Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Miasto wiedzy - ruszyła druga edycja Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem

8

103 uczniowskie projekty naukowo-badawcze realizowane będą w tym roku szkolnym przez uczestników Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. W tej edycji ligowicze specjalizować się będą w dziedzinach humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i artystycznej. Pilotażowo do projektu włączone zostały przedszkola miejskie (dzieci 5 i 6-letnie) oraz szkoły niepubliczne. Nad uczestnikami Ligi opiekę sprawować będzie 75 nauczycieli - opiekunów Ligi. Projekt jest jednym z elementów realizowanego przez Miasto programu Jasło - miasto wiedzy.

- Ubiegłoroczna edycja Ligii Naukowej z LOTOSEM przerosła nasze oczekiwania, spodziewaliśmy się, że ten sposób uczenia się przyniesie dobre rezultaty, ale nie spodziewaliśmy się, że będą one aż tak znakomite – stwierdza Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, który jednocześnie podkreśla udział w tym projekcie Grupy Lotos. – Bez wsparcia Grupy Lotos nie udałoby nam się tego zrealizować – dodaje burmistrz.

- Cieszę się, że ubiegłoroczny pilotażowy program zakończył się pełnym sukcesem. W tym roku kontynuujemy akcję w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Wszystkim życzę dużo sukcesów oraz tego by udało się połączyć naukę z zabawą – powiedział podczas inauguracji Roman Kościow, przedstawiciel LOTOS Infrastruktura w Jaśle, reprezentujący sponsora tytularnego projektu.

Ligowicze prowadzić będą swoje projekty od listopada bieżącego roku do czerwca przyszłego roku, kiedy będą musieli publicznie zaprezentować rezultaty swoich badań, a to oceni powołana przez Burmistrza Miasta Jasła komisja oceniająca. Zakończenie Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM 2014/2015 planowane jest do 20 czerwca 2015 r. podczas Jasielskiego Festiwalu Nauki z konferencją podsumowującą i galą wręczenia nagród laureatom.

Dodatkowo w czasie trwania Ligi planowane jest przeprowadzenie konkursów (fotograficzny oraz wiedzy o Grupie LOTOS jako partnerze projektu) dla uczniów nieuczestniczących w projektach jako forma kibicowania Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOSEM. W tej edycji utworzona została również funkcja koordynatora współpracy ze szkołami i promocji Jasielskiej Ligi, którą objęła Marta Baran.

Wszelkie materiały z realizacji projektów badawczych (zdjęcia, filmy, fotoreportaże, artykuły, blogi, itp.) będą udostępniane na nowo utworzonej stronie internetowej Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Obecnie regulamin Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej miasta http://www.jaslo.pl/pl/page/jasielska-liga-naukowa-z-lotosem-edycja-2

UMJ

Napisany dnia: 14.11.2014, 20:30 , Tagi: Szkoła, Jasło, Andrzej Czernecki
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Gal
dnia 14.11.2014, 23:15
Ocena
komentarza:
-7
Panie Czernecki odejdź Pan, po co komu ta nauka jak w tym mieście perspektyw do pracy nie ma! po co ta nauka nam? aby emigrowała za granicę? Panie skończ Pan z tymi rekreacyjnymi miejscami w Jaśle bo to tylko generuje wydatki miasta! Pana czas i tak już minął, mam tylko nadzieje że następny burmistrz ściągnie do Jasła jakichś poważnych inwestorów którzy zapewnią pracę mieszkańcom i poprawią ich sytuację materialną, bo bida z nędzą w tym mieście bezrobocia!
@ Majka
dnia 15.11.2014, 09:03
Ocena
komentarza:
-10
Powtarzanie sloganu "ściągnąć inwestorów" jest nudne. Juz widzę jak inwestorzy pchają się na Podkarpacie,które ciagle niszczy sobie szansę na rozwój przez głosowanie na PiS. Jak się wybiera ciemnotę, rządy proboszczów i wieczną opozycję to nie ma co szat rozdzierać, że nikt tu nie chce inwestować. Lepiej nic nie robić , a o pracę modlić się w kościele.
@ anka
dnia 15.11.2014, 18:08
Ocena
komentarza:
19
Hehe no tak wszystko nam po co i nic nam po nic;D lepiej nie robic nic zwlaszcza dla dzieci. Odczepcie asie od tych niewinnych stworzeń niech się ciesza i uczą a wy stare mamroki nie mające pomyslu na życie do roboty
@ fgfgf
dnia 16.11.2014, 11:06
Ocena
komentarza:
21
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ eliasz
dnia 15.11.2014, 13:43
Ocena
komentarza:
5
Dzieciakom wodę leją bo starsi ich znają i na to sie nie łapią.
@ -----
dnia 16.11.2014, 00:50
Ocena
komentarza:
-10
@ ja
dnia 16.11.2014, 09:48
Ocena
komentarza:
-19
przynajmniej dzieciaki mają frajd ę
@ mn
dnia 16.11.2014, 12:26
Ocena
komentarza:
3
Jaką frajdę ???NUDZIŁY SIĘ JAK MOPSY słuchając mów ,lansów i przemówień !!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657