Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Młodzi mieszkańcy Jasła okradli plebanię w Hłudnem

74

Brzozowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców włamania do plebanii w Hłudnem. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy Jasła. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze o łącznej wartości ponad 4500 zł. pochodzące z innych przestępstw 19 i 24-latka.

W sobotni wieczór, kilka minut przed godz. 20 dyżurny brzozowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o dwóch młodych mężczyznach kręcących się podejrzanie w rejonie budynku plebanii i kościoła w Hłudnem. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Posterunku Policji w Nozdrzcu. W trakcie przejazdu funkcjonariusze uzyskali telefoniczną informację od dyżurnego o tym, że mężczyźni dostali się już do wnętrza budynku. Jak się później okazało czujni mieszkańcy Hłudna otaczając budynek zabezpieczyli wszystkie wyjścia z plebanii uniemożliwiając tym samym ucieczkę włamywaczy. Przybyli na miejsce policjanci wchodząc do środka obezwładnili i zatrzymali dwóch intruzów, którzy ukryli się w jednym z pomieszczeń budynku.

Zatrzymani sprawcy to dwaj młodzi mieszkańcy Jasła. Funkcjonariusze ustalili też, że pojazd zaparkowany w pobliżu plebanii był własnością jednego z włamywaczy. W samochodzie policjanci ujawnili pieniądze o łącznej kwocie ponad 4500 zł. Jak się jednak okazało pieniądze nie pochodziły z włamania w Hłudnem, ale z innych przestępstw popełnionych przez 19 i 24-latka.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do zarzucanego im czynu. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Brzozowie

Reklama

Komentarze: 73

Dodaj komentarz Widok:
0
@ heh
dnia 21.03.2012, 23:17 · Zgłoś
Najlepsze jest to, że nadal żółta Mazda 6 z czarnym dachem i maska patroluje wieczorami Jasło.
Odpowiedz
1
@ JWDPK
dnia 23.03.2012, 16:06 · Zgłoś
To nie jest[...] czarna maska tylko karbonowa a co ci w tym nie pasuje że jeździ? szkoda ci?
Odpowiedz
1
@ JWDPK
dnia 23.03.2012, 16:07 · Zgłoś
I przypatrz się na zdjęcie oraz jemu czy to napewno on [...]!!!
Odpowiedz
1
@ JWDPK
dnia 23.03.2012, 16:08 · Zgłoś
Siejecie ploty i tyle!!! Nie bronię go ale tak jest!!!
Odpowiedz
0
@ JPJP RJS
dnia 23.02.2012, 13:55 · Zgłoś
Kraść i nie dać się złapać!!! Chłopaki mieli po prostu małego pecha, ale nie przejmować się i kraść dalej;]
Odpowiedz
-1
@ stara
dnia 20.02.2012, 22:29 · Zgłoś
noi ??? hahahahahahahah
Odpowiedz
0
@ stara
dnia 17.02.2012, 21:03 · Zgłoś
a kto tutaj pisze cos konkretnego ? :] pozdroo
Odpowiedz
1
@ domi
dnia 18.02.2012, 12:24 · Zgłoś
właśnie ty :P można cię poznać po identyfikatorze... i dzięki za pozdro :D
Odpowiedz
0
@ domi
dnia 17.02.2012, 12:11 · Zgłoś
Masz świadomość tego że w necie nie jesteś anonimowy? I wiesz czym się może skończyć pisanie komentarzy tyczących się konkretnej osoby???
