Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Miliony pozyskane na projekty

42

Dziesięć umów na realizację projektów o łącznej wartości blisko 23 milionów zł podpisało w tym roku kalendarzowym Miasto Jasło. Każdy z projektów uzyskał dofinansowanie ze środków pozabudżetowych. Łącznie wynosi ono 18 milionów zł.


Dwa projekty: Festiwal Kultury Wyszehradzkiej i budowę „Orlika” już zakończono.  Do czerwca 2013 roku prowadzone będzie indywidualne nauczanie dla uczniów klas I – III szkół podstawowych, pozostałe projekty zostaną zakończone w przyszłym roku.

Największe inwestycje, na które Miasto Jasło pozyskało łącznie ponad 11 mln zł dofinansowania, a samo wyłoży niespełna 2,22 mln zł to: „Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej” i „Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła”. Obydwie zostaną zakończone jesienią przyszłego roku.

Kolejną dużą inwestycją jest „Rekultywacja składowiska odpadów przy ul. Żniwnej”, która potrwa do grudnia przyszłego roku i będzie kosztowała blisko 3,5 mln zł, przy czym dofinansowanie wyniesie prawie 1,75 mln zł.

Ze środków zewnętrznych w całości pokryte zostaną koszty: przebudowy ulicy Krajowickiej zniszczonej w wyniku powodzi (2,4 mln), odbudowa infrastruktury komunikacyjnej Miasta Jasła zniszczonej w wyniku powodzi (blisko 340 tys.), indywidualizacja procesów nauczania i wychowania (niemal 540 tys.) oraz realizacji programów „Profesjonalna kadra – sprawny urząd”(388 tys.) i „Romowie są wśród nas...” (790 tys.).

Umowy o dofinansowanie projektów podpisane w 2011 r.

Lp.

Nazwa projektu

Wartość projektu

Kwota dofinansowania

Okres realizacji

1.

Romowie są wśród nas – szkolenia zawodowe, integracja społeczna
i poprawa wizerunku jasielskich Romów

 

791 275,00 PLN

 

791 275,00 PLN

 

luty 2011 –

czerwiec 2012

2.

Indywidualizacja procesu nauczania
i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych w mieście Jaśle

 

538 313,70 PLN

 

538 313,70 PLN

 

wrzesień 2011 – czerwiec 2013

3.

Festiwal Kultury Wyszehradzkiej

67 000,00 PLN

44 000,00 PLN

27-28

sierpień 2011

4.

Odbudowa infrastruktury komunikacyjnej Miasta Jasła zniszczonej w wyniku powodzi

 

337 796,24 PLN

 

337 796,24 PLN

listopad 2011

– lipiec 2012

5.

Przebudowa ulicy Krajowickiej Miasta Jasła zniszczonej w wyniku powodzi

 

2 433 324,99 PLN

 

2 433 324,99 PLN

listopad 2011 – sierpień 2012

6.

Profesjonalna kadra – sprawny urząd

 

388 000,00 PLN

 

388 000,00 PLN

sierpień 2011 – czerwiec 2012

7.

Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle

 

4 833 796,48 PLN

 

3 907 048,00 PLN

14.10.2010 – 31.10.2012

8.

Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła

 

8 535 296,61 PLN

 

7 246 432,44 PLN

17.09.2010 –

28.09.2012

9.

Rekultywacja składowiska odpadów przy ul. Żniwnej w Jaśle

 

3 498 085,42 PLN

 

1 749 042,71 PLN

sierpień 2011 –

grudzień 2012

10.

Budowa kompleksu boisk sportowych
w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” przy ZSM nr 3 w Jaśle

1 408 000,00 PLN

 

666 000,00 PLN

 

luty 2011

– listopad 2011

 

 

Opracowanie na podstawie danych z podpisanych umów o dofinansowanie.

