Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Miasto przyznało kolejne dotacje

36

110 tysięcy złotych przyznało miasto na organizację działań z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym na 2013 rok. Wszystkie oferty, które wzięły udział w otwartym konkursie ogłoszonym przez Burmistrza Miasta Jasła Andrzeja Czerneckiego rozpatrzone zostały pozytywnie. Wcześniej 390 tys. złotych przekazanych zostało do różnych organizacji na prowadzenie działań z zakresu pomocy społecznej.

Wsparcie na prowadzenie zadań otrzymali: Polski Komitet Pomocy Społecznej Stowarzyszenie Charytatywne, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej parafii św. Stanisława BM w Jaśle, Stowarzyszenie św. Antoniego w Jaśle, Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Jaśle, Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca Jasło, Stowarzyszenie Trzeźwościowe „ARKA” Jasło oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Podkarpacki Koło Powiatowe w Jaśle.

Dotacje przekazane zostały na trzy główne zadania publiczne: „Wspieranie prowadzenia świetlic środowiskowych oraz placówek wsparcia dziennego, świadczących pomoc dzieciom z rodzin z problemem alkoholowym na terenie miasta Jasła”, „Tworzenie programów i organizowanie przedsięwzięć profilaktycznych adresowanych dla dzieci i młodzieży, stanowiących alternatywę wobec picia alkoholu, używania narkotyków, palenia papierosów” oraz na „Organizowanie przedsięwzięć dla osób dorosłych utrzymujących abstynencję oraz członków ich rodzin oraz osób niepełnosprawnych zagrożonych patologią społeczną”.

UM Jasło

Reklama

Komentarze: 36

Dodaj komentarz Widok:
0
@ burmistrz
dnia 23.01.2013, 14:48 · Zgłoś
otwieram od lutego "Unijne Centrum Przepuszczania Kasy z Dotacji" w skrócie UCPKzD...
Centrum będzie wspierać moją kieszeń...
Będę sie starał o dotację którą przepuszczę na [...] i paluszki z Biedronki... Proszę o zapisy na stanowiska kierownicze...
Odpowiedz
4
@ [...]
dnia 22.01.2013, 22:07 · Zgłoś
Chętnie bym usłyszał, jakie to osiągnięcia w walce z uzależnieniami mają organizację przykościółkowe. To granda, że nasze ciężko zarobione pieniądze wydaje się na ukryte finansowanie kościoła i [...]. Ciągle im mało - doją wszystkie możliwe budżety na wszystkie strony, a efektów ich "pracy" brak.
Chciałbym wiedzieć przed kim i w jaki sposób rozliczają się z tych wziątek !!!
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 22.01.2013, 15:12 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 22.01.2013, 12:47 · Zgłoś
Powtórzę słowa geniusza Julius Streichera,ze dopóki na świecie będzie choćby jeden Żyd na Ziemi nigdy nie zapanuje pokój.
Odpowiedz
1
@ Fiat 126p
dnia 22.01.2013, 11:49 · Zgłoś
kochani a kto posypie w jaśle chodniki?
bo jest tragedia !!!
gdzie jest < sm > w jaśle .
Odpowiedz
2
@ SZOK
dnia 21.01.2013, 16:54 · Zgłoś
IP: 46.149.216.*
ZAWIADOMIENIE
17.01.2013.
Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 25 stycznia 2013 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, Rynek 18, III p. odbędzie się XXXIV Sesja Rady Powiatu w Jaśle, z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad.

5. Wybór Komisji Wnioskowej.

6. Podjęcie uchwał w sprawie:

a) zmiany uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na 2013 r.

b) rozwiązania Zespołu Szkół im. prof. T. Marchlewskiego w Trzcinicy.

c) zamiaru likwidacji Gimnazjum Sportowego w Trzcinicy.

d) zamiaru likwidacji Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Trzcinicy.

e) zamiaru likwidacji Technikum w Trzcinicy.

f) zamiaru likwidacji Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Trzcinicy.

g) zamiaru likwidacji internatu w Trzcinicy.

h) zawarcia porozumienia ze Stowarzyszeniem Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy o zapewnieniu możliwości kontynuowania nauki przez uczniów likwidowanych szkół … .

i) wyłączenia szkoły o nazwie Technikum Uzupełniające nr 5 [...] w Jaśle z Zespołu Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle.

j) zamiaru likwidacji Technikum Uzupełniającego nr 5 [...] w Jaśle.

k) rozwiązania Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie.

l) l) zatwierdzenia planu pracy stałych komisji Rady Powiatu w Jaśle na 2013 r.

m) zatwierdzenia planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Jaśle na 2013 r.

n) wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu lokalu użytkowego, znajdującego się w trwałym zarządzie Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle.

o) wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy części nieruchomości znajdującej się w trwałym zarządzie Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle.

p) powierzenie Gminie Kołaczyce realizacji zadania pod nazwą „Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 1837R Kołaczyce – Sieklówka – Lubla w km 1+600 – 1+800 w miejscowości Bieździedza”.

