Mistrz polszczyzny w Gimnazjum nr 4 w Jaśle
W Gimnazjum nr 4 w Jaśle odbył się Powiatowy Konkurs o tytuł Mistrza Polszczyzny. Celem konkursu jest pogłębienie znajomości zasad polskiej ortografii i interpunkcji oraz rozwijanie zainteresowania językiem ojczystym jako składnikiem dziedzictwa kulturowego.

Do rywalizacji przystąpiło 22 uczniów klas szóstych z ośmiu szkół podstawowych. Przed nimi było trudne zadanie – musieli bezbłędnie napisać podyktowany tekst i rozwiązać zadania z zakresu frazeologii, fleksji, poprawnej budowy zdań oraz semantyki. Tomasz Mrówka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w łamańcach językowych nie miał sobie równych i zdobył tytuł Mistrza Polszczyzny . Najlepiej poradził sobie z zawiłymi konstrukcjami językowymi, które opowiadały o pracy różdżkarza.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki książkowe i dyplomy.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w pisaniu, nie tylko prac z języka polskiego.
Gimnazjum nr 4 w Jaśle