Dodatkowo z otrzymanych przez Miasto środków zewnętrznych (promesy na usuwanie skutków powodzi) - 1,7 mln odbudowano rowy i przepusty zniszczone w Jaśle po powodzi, wyremontowano ogrodzenie i tarasy przy Przedszkolu Miejskim nr 11, wyremontowano drogi wewnętrzne, chodniki, nawierzchnie boisk sportowych na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3.

Zadania zrealizowane w 2011 r.

Lp.

Zadanie

Wartość projektu

Kwota dofinansowania

Okres realizacji

1.

Odbudowa rowów i przepustów zniszczonych w Jaśle po powodzi w 2010 r.

 

999 648,00 PLN

 

999 648,00 PLN

 

październik- listopad 2011

2.

Remont ogrodzenie i tarasów Przedszkola Miejskiego nr 11 ul. Sikorskiego

 

107 257,89 PLN

 

98 485,00 PLN

 

październik- listopad 2011

3.

Remont dróg wewnętrznych chodników, placów  i trenów zielonych oraz nawierzchni boisk sportowych na terenie ZSM nr 3 w Jaśle przy ul. Szkolnej

601 515, 16 PLN

601 515, 16 PLN

czerwiec-  listopad 2011

 


UM Jasła

Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
0
@ test2
dnia 20.07.2025, 14:29 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ test
dnia 20.07.2025, 14:26 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Horrorek
dnia 22.12.2011, 18:38 · Zgłoś
Widać sen, że miałeś koszmarne sny, tzn. pewnie Marycha Ci sie śniła biedaku...
Odpowiedz
-2
@ sen
dnia 22.12.2011, 15:56 · Zgłoś
No to się napracowali, bo podpisali umowy na zadania na które napisali projekty i zdobyli pieniądze poprzednicy ! pomijam fakt że większość inwestycji już powinna być robiona, a tu dopiero umowa podpisana!
Nic się nie robi, a trzeba coś pisać, to się opisuje plany !
Czyny Panowie pokażcie !
Rok Wielkiej Klapy !
Odpowiedz
5
@ MIŚ
dnia 22.12.2011, 14:35 · Zgłoś
Racja największe oszczędności dla Jasło to likwidacja Straży Miejskiej, kupa [...] i kapusiów którzy tylko czekają, by ktoś źle zaparkował na nielogicznie oznaczonych drogach w zakazy i wystawiają mandat. Gdzie tu pomoc dla mieszkańców.
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 22.12.2011, 13:18 · Zgłoś
Tylko proszę nie róbcie kolejnego deptaka w centrum.
Odpowiedz
4
@ a biednemu wiatr w oczy
dnia 22.12.2011, 08:08 · Zgłoś
skoro tak dobrze to czemu coraz gorzej.A może napisać ile wydano z naszych podatków i na co .Taka straż miejska kogo strzeże ktoś powie że ona zarabia owszem zarabia tylko na kim na zagonionym mieszkańcu który w pośpiechu zaparkuje nie tam gzie należy bo nie znajdzie miejsca itp a sylwester na rynku komu służy w tych czasach itd
Odpowiedz
8
@ :/
dnia 22.12.2011, 07:42 · Zgłoś
1,5 miliona na jakąś bliżej niezidentyfikowaną, jednodniową imprezę pod szyldem Romów i 0,64 miliona na jasielski sport na cały rok...
Komentarz myslę, że jest zbędny, ale chyba warto sie temu bliżej przyjżeć.
Odpowiedz
1
@ przeor
dnia 22.12.2011, 07:03 · Zgłoś
Gratuluje pozyskanych środków! Mała dygresja-tego typu projekty nie powinny byc powodem do chwały tylko "chlebem powszednim" naszych urzędników. Punkt 1,2,6,7,8 i 9 to oczywista oczywistość-to tak jakbym napisał że udało mi sie pozyskać środki w moim zakładzie pracy i dzięki nim zrealizowałem projekt w moim domu-"niedzielne obiady będą" co innego "zmieniamy samochód"-to byłby krok na przód! No ale ja się może nie znam!
Odpowiedz
3
@ alek
dnia 21.12.2011, 23:30 · Zgłoś
Przecież Romowie uwielbiają żyć tak jak żyją. Już lepiej nakupcie im złotych łancuchów żeby się mogli nimi obwiesić, na pewno będą szczęśliwści.
Odpowiedz
1
@ przywrócona
dnia 21.12.2011, 22:54 · Zgłoś