Odpowiedz
0
@ stara
dnia 17.02.2012, 12:02 · Zgłoś
rafciooo :D hahahahahahahhahahahahahahahahahahahahah
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 17.02.2012, 11:52 · Zgłoś
hehe czyzby to byl zlotowa???czy rutkowi sie tak przytylo haha
Odpowiedz
1
@ haha
dnia 16.02.2012, 23:27 · Zgłoś
M...pewnie byla na czujce... hahaha
Odpowiedz
4
@ domi
dnia 17.02.2012, 11:34 · Zgłoś
czyzby ktos podszywal sie pod detektywa R... ? heh coz za przypuszczenia! smieszne :D
Odpowiedz
1
@ rudek
dnia 16.02.2012, 21:20 · Zgłoś
Jak by nie Rutkowski to by jeszcze Jasielska policje okradli,choć nie bardzo jest z czego :)
Odpowiedz
1
@ aaaaaaaa
dnia 16.02.2012, 18:27 · Zgłoś
m. z nimi nie bylo ? przeciez to jej ukochany ;o hahahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahahahahahhahahahaha
Odpowiedz
3
@ xyz
dnia 16.02.2012, 19:22 · Zgłoś
czy to przypadkiem nie podlega zniesławieniu???
Odpowiedz
-2
@ arcymistrz
dnia 16.02.2012, 14:36 · Zgłoś
a ja sie pytam gdzie byli ich rodzice???/
Odpowiedz
8
@ mały
dnia 16.02.2012, 09:09 · Zgłoś
Sprawa jest wg. mnie jest dosyć ciekawa i czy czasem nie rozwojowa? Przypomnijmy sobie wszyscy nie tak dawną serię kradzieży w Jaśle w szczególności plebanii. Czy to przypadkiem nie ci sami? W tym przypadku nie jest istotne kogo okradali ważne jest, że to złodzieje i w kazdej chwili mogą okraść każdego lub domostwo nasze lub naszej rodziny bądź kogoś znajomego. Myślę, że ci którzy tak pochlebnie wyrażają się o tych nie bójmy się nazywać wprost złodziejach może też sami mają coś wspólnego z okradaniem lub z tymi którzy kradną. Może to oni stoją i obserwują czy ktoś nie nadchodzi ( na tzw. czujce)gdy ich koledzy kradną - czyli pomagają w kradzieży? Pzrecież po IP łatwo ustalić! Nie tak dawno pisano, że pod tzw. budynkiem rotacyjnym przy ul. Floriańskiej stoją ekskluzywne samochody podobnie jak w budynku socjalnym poniżej Kauflandu a ci ludzie są podobno tak biedni? skąd wzięli na takie Mazdy, BMW itp kasę? Warto się tym zainteresować.
Odpowiedz
-1
@ BRZOZOWIAK
dnia 16.02.2012, 02:01 · Zgłoś
Ta informacja jest z stycznia macie frajdę z staroci http://brzozow.org.pl/content/view/2469/1/
Odpowiedz
-1
@ anonim
dnia 15.02.2012, 20:35 · Zgłoś
tylko że to było 2 tyg temu!!!...SUPER NOWOŚCI!!! hahahhahah
Odpowiedz
1
@ ...
dnia 15.02.2012, 20:13 · Zgłoś
Czy moze ktos napisac kim sa ci dwaj gentlemani?
Odpowiedz
0
@ pozdro
dnia 16.02.2012, 19:33 · Zgłoś
a po co ci to wiedziec? znajomych szukasz?? nie znasz to trudno!!! kto zna to wie i nie wiem po co piszecie inicjaly w komentach. [...] internetowi!!!
Odpowiedz
2
@ nioch
dnia 15.02.2012, 19:08 · Zgłoś
g[...] i r[...] młody
Odpowiedz
0
@ poinformowany
dnia 15.02.2012, 19:08 · Zgłoś
Ale jesteście szybcy z tymi wiadomościami ... w Nowinach o tym tydzień temu pisali!
Odpowiedz
-1
@ Krzekorz
dnia 15.02.2012, 19:05 · Zgłoś
I co pojda do wiezienia i dorosli ludzie musz aich utrzymywac z placenia podatkow?? bezczelnosc, niech politycy utrzymuja ze sowich pieniedzy wiezienia bo kasy maja w nadmiarze ...

