Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Międzygminne ćwiczenia OSP na terenie zakładu ERKO w Czeluśnicy

0

W minioną sobotę (9 października br.) w miejscowości Czeluśnica, gmina Tarnowiec odbyły się międzygminne ćwiczenia na terenie Zakładu ERKO sp.z.o.o.sp.k., w których udział brały jednostki OSP z terenu gminy Tarnowiec i Jasło. Ćwiczenia dotyczyły prowadzenia działań z zakresu gaszenia pożaru zakładu produkcyjnego. W przedsięwzięciu tym wzięło udział 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Jaśle, 10 jednostek OSP z terenu Gminy Tarnowiec oraz 3 jednostki OSP z terenu Gminy Jasło.

Założeniem ćwiczeń było ugaszenie pozorowanego pożaru hali produkcyjnej oraz wykonanie dwóch linii zasilających na odległość ok. 450 m ze zlokalizowanego na zbiorniku p.poż. firmy Polbox punktu czerpania wody oraz dodatkowe zasilanie ze zbiornika podziemnego firmy ERKO. Jednym z epizodów było również uwolnienie osoby przygniecionej skrzynią z elementami stalowymi i udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podczas ćwiczeń jako obserwatorzy na miejscu obecni byli Elżbieta Bożek – Dyrektor Oddziału Firmy ERKO w Czeluśnicy, Piotr Dziadosz – kierownik produkcji, Grzegorz Wilk – kierownik działu zakupów i logistyki oraz Michał Dłuski – Przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec.

Ćwiczenia przygotował i przeprowadził Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaśle mł. bryg. Jarosław Lula.

 KP PSP w Jaśle/red

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.