Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Misie trafią do chorych dzieci

2
28 listopada wolontariusze MSM oraz uczniowie Gimnazjum nr 5 w Krośnie zebrali się, by posegregować zebrane zabawki i pomoce naukowe. W ciągu kilku godzin pracy udało się posegregować misie, lalki, książki, puzzle, gry planszowe, zeszyty i przybory szkolne. Ogółem udało się zebrać ponad 3200 misiów, kilkadziesiąt lalek, autka i inne zabawki, wiele pudełek puzzli, książki, pomoce szkolne i zeszyty. To wynik przekroczony z lat ubiegłych. W 2007 roku zebraliśmy 3076 zabawek.








Do tej liczby dojdą jeszcze szkoły, które nie dostarczyły misiów - tak jak np. szkoła w Lutoryżu, z której misie zostaną przewiezione po zorganizowaniu transportu, w przyszłym tygodniu. To, co mile nas zaskoczyło, to osoby prywatne, które kontaktowały się z nami w celu przekazania własnych misiów i zabawek. Przykładowo jedna z osób kontaktowała się z nami drogą mailową, a mieszka w Poznaniu. Chciała także przekazać misie. Skontaktowaliśmy ją z oddziałem poznańskim MSM. Miłe było też, gdy odbieraliśmy misie z przedszkola w Iwoniczu. Gdy wynosiliśmy misie mama prowadząca dzieci z przedszkola powiedziała: Patrzcie, ile misiów. Dziecko odpowiedziało: To dla chorych dzieci, mamusiu...




Dzieci w takich akcjach są bardzo spontaniczne i chętnie dzielą się z innymi, co widać po efektach akcji. Tak jak w ubiegłym roku, od  komputerowej firmy INFORES otrzymaliśmy nowe misie, które trafią do mikołajowych paczek na oddziale krośnieńskiej pediatrii.

Misie trafią do szpitala w Krośnie, Jaśle, Brzozowie, stacji pogotowia ratunkowego w Krośnie i Jaśle, do KMP w Krośnie, oraz za pośrednictwem Caritasu do polskich rodzin na Ukrainie. Tam też pojadą pomoce szkolne i część książek. Reszta zabawek trafi do szpitalnej świetlicy.


Dariusz Sałata, Mateusz Głód
Foto. Tomasz Zajdel
Reklama

Komentarze: 2

Dodaj komentarz Widok:
0
@ s
dnia 09.12.2008, 20:09 · Zgłoś
Też jestem za
Odpowiedz
0
@ masia
dnia 06.12.2008, 22:56 · Zgłoś
podzielam tego typu akcje ,moje dziecko też zaniosło misia.Mieszkam tuż koło N.Żmigrodu:):-pozdrawiam.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.