Młodzież z terenu Gminy Jasło w "V Ogólnopolskim Zjeździe Mikołajów"
1
6 grudnia 2008r. w Szymbarku na Kaszubach odbył się "V Ogólnopolski Zjazd Mikołajów", zorganizowany przez Zarząd Powiatu Kartuskiego, Centrum Edukacji i Promocji Regionalnej w Szymbarku oraz Fundację „Pan Władek”. Do udziału w imprezie zaproszeni zostali uczniowie ze szkół z Gminy Jasło. Głównym celem spotkania była nie tylko wspólna zabawa, ale przede wszystkim podjęcie działań na rzecz poszkodowanych, opuszczonych, pokrzywdzonych i potrzebujących dzieci w kraju i za wschodnią granicą.



Z inicjatywy Gminy Jasło zorganizowany został trzydniowy (5-7 grudnia 2008r) wyjazd na Kaszuby, w którym wzięło udział 39 uczniów gimnazjum, wraz z 4 opiekunami, ze szkół w Trzcinicy, Opacia i Osobnicy. Warunkiem uczestnictwa było przybycie w stroju mikołajowym i przyniesienie ze sobą prezentów.
Grupa reprezentująca Gminę Jasło została bardzo serdecznie powitana i przyjęta przez władze samorządowe i organizatorów Zjazdu.
Impreza zainaugurowana została 6 grudnia 2008r. o godz. 10.00 na stoku narciarskim w Wieżycy, gdzie zjechali Mikołaje z całej Polski. Po oficjalnym otwarciu zaproszeni goście udali się w barwnym korowodzie Mikołajów do CEPR w Szymbarku.


Podczas Zjazdu nie zabrakło licznych atrakcji; zabaw, konkursów, występów, wspólnego biesiadowania. Uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć jedyny w swoim rodzaju dom „do góry nogami”, zasiąść przy Najdłuższym Stole Świata i wysłuchać Deklaracji oraz Dezyderatu, zwiedzić „Dom Sybiraka” i oczywiście złożyć do mikołajowego skarbca przywiezione przez siebie prezenty.
Takie inicjatywy nie tylko pozostawiają niezapomniane wrażenia, ale przede wszystkim dowodzą, że podobne imprezy łączą ludzi w bezinteresownym działaniu na rzecz innych.
Mat. i fot. / ZS w Trzcinicy



Z inicjatywy Gminy Jasło zorganizowany został trzydniowy (5-7 grudnia 2008r) wyjazd na Kaszuby, w którym wzięło udział 39 uczniów gimnazjum, wraz z 4 opiekunami, ze szkół w Trzcinicy, Opacia i Osobnicy. Warunkiem uczestnictwa było przybycie w stroju mikołajowym i przyniesienie ze sobą prezentów.
Grupa reprezentująca Gminę Jasło została bardzo serdecznie powitana i przyjęta przez władze samorządowe i organizatorów Zjazdu.
Impreza zainaugurowana została 6 grudnia 2008r. o godz. 10.00 na stoku narciarskim w Wieżycy, gdzie zjechali Mikołaje z całej Polski. Po oficjalnym otwarciu zaproszeni goście udali się w barwnym korowodzie Mikołajów do CEPR w Szymbarku.


Podczas Zjazdu nie zabrakło licznych atrakcji; zabaw, konkursów, występów, wspólnego biesiadowania. Uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć jedyny w swoim rodzaju dom „do góry nogami”, zasiąść przy Najdłuższym Stole Świata i wysłuchać Deklaracji oraz Dezyderatu, zwiedzić „Dom Sybiraka” i oczywiście złożyć do mikołajowego skarbca przywiezione przez siebie prezenty.
Takie inicjatywy nie tylko pozostawiają niezapomniane wrażenia, ale przede wszystkim dowodzą, że podobne imprezy łączą ludzi w bezinteresownym działaniu na rzecz innych.
Mat. i fot. / ZS w Trzcinicy
