Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Modernizacja oświetlenia miasta

21

Miasto Jasło zamierza ubiegać się o dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Programu Priorytetowego SOWA 2012-2015.

Szacunkowy koszt planowanej inwestycji to 3 376 394 zł, w tym dofinansowanie z programu SOWA wyniesie 1 519 377 zł. By złożyć wniosek o środki z programu SOWA, miasto musi zapewnić, że pokryje resztę kosztów czyli 1 797 042 zł z pożyczki udzielonej przez NFOŚiGW. Na ostatniej sesji (29 kwietnia br.) Rada Miejska Jasła wyraziła na to zgodę podejmując stosowną uchwałę. Pożyczka zostanie spłacona w 10 rocznych ratach (po ok. 209 tys. zł).

Inwestycja będzie realizowana, jeżeli uzyska wspomniane wyżej dofinansowanie. Modernizacja oświetlenia ulicznego zmniejszy koszty jego eksploatacji o około 800 tys. zł rocznie oraz przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Jasło wydzierżawi słupy oświetleniowe

Jednym z warunków przeprowadzenia modernizacji oświetlenia ulicznego w ramach programu SOWA jest wydzierżawienie przez Jasło słupów oświetleniowych stojących na terenie miasta, a będących własnością PGE Dystrybucja SA w Lublinie. Rada Miejska Jasła podjęła stosowną uchwałę na posiedzeniu 29 kwietnia br.