Dac im sroga kare jakies roboty spoleczne ale pod nadzorem itd. A nie na urlop ich wysylac. Bo wiezienie za pewne ich tylko pogorszy
Odpowiedz
5
@ lol
dnia 15.02.2012, 20:35 · Zgłoś
jak nie mają aktualnie żadnych podobnych wyroków na koncie i tak skończy się na zawiasach... jak to zazwyczaj bywa. nie ma co się sugerować tym co piszą w artykułach, bo opierają się na paragrafach, które określają ile MAX za dany wybryk komuś GROZI. w praktyce jest całkowicie inaczej
Odpowiedz
1
@ pacze
dnia 15.02.2012, 18:56 · Zgłoś
jem i jem i nie Hudnem
Odpowiedz
3
@ Miki
dnia 15.02.2012, 21:14 · Zgłoś
To głodówka tydzień i schudniesz
Odpowiedz
-3
@ lolka
dnia 15.02.2012, 18:50 · Zgłoś
przepraszam za literówke skąs
Odpowiedz
-2
@ lolka
dnia 15.02.2012, 18:49 · Zgłoś
chyba tego goscia w srodku zkąś kojarze...
Odpowiedz
11
@ logistyk
dnia 15.02.2012, 18:47 · Zgłoś
jaja im urwac niech czasem nie narobia patologi nastepnej
Odpowiedz
-3
@ emerty
dnia 15.02.2012, 18:42 · Zgłoś
jak mogli ukraść tak ciężko zarobione grosze ???,a może nawet z narażeniemżycia lub zdrowia bo idąc po kolędzie to i pies z nienacka moze w noge ugryść,a kto wie czy jest szczepiony i tragedia gotowa.
Odpowiedz
4
@ doris
dnia 15.02.2012, 17:43 · Zgłoś
Nowy incydent. Jasło staje się patologiczne. Szczególnie na osiedlach -blokowiskach. Nie mają co robić tylko rozrabiać i grabić. O pracę trudno -ale ich to nie intresuje. Czy ktoś słyszał co teraz dzieję się na osiedlach . Mieszkańcy bloków niedługo po 20-tej nie wychylą głowy przez okna." Strach się bać"
Odpowiedz
-17
@ sąsiadka
dnia 15.02.2012, 17:38 · Zgłoś
oni też chcą żyć dajcie im prace nie będą musieli kraść. dajcie im normalnie żyć!!! pozdrowienia od sąsiadki
Odpowiedz
12
@ MAZDA
dnia 15.02.2012, 18:50 · Zgłoś
I tu jest problem bo im się nie chce pracować tylko lekko żyć.
Odpowiedz
-2
@ zawodowy zl
dnia 15.02.2012, 17:18 · Zgłoś
dajcie prace bedzie mniej zlodziejow a nie [...] ;)
Odpowiedz
14
@ refor-mator
dnia 15.02.2012, 18:50 · Zgłoś
Ci akurat pierwsi do pracy. Patologia w trzecim pokoleniu.Nie pomoże resocjalizacja,tylko recykling...
Odpowiedz
12
@ MAZDA
dnia 15.02.2012, 18:56 · Zgłoś
Szczera prawda.Jaka rodzina takie jej owoce.
Odpowiedz
0
@ i co dalej ??
dnia 16.02.2012, 13:03 · Zgłoś
jezyk polski nie byc trudny
Odpowiedz
1
@ zawodowy zl
dnia 15.02.2012, 17:16 · Zgłoś
a ty swiety [...]
Odpowiedz
0
@ Romek
dnia 15.02.2012, 17:13 · Zgłoś
A co to za jedni?? Wie ktoś?? Jakoś po zdjęciach nie za bardzo kojarze...
Odpowiedz
-12
@ xyxz
dnia 15.02.2012, 17:12 · Zgłoś
jakim prawem pokazuja zdjecia po ktorych mozna rozpoznac sprawcow skoro nie mozna podawac do opini publicznej takich rzeczy, przypal to przypal ale ich a nie [...] jaslo 4u dla sesacji komprmitujecie innych, na miejscu tych patologow wytoczylbym wam sprawe!!!
!!!111
Odpowiedz
2
@ FUTERR
dnia 15.02.2012, 17:05 · Zgłoś
jak sie nazywali i skad byli ? ?
