Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego uspokaja
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Sanepid w Jaśle nie potwierdzają, by dym, który powstał na skutek pożaru hali przy ul. Fabrycznej zagrażał życiu i zdrowiu ludzi. Jak poinformowano Jaslo4u.pl, ciemna chmura dymu pochodziła głównie z palących się elementów plastikowych.
Zobacz fotorelacje: <Fot. 1> <Fot. 2>

WIOŚ oraz pracownicy Sanepidu uważają, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców zamieszkujących pobliski teren. – Prewencyjnie zalecono mieszkańcom, by ograniczyli przebywanie na wolnym powietrzu. Nie potwierdzono również, jakoby do środowiska przedostały się toksyczne związki chromu i niklu, które znajdowały się w tym budynku – podkreśla Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.
Sytuacja wciąż jest monitorowana przez służby współuczestniczące w działaniach.
(icz)
