Strona główna

Miał świadomość, że pies cierpi

120
Napisany dnia: 20.02.2019, 21:15 , Tagi: Brak

W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Stefana P. z Zarzecza, który w ubiegłym roku pozostawił swojego psa na kilkustopniowym mrozie i przyczynił się do jego śmierci. Mężczyzna został uznany za winnego.

fot. Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jaśle

1 marca ubiegłego roku Pracownicy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals z Jasła otrzymali informację o zamarzniętym psie w Zarzeczu. Nie czekając ani chwili postanowili tę sprawę sprawdzić na miejscu. To co zobaczyli ścięło ich z nóg. Łeb i łapy psa wystawały z budy, do której zwierzę było przywiązane na łańcuchu. Pies nie żył już od kilku dni. Jego właściciel świadomie pozwolił na to, aby w ekstremalnych warunkach, przy kilkunastostopniowym mrozie czworonóg pozostał na zewnątrz. Nie ochroniła go buda zbita z drewnianych desek, w której znajdowało się trochę słomy i siana. - Właściciel psa poinformował nas, że w niedzielę jeszcze zjadł, ale to starsze, schorowane zwierzę, które miało guza koło ucha. Nie chodził natomiast z nim do weterynarza, nie chciał go również usypiać. Liczył na to, że pies umrze śmiercią naturalną. Tłumaczył nam, że temperatura w stajni była taka sama jak na zewnątrz. Zaskoczyła go natomiast nasza obecność i był głównie zainteresowany, tym kto tę sytuację zgłosił – powiedziała tuż po tym dramatycznym odkryciu Edyta Jurusik, inspektor z OTOZ Animals Jasło.

fot. Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jaśle

Po wykonanym badaniu przez lekarza weterynarii okazało się, że pies był bardzo stary, miał 17 lat. Do tego wszystkiego cierpiał na chorobę nowotworową. Sprawa trafiła na policję, która przyjęła zawiadomienie pod kątem znęcania się nad zwierzęciem. W listopadzie 2018 r.oskarżony w tej sprawie Stefan P., właściciel zamarzniętego psa nie stawił się na rozprawę do Sądu Rejonowego w Jaśle. Sędzia odroczyła ją na 14 lutego br. Tym razem oskarżony został doprowadzony na salę rozpraw. Dzisiaj sędzia Elżbieta Stachyrak odczytała wyrok, w którym uznała Stefana P. z Zarzecza winnym zarzucanego mu czynu i skazała go na karę 4 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Dodatkowo zastosowała wobec oskarżonego środek zapobiegawczy w postaci zakazu posiadania psów na okres 2 lat. Stefan P. został zobowiązany do zapłaty 500 zł na rzecz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals oraz pokrycia kosztów na rzecz oskarżyciela posiłkowego w kwocie 504 zł.

Oskarżony wyraził żal

Sędzia Elżbieta Stachyrak rozważała uniewinnienie mężczyzny, ale uznała jednak, że oskarżony miał świadomość, iż pies cierpi. Mimo to, skazał go na pozostanie na olbrzymim mrozie. - Sąd zasądzając 4 miesiące ograniczenia wolności w postaci 20 godzin prac społecznych miesięcznie wziął pod uwagę sytuację życiową oskarżonego. Jest osobą samotną, mieszkającą w starym drewnianym domu. Odcięto mu w nim gaz i prąd. Jest osobą uzależnioną od alkoholu. Oskarżony był na leczeniu w szpitalu w Żurawicy, jednak nie odniosło to skutku. Kiedy nie pił zajmował się psem, ale w momencie nadużywania alkoholu pies był zaniedbywany. To nieklasyczne znęcanie się nad psem – uzasadniała wyrok sędzia Elżbieta Stachyrak. - Sąd rozważał czy go uniewinnić, ale uznał, że oskarżony miał świadomość, że pies cierpi. Dodatkowe okoliczności sprawiły, że sąd skazał go na karę łagodną – dodała sędzia Sądu Rejonowego w Jaśle. Mając na uwadze ciężką sytuację oskarżonego, sąd nie obciążył go kosztami sądowymi. Oskarżony podczas przesłuchania bił się w piersi, że zawinił. - Uważam, że wyrok jest słuszny, bardzo rozsądny. Taki, który powoduje to, że daje osobie do myślenia, a jednocześnie uwzględnia te okoliczności, o których sąd szeroko mówił. Jest to wystarczające i wychowawcze, tym bardziej, że ten pan naprawdę żałował tego i zdawał sobie sprawę, że jak to powiedział "zawalił". To sprawiedliwy wyrok – skomentowała adwokat Edyta Dolna, substytut adwokata Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzęta.

Wyrok jest nieprawomocny.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Oza
dnia 20.02.2019, 21:27
Ocena
komentarza:
-44
Bandyta zwyrodnialec.
@ Greg
dnia 20.02.2019, 22:14
Ocena
komentarza:
109
Z jednej strony można pomyśleć, że zwyrodnialec. Pomyślą tak zwłaszcza młodzi ludzie, którzy nie znają realiów życia ludzi w wieku tego człowieka. Tym bardziej nieporadnego życiowo, alkoholika. W jego rozumowaniu zajmował się nim najlepiej jak mógł, zapytajcie swoich babć, dziadków jak dawnie "zajmowano" się zwierzętami, a zwłaszcza szczeniętami czy kociętami... musielibyście każdego z waszych dziadków, babć zgłosić na policję i prokuraturę jako zwyrodnialcy, bestie i w ogóle zamknąć ich do więzienia.