[...]) określenia zasad zbywania, oddawania w dzierżawę, najem, użytkowanie oraz użyczenie aktywów trwałych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

7. Sprawozdanie Starosty Jasielskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2012 r.

8. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz prac Zarządu w okresie międzysesyjnym.

9. Interpelacje.

10. Wnioski i zapytania radnych.

11. Sprawy różne.

12. Zamknięcie obrad.

PRZEWODNICZĄCY RADY
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 21.01.2013, 18:20 · Zgłoś
Szkołę w Trzcinicy przejmuje stowarzyszenie, z tym, że na jej częściowe utrzymanie (np. remonty) nadal bedzie łożyć powiat. Takie to i przejęcie dla picu. Jedyną naprawdę likwidowaną szkołą jest ZS w Nowym Żmigrodzi, do czego usilnie dążył Zarząd Powiatu i to jedyne, co im "wyszło" w tej kadencji.
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 22.01.2013, 15:39 · Zgłoś
Mam jeszcze pytanie? Czy radni, którzy w tym czasie powinni być w pracy, pobiorą i pensję i dietę?
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 22.01.2013, 22:10 · Zgłoś
A weźcie się i zlikwidujcie sami - to będzie największe osiągnięcie tej bandy przypadkowych ludzi na czele z pszczelarzem.
Odpowiedz
-11
@ on
dnia 21.01.2013, 13:42 · Zgłoś
do wedkarz
jezeli uwazasz ze prokuratura w jasle zadzialala z naruszeniem prawa napisz pismo do prokuratury okregowej w krosnie ze masz podejrzenie ze prokuratura w jasle dzialala na szkode wedkarzy masz takie prawo,wszyscy wedkarze licza na ciebie.
Odpowiedz
8
@ wędkarz
dnia 21.01.2013, 13:50 · Zgłoś
Byłbyś super rzecznikiem płemieła. Potrafisz tylko odsyłać do prokuratur!
Odpowiedz
5
@ on
dnia 21.01.2013, 14:02 · Zgłoś
dlaczego tak sadzisz?ja stwierdzam fakt,w panstwie prawa jezeli masz jakies zastrzezenia to od tego sa organy scigania.ty mnie zaatakowales a ja ciebie nie.trzeba mniej pisac a wiecej dzialac,bo napisanie na portalu [...] znaczacym w swiecie nic nie da.
Odpowiedz
16
@ wędkarz
dnia 21.01.2013, 13:21 · Zgłoś
Jeśli mowa o pieniążkach, to przypomnę o jednej sprawie. W ubiegłym roku, (prawdopodobnie)w zakładzie Vortumnus doszło do wycieku i jakimś sposobem zatruty został potok. Zapewne wielu pamięta brzegi potoku powleczone jakąś bliżej nie określoną paćką i śnięte ryby. Prokuratura uznała, że nie wyczerpano znamion przestępstwa i sprawę umorzono. W braci wędkarskiej krew się zagotowała, bo zabito tyle ryb i innych stworzeń, wędkarstwo poniosło wymierne straty, a winnych brak. odnoszę wrażenie że gdyby to był zwykły gospodarz to na pewno paragraf by się znalazł.
Odpowiedz
-7
@ xxx
dnia 21.01.2013, 12:36 · Zgłoś
Boze Ty widzisz co robia rozpijaja Jaslan nie wiem jaka to polityka i kto tak decyduje przeciez Jaslo jest tak ropite ze juz wiecej nie trzeba
Odpowiedz
-14
@ on
dnia 21.01.2013, 10:31 · Zgłoś
do 123.jak widzisz jakies nieprawidlowosci w budzecie panstwa to na ul.armi krajowej jest budynek sadu i prokuratury.udaj sie tam prosze cie serdecznie i napisz doniesienie.bedziemy ci wszyscy wdzieczni.
Odpowiedz
13
@ malutka popraweczka
dnia 21.01.2013, 10:15 · Zgłoś
To nie miasto przyznało 'dotacje' (to taka inna nazwa pieniędzy dla zmyły używana przez urzędników i polityków) to MY za to zapłaciliśmy w podatkach, a miasto nie ma żadnej swojej kasy (tudzież środków).
Odpowiedz
17
@ 123
dnia 21.01.2013, 10:00 · Zgłoś
Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W [...] SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje? pieniądze???" kopiuj i wklej na inne fora . RZAD NAS OKLAMUJE, CHORE REFORMY, MEDIA W GARŚCI, RACHUNKI OPŁATY W GORE, BRAK PRACY MASAKRA ! CZAS WYJSC NA ULICE RODACY CZAS NAJWYZSZY.
