Młodzież - powodzianom
3
Antoni Wydro, podkarpacki wicekurator oświaty spotkał się dziś w Jaśle z dyrektorami placówek oświatowych. Przyjechał, aby zapoznać się z sytuacją w szkołach i służyć pomocą, przede wszystkim prawną. - Tam gdzie występuje jakiekolwiek zagrożenie bezpieczeństwa, zdrowia i życia dzieci nie należy się wahać lecz zawieszać zajęcia natychmiast – apeluje wicekurator.


Podczas spotkania z dyrektorami szkół zaproponował przeprowadzenie akcji „Młodzież powodzianom”, która ma polegać na niesieniu pomocy przez uczniów osobom starszym, chorym czy poszkodowanym podczas ostatniej powodzi. - Akcja nie polega na zbieraniu środków finansowych, odzieży czy żywności, lecz na tym, że każdy młody człowiek może się rozejrzeć w okolicy, gdzie mieszka i dojrzeć tam ludzi starszych, chorych, niezaradnych życiowo, którym należy pomóc w sprzątaniu po powodzi – powiedział wicekurator.
Działania uczniów będą koordynowane zarówno przez szkoły, jak i kuratorium. Dyrektorzy placówek otrzymają kontakty do wizytatorów, którzy będą czuwać nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem akcji. - Nie ma mowy o wkraczaniu na teren, gdzie znajduje się jeszcze woda i jest niebezpiecznie. Musimy także pamiętać, że woda niosła ze sobą różne czynniki chemiczne i biologiczne, więc dzieci muszą być wyposażone w odpowiednie ubrania i rękawiczki – zaznacza wicekurator.
W porozumieniu z lokalnymi samorządami zaoferował także 400 bezpłatnych dwutygodniowych pobytów na zielonych szkołach oraz - w okresie wakacyjnym - 90. miejsc w Zakopanem dla dzieci wskazanych przez MOPS-y i GOPS-y. - To dla nich ważne, żeby teraz gdzieś wyjechać, bo są narażone na traumę związaną z zaistniałą sytuacją. Niezmiernie ważne dla dzieci jest, żeby je odciążyć od tego środowiska, aby przebywały w przyjaznym otoczeniu, a jednocześnie, żeby rodzice mogli przygotować wszystko i posprzątać po tej tragedii – podkreśla Antoni Wydro.
(kp)
Podczas spotkania z dyrektorami szkół zaproponował przeprowadzenie akcji „Młodzież powodzianom”, która ma polegać na niesieniu pomocy przez uczniów osobom starszym, chorym czy poszkodowanym podczas ostatniej powodzi. - Akcja nie polega na zbieraniu środków finansowych, odzieży czy żywności, lecz na tym, że każdy młody człowiek może się rozejrzeć w okolicy, gdzie mieszka i dojrzeć tam ludzi starszych, chorych, niezaradnych życiowo, którym należy pomóc w sprzątaniu po powodzi – powiedział wicekurator.
Działania uczniów będą koordynowane zarówno przez szkoły, jak i kuratorium. Dyrektorzy placówek otrzymają kontakty do wizytatorów, którzy będą czuwać nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem akcji. - Nie ma mowy o wkraczaniu na teren, gdzie znajduje się jeszcze woda i jest niebezpiecznie. Musimy także pamiętać, że woda niosła ze sobą różne czynniki chemiczne i biologiczne, więc dzieci muszą być wyposażone w odpowiednie ubrania i rękawiczki – zaznacza wicekurator.
W porozumieniu z lokalnymi samorządami zaoferował także 400 bezpłatnych dwutygodniowych pobytów na zielonych szkołach oraz - w okresie wakacyjnym - 90. miejsc w Zakopanem dla dzieci wskazanych przez MOPS-y i GOPS-y. - To dla nich ważne, żeby teraz gdzieś wyjechać, bo są narażone na traumę związaną z zaistniałą sytuacją. Niezmiernie ważne dla dzieci jest, żeby je odciążyć od tego środowiska, aby przebywały w przyjaznym otoczeniu, a jednocześnie, żeby rodzice mogli przygotować wszystko i posprzątać po tej tragedii – podkreśla Antoni Wydro.
(kp)
