Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Miasto przyznało dotacje z zakresu pomocy społecznej i wspierania rodziny

21

Wszystkie, 15 ofert, które wpłynęły na ogłoszony przez Burmistrza Miasta Jasła otwarty konkurs na realizację zadań własnych gminy z zakresu pomocy społecznej oraz z zakresu wspierania rodziny rozpatrzone zostały pozytywnie. Dofinansowane w formie dotacji przyznane będzie z budżetu miasta Jasła na 2014 rok.

Łączna kwota dotacji wynosi 372 tys. 500 złotych i przeznaczona została na: prowadzenie kuchni dla ubogich, prowadzenie schroniska dla bezdomnych mężczyzn, prowadzenie placówek wsparcia dziennego dla dzieci, działania na rzecz starszych i samotnych oraz na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych na cukrzycę i niewidomych. Pieniądze z dotacji przeznaczone zostaną również na pomoc dla ludzi najuboższych z terenu Jasła, w tym z okazji Świąt Wielkanocy, Bożego Narodzenia i św. Mikołaja, a także organizację wieczerzy wigilijnej dla ubogich.

Dotacje otrzymali: Caritas Diecezji Rzeszowskiej Okręg Jasło, Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej parafii św. Stanisława BM w Jaśle, Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejski w Jaśle (dwa zadania), Klasztor św. Antoniego Padewskiego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanie), Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Powiatowy w Jaśle (dwa zadania), Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Jaśle, Polski Związek Niewidomych Okręg Podkarpacki Koło Powiatowe w Jaśle,  Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie” w Jaśle, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Przyjaciół „Mamy nadzieję”, Stowarzyszenie na Rzecz Chorych Długotrwale Unieruchomionych „Niebieski Parasol” w Jaśle.

UM Jasło

Reklama

Komentarze: 18

Dodaj komentarz Widok:
1
@ ciocia
dnia 08.01.2014, 12:37 · Zgłoś
błogosławieni Ci który mają nadzieje na lepsze czasy, bowiem Ci się ich doczekają w drugim życiu..
Odpowiedz
2
@ kurde
dnia 12.01.2014, 09:39 · Zgłoś
A ja jestem za tym żeby usunąć te instytucje "pomocowe"
i całą rzeszę biurokracji którą utrzymuje najmniej zarabiająca klasa społeczna .

Na podstawie niskiego dochodu wynikającego z PIT urząd skarbowy
powinien wypłacać zapomogę wielodzietnym i ubogim rodzinom

A nasi rządzący powinni wszystko zrobić by powstawało coraz więcej miejsc pracy .
Więcej miejsc pracy lepsze zarobki
Tym firmom ,które zatrudniają nielegalnie tymi co ukrywają swój nielegalny dochód powinna się zająć policja skarbowa i ukarać tak by więcej tego nie robili!!