Odpowiedz
-15
@ ola
dnia 21.01.2013, 18:35 · Zgłoś
To już kampania wyborcza się zaczęła? do czego Ty wzywasz? Ty [...] z nienawiści! Jak nie dajesz sobie rady to możesz wyjechać! Na całym świecie jest kryzys i trudno, żeby nas akurat ominął. Wyjście na ulicę nic nie zmieni bo manna nie spłynie.
Odpowiedz
7
@ Zuzka do ola
dnia 21.01.2013, 18:58 · Zgłoś
A ty ola masz opanowane tylko jedno hasło propagandowe "chory z nienawiści"!!! Rząd załatwia tym hasłem wszystkie działania opozycji!!! Nauka nie idzie w las. Smutne to.
Odpowiedz
13
@ do :)
dnia 21.01.2013, 08:27 · Zgłoś
Jakieśmy władze wybrali, takie mamy! Chcieliście dyziów, to ich macie ! I nie płaczcie ! Tylko obyśmy zmądrzeli do następnych wyborów!
Odpowiedz
18
@ :)
dnia 20.01.2013, 21:26 · Zgłoś
przyznali koncesje azeby pozniej z zysku czerpac kase wlasnie na leczenie uzaleznienia od [...]. taka oto nasza polityka. smiech na sali, puste krzesla.
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 21.01.2013, 18:22 · Zgłoś
A od kiedy dostępność [...] ma cokolwiek wspólnego z uzależnieniem?
Odpowiedz
3
@ łodyniec
dnia 22.01.2013, 09:25 · Zgłoś
a może nie ma ? w jakim ty dragoness świecie żyjesz ? w baśni Grimma ?
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 22.01.2013, 15:37 · Zgłoś
Nie słyszałam, żeby kogoś brak wódzi wyleczył z [...]. Poczołga się wtedy 10 km, ale sie napije.. Nie slyszałam również o przypadku, zeby ktoś wpadł w [...], bo mu sklep na osiedlu otworzyli.
Odpowiedz
2
@ łodyniec
dnia 22.01.2013, 20:29 · Zgłoś
mało słuchasz dużo gadasz :p ten typ tak ma :p
Odpowiedz
38
@ hejka
dnia 20.01.2013, 20:11 · Zgłoś
Wcześniej rozdano koncesji na sprzedaż [...] w około 40-u nowych punktach Jasła, a teraz bedą dawać pieniądze na leczenie m.in alkoholików i patologii z tym zwiazanych. Zarówno przy jedne jak i drugiej "operacji" można coś zarobić. Władza w rękach ludzi po zawodówce i "dokupionych studiach wieczorowych" ha ha ha
Odpowiedz
-3
@ h
dnia 21.01.2013, 23:20 · Zgłoś
Dochodyy z koncesji na sprzedaz [...] w 2013 sa taki sam jak w budzecie
Jasla
w 2012 i 2011 czli ilosc sprzedazy [...] w Jasle sie nie zmini .nikt nikogo,nie [...] a ciebie boli to ze nie ma
Kolejki i nie mozna pamawiwac ,ze za pieniadze rozdawane sa koncesje .Jaslo normalniejea [...]ow to boli. I dobrze
Odpowiedz
56
@ ixi
dnia 20.01.2013, 19:32 · Zgłoś
najlepszym lekiem jest godna i dobrze platna praca
Odpowiedz
38
@ xxx
dnia 20.01.2013, 20:19 · Zgłoś
tak lepiej pomyśleliby o stworzeniu pracy dla młodych a nie wydawać na pseudo fundacje które niczego nie rozwiążą a tylko wydadzą na siebie pieniądze bo na tym ta ich praca polega posiedzą pogadają ble ble wezmą kase i idą zadowoleni a człowiek zostaje ze swoimi problemami jak wyżywić rodzinę i opłacić rachunki które są coraz wyższe ( w tym podatki na UM i śmieci bo te mamy najdroższe w kraju)
Odpowiedz
-6
@ doxxx
dnia 21.01.2013, 23:02 · Zgłoś
Jak nie wiesz o cym pisać to po prostu nie pisz
Odpowiedz
2
@ okolice jasła
dnia 22.01.2013, 11:27 · Zgłoś
Już mi wystarczy godna praca, z jakimkolwiek zarobkiem...
Odpowiedz
77
@ Sven
dnia 20.01.2013, 19:15 · Zgłoś
Patologia to jest jasielska władza wszelkiego szczebla ich kompetencja jest określona bytem mieszkających tu obywateli.
Odpowiedz
47
@ emigrant
dnia 20.01.2013, 19:48 · Zgłoś
Nic dodac-nic ujac.Bardzo trafne okreslenie...
Odpowiedz
23
@ Kazek
dnia 21.01.2013, 06:12 · Zgłoś
Na Patologie przyznają dotację ? Rada znowu sobie diety podnosi?
Odpowiedz
-12
@ szerszeń
dnia 21.01.2013, 23:02 · Zgłoś
Sven to ty nadajesz się do leczenia psych więc juz wiecej nie pisz tu
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.