Broń Boże nie jestem za osobami, które psy trzymają na łańcuchu, które się znęcają nad zwierzętami, topią małe kocięta, bo w dzisiejszych czasach, jeśli robi tak osoba żyjąca "współcześnie", to po prostu ma coś z głową i takie osoby powinny się albo leczyć, albo trafić do więzienia. Ale w takich przypadkach jak ten powyższy jednak, uważam, że ten człowiek nie działał świadomie, działał tak jak nauczyli go rodzice, społeczeństwo w którym się wychował. Dawniej uważano że pies uwiązany do przy budzie, który raz dziennie dostaje jedzenie, wodę to jest luksus dla tego psa. Ktoś tak miał wpajane od dziecka (to były czasy powojenne, nie wymagajmy cudów, ludzie nie mieli co jeść a co dopiero zwierzęta, ludzie mieli psy tylko żeby odstraszać złodziei, a nie dla przyjemności czy ozdoby jak teraz), człowiek który tak był wychowywany, do tego wpadł w alkoholizm, ale i tak miał ten wyuczony odruch, że pies ma mieć codziennie co zjeść, ma mieć wodę, nie można go bić... tak robił ten skazany człowiek. Tylko zastanówmy się czy do końca to jego wina, że tak robił? W jego mniemaniu ten pies miał najlepiej jak tylko mógł mieć, ten człowiek mógł nie wiedzieć, że tak nie można, że ten pies może mieć lepiej, że czasy się zmieniły. Zaczniecie minusować mój komentarz...wiem. Ale naprawdę zapytajcie rodziców, dziadków jak dawniej byli wychowywani jeśli chodzi o podejście do zwierząt, psów czy kotów... Gdy ludzie nie mieli co jeść, była okropna bieda, to nikt nie myślał o tym, że psu brakuje jakiejś witaminki czy trzeba go zaszczepić na 30 chorób. Tylko człowiek starał się, żeby ten pies miał codziennie coś do jedzenia... sam nia miał, a oddawał psu... ten Pan który został skazany, tak postępował. Alkoholizm to straszna choroba, ten Pan nie myślał świadomie, myślał tak jak został wychowany...myślał, że robi dobrze, jak najlepiej dla tego psa... nie chciał go uśpić, bo był do niego przywiązany, kochał go... zastanówcie się jak teraz czuje się ten skazany Pan... Jeszcze raz podkreślam NIE USPRAWIEDLIWIAM ZNĘCANIA SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI. Jednak NIE ZNĘCAJMY SIĘ NAD LUDŹMI w takich przypadkach jak ten, bo Twój dziadek, ojciec pewnie był takim samym "zwyrodnialcem" "bestią" ale nie przyjdzie Ci nawet do głowy by się nad tym zastanowić.
@ hang up
dnia 20.02.2019, 22:17
Ocena
komentarza:
76
Zwyrodnialec to jest ten co zabroł karetke w Żmigrodzie.
@ Greg
dnia 20.02.2019, 22:25
Ocena
komentarza:
74
PS. Ten człowiek ma 600zł renty, dostał ponad 1000zł kary. Musiałby nie jeść przez 2 miesiące żeby tą karę zapłacić. Pewnie weźmie kredyt w jakimś parabanku, bo nie zna się na tym, a każdemu "na dowód" oferują. Spłaci tą karę nie zrozumiawszy wyroku *przecież kochałem mojego pieska*... potem zacznie się upominać komornik, windykacja, zastraszanie, człowiek nie wytrzyma i pewnie skończy swój żywot jako wisielec. Zastanówmy się czy to wszystko było tego warte... dla nas 1000zł to może pestka, a są ludzie którzy 1000zł muszą odkładać 2 lata lub dłużej... Jeśli ktoś ma sumienie, to wie że ten Pan kochał swojego psa, nie był świadomy tego że robi mu krzywdę być może... ale teraz zniszczono tego człowieka, być może ten wyrok zniszczy mu całe jego życie... ale jeśli macie sumienie to wiecie co czuje ten Pan... kochał swojego psa.. robił dla niego wszystko co potrafił najlepiej, a teraz skazano go, za to że robił źle, dodatkowo zniszczono go psychicznie i finansowo. Najgorsze w tym jest to, że taką samą karę dostał ten Pan... ale także inni, którzy zarabiają po 5000zł na miesiąc i popełnili takie samo przestępstwo. Nie są brane pod uwagę zarobki, dochody... ten zarabiający 5000 zaśmieje się sądowi w twarz... ten który ma 600zł renty, pójdzie i się powiesi... Gratulacje OTOZ ANIMALS, zwierzęta pewnie będą miały lepiej. Szkoda, że ten człowiek może mieć zniszczone całe swoje życie. Pozdrawiam
@ jaślak
dnia 21.02.2019, 07:14
Ocena
komentarza:
49
takie organizacje jak podana w artykule ma chyba w statucie pomaganie zwierzętom i ludziom w skrajnych przypadkach nie radzących sobie ze zwierzętami a nie niszczeniem ludzi starych, słabych, schorowanych. Macie na sumieniu traumę tego człowieka i proście Boga aby nie mieliście na rękach jego krwi. Z wyrokami sądów się podobno nie dyskutuje i nie krytykuje bo to niebezpieczne , ale zapewne każdy też ma w tej materii swoje zdanie.
@ Tic-Tac
dnia 21.02.2019, 07:43
Ocena
komentarza:
34
W tej smutnej historii nieżyjącego pieska i wielkiej otoczki robionej wokół niej,to tylko należy współczuć i Animalsom i prokuraturze jasielskiej, która w dziecinny sposób rozpatrzyla zgłoszenie
Otóż wiekszosc zwierzat żyjąca w n. .klimacie przed okresem zimowym zrzuca sierść letnią i sie"przyodziewa"w sierść zimową. To im pozwala przetrwać tegie mrozy zwijajac się w kłębek. Nikt w lasach w polach wilkow,zajecysaren nie okrywa Wystarczy zaobserwować w miastach bezdomne zwierzęta jak sobie radzą. Jeśli ten piesek bylby zdrowy majac ł zadaszenie i ściółki, to w zaden sposób nie powinien zdechnac z zimna.
Dobrze byłoby, ażeby wym.instytucje mając wiele wolnego czasu zajęły się drastycznymi przypadkami traktowania ludzi.
@ qwerty
dnia 21.02.2019, 09:40
Ocena
komentarza:
7
a czy zaprowadzenie tego chorego psa do stajni lub zabranie do domu w tem mrozy coś by tego Pana kosztowało ? Nie. Zwykły ludzki odruch. Po 17 latach życia z psem którego się tak kochało to może odrobina takiej litości za cenę 0 zł byłaby możliwa.
@ mmm
dnia 21.02.2019, 09:43
Ocena
komentarza:
43
Tylko co tak naprawdę było przyczyną śmierć psa ?
Nowotwór,starość czy mróz ?
Badał to ktoś czy tak po prostu oskarżyli tego człowieka i już.
Ile psów ginie na drodze.I nikt nie oskarża właścicieli za nie dopilnowanie psa.
@ do mmm
dnia 21.02.2019, 09:55
Ocena
komentarza:
-19
Proszę przeczytać artykuł ze zrozumieniem. Tam jest informacja na ten temat.
@ do Greg
dnia 21.02.2019, 10:03
Ocena
komentarza:
0
Nie martwiłabym się tak bardzo z czego ten Pan to zapłaci bo jak znam życie to nic nie zapłaci sam z siebie a komornik nic mu nie zabierze bo nie będzie miał z czego. Pożyczyć to on może ale nie na zapłacenie kary tylko na zakup %.
@ do Tic-Tac
dnia 21.02.2019, 10:06
Ocena
komentarza:
8
Nie udzielenie choremu psu pomocy zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt jest także znęcaniem się. Proszę poczytać trochę ...
A za brak pomocy ludziom proszę krytykować instytucje i organizacje, które są do tego powołane.
@ Tic-Tac
dnia 21.02.2019, 10:39
Ocena
komentarza:
13
Ludzie i zwierzęta w starym wieku umierają najczęściej w ogromnym cierpieniu fizycznym.A jeśli zostają odtraceni przez rodzinę i osobę najbliższą wzmaga się cierpienie psychiczne. A takie sytuacje,to codzienność. Przepełnione Hospicja, Domy Opieki Społecznej dla ludzi i przepełnione schroniska dla zwierząt najczęściej dz dużymi uszczerbkami,których sprawcami są ludzie.
I tutaj należy mocno reagować
@ Jeżynka:)
dnia 21.02.2019, 14:12
Ocena
komentarza:
13