No tak najpierw trzeba by skończyć z korupcją ! Ale to nie możliwe !!?
Odpowiedz
1
@ bezrobotny
dnia 06.01.2014, 15:21 · Zgłoś
totalne nieporozumienie zeby pracowac trzeba sie zarejestrowac to wtedy pracodawca dostaje dotacje z urzedu pracy np.firmy transportowe na co ta dotacja oj doja to panstwo w imieniu prawa tzw.prawa nie o take polske...oj nie otake...
Odpowiedz
2
@ xx
dnia 04.01.2014, 18:55 · Zgłoś
Franciszkanom na co?Chyba dla wcześniejszego proboszcza co wystąpił
Odpowiedz
6
@ Ralph
dnia 04.01.2014, 18:30 · Zgłoś
W tym pięknym kraju tylko [...] będzie pracował za minimalną płace krajową.Lepiej załatwiać zaswiadczenia, renty, dodatki socjalne, Caritasy i wyjechac za granice gdzie tyrając po 12 godzin na dobe przez 6 dni w tygodniu, będąć jednoczesnie na rencie w Polsce odkłada pieniądze na stare lata.Bądzmy uczciwi.Czy ktoś z Państwa nie zna takich przypadków w sąsiedztwie bądź rodzinie? Własnie!!!
Żeby pokazać hierarchie w naszym cudownym kraju odpowiedzcie sobie państwo jak państwo pomaga rodzinie 2+1 gdzie rodzice zarabiają 2x1181 zł a jak alkoholikom czy rodzinom gdzie dwójka rodziców pracuje np.nieformalnie we Włoszech.
Znam niestety przypadki gdzie kazdy z rodziny pobiera jakies swiadczenia socjalne od państwa a w międzyczasie buduje dom.Czy tego faktycznie nie można sprawdzić?
Odpowiedz
7
@ łodyniec
dnia 04.01.2014, 18:34 · Zgłoś
wszystko się da ,tylko trzeba chcieć . Masa alkoholików ,rodzin alkoholików złocisze dostaje ... się pytam jakim [...] prawe !?
Odpowiedz
5
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 04.01.2014, 18:13 · Zgłoś
Jakie dotacje - to dzielenie się naszymi pieniędzmi, a najgorsze jest to, że łupi się {odbiera się je} tym, którzy "nie mają ich w nadmiarze" - a daje tym którzy w większości mogliby te środki sami wypracować...
Odpowiedz
0
@ Ojcze tadełuszu...
dnia 04.01.2014, 17:06 · Zgłoś
ty to jezedes ktos!!
Odpowiedz
8
@ babba
dnia 04.01.2014, 14:50 · Zgłoś
Tak pomoc dla potrzebujących to fikcja! MAM nadzieję że ktoś wreszcie się za to weźmie i powiem tylko tyle miałam sama problem chore dziecko kolejna operacja(každy to ma chore dziecko potrzebujące operacji wie ile to kosztyje bo leczenie w naszym kraju nie jest bezpłatne) pracujemy z mężem ale zarobki są jakie są na życie starcza ale na wydatki związane z bardzo kosztownym leczeniem jest ciężko i pewnego dnia przyjaciele stwierdzili ze trzeba do Mopsu złożyć wniosek bo za obiady dzieciom mam ich 3 należy się dopłata więc przyjęli wniosek i przyszła Pani z Mops na wywiad i było tak. Stwierdziła że musimy w pierwszej kolejności podpisać oświadczenie ze zamienimy mieszkanie na mniejsze bo mamy za duze ( 3 pokoje) i tam cos jeszcze bo stwierdziła ze nie mają pieniędzy bo MAją o wspierania tu cytat stałych odopiecznych była przy tym tak niemiła że poprostu wyprosilismy ja z domu! Jak widze sąsiadów [...] lata już na utrzymaniu mopu to mnie szl...trafia roboty się nie czepi bo po co dzieci obiady zaplacone za wyprawke do szkoly zapłacą po zupki bambaryła tatus lata i jeszcze po powodzi mieszkanie im pięknie odremontowało miasto plazma na ścianie i tak można żyć to jest właśnie Jasieski Mops
Odpowiedz
6
@ m
dnia 03.01.2014, 19:28 · Zgłoś
noclegownia alberta jest wlasnoscia miasta ,te dwa domy udostepniaja [...] i ci za wasze pieniadze urzadzili tam nocle[...] dla bedomnych.

zastanawiam sie czym roznia sie ludzie korzy tam zamieszkiwali pierwotnie od tych ktorzy teraz mieszkaja?

bo jezeli niczym to dlaczego wysiedlili wlascicieli domow ,pobudowali im nowe domy skoro i tak widocznie mozna zamieszkiwac w tak bliskiej odleglosci od drogi.moze mi ktos to wytlumaczyc???
Odpowiedz
5
@ logistyk
dnia 03.01.2014, 18:39 · Zgłoś
sadze ze ,ta cała pomoc to banda [...][...] bo jak ide cos załatw... to prosze o to o to to --- a jak [...]n
e cygani jasielscy wpadna to daja kasse ---nastepny rzad wezmie sie im za ---[...] --bo juz stare [...] z prl powinny isc w odstawke
Odpowiedz
4
@ ksiądz Mateusz
dnia 03.01.2014, 18:36 · Zgłoś
tarzan Sven i łodyniec to trzy [...], a tak na marginesie coś Svena wywiało z tego forum
Odpowiedz
8
@ łodyniec
dnia 04.01.2014, 11:31 · Zgłoś
Dlaczego nas obrażasz ?

ps. MOPS wspiera bogatych ,bo biedni się wstydzą iść po jałmużnę ...

ps2. polskie [...] najwięcej dostają ,nieroby !!!
Odpowiedz
-1
@ magda
dnia 04.01.2014, 12:36 · Zgłoś
wziął sobie do serca rady i poszedł się leczyć za bursę ...teraz pora na tarzana i łodyńca ;)
Odpowiedz
8
@ OK5
dnia 04.01.2014, 14:32 · Zgłoś
MOPS nie wspiera bogatych tylko tych co kombinują jak tu mieć kasę a nie iść do pracy znam masę takich przypadków, to jest dramat płace podatki na takie nieroby...
Odpowiedz
2
@ xxxx13
dnia 03.01.2014, 18:08 · Zgłoś
tarzan wam wyjaśni bo jemu sie należy
Odpowiedz
4
@ Tarzan-zan
dnia 05.01.2014, 01:00 · Zgłoś
Mi się należy a WAM NIE !!! Więc robić NA MNIE nieroby jedne... !!!
Odpowiedz
0
@ witek
dnia 03.01.2014, 17:33 · Zgłoś
ja wam powiem jak było
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.