Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Mieszkańcom osiedli Gądki i Rafineria w Jaśle przywrócono dostawy wody

14

Pracownicy MPGK w Jaśle nadal wykonują prace naprawcze przy wodociągu zasilającym w wodę pitną mieszkańców osiedla Gądki, Rafineria i częściowo ul. Szopena. Mimo to, mieszkańcom tej części miasta przywrócono wczoraj wieczorem dostawy wody z innego wodociągu.

Wczoraj około godziny 20. mieszkańcom osiedli Gądki i Rafineria przywrócono dostęp do wody pitnej. Obecnie prowadzone są prace naprawcze uszkodzonej rury. Jak udało nam się dowiedzieć, MPGK bierze pod uwagę modernizację tego wodociągu w przyszłym roku.

- Musimy przygotować sieć do tego, aby mieszkańcy mieli dostęp do wody i to już jest robione. Mamy projekt i pozwolenie na budowę. Prace zostały rozpoczęte, a ich zakończenie planowane jest w przyszłym roku. Dzięki temu, osiedla Gądki i Rafineria będą miały drugą stronę zasilania – usłyszeliśmy.

Z kolei dzisiaj od rana wody nie mają mieszkańcy m.in. ul. Mendysa, Widokowej, Górskiej oraz części Gorajowic. Firma wykonująca prace zlecone przez miasto uszkodziła rurę wodociągową. Utrudnienia mogą potrwać do godzin popołudniowych.

id

Napisany dnia: 16.07.2021, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Mieszkaniec
dnia 16.07.2021, 14:11
Ocena
komentarza:
-1
Dobrze, że rzeka blisko to było się gdzie umyć.
@ Tak.
dnia 16.07.2021, 14:45
Ocena
komentarza:
4
sensacja-przywrocono dostawe wody.
@ ixi
dnia 16.07.2021, 17:25
Ocena
komentarza:
10
No kochany, ty sobie z wody nie kpij, bo akurat w Polsce wody jest bardzo mało-mniej więcej tyle ile w pustynnym Egipcie. Woda to życie. Poczytaj trochę.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 16.07.2021, 20:09
Ocena
komentarza:
5
Warto oszczędzać. Poczytaj trochę o NAJLEPSZYM sposobie.
@ Jeżynka:)
dnia 16.07.2021, 15:24
Ocena
komentarza:
10
No nie może być!
Cóż za wydarzenie!
Proponuję powiadomić rządzących!
Jakie miasto takie wydarzenia, a raczej tacy
redaktorzy
. Czy naprawdę nie ma nic ciekawszego?
@ Oro
dnia 16.07.2021, 16:13
Ocena
komentarza:
-2
Koniecznie Jaroslawa
@ fredi
dnia 16.07.2021, 17:33
Ocena
komentarza:
0
teraz widzę , że wystarczy odłonczyć , wam tylko wodę i już giniecie
@ do frediego
dnia 16.07.2021, 21:32
Ocena
komentarza:
8
Ciebie "odłończono" już dawno od wiedzy z zakresu ortografii.

Od tego się nie ginie ale wstyd, że nie ukończona nawet podstawówka, za to może zrobione studia?
@ fredi
dnia 17.07.2021, 17:46
Ocena
komentarza:
-1
masz wiadro w domu , nie patrz na ortortografię , bo ci będzie śmierdzieć w domu , nie łap się ortorografi , bo będziesz wąchał swoje główno
@ you
dnia 16.07.2021, 20:48
Ocena
komentarza:
-2
no nie mogli sie umyc 3 razy dziennie
@ ixi
dnia 17.07.2021, 10:01
Ocena
komentarza:
6
Ty kpisz z tych co się myją 3 razy dziennie? Być może tobie wystarczy myć się raz na tydzień a pranie robić raz na dwa miesiące, ale - na szczęście- inni mają normalny standard higieny...
@ Człowiek też zwierzę
dnia 17.07.2021, 11:07
Ocena
komentarza:
0
Oszołom, ale czysty.
@ you
dnia 18.07.2021, 17:05
Ocena
komentarza:
1
smieszne to co piszesz naprawde zalosc
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105