Popieram to co napisałeś w 100%.Ale jak to u Nas bywa - najprościej zrobić pokazówkę i ukarać starego samotnego człowieka, który przyczynił się do tego że psina zdechła. Teraz może pora na tych, którzy :katują, wiążą łapy, zatapiają w smole, zaklejają, wiążą w lesie skazując na straszną śmierć.
@ Kilo
dnia 21.02.2019, 16:47
Ocena
komentarza:
4
Greg 100 procent racji. Tak wlasnie bylo a moze jest.
@ Ber
dnia 21.02.2019, 17:11
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Janosik
dnia 21.02.2019, 17:52
Ocena
komentarza:
4
Na jaka skuteczna pomoc to zwierze Siedemnastoletnie z guzem nowotworowym mogło liczyć.Stwierdzenie ze nie udzielenie zwierzęciu fachowej pomocy wet.jest znęcaniem się nad nim to pojęcie iluzoryczne.W kazdymprzypadku będzie inne.W tym natomiast to co niby można było zrobić by zwierze żyło dalsze siedemnaście lat .Uwazam,ze ta sytuacja nie wykazywała cech znęcania się nad zwierzęciem.
A poza tym dlaczego ktoś wchodzi na czyjaś pozaseje bez zgody właściciela.
@ co za człowiek!
dnia 21.02.2019, 18:34
Ocena
komentarza:
0
ale zostawienie psa na mrozie w zimnej budzie to jest znęcanie się. nie żal mi gościa.. niech płaci, na alko ma to i na karę też..
@ Sonia
dnia 21.02.2019, 20:37
Ocena
komentarza:
-2
Przyczyna śmierci była zima stulecia w Zarzeczu
@ spadaj
dnia 21.02.2019, 20:50
Ocena
komentarza:
7
ale nie udzielenie pomocy człowiekowi ze względu na biedę przestępstwem już nie jest - człowiek może zdechnąć.Pod warunkiem,że jest "wolny",bo o więźniów to dbają...
@ Qwerty
dnia 21.02.2019, 21:59
Ocena
komentarza:
-1
Poczytajcie ustawę o ochronie zwierząt. Nie od dziś obowiązuje. Nie było mowy o zabraniu psa do weterynarza tylko w mroźną noc do cieplejszego niż buda miejsca. To nic nie kosztuje tylko trochę chęci. A policja i sąd jak mają zgłoszenie to muszą działać zgodnie z prawem.
@ jaślak
dnia 22.02.2019, 06:36
Ocena
komentarza:
9
pies przebywał i zdechł w swoim środowisku, w swojej budzie w której spędził 17 lat i to zapewne nieraz w mroźniejsze noce niż ta ostatnia w jego życiu. Widocznie miał dobre warunki przydomowe, kochał swego pana zapewne skoro był i przeżył z nim te 17 lat. To bardzo dużo jak na psa. A w końcu na każdego przychodzi kres życia. Zwierzęta mają inne odczucia zimna, inną temperaturę ciała i dla nich to że zima jest mrożna jest środowiskiem naturalnym. Czy litować się należy nad kaczkami bo pływają w lodowatej wodzie w zimie? Nie, bo im nie jest zimno, gdyż mają stosowne gruczoły tłuszczowe które wydzielają tłuszcz ogrzewający kaczki. Podobnie jest z psami, wilkami, niedźwiedziami i całą zwierzyną dziką i przydomową. Czy w Afryce należy płakać nad tym że biedne lwy mają za gorąco i i z tego powodu cierpią?, a czy foki w Arktyce i białe misie też cierpią? Chyba przydało by się rodzimym obrońcom zwierząt szkolenie co jest cierpieniem a co naturą.
@ do Jaślak
dnia 22.02.2019, 07:43
Ocena
komentarza:
-5
A tobie chyba przydałoby się poczytać ustawę o ochronie zwierząt !!!
Co wy macie z tą ogromną miłością ? Znacie tego psa i tego Pana osobiście.
Ludziom z miłości psy nie zamarzają.
A co do reszty zwierząt, które opisałeś (niedźwiedzie, sarny, kaczki itp) to jest jedna zasadnicza różnica - zwierzęta te żyją na wolności i jak jest im zimno to zmieniają miejsce pobytu. Ten pies raczej nie miał takiej możliwości bo był łańcuchem przywiązany do budy i to jest chyba ta jedyna oznaka tej wielkiej miłości właściciela do psa !!!
@ jaślak
dnia 22.02.2019, 09:31
Ocena
komentarza:
9
Ustawy są dla ludzi rozumnych i słusznie mają na celu ochronę zwierząt przed złym traktowaniem przez ludzi mało rozumnych. Ale człowiek rozumny potrafi znaleźć granicę gdzie jest natura, a gdzie znęcanie. Jeżeli psu działa by się jakaś krzywda uprzejmi donosiciele sąsiedzi zapewne zgłosili by taki fakt wcześniej. Zrobili to dopiero gdy psisko zdechło i leżało obok budy bo pan nie mógł psa zakopać w ogrodzie z powodu zamarznięcia ziemi a na utylizację nie było go stać.. Pies miał opiekę właściciela stosowną do jego osobowości. Do końca pies był karmiony a zdechł bo był stary i chorował. Mniemam że nie został uśpiony wcześniej bo właściciela nie było na to stać. Sam jak piszą żył za 600 zł renty , miał odcięty prąd i gaz, więc chyba miał warunki niewiele lepsze od psiny. Stała się więc rzecz oczywista która wszystkich czeka. A ja jeszcze zapytam czy w myśl tej ustawy to te animalsi nie mogli wcześniej temu psu i człowiekowi pamagać? Dokarmić, naprawić i ocieplić budę, ewentualnie nawet umieścić psa w schronisku? A gdzie byli sąsiedzi pytam? Tak, najlepiej oskarżać starego schorowanego człowieka, który z biedy popadł w problemy alkoholowe, a gdzie są służby do tego powołane, których teraz jest w bród? Nie znam tego człowieka, ale jak czytam ten artykuł i te wpisy obrońców zwierząt to tracę wiarę w człowieczeństwo ale nie tego zniszczonego, upodlonego człowieka. Jest słaby, samotny, więc nie będzie się tu bronił bo zapewne nie ma kompa i nawet nie jest świadomy o co go tu oskarżacie. Z pewnością uronił niejedną łzę po utracie pupila z którym żył i którym opiekował się przez 17 lat. Może nie tak jak to sobie niektórzy wyobrażają, może nie przed ciepłym kominkiem w mieszkaniu na puszystym dywanie, ale w budzie chroniącej przed wiatrem i mrozem, przy pełnej misce żarcia i wody. Ludzie, opamiętajcie się, pomagajcie zwierzętom ale i ludziom którzy mają podobne problemy i nie radzą sobie z utrzymaniem siebie i zwierząt.
@ qwerty
dnia 22.02.2019, 13:05
Ocena
komentarza:
-3
No właśnie, nie znasz człowieka ani jego podejścia do tej sprawy a komentujesz zaciekle. Jaki biedny ten Pan, jak płakał za psem, jak go karmił, kochał itp... skąd wiesz że tak było ? Może pies siedział głodny całymi dniami w tej rozwalającej się budzie (co widać na zdjęciach) bo nie miał mu kto dać jeść. Może wył z bólu bo był chory... Nie wiesz. Oceniasz ludzi, którzy tam byli, rozmawiali z Nim i wiedzą co na miejscu zastali, co od Niego usłyszeli na ten temat. Artykuły są zawsze pisane tendencyjnie,a każdy ocenia jak chce prawdy - nie znając.
CO do OTOZ Animals - gdyby ktoś im to zgłosił wcześniej - na pewno by pojechali, sprawdzili i pomogli. Niestety ludzi, którzy za darmo chcą pomagać zwierzętom jest mało i nie są w stanie trafić do każdego potrzebującego zwierzęcia jeśli nikt im tego nie zgłosi. Niestety. Ale wiem, że każdy może zostać wolontariuszem OTOZ i pomagać. Ty Też. Ciekawe czy byłoby Ci tak miło gdybyś za twoje zaangażowanie i pomoc czytał takie komentarze.
@ Znieczulica do Greg
dnia 22.02.2019, 13:28
Ocena
komentarza:
1
Dzięki za ten wpis,zgodny z moimi myślami.Cóż,brakło mi czasu by napisać tak samo.Dawniej nawet rodziny były patologiczne,bo dzieci samodzielnie chodziły do szkoły,nie mieli nadzoru jak obecnie.
@ Plus=/=Minus
dnia 23.02.2019, 21:38
Ocena
komentarza:
2
Chętni na minus powinni Sami spróbować tego co czuł pies na takim mrozie,
chętni na plus powinni pomóc zaopiekować się starszym sąsiadem
i jego starszym psem,by nie doszło do tego co doszło.
"Nie wieszaj psów na innych"
@ Śmieszne
dnia 25.02.2019, 16:49
Ocena
komentarza:
1
