Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

MKS „Gamrat”-MOSiR Jasło uległ we własnej hali TKS-owi Tychy

0

W sobotę (18 marca br.) zespół MKS-u „Gamrat”-MOSiR Jasło zmierzył się we własnej hali z ekipą TKS Tychy. Dla gospodarzy był to ostatni mecz, jaki w zmierzającym ku końcowi sezonie, rozegrali przed własną publicznością. Podopieczni trenera Bartosza Kilara zrobili wszystko, co w ich mocy, aby rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. Ostatecznie jednak ulegli przyjezdnym 1:3.

Zdjęcia z meczu obejrzycie w FOTOGALERII

Spotkanie, w którym drużyna MKS-u „Gamrat”-MOSiR Jasło podejmowała TKS Tychy, miało zostać rozegrane 15 kwietnia br. Zostało ono jednak przełożone na wcześniejszy termin.

W pierwszej partii gospodarze zafundowali swoimi fanom prawdziwą huśtawkę nastrojów. Początek seta należał do gości, a konkretnie Damiana Millera. Kapitan TKS-u fantastycznie radził sobie w polu zagrywki. Jaślanie nie potrafili znaleźć sposobu na skuteczne przyjęcie piłek zagrywanych przez Millera nie tylko z dużą siłą, lecz również z godną pozazdroszczenia precyzją. Wynik 1:9 na korzyść tyszan stawiał gospodarzy w bardzo trudnej sytuacji już na samym początku premierowego seta. Jaślanie przystąpili do żmudnego odrabiania strat. Stało się to o tyle łatwiejsze, że goście zaczęli popełniać coraz częstsze błędy w rozegraniu. Ucierpiała na tym skuteczność w ataku zawodników TKS-u. Gospodarze postanowili wykorzystać swoją szansę poprawiając grę w ataku. Skuteczniej radzili sobie również w grze blokiem. Kiedy Radosław Kij zatrzymał pojedynczym blokiem jednego z rywali, goście prowadzili różnicą zaledwie jednego punktu (14:15). W kolejnej akcji Bartosz Soboń popisał się asem serwisowym, dzięki czemu na tablicy wyników wyświetlił się remis. W kluczowej fazie pierwszej odsłony meczu tyszanie ponownie zdołali zbudować kilkupunktową przewagę. Decydująca okazała się postawa gości w polu zagrywki. Damian Miller i Łukasz Żłobecki nie mieli litości dla gospodarzy, posyłając w ich kierunku piekielnie trudne piłki. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem tyszan 25:19.

W drugim secie goście nie prezentowali się już tak dobrze w polu zagrywki, jak miało to miejsce w pierwszej partii. Rywalizacja toczyła się według schematu – punkt za punkt. Gospodarze zdecydowanie poprawili grę w ataku. Wysoką skuteczność w tym elemencie gry prezentował przede wszystkim Kacper Kałucki. Z łatwością przedzierał się przez blok tyszan. Goście bezskutecznie próbowali znaleźć rytm gry, jaki prezentowali w pierwszym secie. Jakby tego było mało, w szeregach ekipy przyjezdnej coraz częściej zdarzały się niewymuszone błędy. Jaślanie z kolei grali niczym natchnieni. Ważne punkty dla swojego zespołu zaczął seryjnie zdobywać Dominik Czaja. Skuteczność w ataku połączona z ofiarnością w grze obronnej dały efekt w postaci kilku punktów przewagi (21:14). Podopieczni Bartosza Kilara pewnie zmierzali do zwycięstwa w drugim secie. Przysłowiową kropkę nad „i” postawił Kałucki, który pojedynczym blokiem zatrzymał na siatce jednego z rywali. Dryga partia zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:18.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli goście. Siatkarze MKS-u mieli spore problemy w rozegraniu piłki. Tyszanie z kolei notorycznie psuli zagrywki. Nie przeszkodziło im to jednak w uzyskaniu kilkupunktowej przewagi (13:8). Gospodarze nie zamierzali jednak dawać za wygraną. Z determinacją i poświęceniem walczyli o każdą stykową piłkę. Kilkoma skutecznymi obronami popisał się Piotr Kulikowski. W decydującej fazie seta wynik wciąż pozostawał sprawą otwartą. Spora w tym zasługa między innymi Pawła Szymanika, który w końcu zaczął punktować w ataku. W końcówce partii, więcej zimnej krwi zachowali goście. Najpierw tyszanie zatrzymali podwójnym blokiem Kałuckiego, aby ostatecznie rozstrzygnąć losy rywalizacji za pomocą asa serwisowego.

Decydująca o wyniku meczu partia, od pierwszej akcji przebiegała pod dyktando gości. Jaślanom brakowało regularności. Kałucki, Czaja i Szymanik skuteczne ataki przeplatali nieudanymi zagraniami. Należy przy tym zwrócić uwagę na fakt, że tyszanie zdecydowanie lepiej niż w poprzednich partiach prezentowali się w grze blokiem. Przekonali się o tym zarówno Szymanik, jak również Czaja. Gospodarze robili wszystko, co w ich mocy, aby zniwelować przewagę. Ostatecznie musieli jednak uznać wyższość rywali w czwartej partii (22:25) i całym meczu, który zakończył się wynikiem 1:3.

MKS „Gamrat”-MOSiR - TKS Tychy 1:3 (19:25, 25:18, 24:26, 22:25)

Skład MKS „Gamrat”-MOSiR Jasło: Krzysztof Kufel, Bartosz Soboń, Bartosz Lasocki (kapitan), Mateusz Witek, Paweł Szymanik, Radosław Kij, Patryk Giża, Mikołaj Pezda, Bartosz Pichla, Nikodem Szyntuła (libero), Dominik Czaja, Kacper Kałucki, Paweł Stygar, Piotr Kulikowski (libero). Trener: Bartosz Kilar.

Skład TKS Tychy: Krystian Lisowski, Michał Szmajduch, Jakub Gemborys, Łukasz Żłobecki, Damian Miller (kapitan), Dawid Świeboda, Hubert Chudziak, Konrad Bangrowski, Mateusz Bera, Jakub Gontarewicz, Michał Prokopiuk, Mateusz Holesz (libero), Piotr Żak (libero). Trener: Marcin Nycz.     

MD

Napisany dnia: 18.03.2023, 23:28
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657