Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Młodzież zapobiega pożarom

0

W sali Gminnego Ośrodka kultury w Nowym Żmigrodzie w dniu 1 marca odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

Organizatorem tych eliminacji był ZG OSP w Nowym Żmigrodzie oraz wójt gminy Nowy Żmigród. Do eliminacji przystąpiło 18 uczniów z całej gminy reprezentujących  szkoły podstawowe oraz gimnazja. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: brygadier Wacław Pasterczyk, starszy kapitan Sławomir Madejczyk, komendant gminny Zdzisław Gołębiowski oraz członek zarządu gminnego Jan Pietruś.

Uczestnicy musieli się wykazać wiedza na temat statutu strażackiego oaz wiedzą pożarnicze. Po teście pisemnym najlepsi zmierzyli się z wiedzą pożarniczą z pytaniami ustnymi. Najlepiej z uczestników zaprezentowali się: Dariusz Żarnowski z Kątów, Karolina Wójcik z Kątów oraz Elżbieta Książkiewicz z gimnazjum w Nienaszowie.

W kategorii szkół podstawowych: Magdalena Stopa z Nowego Żmigrodu, Szymon Brożyna z Nowego Żmigrodu oraz Piotr Mroczka z Kątów. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie: Dariusz Żarnowski reprezentujący gimnazjum w Kątach , oraz Magdalena Stopa reprezentująca szkołę podstawową w Nowym Żmigrodzie. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez ZG OSP oraz wójta gminy.
                                                             

Jerzy Dębiec

Napisany dnia: 01.03.2011, 18:06 , Tagi: Szkoła, Jasło, Nowy Żmigród

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657