"Kochał swojego Pana skoro przeżył z nim 17 lat" przecież to śmieszne. Jakie wyjście miał ten biedny pies skoro zapewne całe życie spędził na łańcuchu? Nie mamy obowiązku posiadania psa, więc ludzie nie bierzcie zwierząt jeśli nie jesteście w stanie zapewnić im należytej miłości i opieki!
@ Coś
dnia 20.02.2019, 21:27
Ocena
komentarza:
20
A gdzie opieka z gminy żuli nie dotyczy bo chleją przecież mogli jakoś zareagować inaczej może by się to skończyło t
@ K Toto Ja
dnia 20.02.2019, 22:18
Ocena
komentarza:
-38
Powinni Jego potraktować jak On tego psa
Przywiązać Go do budy niech się przekona jak to jest dobrze na mrozie.Bzzzzzzzzzzzzzz
@ Ber
dnia 21.02.2019, 17:12
Ocena
komentarza:
10
Buda jest zchronieniem i zarazem domem dla psa.
@ Animals
dnia 21.02.2019, 17:24
Ocena
komentarza:
1
Polecam oglądnąć na youtube "cała prawda o Animalsach"
@ Kot
dnia 21.02.2019, 18:13
Ocena
komentarza:
11
Tych animalsow jasielskich z ta jurusik na czele to tylko zamknąć w ciasnej psiej budzie.Nie chce tu ubliżać psom,ze mieszkają w budzie bo niby gdzie jest ich miejsce.Na całym świecie psy maja budy i tam czuja się najlepiej pod czujnym okiem animalsa.
@ dragoness
dnia 21.02.2019, 19:31
Ocena
komentarza:
7
Buda ma być ocieplona i wyścielona, a nie wiatrem podszyta.
@ Kot
dnia 21.02.2019, 20:30
Ocena
komentarza:
-1
W ocieplonej i wyściełanej pies się spoci i dostanie kataru podobnie jak wilk,zająć ,lis itd.
@ Miś
dnia 22.02.2019, 06:56
Ocena
komentarza:
-3
Kot, nie znam osobiście tej pani, ale myśląc na zdrowy rozum. Jeżeli jest inspektorem to dbanie o zwierzaki jest jej OBOWIĄZKIEM, i ona wykonuje swoje OBOWIĄZKI. Ludzie, zamiast się cieszyć, że jest ktoś taki, kto to jakoś ogarnia to cały czas krytykujecie. Może sami przejmijcie jej zadanie. W innych miastach również działają takie organizacje ale widzę że takiego jadu jak tutaj to nigdzie nie ma. Masakra. Ludzie, ogarnijcie się, wyjdźcie przed dom, usmiechnijcie się do siebie,podajcie rękę drugiemu, pomóżcie. Boże, w jakim świecie przyszło nam żyć. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Są wspaniali ludzie, bardzo dający o zwierzaki i już mi ich żal. Bo w Jaśle będą spaleni. Teraz minusujcie. To wychodzi niektórym najlepiej.
@ dragones
dnia 22.02.2019, 07:56
Ocena
komentarza:
2
Nie wypowiadaj sie bo sie nie znasz ale jak to wytlumaczyc .Wiesz ze pies lubi nature wiec w budzie sciolka to sloma siano żadnych szmat tym bardziej styropianu taka moda na ocieplanie budy to falsz bada ma byc szczelna psy pociagowe sań śpia na śniegu jedz i zawies im bude ocieplana..
@ anna
dnia 22.02.2019, 12:43
Ocena
komentarza:
0
człowieku - i ludzie tutaj wszyscy nienawistni - opanujcie się w swoich opiniach .Nie macie pojęcia o sprawie a osądzacie - albo tego człowieka nazywając go zwyrodnialcem ( u takiego zwierzę 17 lat nie żyłoby ) albo panią ( a nie tą jurusik ) Jurusik chociaż nie wiecie ile dobrego - nie za kasę ale społecznie - robi. Nie udzielacie sie w pomoc i nie znacie wcale realiów pracy osób które zwierzętom pomagają i o ich prawa walczą . Kto z was choć raz pomógł coś w schronisku ? Ile razy daliście koce , kołdry , karmę ? Ilu z was zaangazowało sie w szukanie domu psom czy kotom ? Ilu z was pomogło zwierzętom sąsiadów którym sie źle działo ? Jezeli widzicie jak wiele złego sie dzieje i nic z tym nie robicie jesteście także winni . Ludzie nie osądzajcie w złości bez wiedzy na temat realiów sprawy - także tej .
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 20.02.2019, 21:35
Ocena
komentarza:
31
Kiedy to ludzie nie mają godnych warunków do życia, to nie posyła się do nich pracowników "Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki Nad Ludźmi" i nie pyta się ich jak i w czym mają pomóc. Jeżeli sam poszkodowany przez los o to się nie upomni to "elity", czy instytucje mające to w swoich zadaniach są obojętne, a nawet wrogie - a pies, chyba o to się nie upominał, skoro sąsiedzi i okoliczni mieszkańcy mieli takie zdanie...
@ Znieczulica
dnia 20.02.2019, 22:29
Ocena
komentarza:
19
Istnieje wiele podobnych sytuacji,gdzie bratnia dłoń może zdziałać cuda.Ciekawe,czy ktoś zaniósł temu psu jedzenie,lub pomógł ocieplić budę styropianem.Cóż,sprawa trudna do oceny,a w burzy mózgów wiele za i przeciw.Pies długo żył i myślę,że był kochany przez właściciela,dlatego nie miał odwagi usypiać go.Ludzie w męczarniach konają na raka,pies ze starości mógł zasnąć,a nawet bez łańcucha,też by nie biegał.Może w domu(też zimnym)pożył by parę dni dłużej.Nurtuje mnie pytanie,jaką karę ponieśli ci,którzy przywiązują psy drutem do drzewa w lesie,lub wrzucają do rzeki z kamieniem u szyi?Okrutny ten świat.
@ dragoness
dnia 21.02.2019, 10:47
Ocena
komentarza:
7
Rozumiem, w Polsce nie ma opieki społecznej. A OTOZ powinno zajmować się ludźmi. Ktoś tu robi dziwkę z logiki.
@ łodyniec
dnia 21.02.2019, 16:41
Ocena
komentarza:
10
Sasiedzi tylko patrza jak cie u.upic ,a nie pomoc. Widzoeli psa i co zrobili ? Czekali. A pozniej " uprzejmie donosze"
.uje nie sasiedzi
@ Do Łodyniec
dnia 21.02.2019, 19:48
Ocena
komentarza:
6
Prawda,zamiast zasłonić psa,to zgłaszają i cieszą,że spotka Go kara.Czemu nie pomogli wcześniej?Z pozycji zwłok psa wynika,że zadowolony wyglądał z budy i tak skończył swój psi żywot,i tak długi.Żal mi tego człowieka.Nie chodzi o straty materialne,ale niesprawiedliwość i kara na pokaz dla innych.Brak słów i płakać się chce,jaka panuje znieczulica i pogarda.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 21.02.2019, 19:56
Ocena
komentarza:
5
Widzę, że Sorka ma coś do powiedzenia w sprawie pomocy społecznej [krajowej, czy lokalnej], to może uchyli rąbka tajemnicy i ujawni jakim budżetem ta instytucja dysponuje, a ile z tego w formie zasiłków trafia do potrzebujących . Wtenczas można poznać kto faktycznie żyje z tej pomocy społecznej...
@ dragoness
dnia 21.02.2019, 20:01
Ocena
komentarza:
5
Ja wiem, kto z niej przeważnie żyje. Darmozjady.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 21.02.2019, 20:05
Ocena
komentarza:
2
Rozumiem że Ci co dzielą te zasiłki dla Sorki również są - "Darmozjady"
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 21.02.2019, 20:33
Ocena
komentarza:
2
Droga Pani nie każdy to darmozjad - zastrzeżenia swoje kieruję jedynie do tych, których tzw. praca nie przynosi efektów, bądź jest niekonieczna, czy bezsensowna, lub też opłacana z budżetu, a efekty tej pracy są niewspółmierne do pobieranego wynagrodzenia...Nie pytam o założenia budżetowe, tylko o relacje pomiędzy środkami wypłaconymi w formie zasiłków, a tym budżetem.
Tak na marginesie zapytam o koszty oświatowe dotyczące kształcenia 1 dziecka w miesiącu - mając na uwadze środki przeznaczone na oświatę...
@ dragoness
dnia 21.02.2019, 20:44
Ocena
komentarza:
1
Na jakiej podstawie ocenia pan efekty? Długości wykopanego rowu? O kwotę zasiłków proszę wystosować zapytanie do odpowiedniej instytucji, proste? Co do ostatniej kwestii... wiedza jest bezcenna, chociaż jej nie widać.
@ zdrowy_chłopski_rozum
dnia 21.02.2019, 20:59
Ocena
komentarza:
5
Ma rację że ocenia.Korzystanie z "opieki społecznej" = "darmozjady". Życie z mało wartościowego "edukowania" jak pewna osoba pracująca w budżetówce - już nie. Trochę POKORY paniusiu.