Masz rację "do do nawróconej"!!! Ale ten Czernecki [...]! Przecież powinien oddać te pieniądze, motywując taki "szlachetny" czyn tym , że to załatwiła Marycha i Ricardo, i On tego nie weźmie za skarby świata!!! Na takie teksty stać jedynie [...]
Odpowiedz
-3
@ ...
dnia 21.12.2011, 22:18 · Zgłoś
wiele więcej niż czerwony Andrzej który jest tak zapracowany ze swoich pracowników nie może przyjąć ten który za swoich rządów nie przeciwstawił się podwyżką diety dla darmozjadów ten który podwyższył opłaty za wywóz nieczystości ten który zmniejszył dotacje dla Brata Alberta ten który jeszcze przez te trzy lata nie jedno pokaże wesołych świat dla wszystkich wytrwałych umierającego miasta
Odpowiedz
3
@ po
dnia 21.12.2011, 22:06 · Zgłoś
[...] i co jeszcze wasza Maria załatwiła,piszcie
Odpowiedz
0
@ do nawróconej
dnia 21.12.2011, 21:28 · Zgłoś
czy cię pogięło-przecież te miliony pozyskane w 2011 r to są projekty i pieniądze które zostały załatwione przez Marychę i Ryśka Pabiana a rumiany chwali się że skonsumował ich zdobycz trzeba być cynikiem i nie mieć za grosz honoru aby chwalić się nie swoimi dokonaniami ale z tego słynie nasz miłościwie panujący
Odpowiedz
2
@ nawrócona
dnia 21.12.2011, 20:47 · Zgłoś
Wreszcie nawet tych [...]ków pisowatych przytkało, szczeny opadły, bo Marycha nawet za cztery lata tyle nie zrobiła oprócz groty i sikawki!
Odpowiedz
5
@ PIS
dnia 21.12.2011, 23:13 · Zgłoś
i zaraz cię za to zjadą osoby, które tylko czekają na sygnał by wyruszyc z lawiną komentarzy :) prawdę piszesz, przez 4 lata jej rzadów nie było nic tylko jej twarz wszędzie, a całą robotę papierkową odwalał za nią burmistrz Pabian
Odpowiedz
7
@ Sven
dnia 21.12.2011, 20:31 · Zgłoś
Ja wymienię te przyszłe cudowne z myślą o szarym obywatelu projekty :
-budowa luksusowych plebani dla nowych [...].w po seminariach
-budowa nowych urzędów
-rozbudowa starych urzędów
-nowe stanowiska dla nowych nikomu nie potrzebnych urzędników (45 m2 na jednego [...])
-dofinansowanie policji by prała ludzi pałkami po głowach ( zakup motocykli BMW K1200 za 200 tyś. jedna sztuka)
-pomnik papieża w centrum Jasła
-podciągnięcie do góry obecnego sądu do rozmiaru budynków na Manhttaanie
-pozyskanie nowych informatorów dla policji (stały etat dla [...])
Niech mnie ktoś poprawi jeżeli coś ominąłem...
-
Odpowiedz
-6
@ kudi
dnia 21.12.2011, 20:38 · Zgłoś
może Tobie trzeba dać?
Odpowiedz
4
@ Sven
dnia 21.12.2011, 20:50 · Zgłoś
Można skoro daje się nierobą,południowcą w Grecji albo smoluchom w Włoszech miliardy z moich podatków to i mnie i tobie można dać albo biednym emerytom na opał,leczenie czy może nawet na pistacje...
Odpowiedz
3
@ tomekk
dnia 21.12.2011, 19:59 · Zgłoś
Za takie pieniądze co wyniosło samo dofinansowanie to można by parking podziemny wybudować bo przy piątku to nie ma gdzie auta zaparkować.
Odpowiedz
15
@ Frodo
dnia 21.12.2011, 19:58 · Zgłoś
Na Romów - ani grosza; to będą stracone pieniądze bo im nie chce sie pracować tylko brać!
Odpowiedz
2
@ on
dnia 21.12.2011, 19:42 · Zgłoś
ok 5 mln wlozy w to wszystko miasto,troche duzo ale moze sie oplaci
Odpowiedz
3
@ xx
dnia 21.12.2011, 19:31 · Zgłoś
Profesjonalna kadra – sprawny urząd :):):)
Odpowiedz
6
@ giwera
dnia 21.12.2011, 19:48 · Zgłoś
szklanka pelna paluszkow i czynna gasnica :)
Odpowiedz
2
@ jaślan
dnia 22.12.2011, 09:55 · Zgłoś
Jak wywalą połowę obecnych [...] i zatrudnią nowych, kompetentnych nie będzie potrzeba dodatkowej kasy. Prawie 400 tys. wyrzucone w błoto.
Odpowiedz
39
@ ixi
dnia 21.12.2011, 19:30 · Zgłoś
Punkt 1 - to chyba jakis zart!?

