Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Miasto sprzyja rozwojowi sportu

12

Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie określenia warunków i trybu finansowania zadania własnego Miasta Jasła w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu, która pozwoli wesprzeć finansowo jasielskie kluby sportowe, a tym samym przyczyni się do dalszego rozwoju sportu na terenie miasta Jasła. Zastąpi ona dotychczasową uchwałę Rady Miejskiej Jasła z dn. 27 lipca 2009 r.

   
- Uchwałę przygotowano w oparciu o przepisy nowej ustawy o sporcie. W uchwale określono cel publiczny z zakresu sportu oraz zadania własne przez które zamierza się osiągnąć wskazany cel. Uchwała określa również warunki i tryb udzielania dotacji dla klubów sportowych - tłumaczył Jerzy Raus, inspektor ds. sportu Urzędu Miasta w Jaśle.

Przedmiotem dotacji może być przedsięwzięcie obejmujące dofinansowanie lub finansowanie wydatków z tytułu: realizacji programów szkolenia sportowego, zakupu sprzętu sportowego, pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach, sfinansowania stypendiów sportowych i wynagrodzenia kadry szkoleniowej, pokrycie kosztów ubezpieczenia, opłat regulaminowych i licencyjnych klubu sportowego.

Z dotacji nie będą mogły być finansowane ani dofinansowane m.in.: wypłaty wynagrodzeń dla zawodników, transfery zawodnika z innego klubu sportowego czy też zapłaty kar, mandatów i innych opłat sankcyjnych nałożonych na klub sportowy lub zawodników danego klubu

O dotacje celową mogą się ubiegać kluby sportowe działające na terenie Miasta Jasła, których działalność nie ma na celu osiągnięcia zysku. Wnioski o dotację należy składać każdorazowo do 31 grudnia poprzedzającego rok budżetowy.

Przy ocenie wniosku uwzględnia się: znaczenie wnioskowanego projektu dla realizacji celu publicznego, wysokość środków przewidzianych w budżecie Miasta, przedstawioną we wniosku kalkulację kosztów realizacji w związku z zakresem rzeczowym projektu, możliwość realizacji projektu przez klub sportowy, dotychczasowe wykorzystanie przez klub sportowy otrzymanych dotacji.

Aby otrzymać  dotację na rok 2011 wniosek o jej udzielenie należy złożyć w terminie do 14 dni od dnia wejścia w życie niniejszej uchwały (uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego). 

W projekcie budżetu na 2011 r. na kulturę fizyczną i sport zaplanowano środki w wysokości 13 mln 94 tys. 396,77 zł. Z powyższej kwoty - 550 tys. zł zaplanowano na dotacje celowe dla organizacji pozarządowych, 15 tys. zł zaplanowano na nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury, 25 tys. zł zaplanowano na zakup materiałów, 40 tys. zł zaplanowano na zakup usług, 45 tys. zł utrzymanie boiska „Moje boisko-Orlik 2012 w Jaśle”, 1 mln 573 tys.500 zł zaplanowano na dotacje dla MOSiR, 10 mln 845 tys. 896,77 zł zaplanowano na inwestycje w tym 3 mln 361 tys. 800 zł na modernizacje obiektów sportowych, 60 tys. zł na modernizację stadionu przy ul. Śniadeckich, 3 mln 865 tys.127,49 zł na rewitalizację otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła, 3 mln 558 tys. 969,28 zł na rekultywacje terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej.