Niby dlaczego taki piesek jest wg. pani więcej wart niż (niesłusznie) pakowani przz panią do jednego wora ludzie - a przepraszam,per "darmozjady". !!!

Choć przecież jest powszechnie wiadome,że ta "opieka społeczna" tym co potrzebują rzuca GROSZE,a w tym samym czasie na jednego więźnia wydatki państwowe to ponad 3000 złotych (kto u nas tyle na rękę dostaje ?). Więzień nie darmozjad,człowiek na wolności już darmozjad - ciekawe rozumowanie.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 21.02.2019, 21:20
Ocena
komentarza:
2
Tak Ta Pani potrzebuje edukacji - ale jakoś nie pojmuje...
Ta "niewidoczna i bezcenna wiedza" przekazywana uczniom puki co przynosi niewidoczne efekty tego nauczania - patrząc tylko na najbliższe otoczenie...
@ dragoness
dnia 22.02.2019, 00:52
Ocena
komentarza:
3
"Puki" piszemy przez "ó". I to między innymi jest ta niewidoczna na pierwszy rzut wiedza.
A pan zdrowy chłopski rozum przejdzie się na Sroczyńskiego i popatrzy jak na koszt miasta i jego mieszkańców żyje sobie towarzystwo jak pączki w maśle, a ich dzieci terroryzują szkołę w Brzyszczkach.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 22.02.2019, 16:15
Ocena
komentarza:
0
Jednak było zrozumiale i logopeda nie tłumaczył...a "pukanie" jest rożne i wiele ma znaczeń...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - kto sobie żyje jak pączek w maśle...a co do terroryzowania, to temat nie na forum, tylko do prokuratury...
@ dragoness
dnia 22.02.2019, 18:15
Ocena
komentarza:
4
Chce pan pożyć jak pączek w maśle? Proszę się ze mną zamienić. A pÓki co pUknąć się w głowę.
@ Vitaliyj Kliczko
dnia 20.02.2019, 21:58
Ocena
komentarza:
-28
Ja bym temu [...]owi z psiego komando mordę obił z dwóch stron.
@ dragoness
dnia 21.02.2019, 16:55
Ocena
komentarza:
-3
Taaa... z pięcioma kolegami za plecami.
@ 1Polska_pl
dnia 20.02.2019, 22:10
Ocena
komentarza:
22
Teraz te OTOZy psychozy będą mogli wejść do dowolnego gospodarstwa i zabrać każde zwierzę pod pretekstem "złych warunków". Niedawno aktorzy polityczni podpisali ustawę. Ponaddto wybijane jest setki tysięcy ZDROWYCH świń w gospodarstwach rodzinnych.

