Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Międzynarodowa elita kolarska na ulicach naszego powiatu (FOTOGALERIA)

9

Ulicami naszego powiatu przejechali dzisiaj kolarze Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. 5. etap wiódł od Nowego Sącza do Krosna, gdzie na rynku zakończył się przedostatni etap wyścigu. Start ostatniego etapu jutro na jasielskim rynku. (FOTOGALERIA)

Miejscowości, którymi poruszali się kolarze w naszym powiecie to: Wola Cieklińska – Cieklin – Dębowiec – Majscowa – Żółków – Jasło – Wolica – Czeluśnica  - Roztoki – Sądkowa – Dobrucowa – Tarnowiec – Potakówka – Wrocanka – Umieszcz – Glinik Polski – Łajsce – Łubno Szlacheckie  - Łubno Opace. 

Już jutro na rynku w Jaśle rozpocznie się start ostatniego etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Wyścig rozpocznie się o godz. 9.45 startem honorowym, po czym o godz. 10. nastąpi start ostry. Trasa wyścigu przez Jasło obejmuje trzy okrążenia ulicami: Rynek, Kościuszki, Kołłątaja, 3-go Maja, Dworcowa, Kościuszki, Rejtana, Floriańska, Rynek, Gołębia, Wałowa, Modrzejewskiego, K. Wielkiego, Rynek. Wyjazd z miasta odbędzie się ulicami Modrzejewskiego, K. Wielkiego, 17-go Stycznia, Krakowską.

Oprócz możliwości podziwiania kolarzy z europejskiej elity, najmłodsi będą mieli okazję wzięcia udziału w mini wyścigu. Najmłodsi rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolnej poniżej 7 lat (dystans ok.150 m), uczniowskiej młodszej 7-8 lat (dystans ok.500 m), uczniowskiej średniej 9-10 (dystans ok. 1000 m) i przedgimnazjalnej 11-12 lat (dystans ok. 1500 m).

Informacja o utrudnieniach podczas jutrzejszego etapu: 

Zawodnicy o godz. 9.45. ruszą ul. Rynek w kierunku ul. Kościuszki, następnie przejadą ul. Kołłątaja, 3-go Maja, Dworcową, ponownie Kościuszki i dalej ul. Rejtana, Floriańską, Gołębią, Wałową, Modrzejewskiego, Kazimierza Wielkiego i wrócą na ul. Rynek. Po trzecim okrążeniu peleton ul. 17-go Stycznia i Krakowską  opuści teren miasta. Zamknięcie ruchu na w/w ulicach nastąpi około 30 minut  przed planowanym przejazdem kolarzy do czasu przejazdu autobusu z napisem „KONIEC WYŚCIGU”.

Ponadto wyłączone z ruchu już od godz. 6.00  zostanie ul. Kazimierza Wielkiego od skrzyżowania z ul. Szajnochy do ul. Kościuszki, ul. Rynek od ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Gołębią oraz ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Igielną do ul. Rynek.

Dalsza trasa wyścigu przebiegała będzie drogą krajową nr 73 przez miejscowości: Krajowice, Kołaczyce. Kolarze teren powiatu jasielskiego opuszczą około godz. 10.30.

Zwracamy się z prośbą, w szczególności do osób mieszkających w pobliżu trasy przejazdu peletonu, o nieparkowanie samochodów wzdłuż w/w ulic. Do kierowców apelujemy o wyrozumiałość, ostrożność  i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

(gm)

Napisany dnia: 07.07.2012, 16:31 , Tagi: Kolarstwo, Dębowiec, Tarnowiec, Powiat Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ bezdroże
dnia 07.07.2012, 20:37
Ocena
komentarza:
6
A dlaczego starosta powiatu nie prowadził tego etapu po drogach powiatowych jako pilot skody superb?
@ keller
dnia 07.07.2012, 21:11
Ocena
komentarza:
3
najbardziej podobali się dla mnie policjanci na motocyklach,pięknie się bawili na swoich maszynach , ech- tylko im pozazdroscic znajomosci . Dawali pięknie PO-GARACH w Dębowcu.
@ rambo-bambo
dnia 07.07.2012, 21:34
Ocena
komentarza:
4
że im się tak chciało pedałować w taki upał...
@ ona sylwia
dnia 08.07.2012, 11:23
Ocena
komentarza:
4
rambo sport to zdrowie :d podziw dla chlopakow za taka trase niech im sie dobrze jedzie:)
@ barabasz
dnia 07.07.2012, 22:43
Ocena
komentarza:
-6
jaka elita? elita to jedzie w TdF ,a ci co sie nie załapali to pojada w TdP. tu to jadą 3-ligowcy.
@ Draska
dnia 08.07.2012, 12:18
Ocena
komentarza:
-11
Narobili szumu i tyle powinni zlikwidować takie wyścigi!
@ józiek
dnia 08.07.2012, 13:19
Ocena
komentarza:
3
Wyścigi Solidarności widzieliśmy w zakładach pracy
@ Blamaż
dnia 09.07.2012, 06:24
Ocena
komentarza:
0
W tych zakładach ,których już niema .Natomiast pozostali ci którzy do tego
doprowadzili. I żyją sobie solidarnie i zdrowo. A tym co wmawiano lepsze jutro
pozostał <<KONIEC WYŚCiGU>>
@ DD
dnia 09.07.2012, 09:10
Ocena
komentarza:
-1
Takie wyścigi powinni organizować poza głównymi ulicami miast, mało jest dróg dookoła którymi mogli by sobie pedałować i nikomu drogi nie tarasować, a kto by sobie chciał ich oglądąc to by sobie podjechał,
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pociągiem z Jasła do Krynicy-Zdroju. „Włóczykij” wraca na tory

   

  „Włóczykij” ponownie znalazł się w ofercie połączeń kolejowych Kolei Małopolskich. Wakacyjnym pociągiem znów będzie można podróżować w weekendy z Jasła do Krynicy-Zdroju. Co więcej, od 24 do 30 czerwca „Włóczykij” kursował będzie codziennie.