UM Jasła

Reklama

Komentarze: 12

Dodaj komentarz Widok:
0
@ JW
dnia 03.08.2011, 00:21 · Zgłoś
A ten INSPEKTOR (można usiąść) do spraw sportu to jakaś po byku persona. Jak żyje nie widziałem go na żadnej jasielskiej imprezie sportowej. Znaczy inspektor jak się patrzy i w dodatku na swoim miejscu. Za nazwę stołka - czapka z głowy.
A teraz można puścić pawika popularnie zwanego [...]...
Odpowiedz
0
@ lok
dnia 03.02.2011, 09:59 · Zgłoś
Miasto popiera sport jak wegrzyn grupy mlodziezowe
Odpowiedz
0
@ pli
dnia 02.02.2011, 18:40 · Zgłoś
Dotacja na MOSIR to 4000 dziennie poco utrzymywac ten przestarzaly moloch no moze oprocz basenu ,p Burmistrzu nie boj sie pan nie kazda sprawe w sadzie sie przegrywa...
Odpowiedz
0
@ Czarni
dnia 02.02.2011, 10:18 · Zgłoś
Masz rację NP1910. Kurowska obiecywała nowa halę, boisko, kryte lodowisko. I co mamy? Kawałek wyżebranego lodowiska przez MOSiR, powiększonego w tym sezonie.Projekty nowego kompleksu sportowego, które pozostawił Czernecki po sobie zostały przez Kurowską schowane pod dywan, a w błoto poszło podobno z tego powodu około 1.000.000,00 zł. Ale przynajmniej mamy sikawkę na rynku!
Odpowiedz
0
@ sem
dnia 02.02.2011, 09:38 · Zgłoś
Kto w to uwierzy ze kachlik ,czarnecki to ludzie sportu..nie miejcie zludzen bendzie duzo gozej ,no moze dotacje na MOSIR upadajaca kurtyne komunizmu benda wieksze.
Odpowiedz
0
@ pseudonim
dnia 02.02.2011, 07:28 · Zgłoś
Czermecki już w poprzedniej kadencji dał się poznać jako "wybitny fachowiec" wspierający działania na rzecz sportu. Zobaczymy nową halę i stadion jak [...] gwiazdy.
Odpowiedz
0
@ NP1910
dnia 01.02.2011, 15:29 · Zgłoś
...60 tys. zł na modernizację stadionu przy ul. ŚniadeckicH...ŻENADA,za taka kase to mozna okienko do sprzedazy biletów odremontowac i moze drugie w stanie surowym oddac.Agdzie nowy stadion,gdzie hala widowiskowo sportowa,gdzie kryte lodowisko,pełnowymiarowe boisko sztuczne na rafinerii?No gdzie?
Odpowiedz
0
@ TW drewno
dnia 01.02.2011, 11:44 · Zgłoś
Miasto Jaslo na tle Krosna czy sanoka jest wyjalowiona pustynia nigdy w czasach tzw Demokracji nie bylo miastem przyjaznym do uprawiania sportu a ludzie mlodzi uciekaja w pospiechu z tego pelnego ukladow grajdola...Nowe orliki czy inne obiekty sportowe nie benda powstawaly.. bo baniak zbankrutuje ...
Odpowiedz
0
@ V
dnia 03.08.2011, 00:17 · Zgłoś
Dzięki takim burmistrzom jak Czernecki. Za Kurowskiej coś ruszyło teraz znów "nazad"... Kibice dalej olewajcie wybory, dalej będziemy [...] jako najgorsza prowincja.
Rumiany [...] !
Odpowiedz
0
@ Gamma
dnia 01.02.2011, 11:04 · Zgłoś
Czy Rada Miejska nie widzi innych spraw ważnych dla mieszkańców poza sportem? Mnie interesują np. ścieżki rowerowe - czy i kiedy powstaną
Odpowiedz
2
@ Sport
dnia 01.02.2011, 10:58 · Zgłoś
Rekultywacja terenów przy ul. Zielonej to działania prosportowe ?
Przepraszam, albo ja jestem [...], albo coś tu ktoś pomylił.
Bierzmy przykład z naszych sasiadów z "Podkarpackiego Trójmiasta". Tam się inwestuje w rozwój sportowy, u nas jest, była, i nadal będzie temat do milczenia i wstydu. Kompletnie nie mamy się czym pochwalić bo jesteśmy sportową pustynią.
Odpowiedz
0
@ Czarni Jaslo
dnia 01.02.2011, 10:36 · Zgłoś
Coś nam tu nie pasi!W ubiegłym roku na dotacje dla klubow miasto dało 600.000,00 zł, a teraz planuje 550.000,00. To gdzie tu rozwój? A jedyna Pani radna Urszula Czyżowicz( członek zarządu czarnych 1910) z PiS wstrzymała się od głosowania nad uchwałą w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu. Toż to już absurdy! Niby ludzie sportu, a nie głosują w sprawie zasadniczej, dotyczącej wspomagania sportu w Jaśle!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.