HOLOCAUST POLAKÓW TRWA.
@ niech ich szlang
dnia 21.02.2019, 21:46
Ocena
komentarza:
0
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ Nick
dnia 20.02.2019, 22:31
Ocena
komentarza:
-5
Wieźcie ludzie trochę pomyślcie od czasu do czasu... Nie mam możliwości, pieniędzy, czasu itd. NIE MAM PSA. Koniec.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 20.02.2019, 22:49
Ocena
komentarza:
11
Skoro pies żył 17 lat u właściciela to był jego towarzyszem doli i niedoli - a jeżeli jest to tak przedstawiane, jak powyżej, to nie ma się co dziwić znieczulicy ludzkiej - odnosząc wszystko do czasu i pieniędzy...
@ Miś
dnia 23.02.2019, 15:49
Ocena
komentarza:
0
Nick, dobrze napisane"pomyslcie". Niestety, ostatnio odnoszę wrażenie, że myślenie większości osób tutaj komentujących, jest daleko idącym wyczynem. Teraz zobaczymy czy przegonie Cię z minusami. Haha, to zaczyna być żałosne.
@ Tryt
dnia 20.02.2019, 23:15
Ocena
komentarza:
37
No i mamy typowy podkarpacki cyrk w opiniach. Co wy wszyscy krytykanci wiecie o tym przypadku? Nic. Ale odsądzacie człeka od czci i wiary.
Fakty. Pies był stary.17 lat to dużo. Nawet bardzo dużo. Co to oznacza? Ano to że gdyby ten pies był chłodzony i boty to by zdechł już lata wstecz. Czy weterynarz stwierdził że pies był bity, zaniedbany? Nie! Stwierdził jedynie że że był chory na raka. I gdzie tu wina właściciela? Gdyby ten pies zdechł w lecie to by było że nie zabezpieczono psu klimatyzacji. Teraz że nie było w budzie c.o . Czy udowodniono że pies nie był z Łańcut ha wpuszczany by pobiegał? Nie! Sam miałem takiego starego psa. Wiedziałem że się męczy. Ale jak uśpić psa który czeka na Ciebie byś do niego podszedł? Stawiałałem to na nogi bo sam już nie dawał rady. Karmiłem to z ręki 3-4 razy dziennie bo z miski już nie jadł. Jak tylko zaszczekał szedłem do do niego by mu zrobić masaż bo dostawał skurczy. Znajomy weterynarz namawiał mnie by go uśpić. Ale jak zabić psa-przyjaciela jak za każdym razem patrzy na Ciebie z taką wielką szczerą radością i zaufaniem? Zdechł na moich rękąch. Spokojnie i z ufnością. Czy wobec tego mam być skazany jak ten facet? Wg.mnie jedyną jego winą było to że zdechł pies leżał przy budzie dwa czy też trzy dni. I tu jest całą jego winą. Czytając tę informację nie można wysuwać tak lekko jakichkolwiek tak daleko idących wniosków. A co do trzymania psa w zimie na polu. To gdzie ma trzymać psa podwórzowego który był stróżem gospodarstwa? W domu? Ci wszyscy co tak bezrefleksyjnie krytykują niech chociaż trochę pomyślą. Czy trzymanie psa w mieszkaniu dla swojej zabawy Bez zwracania uwagi na jego naturę nie jest gorsze niż trzymanie psa w budzie. Oczywiście pies tzw.łańcuchowy nie może byś tylko na łańcuchu. Należy to jak najczęściej wyprowadzać na spacer by mógł się wyszaleć.
@ qwerty
dnia 21.02.2019, 09:54
Ocena
komentarza:
-3
Jak pisałam wyżej litość w postaci zabrania psa do stajni albo domu kosztowałaby tego Pana 0 zł. Może należało się to temu psu po 17 latach... nie mnie to oceniać.
Tłumaczenie, że zostawienie go z miłości na pewną śmierć w budzie bez pomocy przypomina mi tłumaczenie Pana z Chojnic, który skatował "popiołka" i wyrzucił do śmieci bo nie chciał go zostawiać na ulicy na "pewną śmierc".
https://www.tvn24.pl/pomorze,42/chojnice-sad-nie-aresztowal-podejrzanego-o-skatowanie-psa,909798.html
@ Tic-Tac @gwerty
dnia 21.02.2019, 11:50
Ocena
komentarza:
12
Właściciel psa przeżył z nim szmat czasu.Temat zastępczy -zdechł pies.Natomiast nikt,a nikt z rodziny z sąsiadów nie zainteresował się, że i ten stary,schorowany/nie wnika się, czy zapracowal sobie na taki stan/ale jest to człowiek potrzebujący pomocy innego człowieka .W domu chłodno i glodno. Najlepiej się pastwic nad bezradnym w gumiakach,bo mającym kasę uchodzi bezkarnie.Przykład barbarzynskiego traktowania schorowanych krów tzw.leżaki. I co dziwnego ï,ze rzeznicy wpolzywe wyciągnął ich z lawet wciagarka linowa zatroczona za rogi i przednie łapy I co dziwnego ,że rzecznicy wpolzywe wyciagali na haki. I co dziwnego,że tak bestialskie firmy .wpuszczaly do obiegu niezdrowe mięso. I tutaj pies z kulawą nogą palcem nie ruszy.
@ qwerty
dnia 21.02.2019, 12:08
Ocena
komentarza:
-3
1. Gdyby właściciel zabrał go z litości do domu lub stajni i tam by zdechł nie byłoby sprawy ani tego artykułu. Byłoby zrozumiałe, że zrobił co mógł. Pies zdechł jak wskazała sekcja nie z choroby tylko w wyniku wychłodzenia (zamarznięcia). Każdy odpowiada za swoje czyny, nie pastwię się nad tym człowiekiem ale odrobina chęci i serca okazanego psu pozwoliłaby uniknąć mu tego całego problemu. I nie zgadzam się z komentarzami, że kochał tego psa i był z nim zżyty ... gdyby tak było to by o niego zadbał.
2. Co do tego człowieka to uważam tak samo jak Ty że odpowiednie służby powinny mu pomóc.
3. Z tego co wiem to w sprawie "leżaków" działania zostały pojęte. Rzeźnia zamknięta. Postępowania się toczą.
@ Miś
dnia 21.02.2019, 15:00
Ocena
komentarza:
-2
Pan z miłości zostawił go w zimnej budzie. Więc ja się chyba znecam nad moimi trzymając ich w domu. Dziwne okazywanie tej miłości i przywiązania. A już stwierdzenie że nasi dziadkowie, po wojnie itp. to już jakaś paranoja. Może ta osoba wróci do tamtych czasów. Obudź się człowieku i zobacz jaki jest rok i wiek. Może jeszcze dzieci bd trzymać w opałkach i na trzy zdrowaski włożymy do pieca. Czemu nie?
@ Kot
dnia 21.02.2019, 20:33
Ocena
komentarza:
3
Przeżył siedemnaście zim i się ni wychłodził na smierć.A w siedemnastym roku życia wychłodził się przy minus 5stopni nocą.Co za głupota i nepotyzm.
@ Do Kot
dnia 21.02.2019, 20:48
Ocena
komentarza:
-1
Chyba nie znasz znaczenia słowa nepotyzm.
@ Do Miś
dnia 21.02.2019, 22:25
Ocena
komentarza:
1
Jednak komentarz o dawnych czasach i psach przy budach w pełni popieram.Mamy postęp,jednak zauważa się zwrot do minionych czasów,opałek,koszyków wiklinowych,kubków glinianych i medycyny ludowej.Ludzie zmądrzeli i wybierają to,co służyło naszym przodkom.Bogaci za granicą otaczają się starociami,np.naczyniami typowo muzealnymi.Polacy mają mentalność,by nowe,błyszczące...zaś elita zagraniczna wybiera naturalne przedmioty,a co dziwne,pieski w skafanderkach,ocieplaczach,a dzieci są hartowane:gola główka i szyja,harce w deszczu i błocie przy szkole.Nauczyciele nie stroją się,lecz w odblaskowych kombinezonach,jak u nas drogowcy.Ukarany mógł wprowadzić psa do domu,ale czy w danym dniu był trzeźwy?Pies podwórkowy woli wolność i budę,nie przywykł do "salonów".Zresztą przeżył 17 lat i krzywdy nie miał.
@ Miś
dnia 22.02.2019, 06:38
Ocena
komentarza:
2
Założę się że sam nie wrócisz do tych dawnych czasów. Myślę że korzystasz z łazienki, jeździsz samochodem itd. Do niektórych rzeczy faktycznie wracamy, ale są to drobiazgi. Co do medytcy ludowej to ok. Ale są sytuacje że nie zawsze jest w stanie pomóc i musimy korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Nie wpadajmy w skrajności. Mam trzy pieski, mają budy i gdy chcą to siedzą sobie w budzie, jak nie, są w domu, ogród duży, nie uznaje łańcucha. Jak jest zima, same przychodzą do domu i nie chcą jednak iść na podwórko. Więc chyba wolą ciepły dom. Czy to czyni nie nienormalnym człowiekiem?
@ Sonia
dnia 22.02.2019, 08:08
Ocena
komentarza:
3
Już mówię ,nepotyzm to protekcja rodzinna.A może ?
@ mis
dnia 22.02.2019, 08:10
Ocena
komentarza:
0
Bredzisz misiu haha -5 to dla psa normalna temperatura konia wprowadz jak bedzie -20 haha wiekszosc tu piszacych to rurkowcy i panie nie majace pojecia srodowiska naturalnego zwierzat.
@ Miś
dnia 23.02.2019, 15:52
Ocena
komentarza:
0
Myślę, że nie tylko kotek
@ Do Miś
dnia 23.02.2019, 20:32
Ocena
komentarza:
0
Wracam do dawnych czasów i już taka jestem,że nie lubię nowoczesności.Przymykam oczy i widzę siebie w swoim świecie.Pwszem ,jeżdżę samochodem,lecz wolałabym konno lub saniami,czy dorożką.Moja sunia śpi na moich stopach,wie że lubię ciepełko.Uważam jednak,że kwestia przyzwyczajenia,czy pies woli dom,czy budę.Pamiętam sytuacje,że pies wolał podwórko,a obecnie sunia uwielbia siedzieć w domu.Psy mają swoje upodobania i nawyki jak my.Patrząc na zdjęcie,dlaczego pies nie zamarzł w pozycji skulonej z zimna?Wychylił łebek z budy,by spojrzeć jeszcze na ten tragiczny świat.Dobrze,że zasnął w swym domku i nie męczył się w końcówce choroby.Ilu pijanych zamarza,nawet kilka kroków od domu.Pamiętam z dzieciństwa przestrogę Taty:"Nigdy nie odpoczywaj w drodze na śniegu-zrobi się błogo i można zasnąć na amen".Piesek nie cierpiał,cierpi Jego Pan.
@ Uj
dnia 21.02.2019, 08:05
Ocena
komentarza:
6
To teraz niech pani inspektor Edyta Jurusik wyjaśni sprawę śmierci i znęcania sie nad Tolkiem z Jasła!
