Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Międzynarodowy Festiwal Sportu Jasło 2022 już w najbliższy weekend

14

Do Jasła wraca Międzynarodowy Festiwal Sportu. Cykliczna impreza, którą w poprzednich latach storpedowały ograniczenia związane ze stanem epidemii, znów gościć będzie kilkuset młodych sportowców z kraju i zagranicy. Rywalizacja rozpocznie się już w najbliższy piątek, kiedy to walkę o najwyższe laury rozpoczną siatkarki. Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godz. 17:30.

Główną ideą Międzynarodowego Festiwalu Sportu jest integracja społeczna i kulturowa młodzieży z różnych zakątków Europy i świata. Projekt obejmuje wzmocnienie współpracy miedzy partnerami, instytucjami i organizacjami sportowymi współpracującymi z młodzieżą, wymianę doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie pracy z młodymi sportowcami oraz wspólne przygotowanie i organizację wydarzenia.

W ramach tegorocznego festiwalu, rozegrane zostaną dwa turnieje: XXI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt oraz IX Międzynarodowy Turniej Judo.

Zespoły siatkarek rywalizować będą w halach sportowych II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle przy ul. Czackiego. W turnieju weźmie udział kilkanaście zespołów między innymi z Anglii, Czech, Niemiec, Słowacji, czy też Ukrainy. Do Jasła, zawitałoby więcej drużyn, gdyby nie sytuacja polityczna w środkowo-wschodniej części kontynentu (z udziału w festiwalu zmuszone były wycofać się ekipy z Serbii, Kosowa, Brazylii, czy też Ugandy). Młodym adeptkom siatkówki, będzie można kibicować w piątek (godz. 9:00 – 16:00), sobotę (godz. 10:00 – 17:00) oraz niedzielę (godz. 9:00 – 15:30).

Areną rywalizacji judoków będzie z kolei Podkarpackie Centrum Sportów Walki w Jaśle. W rywalizacji weźmie udział około stu zawodników z dwóch państw. Turniej zostanie rozegrany w najbliższą sobotę (18 czerwca).

Więcej o festiwalu można dowiedzieć się odwiedzając fanpage: www.facebook.com/Festiwal-Sportu.

MD

Reklama

Komentarze: 14

Dodaj komentarz Widok:
2
@ niezaineresowni
dnia 13.06.2022, 22:14 · Zgłoś
Jeżeli jedynym zainteresowanym klubem festiwalu byl uks mosir jasło to do kogo ma pretensje. Wszystkie inne kluby doszły do wniosku, że to nie ma sensu i szkoda kazdej zlotowki
Odpowiedz
9
@ ksiegowa
dnia 13.06.2022, 18:14 · Zgłoś
24.000 zł na organizacje festiwalu dostał klub uks mosir, i robi sobie festiwal dla siebie. a oprocz tego jeszcze 84.000 zł
Odpowiedz
-7
@ do bambo analfabety
dnia 13.06.2022, 17:51 · Zgłoś
Kłopoty z pisaniem? Kłopoty z czytaniem ?

„Do Jasła, zawitałoby więcej drużyn, gdyby nie sytuacja polityczna w środkowo-wschodniej części kontynentu (z udziału w festiwalu zmuszone były wycofać się ekipy z Serbii, Kosowa, Brazylii, czy też Ugandy).”
Odpowiedz
8
@ Bambo
dnia 13.06.2022, 17:37 · Zgłoś
A gdzie te brazylijki i gdzie ¹będzie feta po zakończeniu ?
Odpowiedz
-9
@ Ufo
dnia 13.06.2022, 17:17 · Zgłoś
Informacja dla wszystkich narzękających [...], cwaniaków klawiatury.
Jedynym klubem zainteresowanym Festiwalem Sportu Jasło 2022 był klub UKS MOSiR Jasło. (sekcja piłki siatkowej Dziewcząt i sekcja judo).
Nikt więcej nie złożył wniosku do UM Jasło o dofinansowanie swoich turniejów.
Zapraszamy wszystkich chętnych do organizacji kolejnego Festiwalu.
Odpowiedz
9
@ Mosir
dnia 13.06.2022, 17:28 · Zgłoś
Swoich turniejów?A to organizatorem nie jest UM Jasło?Kiedy i z kim był konsultowany budżet i program Jasielskiego Festiwalu Sportu na 2022r.?
Odpowiedz
-5
@ do fałszywy MOSiR
dnia 13.06.2022, 17:49 · Zgłoś
Nie znasz tematu, nie pisz idiotycznych postów.
A może to ten „historyczny” MOSiR co [...] po nim do dzisiaj?
Było i bezpowrotnie już mięło: ty zrób, znajdź kasę, a ja wypnę pierś do medalu i jeszcze zarobię.
Odpowiedz
12
@ QUQU
dnia 13.06.2022, 15:26 · Zgłoś
Dziwne że MOSIR wystawia tylko jedną drużynę. źle to świadczy o podejściu do szkolenia młodzieży w klubie.
Odpowiedz
12
@ rodzice
dnia 13.06.2022, 14:07 · Zgłoś
Nie ma siatkarzy, nie ma piłkarzy, nie ma karate, nie ma tenisa, nie ma pływania, nie ma łyżworolek Parodia Festiwalu. Na kluby kasy nie ma > na imprezkę jest. Kto to organizuje i finansuje?
Odpowiedz
9
@ brzdąc
dnia 13.06.2022, 14:47 · Zgłoś
Masz odpowiedz na plakacie. Organizator Burmistrz miasta Jasła i Klub siatkarek pana bajorka.Jaki burmistrz taki sport i festiwal.
Odpowiedz
12
@ weku
dnia 13.06.2022, 13:48 · Zgłoś
Pytanie do organizatorów,dlaczego wzorem ubiegłych lat nie zaproszono nikogo z władz jasielskich akademii sportowych w piłce noznej i nie pozwolono zorganizowac turnieju piłki noznej na nowoczesnym boisku ze sztuczna nawierzchnią?Festiwal sportu został zagarniety na wyłacznośc przez pupilków urzędników miejskich czyli judo i siatkówka?
Odpowiedz
18
@ Koban
dnia 13.06.2022, 13:33 · Zgłoś
" Jasło miastem sportu" - ilekroć przypomnę sobie ten baner wiszący na dziurawym płocie, to dochodzę do wniosku, że milion złotych wydane na kadencję Elwiry to najlepiej wydane pieniądze przez ostatnie 10 lat.
Odpowiedz
19
@ wikipedia
dnia 13.06.2022, 13:32 · Zgłoś
Zabierzcie ich na stadion Rafinerii zarządzany przez Mosir.Jest się czym pochwalic!
Odpowiedz
3
@ Unifon
dnia 13.06.2022, 17:04 · Zgłoś
Po co na stadion?
Turnieju piłki nożnej nie miał kto zorganizować
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.