Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Marzenia się spełniają - pocztówka z wakacji

0

W dzisiejszych czasach dużego bezrobocia, trudności finansowych wielu rodzin coraz mniejsza liczba dzieci i młodzieży może wyjechać w jakiś piękny zakątek Polski, by w aktywny i mądry sposób wypocząć. Jednak kiedy się  bardzo czegoś chce, część środków samemu się wypracuje, a część pozyska i do tego jeszcze znajdą się ludzie, którzy w bezinteresowny sposób, na zasadzie wolontariatu taki wypoczynek zorganizują i go przeprowadzą – to można dopiąć celu . I to właśnie udało się instruktorom oraz harcerzom 139 DH „Lisy” działającej przy Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. I. Łukasiewicza w Jaśle.

Dzięki wypracowanym środkom finansowym przy pakowaniu towarów w jasielskich marketach „Albert”, „Biedronka”, „Leader Price” i „Bogumił”, dotacji z Urzędu Miasta w Jaśle z puli Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i posiadaniu własnych namiotów oraz innego sprzętu turystycznego, zrealizowano to, co od wielu lat było marzeniem druhen i druhów. Tym czymś był obóz drużyny nad polskim morzem. W jego ramach spędziliśmy wspaniały tydzień nad Bałtykiem w pięknej letniskowej wsi Dźwirzyno koło Kołobrzegu.

Zrealizowaliśmy cały zaplanowany bogaty program. Najwięcej czasu pochłonęły nam liczne teoretyczne i praktyczne zajęcia harcerskie. Odbyły się m.in. harcerski bieg sprawnościowy, manewry obronne, bieg patrolowy, podchody i bieg na „świetlika”. Co wieczór urządzaliśmy obrzędowe ogniska z gawędą druha drużynowego oraz masą piosenek harcerskich, patriotycznych i turystycznych. Znajdowaliśmy też czas na codzienne plażowanie, kąpiel i grę w piłkę. Grupa harcerzy i harcerek zamknęła całoroczne próby na stopnie oraz zdobyła nowe sprawności. Szóstka druhów do końca życia zapamięta nocne przyrzeczenie harcerskie, przy falach Bałtyku i zapalonych pochodniach.

Gdziekolwiek pojawialiśmy się w harcerskich mundurach lub koszulkach drużyny dawaliśmy przykład dobrego zachowania. Na każdym kroku promowaliśmy nasze miasto. W czasie Mszy Świętej w miejscowym kościele ksiądz witając wszystkich turystów szczególnie ciepło  i imiennie powitał tylko nas – harcerzy z Jasła. Każdego dnia wielu ludzi zatrzymywało się obok naszego obozowiska z uwagą obserwując to jak się rozbiliśmy oraz nasze apele, ogniska i zajęcia. Propagowaliśmy postawę abstynencką i proekologiczną. W ich ramach m.in. odbyliśmy pieszy rajd do Kołobrzegu i niezapomniany rejs po Bałtyku.

Kiedy ostatniego dnia pobytu udaliśmy się na pożegnanie z morzem, jedna z druhen powiedziała: „Spełniło się moje największe marzenie – wakacje nad morzem !”. Jak więc widać niektóre marzenia się spełniają. W imieniu wszystkich „Lisów” składam serdeczne podziękowania tym wszystkim dobroczyńcom, wymienionym wcześniej, którzy pomogli nam w realizacji niepowtarzalnego, pełnego słońca, pogody i wspaniałej atmosfery obozu. W sposób szczególny dotyczy to naszych instruktorów, którzy jak co roku społecznie poświęcili znów ponad tydzień swojego wolnego czasu, by sprawić radość czterdziestce młodych jaślan. Dziękujemy naszemu druhowi drużynowemu, zastępcy komendanta hufca ZHP w Jaśle hm. Wiesławowi Hapowi , pwd. Leszkowi Woźniackiemu, dh. Stefanowi Jurysiowi, pwd. Izabeli Kosibie i druhowi oboźnemu pwd. Michałowi Szotowi.

Mamy nadzieję, że po kolejnym roku pracy i służby harcerskiej oraz po krótkich wypadach na teren Ziemi Jasielskiej znów wyjedziemy, gdzieś dalej z całą rodziną „Lisów”. Może tum razem w piękne polskie góry ?

 

Z serdecznymi pozdrowieniami z wakacji nad Bałtykiem

                            w imieniu 139 DH „Lisy”
                                          dh Michał Hap

 

 

Mini fotorelacja:

             Harcerze 139 DH „Lisy” nad Bałtykiem

            W trakcie apelu

   

            „Harcerski chrzest”

Napisany dnia: 07.08.2006, 19:22
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105