Czekam z niecierpliwością na osadzenie winnych i na bieżące relacje pani redaktor Dziedzic
@ dragoness
dnia 21.02.2019, 12:04
Ocena
komentarza:
0
Nie ona ma to wyjaśniać, tylko policja.
@ Uj
dnia 21.02.2019, 12:59
Ocena
komentarza:
-4
Ale powinna zbadać to i zgłosić odpowiednim organom.
No chyba że łatwiej idzie sprawa z chorym starszym człowiekiem
@ Kitek
dnia 21.02.2019, 14:04
Ocena
komentarza:
3
Inspektorzy nie są od prowadzenia śledztwa
@ OTOZ SROTOS HANI-MALS
dnia 23.02.2019, 09:46
Ocena
komentarza:
0
W sprawie tolka powinna być powołana Sejmowa Komisja Śledcza i sprawa powinna obić się o trybunał stanu.
@ OBYWATEL
dnia 21.02.2019, 08:18
Ocena
komentarza:
9
Inspektor Animals niech wyjaśni co właściciele psów mieszkańcy Jasła bloków robią z psimi gówie...i ,jak segregują te odchody,gdzie je wyrzucają ,czy nie grozi to epidemią ,chorobami.Skoro niby zbierają za psem , gdzie te odchody dają do którego kontenera?
@ Miś
dnia 22.02.2019, 06:28
Ocena
komentarza:
4
Obywatel! Myślę że INSPEKTOR OTOZ powinien jeszcze gonić za wronami, kotami, wiewiórkami i też zbierać odchody. Człowieku, nie każdy właściciel psa nie zbiera. Są którzy o to dbają. Osobiście, chodząc ulicami miasta jeszcze w żadne [...] nie wdepnelam. Być może są, nie twierdzę. Ostatnio jakiś kulturalny człowiek narobił do pudełka, gdzie można zostawić odzież dla ubogich. Człowiek myślący. Trzeba było iść posprzątać. Czy może powinni to zrobić właściciele psów.
@ OTOZ SROTOS HANI-MALS
dnia 23.02.2019, 09:42
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ goloo
dnia 21.02.2019, 08:36
Ocena
komentarza:
-2
w zmigrodzie jest drugi artysta co bydlo trzyma na mrozie ..
@ Miś
dnia 21.02.2019, 18:22
Ocena
komentarza:
0
W Trzcinicy kolejny. Ciekawe dlaczego tym się też ktoś nie zajmie. Tym bardziej że było już zgłaszane.
@ Eeeee
dnia 22.02.2019, 08:22
Ocena
komentarza:
0
Ten podobno doi swojego psa ,zmusza go do orki i innych prac polowych czym narusza ustawę o ochronie zwierząt i znęca się nad nim.sic!
@ kuba gminny
dnia 21.02.2019, 08:40
Ocena
komentarza:
12
ale to ze ten czlowiek nie ma pracy to sie tym juz nikt nie przejmuje i zyje z renty socjalnej wielkie halo o psa ja rozumie ze trzeba dbac o zwierzeta ale w tym samym czasie w Debowcu pod sklepem zamarzl czlowiek i nikt sie tym nie przejał nawet wzmianki o tym nie bylo na necie tutaj sie pokazaly wzystkies sluzby zeby zaistniec pokazac sie jakie sa wazne a kilka lat temu na wysokosci Szkoły w Zarzeczu na rzece byla łania utopiona i miala złamane nogi jak ja znalezlismy to juz smierdziala zglosilismy to ale jakos nikt sie nie pojawil panstwowa zwierzyna przyszla wieksza woda po opadach i ja zabrala, smacznego bo co niektorzy pili wode z ujecia na rzece dziwne ze tutaj nie bylo winnego
@ Śmieszne
dnia 25.02.2019, 20:31
Ocena
komentarza:
0
Tylko, że istnieje zasadnicza różnica, ponieważ biedny zwierzak nie jest w stanie prosić o pomoc A człowiek może to zrobić. Nie rozumiem tych wszystkich komentarzy o biednych ludziach...
@ ze wsi
dnia 21.02.2019, 08:51
Ocena
komentarza:
6
w tej gminie zyje kilkanascie osob chorych znam rodzine co miala dwoje dzieci na 1 gr inwalidzkiej i rodzice obydwoje nie pracuja a tu taka wrzawa o psa ajak pani przeszla z gminy do tego domu co te dzieci chorowaly to stwierdzila ze rodzina ma podloge i pralke automatyczna i pomocy nie dostali, a te dorace glowy co chca wszystkich zamykac do wiezienia niech sie same na siebie popatrza od siebie nalezy porzadek robic
@ qwerty
dnia 21.02.2019, 09:47
Ocena
komentarza:
4
Są organizacje, które pomagają ludziom i te które pomagają zwierzętom. Każda z nich powinna zajmować się swoim obszarem działania. Czemu macie pretensje do tego że służby działające na rzecz ochrony zwierząt robią to co do nich należy najlepiej jak potrafią? jeśli widzą Państwo takie problemy w okolicy to trzeba to zgłosić odpowiednim służbom a nie komentować na tym portalu.
@ Sąsiad
dnia 21.02.2019, 10:27
Ocena
komentarza:
9
Należy szanować i pomagać zarówno ludziom jak i zwierzętom.
@ Miś
dnia 21.02.2019, 18:36
Ocena
komentarza:
6
Czy Wy ludzie wreszcie zrozumiecie że od spraw zwierząt jest ANIMALS, od pomocy ludziom jest OPIEKA. Animalsi nie mają obowiązku pomagać ludziom a opieka zwierzętom. A w ogóle to niech każdy ruszy swoje cztery litery i pomoże komu dzieje się krzywda a nie siedzi i krytykuje wszystko i wszystkich. Od jakiegoś czasu czytając komentarze tutaj, odnoszę wrażenie że najważniejsze to obrzucic jadem za wszystko. Dzisiaj znaleziono szczątki kogoś w naszym rejonie, obawiam się że znów oberwie się Animalsom za to że zajmują się psami a nie tym. I redaktorom że jeszcze nie napisali itd... Pretensje, żale, jad... Dokąd ten świat zaszedl. Ech...
@ zarzecze
dnia 21.02.2019, 12:03
Ocena
komentarza:
0
...i znowu Zarzecze
@ Telewizja KŁAMIE !
dnia 21.02.2019, 12:27
Ocena
komentarza:
-4
Jak zobaczę bohatera od psiego komando (otoz srotos hauhaueros) to dostanie ode mnie pstryczka w nos. Żeby gnębić ludzi za los zwierzęcia które "sprzedaje" człowiekowi ciężkie choroby i jest w niejednokrotnym przypadku przyczyną ludzkiej tragedii i upadku na zdrowiu to trzeba być prawdziwym IGNORANTEM w sprawach parazytologii.
@ Miś
dnia 22.02.2019, 06:20
Ocena
komentarza:
4
Człowieku!! Psa nie posiadasz a już jesteś chory. Do lekarza, i to szybciutko bo zarazisz rodzinę.
@ dragoness
dnia 22.02.2019, 18:13
Ocena
komentarza:
2
Znowu się objawił oszołom ziębopodobny, wyznawca pani, co znalazła lekarstwo na raka, ale sama na raka zmarła.
@ Huno
dnia 21.02.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
-4
W Zarzeczu takie wstrętne ludzie mieszkają znam i wiem
Co za ludzie paskudni
@ co za człowiek!
dnia 21.02.2019, 18:29
Ocena
komentarza:
-8
oko za oko i tyle... Powinni go na mrozie w budzie zostawić i niech poczuje, to co ten biedny pies... Tymczasem wyrok jest zbyt łagodny..Ten "ktos' zabił psa... Kolejny pijak utrzymywany przez nas...
@ Pies.
dnia 21.02.2019, 20:35
Ocena
komentarza:
1
Bardzo po chrześcijańsku,
@ Pies
dnia 21.02.2019, 18:34
Ocena
komentarza:
-6
Mój pies owczarek zawsze jest ze mną śpi w domu Nie wyobrażam sobie jak można czytać psa na mrozie jeszcze tak statego
@ he
dnia 22.02.2019, 08:22
Ocena
komentarza:
0
Widziale w parku jak pani psu [...] wycierala stalem przy banku po chwili ona wita sie z mloda kobieta i pcha lapy do wozka z dzieckiem ochyda ochyda kobita ladna ale po tym widoku mam odraze nie tknąl bym.
@ Tutaj wpisz swój pseudonim
dnia 22.02.2019, 09:27
Ocena
komentarza:
2
Słuszna uwaga kolego ! Higiena u osób zadających się ze zwierzętami jest żadna i lepiej takiej nie tykać bo toxoplazmoza murowana
@ dragoness
dnia 22.02.2019, 11:16
Ocena
komentarza:
2
Po zjedzeniu niedokładnie umytych warzyw również. Trzeba łapy myć.
@ Miś
dnia 23.02.2019, 16:01
Ocena
komentarza:
0
Do Pies, nie przyznawaj się nawet że tak robisz, bo za chwilę obrzuca Cię błotem. Zresztą, minusiki już ładnie się czerwienią. Zresztą tak jak i u mnie.
@ Ac
dnia 21.02.2019, 19:16
Ocena
komentarza:
6
Pies musi mieć wolność a dzieci za ogrodzenie takiego zdania jest mój sąsiad
@ Stachu
dnia 21.02.2019, 21:33
Ocena
komentarza:
3
Otozy,srozy... Niech te gowniary zajma sie czyms pozytecznym i sie douczą bo widze ze sie calkiem poprzewracalo... Moze przy minus 10 mam wilczura zabierac do domku bo zamarznie? Bydle ktore jest przystosowane do warunkow zimowych i gdyby umial mowic to by was wysmialo... Rozumiem jakies male luche kundelki ale ludzie nie kazdego psa, same te warunki adopcji sa jakies chore najlepiej zeby pies byl w domku, na kanapie przy kaloryferze, a czlowiek w zamian moze do budy sie ma wyprowadzic? Co za pajacowanie. Od wiekow psy sa naturalnie przystosowane do takich a nie innych warunkow i nic im sie nie dzieje. Ale wiadomo cos trzeba robic pod publiczke... Co za czasy
@ Qwerty
dnia 21.02.2019, 22:06
Ocena
komentarza:
0
Zgadzam się że młody, zdrowy, dobrze ożdywiony pies w porządnej budzie i nie zamarznie.
Ten jednak nie był ani młody ani zdrowy. I zamarzł.
Fakt jest faktem.
Prawo jest prawem.
@ Eeeee
dnia 22.02.2019, 12:05
Ocena
komentarza:
0
Prawo Kalego.Sad sądem a sprawiedliwość sprawiedliwoscia
@ dragoness
dnia 22.02.2019, 12:20
Ocena
komentarza:
-1
Prawo Kalego brzmi inaczej.
@ Eeeee
dnia 22.02.2019, 19:28
Ocena
komentarza:
2
Uczona w piśmie i mówię.
@ dragoness
dnia 22.02.2019, 19:39
Ocena
komentarza:
-1
Zacytował pan starą Pawlakową z "Samych swoich" a i to niedokładnie. To raczej parafraza.
@ Popatrzcie na to z innej strony
dnia 21.02.2019, 23:39
Ocena
komentarza:
8
Gdyby ten pies zdechł w ciepły słoneczny wiosenny dzień jaki byłby zarzut? Kto udowodnił ze mróz był przyczyną a nie choroba i starość.

