Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Metody z PRL-u w jasielskim starostwie, czyli kto za tym stoi?

33

Festiwal muzyki metalowej Krushfest w tym roku nastręcza samych problemów, nie tyle organizatorom, co władzom miasta i powiatu. Ci pierwsi nie wyrazili zgody na sprzedaż piwa podczas koncertów, zasłaniając się muzyką satanistyczną i narkotykami. Ci drudzy z kolei byli zainteresowani, kto za tym stoi.

Odręczna adnotacja na urzędowym piśmie o treści: „sprawdzić kto za tym stoi” autorstwa nie kogo innego, jak samego wicestarosty Witolda Lechowskiego budzi co najmniej zdziwienie co do metod jego działania jako samorządowca. - Z tego typu adnotacjami możemy się spotkać końcem lat 40., początkiem lat 50. Natomiast nigdy bym nie przypuszczał, że angażując się w działalność opozycyjną w roku 80., przyjdzie mi czerwienić się za to, że walczyłem fatalną Polską PRL-owską po to, żeby doprowadzić do zmiany ustroju, w którym jest możliwe, żeby urzędnik samorządowy w ten sposób działał. To jest przerażające – mówił podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radny Tadeusz Górczyk.

Organizowany od 2006 roku Krushfest na stałe wpisał się w program imprez kulturalnych naszego miasta. Jest okazją do wypromowania naszego regionu oraz ludzi związanych ze sceną muzyczną Jasła. Więc skąd nagle tyle wątpliwości? - Dostałam anonim podpisany przez mieszkańców Jasła. Musiałam zareagować. Zadzwoniłam do dyrektora MOSiR-u. Powiedziałam mu, żeby był uczulony na to, co się dzieje na imprezie. Osobiście nie znam tych zespołów. To w anonimie napisano, że zespoły są satanistyczne i na festiwalu będą narkotyki – tłumaczyła dziennikarzowi Gazety Wyborczej Maria Kurowska, burmistrz Jasła.

Wicestarosta Lechowski nie był jednak w stanie wytłumaczyć swojego postępowania. Zarzuty Górczyka... przemilczał. Nie zareagował również na pytanie, które postawił mu radny -  Chciałbym zapytać czy w wielu przypadkach pan starosta tak podchodzi do załatwiania sprawy?


(kp)