Jak sie Romom nie chce uczyc, a potem pracowac dlaczego podatnik ma tracic ( w kryzysie) pieniazki na te [...]-spoleczne - az tyle pieniedzy!? To jest skandal i efekt [...] rzadow Unioi europejskiej dla ktorej wszystkie jeczace i wymyslajace ciagle wymowki "spolecznosci" pasozytuja na normalnych obywatelach. Dac te pieniadze tym, ktorzy chca prtacowac bez wzgledu na ta skad sa i jakie maja pochodzenie,. To jest jawna dyskryminacja i przywilejowanie innych!!!

A JAK SIE ROMOM W POLSCE NIE PODOBA, TO DROGA WOLNA...NIKT ZA NIMI PLAKAL NIE BEDZIE..

Wladzy radze sie z tego wytlumaczyc i wskazac POMYSLODAWCOW tego bezsensu! Bo wiadomo - na wyborach ROZLICZYMY!!!
Odpowiedz
-24
@ Ronin
dnia 21.12.2011, 20:11 · Zgłoś
Hmm - [...] toroche - w karzdej spolecznosci żyją rożni ludzi a ty jako katolik który ma nieśc miłoś , miłosierdzie i nie czynić drógiemu co tobie nie miłe , i nie sądze by tobie było miło jak byś ty był na ich miejscu, a oni na twoim.