Ludzie też umierają bo nie stać ich na leczenie a jak komuś zdycha pies bo nie ma za co np isc prywatnie do weterynarza to jest afrea na pół podkarpacia. Wyrok jest ok- prace społęczne jak najbardziej ale karać finansowo człowieka o takim statusie to nic mądrego.
Mądry sedzia dałby 2x wiecej prac społęcznych i po temacie -tak dla zasady bo przyczyna jest nieokreslona.
@ qwerty
dnia 22.02.2019, 07:50
Ocena
komentarza:
0
Tak, nie byłoby tematu. Gdyby koleś zabrał go do domu albo stajni też by nie było...
Przy takich sprawach zawsze jest wykonywana sekcja zwłok przez weterynarza, i tutaj sekcja wykazała że przyczyną śmierci psa było zamarznięcie.
@ Eeeee
dnia 22.02.2019, 08:42
Ocena
komentarza:
1
Ciekawe co mu odmroziła.Zesztywnial po śmierci.Sesztywnial by tez i w maju.
@ Poje****o was z tymi psami
dnia 23.02.2019, 16:39
Ocena
komentarza:
-2
Za niedługo będziemy karać ludzi za to że tuja mu zdechła.
@ Do gwerty
dnia 23.02.2019, 20:48
Ocena
komentarza:
1
Byłby problem,bo gdyby koleś wpuścił psa do domu,byłby donos,że molestuje psa.
@ he
dnia 22.02.2019, 08:28
Ocena
komentarza:
-2
Jak zdechl to potem zamarzl trzba mu bylo koparke z mlotem zamowic na zakopanie psa bo ziemia byla pol metra zamarznieta .
@ jestem z miasta
dnia 22.02.2019, 08:48
Ocena
komentarza:
1
widze ze dalej obijacie sobie usta pieskiem widac temat zastepczy od spraw bierzacych wiadomo ze o zwierzeta tez musimy dbac ale czy ludzmi sie ktos przejmuje przytocze historie z Jasla pewnn firma ocieplala w miescie blok 2 tygodnie chlopaki ustawiali rusztowanie jak bylo gotowe to wtedy ktos wypatrzyl ze w szczelinach bloku ptaki siedza i zatrzymano budowe i rozebrano rusztowanie ludzie zostali bez pracy ,pracodawca poniosl koszty i to niemale zaplacil zus skarbowke odmowil materialy budowlane natym tez ktos stracil i co z tym zrobic?jak przyszlo poplacic zus i podatki to trzeba by odeslac tych urzednikow zeby sobie popatrzyli na ptaszki jak sobie cwierkaja w miescie arodzina pod most bo im braklo na zycie nie wiem czy sa w tym kraju jeszcze jakas hierarhia wartosci
@ pisze się
dnia 22.02.2019, 10:37
Ocena
komentarza:
-3
pisz poprawnie "bieżących" a nie bierzących
@ toodi
dnia 22.02.2019, 11:33
Ocena
komentarza:
-2
a małpe se kupcie
@ czarny
dnia 22.02.2019, 12:31
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Bezdomny
dnia 23.02.2019, 21:44
Ocena
komentarza:
0
A może byście ludzie z psimi mózgami pomyśleli żeby tak jak na dziecko przyznać psu 500 plus przecież pies też człowiek. Swinka też człowiek a ludzie którzy zabijają świnki to barbarzyńcy jak i ci też którzy jedza z nich mięso, i za to powinni być surowo karani.
@ ooooo
dnia 25.02.2019, 10:30
Ocena
komentarza:
2
pan mieszka w domu drewnianym i jest
nieporadny zyciowo itp a w samokleskach pan pani mieszka w murowanym drewnianym domu tez sa nieporadni zyciowo itp a sluzby panstwa wyplacaja zasilki na jedzenie na prad na gaz na oplaty krus co kwartal bo maja hektary ksiadz zywnosc , dodatkowo inne np materialy budowlane i pracownice z gopsu twierdza ze te osoby sa zamozne wiec wg standartow juednej gminy i powiatu jest ktos o tym samym statucie bogaty a drugi biedny
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Dzień decyzji

 • Kuba Procanin znów staje do walki z rakiem

   

  Tego chłopaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Kuba Procanin, zaledwie dwa tygodnie temu wraz z kolegami z drużyny cieszył się z awansu do II ligi. Teraz siatkarza z Jasła czeka kolejna trudna walka, w której rywalem jest nowotwór.

 • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

  Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

 • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

  "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105