Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Michał Szpak w kontrowersyjnym spocie

15

Hubert Urbański, Karolina Gruszka, Tomasz Kammel, Michał Żebrowski i wiele innych znanych gwiazd w kontrowersyjnym spocie "Nie czytaj" promuje czytelnictwo. W wyborowym gronie jest również jasielski celebryta - Michał Szpak. 

"Czytaj! Zobacz więcej" to wspólny projekt Bibliocreatio i Biblioteki UW. Film z udziałem pisarzy, artystów, ludzi kultury. "Nie czytaj! Książki są ciężkie", "Nie czytaj! I tak to kiedyś zekranizują", "Nie czytaj! To uzależnia", "Nie czytaj! Będziesz miał mniej marzeń" - znane twarze z ekranu, ludzie kultury i sztuki wystąpiły w kontrowersyjnej reklamie przygotowanej specjalnie na Międzynarodowy Dzień Książki. 

Dlaczego tak kontrowersyjny przekaz? Zdaniem twórców spotu, zakazywanie może wpłynąć na chęć zrobienia na przekór i sięgnięcia po książkę. Zatrważająco mała ilość Polaków czyta książki. W roku 2010 według sondażu Pracowni Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej we współpracy z TNS OBOP jedynie 44% Polaków przyznaje, że przeczytało książkę. 

W spocie występuje również znany z programu X-Factor Michał Szpak. W swoim kilkusekundowym przekazie zachęca do porzucenia książki i śpiewania.

GM

Napisany dnia: 23.04.2012, 20:06 , Tagi: MBP, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ...
dnia 23.04.2012, 22:23
Ocena
komentarza:
-5
co to ma byc wogole, wstyd ; )
@ To jest już koniec?
dnia 24.04.2012, 07:44
Ocena
komentarza:
4
Jakie miasto, taki celebryta... Z Jasła (wg. oficjalnej statystyki) ubyło ponad 1000 mieszkańców, a średnia wieku wzrosła. Cóż, chyba tylko średnia wieku w Jaśle będzie rosła, no i pensje urzędników...
@ Fiat 126P
dnia 24.04.2012, 12:51
Ocena
komentarza:
2
to jest <<< to >>> przeliczył kase i już
a ty na te pieniądze musisz tyrać miesiąc a kto wie może pół roku >>> tym się różnisz od michała.
a nie musi lecić do szkoły na 8- smą i do pracy na- 7 mą.
o i cała prawda i żal d...e ściska.
@ LUKA
dnia 23.04.2012, 22:26
Ocena
komentarza:
3
Za duzo ludzi majacych plytki umysl u nas w polsce ,dlatego chyba to nie przejdzie
@ sx
dnia 23.04.2012, 22:53
Ocena
komentarza:
-3
ten spot jest tak samo durny jak i Ci pseudo celebryci w nim występujący
@ dragoness
dnia 24.04.2012, 06:51
Ocena
komentarza:
4
Odezwał się czytelnik.
@ regi
dnia 23.04.2012, 23:35
Ocena
komentarza:
2
jakie książki przeczytaliście w ostatnim roku?
@ LIZODROPULOS
dnia 24.04.2012, 00:10
Ocena
komentarza:
2
Jaki to celebryta ten Szpak? Co on jest??? Płyta do bani, skrzek się nie udał...Szuka sobie pozycji do kasy??? To było do przewidzenia dla każdego co muzykę wąchał...Koniec wywiadów,stroszenia piór.Do łopaty-kurs koparki w PUP-ie czeka!!!
@ .
dnia 24.04.2012, 07:22
Ocena
komentarza:
4
pan jasielski Szpak do koparki? hehehe przecież paznokcie się połamią i fryzurka zniszczy
@ Fiat 126P
dnia 24.04.2012, 12:58
Ocena
komentarza:
-1
prawda jest taka że swietnie daje sobie rade u pana juzefowicz
w teatrze buffo !!!
@ Fiat 126P
dnia 24.04.2012, 13:01
Ocena
komentarza:
0
oj ludzie >>>ludziska co jest żal co ?
@ Załamana poziomem debilizmu w polsce
dnia 20.06.2012, 18:00
Ocena
komentarza:
0
nie wziął za to kasy debilu. a Szpak jest artystą i muzykiem nie celerytą tu sie nie pomyliłeś
@ ona
dnia 24.04.2012, 08:59
Ocena
komentarza:
3
szkoda, że nie dodali, że i tak mało kogo stać na kupno nowej, dobrej książki
@ ;0
dnia 24.04.2012, 17:36
Ocena
komentarza:
5
od czego są biblioteki ?
@ Ważka
dnia 08.03.2016, 19:46
Ocena
komentarza:
0
Uwielbiam Michała Szpaka i trzymam za Niego mocno kciuki On już jest wygrany swoim podejściem do życia i olewatorskim podejściem do hejterów którzy do niczego w życiu nie doszli i wyżywają się na kimś, komu lepiej się w życiu wiedzie. Powodzenia Michał już jesteś Gwiazdą!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105