Odpowiedz
6
@ hehehe
dnia 15.02.2012, 16:57 · Zgłoś
Ciekawe czym tam pojechali pewno żółtą MAZDĄ buhahahaha
Odpowiedz
0
@ arcymistrz
dnia 15.02.2012, 16:24 · Zgłoś
Przypominam tym którzy nie wiedzą iż Unia chce żeby wszystkie państwa członkowskie docelowo podniosły wiek emerytalny do 72 lat
Odpowiedz
6
@ spc
dnia 15.02.2012, 16:14 · Zgłoś
Każdemu po 50 batów na plecy - zapamiętają do końca życia.
Odpowiedz
4
@ Janusz
dnia 15.02.2012, 15:58 · Zgłoś
Jaślanie w akcji...Poza miejscem zamieszkania??? Dobre,bo dla nas bezpieczne...Tylko czego się dali tak szybko złapać??? Brak doświadczenia,czy pragnienie sławy dla miasta w mediach??? Tym razem skuteczni okazali się policjanci..Oby tak zawsze(gratulacje dla obu stron za piękną walkę-każdy o swoje -hahahaha). To tak pół żartem,pół serio...
Odpowiedz
-1
@ MAZDA
dnia 16.02.2012, 08:16 · Zgłoś
Sami zadzwonili po policję bo mieszkańcy chcieli ich [...].
Odpowiedz
-4
@ Miki
dnia 15.02.2012, 15:45 · Zgłoś
A niema takowej miejscowości koło Brzozowa jak Hłudnem jest ale Hłudne kopiując ten materiał ze strony Policji powinno się poprawić nazwę miejscowości a nie tylko kopiuj wklej ten język polski całkiem schodzi na psy jak go [...] piszą pewnie w tym wypadku trzeba zmienić końcówki nazw miejscowość na (nem) wtedy wszystko będzie w porządku i pewnym [...] nie będzie przeszkadzało jak napiszą
Odpowiedz
14
@ @
dnia 15.02.2012, 15:00 · Zgłoś
do Sven ty naprawdę [...], co dzien jest z tobą coraz gorzej
Odpowiedz
-12
@ Sven
dnia 15.02.2012, 15:45 · Zgłoś
Nie jestem ślepy i głuchy na to co widzę nikczemni ludzie.
Odpowiedz
-27
@ Sven
dnia 15.02.2012, 14:56 · Zgłoś
Dobra robota chłopy okraść czarnego to żaden zły wyczyn dlatego,że oni kradną cały naród dla swoich wygód takich jak wyjazd z ,,przyjacielem,, na Chorwację...Poza tym Polska to bandycki złodziejski kraj i to nie w wymiarze obywatel państwo tylko państwo obywatel dzisiaj się o tym przekonałem w publicznym urzędzie,a prawda jest taka,że tych młodych ludzi do takich zmusiło ,,wysoko rozwinięte katolickie społeczeństwo,,.
Odpowiedz
16
@ MAZDA
dnia 15.02.2012, 15:03 · Zgłoś
Tylko że oni okradają także starych z chorowanych ludzi!!!
Odpowiedz
7
@ tajemniczy!!!
dnia 15.02.2012, 23:06 · Zgłoś
Do GTR to ty jesteś kaleką [...] mając na 22cm. Europejski rozmiar to 15 16cm i nigdy się tym nie chwal,bo znając życie to [...] jak glista w pasie. Poproś mamusie niech ci grysik zrobi, a od komputera z daleka . Dziękuje za uwagę!!!
Odpowiedz
23
@ j 23
dnia 15.02.2012, 14:22 · Zgłoś
Mieszkańcy przed wezwaniem policji powinni im dobrze [...] żeby tym MICHAŁKOM z Jasła odechciało się już więcej kradzieży..
Odpowiedz
10
@ Kolega
dnia 15.02.2012, 14:22 · Zgłoś
Czy to może kolega z żółtej mazdy?
