"Medyk" znów naucza jak ratować ludzkie życie
Na zaproszenie dyrekcji Przedszkola Nr 3 w Jaśle ul. Floriańska 24a zorganizowano pokaz i szkolenie z zakresu I-szej pomocy przedmedycznej. Zajęcia zostały przeprowadzone przez słuchaczy III semestru kierunku ratownik medyczny Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle. Mateusz Mroczka, Jacek Kaczka i Grzegorz Reczek pod kierunkiem nauczyciela Danuty Waśko przeprowadzili szkolenie dla dzieci przedszkola.



Szkolenie było poświęcone zapoznaniu dzieci z zasadami wzywania pogotowia ratunkowego i udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w zranieniach oraz prowadzenia podstawowych zabiegów resuscytacyjnych. Ponadto zaprezentowano dzieciom jak prawidłowo postępować z osobą nieprzytomną. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci. Większość z nich miało po raz pierwszy w życiu okazje przećwiczyć zabiegi resuscytacyjne na "małej Ani". Dzieciom towarzyszyli nauczyciele, którzy również aktywnie włączali się w zajęcia.
MSP w Jaśle









