ do maxa szydełko
dnia 27.05.2013, 21:42 · Zgłoś
Na pewno więcej niż PO. Gorszego rządu niż obecny nie można sobie wyobrazić!!!Dość rządów [...]!!! Każdy będzie lepszy. Koniec Tuska kłamczucha!!!
Odpowiedz
5
@ Max Szyderko
dnia 28.05.2013, 17:33 · Zgłoś
a może PiS da pracę, PiS da szkoły, PiS da żarcia pełne stoły ???

macie posła, senatora i co zrobili dla Jasła, dla powiatu ???
Odpowiedz
11
@ sasza
dnia 27.05.2013, 18:37 · Zgłoś
Karapyta dopiął swego odprawę dostanie
Odpowiedz
-7
@ damian węc
dnia 27.05.2013, 18:27 · Zgłoś
wczoraj była kolizja z sarną w kołaczycach może byś cie napisali co a nie same głupoty żyje ta sarna czy ją [...] tirowiec za co zdał za korupcję??? macie napisać czy sarna żyje to była moja sarna chodowlana
Odpowiedz
42
@ Rozalia
dnia 27.05.2013, 18:22 · Zgłoś
O matko trzeba jeszcze ze stołków starych SLD-owców wywalić
Odpowiedz
44
@ toni
dnia 27.05.2013, 18:18 · Zgłoś
No to teraz jazda z Kmiecikiem,Urbanem,Górczykiem i Miśkowiczem!!
Odpowiedz
-3
@ gg
dnia 28.05.2013, 09:41 · Zgłoś
Podziękujemy im w przyszłych wyborach za rozwój naszego powiatu i uczciwą pracę na rzecz społeczności lokalnej. :)
Odpowiedz
-2
@ sven
dnia 27.05.2013, 18:10 · Zgłoś
jeszcze pis wyrzucić z podkarpacia tylko niech wróci komuna wtedy było ok.
Odpowiedz
4
@ hehe
dnia 27.05.2013, 18:08 · Zgłoś
mowili rano w radiu , że...niewiadomo co jeszcze bezie hehehe
Odpowiedz
58
@ pipi
dnia 27.05.2013, 18:07 · Zgłoś
Odwałać burmistrza za duże bezrobocie w Jaśle i brak perspektyw dla młodych.
Odpowiedz
6
@ gg
dnia 28.05.2013, 09:36 · Zgłoś
raczej zmienić dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy proponuję, przydał by się ktoś mobilny i kreatywny z perspektywami na przyszłość :)
Odpowiedz
-2
@ blisk
dnia 28.05.2013, 10:46 · Zgłoś
No przeciez pan Karapyta byl kreatywny... i co i pojechali z nim. To jak to jest?
Odpowiedz
3
@ MIRON
dnia 28.05.2013, 16:30 · Zgłoś
To jest konieczność na które Jasło sobie nie pozwoli.Nie ma odważnych.Są tylko po[...]ki i [...]! A to jak nic.Jeszcze rok tej gehenny nas czeka,i zapaść na długie lata.Niestety...Złe wybory kosztują więcej niż się lud spodziewał... Zmiany są potrzebne w Urzędzie.Jedynie sprzątające osoby są do zaakceptowania!
Odpowiedz
-22
@ Werdi
dnia 27.05.2013, 18:07 · Zgłoś
pis -iury do dziury!!
Odpowiedz
25
@ koleś
dnia 27.05.2013, 17:59 · Zgłoś
i bardzo dobrze!!! PiS górą!!!
Odpowiedz
46
@ mark
dnia 27.05.2013, 17:52 · Zgłoś
To nie jest dobre info dla burmistrza Jasła !!!
Pamietamy te spotkania...!
Odpowiedz
2
@ MIRON
dnia 28.05.2013, 16:25 · Zgłoś
A już się nasz bojar z gąską witał...A tu masz-akcje spadają na reelekcję do minimum.Jeszcze rok i przygoda z fotografią i marzycielstwem przejdzie w Jaśle do historii... Nie ma Kawy,jest robota do zrobienia.Ortyl da radę,nasz wirtuoz niestety będzie nosił wspomnienia ...Bo przyszłości nie ma!
Odpowiedz
-2
@ 4jaślanin
dnia 27.05.2013, 17:51 · Zgłoś
Jak PiS obejmie wszystkie ważniejsze funkcje na podkarpaciu to brak będzie wszystkiego,nawet kolegów i przyjażni.
Odpowiedz
0
@ moko
dnia 27.05.2013, 17:45 · Zgłoś
[...] sie ciesza,ale na odwolanie zaslugiwal karapyta
Odpowiedz
24
@ jaślanin
dnia 27.05.2013, 17:42 · Zgłoś
Tak trzymać odwołać do ostatniego członka PO,dość buty i kolesiostwa
Odpowiedz
-1
@ Max Szyderko
dnia 27.05.2013, 20:29 · Zgłoś
Tak jest !!! I zostaną już tylko [...] z PiSu. A nie, sorry, [...] nie mają kolesi...
Odpowiedz
34
@ jaślanka
dnia 27.05.2013, 17:37 · Zgłoś
żegnaj PO :) :) :)
Odpowiedz
-17
@ do jaślanki
dnia 27.05.2013, 21:01 · Zgłoś
Zegnaj Mirosławie z PSL! Platforma w Jaśle ma się dobrze, wybory też wygramy ! 4% nad [...]mi...
Odpowiedz
7
@ żenada
dnia 27.05.2013, 21:37 · Zgłoś
paltforma to kłamcy i oszusci !
Odpowiedz
16
@ Pyta
dnia 27.05.2013, 22:54 · Zgłoś
Ciekawe, czy za rok ci co robili sobie zdjęcia z Pytą Kara wykorzystają je w kampanii wyborczej?. Może chcieliby teraz żeby ich usunięto z tego, już nie nobilitującego, towarzystwa... Z jakim przestajesz - taki się stajesz...
Odpowiedz
-9
@ szejan
dnia 28.05.2013, 08:24 · Zgłoś
Platforma wygra ale w robieniu kolejnych afer korupcyjnych.
Odpowiedz
-1
@ PSL
dnia 28.05.2013, 08:33 · Zgłoś
psl, psl, psl jeszcze raz psl
Odpowiedz
14
@ he he
dnia 28.05.2013, 08:57 · Zgłoś
oj szkoda mi Was przecież to robota Biskupa a nie pisu.

[...] rządzi na Podkarpaciu a nie pis.

To takie po katolicku radny sprzedaje się za stanowisko wicemarszałka.

Jaka jest różnica między Panią która się sprzedaje a takim radnym namawianym przez biskupa.
Odpowiedz
0
@ hehe
dnia 28.05.2013, 09:04 · Zgłoś
-1
@ jaślanka:)))
dnia 28.05.2013, 09:47 · Zgłoś
mam nadzięję, że cała Platforma w końcu upadnie. zasłużyli sobie na to.
Odpowiedz
-1
@ takkkk
dnia 28.05.2013, 10:41 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.