Reklama

Komentarze: 33

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Witold
dnia 03.10.2010, 21:36 · Zgłoś
W teczkach IPN jest sama prawda co można zarzucić oficerom SB to można ale nie to że byli [...] dlatego Górczyk i reszta tej bandy tak się boi!!![...] ze ztrachu!!!
Odpowiedz
0
@ Ziebra
dnia 03.10.2010, 18:16 · Zgłoś
a od kiedy to tzw.władza podejmuje decyzje na podstawie anonimu. To jest zasłanianie się od podstawowego OBOWIĄZKU - podjęcia decyzji. Obawiam się, że ta decyzja zapadła po "konsultacji" z chłopcami w sukienkach,.Żeby poznać zespoły, trzeba czasami posłuchać, a jak nie, to zajrzeć do internetu. Ale w Jaśle średniowiecze widać, słychać i czuć.
Odpowiedz
0
@ realista do PP
dnia 03.10.2010, 16:25 · Zgłoś
odp na 1. u mnie tez, odp na 2. już chyba trochę zapóźno-musztarda po obiedzie, odp na 3. jestem za wartościami i swiętościami ale pamiętaj że to sprawa indywidualna-co powiesz na ludzi stojących ongiś pod Krzyżem w W-wie którzy duszpasterza idącego procesja po Krzyz nazwali jakimś księżyną i mimo że Kosciół chciał przenieś Krzyż godnie z oprawą liturgiczną-oni na to NIE.Wręcz domagali się arcybiskupów itp.
Odpowiedz
0
@ Anek
dnia 03.10.2010, 13:38 · Zgłoś
No...to Witold znowu pokazał co potrafi...Tego można się było po nim spodziewać...No to do urn i głosujcie zgodnie z własnym sumieniem :-D
Odpowiedz
0
@ PP
dnia 03.10.2010, 13:14 · Zgłoś
Odpowiadam:
1) W mojej parafii nie ma "opasłych guru w sutannach" - zarówno ks. proboszcz jak i ks. wikary są szczupli; nie są "guru" - tylko duszpasterzami;
2) za UB-ów i SB-ów najwyższy czas się wziąć;
3) komu przeszkadzają "wartości i świętości" - niech się zapisze do komitetu Palikota: jego ludzie opluliby nawet Ojca św., gdyby przed nimi stanął.
Odpowiedz
0
@ do....
dnia 03.10.2010, 11:39 · Zgłoś
Tylko niech uważają bo z tych teczek może wyskoczyć [...] i mocno przestraszy! Babranie się w tych teczkach IPN to jakaś wielka paranoja która niestety ogarnęła działaczy Jasielskich.
Odpowiedz
0
@ realista
dnia 03.10.2010, 10:07 · Zgłoś
często jest tak że osoba która walczyła przez pół życia z komuną drugie pół swego życia stosuje jej metody pracy.
Odpowiedz
0
@ do PP
dnia 02.10.2010, 15:11 · Zgłoś
Mylisz się. "Pan" Lechowski od 3 lat rozpracowuje jasielski "układ" w którym tkwią bez wyjątku: wszyscy posiadacze akt esbeckich w IPN, urzędnicy spoza PiS-u, biznesmeni nie popierający PiS-u, działacze innych partii niż PiS, członkowie organizacji non profit spoza orbity PiS-u, ludzie o niezależnych poglądach z krytyczną oceną PiS-u.
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 02.10.2010, 14:43 · Zgłoś
Panie Górczyk mam takie retoryczne pytanie:czy jest możliwe aby zamiast insynuacji o rzekomych niezdrowych ciągotach Pana Lechowskiego(rodem z PRLu) wypowiedział się pan na temat faktów, choćby faktu zatajenia informacji odnośnie majątku radnego Górczyka Tadeusza?Czy jest to możliwe?Obawiam się że niestety nie-pan radny opozycjonista i bojownik o wolność naszą i waszą z koziego zadu przyjął inną taktykę polegającą na metodycznym obrzucaniu [...] swoich przeciwników politycznych w nadziei że w końcu coś się do obrzucanych przyklei.Biedna chłopina myśli że za sprawą praktykowania u Farfał(tego co to zwykł zamawiać pięć [...] naraz uniesioną prawą ręką) stał się jasielskim tymochowiczo-palikotem i [...] kupi ten cieniutki drucik który niezdarnie kręci.Panie radny powiem tak:przy panu Lechowskim to jest pan [...] robakiem żeby nie powiedzieć robaczkiem.Tyle w temacie!
Odpowiedz
0
@ Michał- Archanioł
dnia 02.10.2010, 14:21 · Zgłoś
Ławrientij Beria z Adolfem Hitlerem w jednej ławce.
Odpowiedz
0
@ Piso[...]
dnia 02.10.2010, 13:03 · Zgłoś
Nie rozumiem. Jak anonim może być podpisany przez mieszkańców Jasła? A czy był podpisany przez taką jedną z jdk może? Chyba jej na imie kryśka.
Odpowiedz
0
@ Karol
dnia 02.10.2010, 09:59 · Zgłoś
Ja proponuję pogonić obu panów w towarzystwie kolegi p. Wicia w [...] przy urnach 21.11 już bieżącego roku...Założą sobie klub wspomnień prof.Tutki,wypiją se [...],a rozum stanie im się krótki.Jasło odżyje zapomni te [...]warte chryje.
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 02.10.2010, 00:35 · Zgłoś
Sigma - taki grajek to ty na dyskotekach jesteś prawdopodobie [...] które wszystkim i wszystkiego zazdrości
Odpowiedz
0
@ Sigma
dnia 01.10.2010, 22:33 · Zgłoś
Pan Górczyk niech przestanie bredzić a Pan Lechowski niech przegoni takich grajków na [...] [...]. [...] pijcie sobie w domu.
Odpowiedz
0
@ PP
dnia 01.10.2010, 21:38 · Zgłoś
Tolerancja nie oznacza samowoli. Zaś wydane przez Pana Starostę Lechowskiego polecenie sprawdzenia, "kto za tym stoi" - świadczy jedynie o tym, iż Panu Lechowskiemu zależy, aby w naszym Jaśle pojawiali się ludzie na poziomie, a nie "podejrzane typy", bo takich i tak mamy aż za wielu...
Odpowiedz
0
@ a
dnia 01.10.2010, 20:47 · Zgłoś
Panowie Lechowski i Piękoś - SKANDAL !
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 01.10.2010, 20:44 · Zgłoś
Co nazywasz to coś nie masz sacunku dla innych ?? nie masz tolerancji ?? noto istny przykład pięknego katolika!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ garfild
dnia 01.10.2010, 18:27 · Zgłoś
a co to za promocja Jasła niby? dni wina czy cyklokarpaty owszem ale to coś nie jest warte zachodu.
Odpowiedz
0
@ do PP
dnia 01.10.2010, 18:11 · Zgłoś
[...] się mi chce tymi waszymi chwałami, odwagami, święconym i wartościami. Macie pełne [...] wzniosłych słów a tolerujecie przekręty finansowe i [...] waszych opasłych guru w sutannach.
Odpowiedz
0
@ do PP
dnia 01.10.2010, 18:04 · Zgłoś
widzę, że jednak są ludzie tak bardzo naiwni, którzy uwierzyli w te brednie o [...]. smutne to jak pis pierze mózgi prostym ludziom.
Odpowiedz
0
@ Metalmania
dnia 01.10.2010, 17:59 · Zgłoś
... za rok to dopiero będzie Krushfest!!!
Odpowiedz
0
@ agent_J
dnia 01.10.2010, 16:50 · Zgłoś
[...] to nie jest ten co pali koty, zabija [...], etc. Polecam lekturę http://www.satan.pl/filozofia.php Ja już dawno temu wypisałem się z "firmy" o nazwie Kościół.
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 01.10.2010, 12:56 · Zgłoś
do PP - aś [...] trzba było przyjść i posłuchać a [...] to stary komunista działacz partyjny i niech zaprzeczy temu
Odpowiedz
0
@ trelemorele.
dnia 01.10.2010, 12:08 · Zgłoś
W roku 80 to pan Lechowski miał zaledwie 15 lat, no to był dopiero opozycjonista he he.
Odpowiedz
0
@ ułka
dnia 01.10.2010, 12:01 · Zgłoś
Gdyby grali muzykę kościelna to [...] byłoby darmo ?
Odpowiedz
0
@ PP
dnia 01.10.2010, 10:42 · Zgłoś
Chwała Panu Staroście W.Lechowskiemu, że ma odwagę sprawdzić, kto ma występować w Jaśle. [...] nam tutaj nie trzeba - ani promocji Jasła w taki sposób. Cel nie uświęca środków! Od tego jest władza, aby troszczyć się również o promocję wartości (a nie [...] pseudowartości!!!) Tak trzymać, Panie Starosto!
Odpowiedz
0
@ kulk a
dnia 01.10.2010, 10:24 · Zgłoś
nie wiadomo śmiać się, czy płakać czytając takie rewelacje. obłęd toczy pis, a może wicestarosta też jest na proszkach wzorem swego wodza
Odpowiedz
0
@ eK
dnia 01.10.2010, 10:13 · Zgłoś
więcej kłótni... pomijam ich zasadność, bo o niektóre rzeczy warto się kłócić, ale nadal wiele ulic wygląda jak po bombardowaniu, niektóre "chodniki" nie przypominają chodnika i jest jeszcze pare innych rzeczy, z którymi zapewne Urząd sobie już poradził, skoro znajduje czas na zajmowanie się głupotami. I to już nie pierwszy raz.
Odpowiedz
0
@ 3m2oo5
dnia 01.10.2010, 10:05 · Zgłoś
"Sataniści w Jaśle"?
"Sprawdzić kto za tym stoi"?
"Anonim od mieszkańców Jasła"?
Wygląda jak scenariusz nowego odcinka kreskówki "klan na drzewie"..