I odrazu widać że coś w mieście drgneło ale taką kase jak by miasto pozyskało na kultrę dla innych rodzajów sztuki teżby było miło zrobić miasto kolebką muzyki na europejskim poziomi e
Odpowiedz
24
@ ta
dnia 21.12.2011, 20:28 · Zgłoś
weź koleś głupot nie pisz, romowie nic nie robią tylko siedzą i dostają pieniądze za darmo i to sprawiedliwe niby jest?
Odpowiedz
9
@ Sven
dnia 21.12.2011, 21:08 · Zgłoś
[Usunięto na prośbę użytkowników ze względu na treści [...]]
Odpowiedz
3
@ Jureczek
dnia 21.12.2011, 21:09 · Zgłoś
Rasistowski jest ten pierwszy punkt!!!Dlaczego Romowie mają być lepsi czy gorsi?Sam nie wiem.Poza tym kilka punktów rozumiem ,a kilka nie mogę pojąć ,a rowy to bym zasypał!
Odpowiedz
-8
@ Ja
dnia 21.12.2011, 23:15 · Zgłoś
zgodnie z Art. 257 kodeksu karnego - Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Wobec powyższego jestem zmuszona złożyć zawiadomienie do Prokuratury w Jaśle o popełnieniu przestępstwa.
Odpowiedz
3
@ Sven
dnia 21.12.2011, 23:33 · Zgłoś
Zacznij ze mną,a marnie skończysz.
Odpowiedz
-2
@ bogdan
dnia 22.12.2011, 07:27 · Zgłoś
do ja. bardzo słusznie . dziwię się co robi moderator , że nie wstrzyma publikacji zgodnie z obowiązującym prawem. nie można poniżać ani prześladować kogokolwiek ze względu na pochodzenie rasę czy wyznanie .cóż jak widać ten portal jeszcze nie bardzo wie jak działać.
Odpowiedz
1
@ bogdan
dnia 22.12.2011, 07:27 · Zgłoś
Do Sven. Czy zdajesz sobie sprawę, że to co napisałeś prawdopodobnie zostanie uznane jako groźba karalna?
Odpowiedz
-3
@ Dyziofaszyści?
dnia 22.12.2011, 07:33 · Zgłoś
Dajcie spokój, to pisał Prawdziwy Polak - Katolik. Pewnie [...] zamawia wyciągając rękę w wiadomy sposób? Cóż, dogorywający organizm, próbuje kąsać na wszystkie strony, ale na niewiele to się zdaje.
Odpowiedz
-1
@ łodyniec
dnia 22.12.2011, 10:05 · Zgłoś
Hitler wróć !!! on by zrobil z nimi porzadek!! a kto Polakom pomoze? wszystkim wkolo pomagaja a zapominaja ze sa Polacy i to spora wiekszosc ktora zyje w ubustwie!!!
romki niech sie naucza pracowac ,bo reke wyciagnac kazdy potrafi!!
Odpowiedz
1
@ sx
dnia 22.12.2011, 10:10 · Zgłoś
a co jesteś prawnikiem, że takie wnioski wyciągasz? Nie strasz ludzi, bo kiepsko Ci to wychodzi i nie masz racji
Odpowiedz
3
@ wojtq
dnia 22.12.2011, 10:56 · Zgłoś
Ja tam za Romami nie przepadam bo są elementy które swymi występkami szkodzą wizerunkowi tej grupy etnicznej. Ale niech żyją. W końcu oni uciekli tam gdzie im lepiej. Czy Was drodzy PATRIOCI wyrzucają z zachodu jak [...]...cie przed biedą? Więc się zastanów jeden z drugim co pisze. Bo to samo robią Polacy co Romowie. Idą na zachód gdzie mają lepsze warunki bytowe.
Odpowiedz
1
@ tylko
dnia 22.12.2011, 17:49 · Zgłoś
tak wyrzucają popracuj pare ładnych lat w USA czy Niemczech to sie przekonasz
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 22.12.2011, 18:13 · Zgłoś
wojtq ty chyba nie masz glowy na swoim miejscu... w ktorym kraju Polakowi dadza cokolwiek za free tak jak u nas maja romki? romki do rumuni! tam ich miejsce i nie piszcie ze oni nie maja kraju,bo ja moge tak samo powiedziec a jednak nikt mi nie da nic za darmo...
Odpowiedz
1
@ ixi
dnia 23.12.2011, 10:19 · Zgłoś
niektorzy z was kompletnie nie zrozumieli o co mi chodzi..coz nie wszyscy potrafia czytac ZE ZROZUMIENIEM. Ja do Romow nie mam nic, mam za to sporo sprzeciwu dla ludzi ktorzy sztucznie kreuja i dziela spoleczenstawo na NAS i Romow! Mam tez wiele sprzeciwu dla "przywilejowania" jakichkolwiek grup spolecznych czy tez etnicznych - zwlaszcza w dobie kryzusy swiatowego.
[...] straszacym Prokuratura radze PRZECZYTAC TO KILKANASCIE razy, dac kilka dni "na przetrawienie" i dopiero wtedy zabierac glos..i bardzo uwazac na obrazanie mnie i obrazania Chrzescijan!
Odpowiedz
0
@ tylko
dnia 23.12.2011, 17:18 · Zgłoś
a ja mam do nich bardzo dużo. niech [...] z polski
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.