 • Ulicami Jasła przeszła kilkutysięczna procesja Bożego Ciała

   

  Pomimo kapryśnej pogody jaślanie tłumnie wzięli udział w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ulicami miasta przeszła kilkutysięczna procesja. Dziewczynki tradycyjnie rzucały kwiaty. Chłopcy z kolei dzwonili dzwoneczkami.  

 • Obawiają się, że park linowy zostanie zlikwidowany. Burmistrz uspokaja i tonuje nastroje

   

  Wciąż nie wiadomo, jaka będzie przyszłość parku linowego w Jaśle. Wyniki ekspertyzy dendrologicznej wskazują bowiem, że stan zdrowotny drzew, które stanowią jego integralną część, pozostawia wiele do życzenia. Pięć z nich nadaje się do natychmiastowego wycięcia. Jeszcze większa ich liczba nie nadaje się do tego, aby mogły pełnić rolę podpór dla elementów konstrukcji parku linowego. Są osoby, które obawiają się likwidacji parku linowego. W gronie tym znajduje się radny Krzysztof Czeluśniak, który zachęca mieszkańców miasta do skłania podpisów pod petycją w tej sprawie.

 • A może by tak zdobyć nowe kwalifikacje za 0 zł?

   

  Praktyczna nauka może Cię kosztować tyle co nic - czyli 0 zł. Dowiedz się jak zdobyć wykształcenie całkowicie za darmo!

 • W jakim celu biegły sądowy kontaktował się z oskarżonym Grzegorzem S.?

  Obrońca przedsiębiorcy Grzegorza S. oskarżonego o niewłaściwe postępowanie z odpadami wniósł o powołanie nowego biegłego oraz dopuszczenie dowodu z prywatnej ekspertyzy na okoliczność wykazania, że odpady, które znajdowały się na działce były odpadami obojętnymi, a jednocześnie nie mogły spowodować obniżenia jakości wody, powietrza, gleby, a także zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym. Podważył wiarygodność dotychczasowego biegłego sądowego, który w ostatnim czasie kontaktował się z oskarżonym...

 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle

  W sobotę w Jasielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, prezesem Suwerennej Polski. Pol przyjechał na spotkanie z mieszkańcami na zaproszenie posłanki Marii Kurowskiej. Podczas swojego wystąpienia mówił o polityce Niemiec, Donaldzie Tusku, a także o obronie polskich rolników.

 • Jasielscy strażacy obchodzili swoje święto

   

  Choć dzień Świętego Floriana, w którym strażacy obchodzą swoje święto minął kilka tygodni temu, to w Jaśle uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się w miniony piątek (2 czerwca). Apel z udziałem strażaków jasielskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej tradycyjnie zorganizowano na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle. T

 • Dofinansowanie na studnię głębinową - jak uzyskać?

   

  Studnią głębinową nazywamy sztucznie wykonane, pionowe ujęcie wody. W zależności od głębokości warstwy wodonośnej studnie bywają wiercone nawet do kilkudziesięciu metrów w głąb ziemi i zapewniają wodę bardzo dobrej jakości!

 • Ogród Jordanowski znów tętnił życiem. Najmłodsi jaślanie obchodzili dzisiaj swoje święto

   

  Datę 1 czerwca znają dosłownie wszyscy, bez względu na wiek. Nic w tym dziwnego. Tego dnia bowiem na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Najmłodsi jaślanie świętują swój dzień nie tylko w wąskim gronie rodzinnym. Od wielu lat chętnie odwiedzają również Ogród Jordanowski, gdzie czekają na nich atrakcje przygotowane przez pracowników jasielskich instytucji kultury.

 • Buduj i remontuj z "Pszczółką". Mega oferta cenowa na pustaki już czeka na Ciebie

  Budujesz dom? A może planujesz remont mieszkania? Zapraszamy do "Pszczółki" gdzie znajdziesz wszystko co niezbędne do wybudowania oraz remontu domu lub mieszkania.

 • Generator Nauki GEN zacieśnia współpracę z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

   

  Miasto Jasło zawarło dzisiaj porozumienie z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Dotyczy ono zacieśnienia współpracy pomiędzy instytutem a jasielskim Generatorem Nauki GEN w zakresie popularyzacji nauk ścisłych. Beneficjentami porozumienia mają być przede wszystkim uczniowie jasielskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Już niebawem do Krakowa uda się pierwsza grupa młodych jaślan, głodnych naukowej wiedzy.

 • Ogromny zastrzyk finansowy dla Gminy Brzyska. W przyszłym roku powstanie boisko wielofunkcyjne

  Gmina Brzyska otrzymała blisko 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem. Inwestycja ma być realizowana przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach w 2024 r.

 • Szukasz zacisznego miejsca do wypoczynku? Odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”

   

  Masz dosyć miejskiego zgiełku? Szukasz miejsca, w którym mógłbyś odpocząć w bezpośrednim kontakcie z naturą? Koniecznie odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”. To urokliwy i zaciszny zakątek w malowniczej wsi Potakówka na Podkarpaciu. Dwa piękne domki położone na terenie rekreacyjnym wraz z zarybionym stawem i zagrodą danieli to miejsce wprost idealne na spędzenie wakacyjnego urlopu lub weekendową ucieczkę na wieś.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657