Nie za bardzo orientuje się w lokalnych kapelach metalowych ale nazwa Krushfest kojarzy mi się z Krusherem - a oni mi na [...] nie wyglądają :D

Zresztą [...] już przestał być modny i przypuszczalnie całe zamieszanie zostało wywołane przez jakiś list od lokalnej spóły dewotek, które na sam dźwięk gitary elektrycznej z trwogą kreślą znak krzyża..

Szkoda mi chłopaków, przez jakieś stare [...] [...] się nie napiją. Zażenowanie i zdumienie czuję, że nasz kochany region w takim [...] żyje. No cóż, to prawie Bieszczady :P
Odpowiedz
0
@ rr82
dnia 01.10.2010, 09:47 · Zgłoś
a pamietam jak mnie ten maly czlowiek histori uczyl
a teraz robi taki numer jak w gestapo albo nkwd
po prostu wstyd panie lechowski
wstyd
Odpowiedz
0
@ Wiśnicz
dnia 01.10.2010, 09:39 · Zgłoś
P. Górczyk zadzwoń do mnie i zadaj kilka pytań to Ci odpowiem !
Odpowiedz
0
@ Jaślok
dnia 01.10.2010, 09:38 · Zgłoś
Górczyk ? a jak Twoje domy? zapomniałes już co masz na sumieniu?
Odpowiedz
0
@ DuchSZARAK
dnia 01.10.2010, 09:33 · Zgłoś
Moim zdaniem za tym stoi: Piękoś i Górczyk może Ala? a co Wy na to ?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.