Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Międzynarodowy Festiwal Sportu Jasło 2022 już w najbliższy weekend

14

Do Jasła wraca Międzynarodowy Festiwal Sportu. Cykliczna impreza, którą w poprzednich latach storpedowały ograniczenia związane ze stanem epidemii, znów gościć będzie kilkuset młodych sportowców z kraju i zagranicy. Rywalizacja rozpocznie się już w najbliższy piątek, kiedy to walkę o najwyższe laury rozpoczną siatkarki. Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godz. 17:30.

Główną ideą Międzynarodowego Festiwalu Sportu jest integracja społeczna i kulturowa młodzieży z różnych zakątków Europy i świata. Projekt obejmuje wzmocnienie współpracy miedzy partnerami, instytucjami i organizacjami sportowymi współpracującymi z młodzieżą, wymianę doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie pracy z młodymi sportowcami oraz wspólne przygotowanie i organizację wydarzenia.

W ramach tegorocznego festiwalu, rozegrane zostaną dwa turnieje: XXI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt oraz IX Międzynarodowy Turniej Judo.

Zespoły siatkarek rywalizować będą w halach sportowych II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle przy ul. Czackiego. W turnieju weźmie udział kilkanaście zespołów między innymi z Anglii, Czech, Niemiec, Słowacji, czy też Ukrainy. Do Jasła, zawitałoby więcej drużyn, gdyby nie sytuacja polityczna w środkowo-wschodniej części kontynentu (z udziału w festiwalu zmuszone były wycofać się ekipy z Serbii, Kosowa, Brazylii, czy też Ugandy). Młodym adeptkom siatkówki, będzie można kibicować w piątek (godz. 9:00 – 16:00), sobotę (godz. 10:00 – 17:00) oraz niedzielę (godz. 9:00 – 15:30).

Areną rywalizacji judoków będzie z kolei Podkarpackie Centrum Sportów Walki w Jaśle. W rywalizacji weźmie udział około stu zawodników z dwóch państw. Turniej zostanie rozegrany w najbliższą sobotę (18 czerwca).

Więcej o festiwalu można dowiedzieć się odwiedzając fanpage: www.facebook.com/Festiwal-Sportu.

MD

Napisany dnia: 13.06.2022, 12:46
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ wikipedia
dnia 13.06.2022, 13:32
Ocena
komentarza:
19
Zabierzcie ich na stadion Rafinerii zarządzany przez Mosir.Jest się czym pochwalic!
@ Unifon
dnia 13.06.2022, 17:04
Ocena
komentarza:
3
Po co na stadion?
Turnieju piłki nożnej nie miał kto zorganizować
@ Koban
dnia 13.06.2022, 13:33
Ocena
komentarza:
18
" Jasło miastem sportu" - ilekroć przypomnę sobie ten baner wiszący na dziurawym płocie, to dochodzę do wniosku, że milion złotych wydane na kadencję Elwiry to najlepiej wydane pieniądze przez ostatnie 10 lat.
@ weku
dnia 13.06.2022, 13:48
Ocena
komentarza:
12
Pytanie do organizatorów,dlaczego wzorem ubiegłych lat nie zaproszono nikogo z władz jasielskich akademii sportowych w piłce noznej i nie pozwolono zorganizowac turnieju piłki noznej na nowoczesnym boisku ze sztuczna nawierzchnią?Festiwal sportu został zagarniety na wyłacznośc przez pupilków urzędników miejskich czyli judo i siatkówka?
@ rodzice
dnia 13.06.2022, 14:07
Ocena
komentarza:
12
Nie ma siatkarzy, nie ma piłkarzy, nie ma karate, nie ma tenisa, nie ma pływania, nie ma łyżworolek Parodia Festiwalu. Na kluby kasy nie ma > na imprezkę jest. Kto to organizuje i finansuje?
@ brzdąc
dnia 13.06.2022, 14:47
Ocena
komentarza:
9
Masz odpowiedz na plakacie. Organizator Burmistrz miasta Jasła i Klub siatkarek pana bajorka.Jaki burmistrz taki sport i festiwal.
@ QUQU
dnia 13.06.2022, 15:26
Ocena
komentarza:
12
Dziwne że MOSIR wystawia tylko jedną drużynę. źle to świadczy o podejściu do szkolenia młodzieży w klubie.
@ Ufo
dnia 13.06.2022, 17:17
Ocena
komentarza:
-9
Informacja dla wszystkich narzękających nieudaczników, cwaniaków klawiatury.
Jedynym klubem zainteresowanym Festiwalem Sportu Jasło 2022 był klub UKS MOSiR Jasło. (sekcja piłki siatkowej Dziewcząt i sekcja judo).
Nikt więcej nie złożył wniosku do UM Jasło o dofinansowanie swoich turniejów.
Zapraszamy wszystkich chętnych do organizacji kolejnego Festiwalu.
@ Mosir
dnia 13.06.2022, 17:28
Ocena
komentarza:
9
Swoich turniejów?A to organizatorem nie jest UM Jasło?Kiedy i z kim był konsultowany budżet i program Jasielskiego Festiwalu Sportu na 2022r.?
@ do fałszywy MOSiR
dnia 13.06.2022, 17:49
Ocena
komentarza:
-5
Nie znasz tematu, nie pisz idiotycznych postów.
A może to ten „historyczny” MOSiR co smród po nim do dzisiaj?
Było i bezpowrotnie już mięło: ty zrób, znajdź kasę, a ja wypnę pierś do medalu i jeszcze zarobię.
@ Bambo
dnia 13.06.2022, 17:37
Ocena
komentarza:
8
A gdzie te brazylijki i gdzie ¹będzie feta po zakończeniu ?
@ do bambo analfabety
dnia 13.06.2022, 17:51
Ocena
komentarza:
-7
Kłopoty z pisaniem? Kłopoty z czytaniem ?

„Do Jasła, zawitałoby więcej drużyn, gdyby nie sytuacja polityczna w środkowo-wschodniej części kontynentu (z udziału w festiwalu zmuszone były wycofać się ekipy z Serbii, Kosowa, Brazylii, czy też Ugandy).”
@ ksiegowa
dnia 13.06.2022, 18:14
Ocena
komentarza:
9
24.000 zł na organizacje festiwalu dostał klub uks mosir, i robi sobie festiwal dla siebie. a oprocz tego jeszcze 84.000 zł
@ niezaineresowni
dnia 13.06.2022, 22:14
Ocena
komentarza:
2
Jeżeli jedynym zainteresowanym klubem festiwalu byl uks mosir jasło to do kogo ma pretensje. Wszystkie inne kluby doszły do wniosku, że to nie ma sensu i szkoda kazdej zlotowki
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657