Odpowiedz
9
@ MAZDA
dnia 15.02.2012, 14:25 · Zgłoś
Tak to ten pospolity złodziej
Odpowiedz
11
@ Kolega
dnia 15.02.2012, 14:28 · Zgłoś
Kiedyś musieli wpaść i tak wszyscy wiedzieli czym sie trudnią
Odpowiedz
7
@ rico
dnia 15.02.2012, 16:40 · Zgłoś
tak z zółtej mazdy z czarnym dachem
Odpowiedz
-3
@ zawodowy zl
dnia 15.02.2012, 17:21 · Zgłoś
a ty swiety nie kradnie ojojo co ty wypisujesz
Odpowiedz
7
@ ha ha ha
dnia 15.02.2012, 13:57 · Zgłoś
ten jeden ma [...] poramańczowy jak marchewka :) hahaha hahahaha
Odpowiedz
21
@ ha ha ha
dnia 15.02.2012, 13:55 · Zgłoś
[...] Wsadzić do [...] na noc a w dzień do roboty publicznej- drogi odśnieżać bo śnieżek pruszy, chwasty plewic między kostką brukową na chodnikach w Jaśle - oczywiście z ciężką kulą u nogi!!! [...]
Odpowiedz
8
@ jaś
dnia 15.02.2012, 13:33 · Zgłoś
i pomyśleć że do niedawna jasło było pisowskim miastem,mineło kilka miesięcy a mieszkańcy okradają plebanie z datków wiernych,jak ta komuna sie szybko odradza.
Odpowiedz
31
@ Agent Delegat
dnia 15.02.2012, 13:31 · Zgłoś
Kolejny przypadek idealnie nadający się do wymierzenia nic nie kosztującej podatników, za to posiadającej wybitne walory wychowawcze kary chłosty. Trzydzieści batów na gołe plecy wystarczy, żeby na drugi raz stał się cud i w [...], wygolonych [...] zrodziła się myśl "...a może nie warto?"
Odpowiedz
16
@ robinhood
dnia 15.02.2012, 13:29 · Zgłoś
pelny wymiar kary
Odpowiedz
14
@ xxs
dnia 15.02.2012, 13:24 · Zgłoś
Z Jasła,aż tam ich poniosło??? INTRUZY
Odpowiedz
16
@ lol
dnia 15.02.2012, 13:21 · Zgłoś
za kradzież do 10 lat a za spowodowanie nieumyślne śmierci do 5??
WFT??
Odpowiedz
1
@ wojtq
dnia 15.02.2012, 15:57 · Zgłoś
Rozumiesz co piszesz? NIEUMYŚLNE więc nie dokonane celowo.
Jakbyś w kuchni kroił chlebek a mama by się potknęła o próg i upadając nadziała się na nóż którym chleb kroiłeś to uważałbyś że jesteś mordercą i zasługujesz na więcej? Krzywda wielka ale nie zrobiłbyś tego z determinacją. Pech i przypadek. Więc nie pitol i nie porównuj tego czego nie da się postawić w jednej ławie.
Odpowiedz
5
@ i co dalej ??
dnia 15.02.2012, 23:55 · Zgłoś
i co dalej wynosze mame z domu i tez nie umyslmie ukrawam cialo a pozniej oczywiscie tez nie umyslnie szukam mamy i na samym koncu wypuszczaja mnie z aresztu bo uwazaja ze nie ma mobaw ze [...] ... . Juz wiesz do jakej sytuacji zmierzam bo chyba wczesniejszy komentarz zle zrozumiales !!!
Odpowiedz
13
@ lkjlkj
dnia 15.02.2012, 13:21 · Zgłoś
ahahaha na złą wieś trafili ;d
Odpowiedz
36
@ xyz
dnia 15.02.2012, 13:45 · Zgłoś
ujawnić nazwiska i pokazać twarze !!!
kara - przez rok w dni robocze od 8 do 17 chodzić po mieście z tablicą na plecach z napisem: to ja okradłem plebanie
byłaby nauczka dla inych
Odpowiedz
12
@ JA
dnia 15.02.2012, 16:43 · Zgłoś
oni tylko zabrali bogatemu i chcieli oddac biednym... to wszystko w tym temacie:)
Odpowiedz
10
@ Hahaha
dnia 15.02.2012, 18:42 · Zgłoś
Nieznasz ich? A kojarzysz żółtą mazdę 6 z czarną maską?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.