UM w Jaśle/red

Reklama

Komentarze: 21

Dodaj komentarz Widok:
0
@ X-MANIA
dnia 04.05.2013, 17:54 · Zgłoś
to w koncu Jasło ma te pieniądze czy nie?
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 04.05.2013, 02:03 · Zgłoś
to mam pytanie dla czego nie całe skoro to daje takie oszczędności??
Odpowiedz
1
@ 700tyś urzednikow jest w PL
dnia 02.05.2013, 11:24 · Zgłoś
Wszystko co kupują urzędnicy jest 2x droższe niż na normalnym rynku. W sumie nie ma się co dziwić, bo jeśli urzędnik wydaje nie swoje pieniądze na nie swoje potrzeby to tak będzie zawsze i wszędzie.
Odpowiedz
0
@ aaa
dnia 01.05.2013, 11:38 · Zgłoś
pipeszony rzad na inne maja kaase a stanowiska pracy zero hamstwo!!!
Odpowiedz
2
@ mieszkaniec
dnia 01.05.2013, 10:56 · Zgłoś
Będą nowe słupy oświetleniowe? Oby nie tak niskie jak np. w rynku gdzie światło z nich pada punktowo i oświetla tylko niewielką przestrzeń i rynek jako reprezantacyjna część miasta jest bardzo słabo oświetlony, szczególnie od strony Urzędu Miasta jak i naprzeciw deptaka. Na deptaku dzięki oświetleniu z wystaw sklepowych jest dość jasno
Bo gdyby nie wystawy to nocą w rynku byłoby ciemno jak [...]... A stały bodajrze 3 wysokie słupy przy deptaku i tafla rynku dzięki temu była oświetlona bardzo dobrze. Oj włodarze robicie wiochę z miasta jak w XIX wieku i jeśli macie iść w tym kierunku to szkoda się bić o pieniądze i je wydawać bez sensu.
A przy okazji od wielu lat ulica prowadząca do szpitala od ronda jest oświetlona po jednej stronie chociaż po drugiej stoją słupy i jest najciemniejszą ruchliwą (samochody) ulicą w mieście . Wieczorem to strach iść w kierunku szpitala i z powrotem.
Odpowiedz
7
@ Stary, jedną nogą u Piotra
dnia 30.04.2013, 20:28 · Zgłoś
A ja pytam, dlaczego jeszcze piach z zimy nie został sprzątnięty z ulic. Nie z wszystkich .Podobno z dróg krajowych tak. Pozostałe drogi pokryte piachem. To nic, że chodzą tędy dzieci do szkoły a piach z solą wiatr sypie po oczach. Oczy pracowników z U.Miasta są bezpieczne.
To nic, że piachem zostanie zamulona kanalizacja, przy opadach deszczu. Odpowiednie zakłady będą czyścić. Będą dodatkowe koszty. Ciekawe co jest taniej. Posprzątać piach, czy czyścić kanalizację. Pewnie nie jedno dziecko będzie cierpiało, przez zasypane oczy piachem i solą. Czy to obchodzi naszych darmozjadów w U. Miasta.
Radni, czy wy tego nie widzicie. Panie rumiany - czy ulica pana jest czysta ? Napewno tak!
Odpowiedz
2
@ jag
dnia 30.04.2013, 20:23 · Zgłoś
czyli tak... 1 500 000 pójdzie w kieszeń złodziei, 1 700 000 spłacą podatnicy czyli Jaślanie za zdjęcia z fotoradarów ... a koszt oświetlenia wyniesie 700 000...
Odpowiedz
0
@ rt
dnia 30.04.2013, 17:48 · Zgłoś
No zaczyna się zadłużanie miasta. 10 rocznych rat. Ile jeszcze tego bedzie i kto to bedzie spłacał? No tak zapomniałem następcy wybrani w "wolnych wyborach" będą mieć pretekst by popodnosić podatki na spłatę procentów.
Odpowiedz
4
@ [...]
dnia 30.04.2013, 16:13 · Zgłoś
Jasłu dadzą dotacje na lampy naftowe lub łuczywa...Bo to przecie [...]!
Odpowiedz
1
@ dajcie prace!
dnia 30.04.2013, 13:56 · Zgłoś
A gdzie jest dajcie pracę, a nie stawiajcie [...] lampy?
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 01.05.2013, 18:56 · Zgłoś
przeciez to wlasnie JEST dawanie pracy: ktos musi zaplanowac, zrobic i podlaczyc!
Odpowiedz
1
@ energetyk
dnia 02.05.2013, 09:53 · Zgłoś
Wiadomo - nowy energetyk miejski Boguś ma pracę.
Odpowiedz
-1
@ dd
dnia 30.04.2013, 12:53 · Zgłoś
i niby jakie to będzie oświetlenie? Solarowe?
Odpowiedz
1
@ ona
dnia 30.04.2013, 12:14 · Zgłoś
Zgadzam się z Bolkiem w 100% . Ale z tego co mi wiadomo to w najbliższym czasie nie zanosi się na oświetlenie tego odcinka a to z powodu takiego ,że na tym odcinku nie ma słupów a postawienie takowych to jest podobno dość wysoki koszt . Tak ,że są bardzo nikłe nadzieje na oświetlenie tego odcinka .
Odpowiedz
2
@ Bolek
dnia 30.04.2013, 11:51 · Zgłoś
Ciekawe czy ulica Niegłowicka od przejazdu kolejowego do zakrętu przy Kapliczce została uwzględniona w tym projekcie?. Idąc tym odcinkiem drogi w nocy, ma się wrażenie jak by to był koniec świata a nie rozpoczynające się kolejne Osiedle Miasta. Radni oraz Rada osiedlowa chyba wcześnie chodzi spać, bo jakoś nie dostrzegają problemu.
Odpowiedz
0
@ hm
dnia 30.04.2013, 13:19 · Zgłoś
Musicie namówić, kogoś z jasielskiego magistraty, by wybudował tam, jeśli nie budynek mieszkalny, to przynajmniej daczę. Efekt murowany.
Odpowiedz
2
@ uuuuu ;p
dnia 30.04.2013, 20:49 · Zgłoś
a ci znowu swoje co MA RADA MIASTA jak droga od torów do kapliczki jest powiatowa a nie miejska i miasto nie ma tu nic do gadania , więc nie czepiaj się radnych jak nie jesteś zorientowany w temacie, idź do starostwa i tam wylej swoje żale . tyle dziękuję , dobranoc
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 01.05.2013, 20:27 · Zgłoś
tam musi być ciemno żeby policjany mogli się ukryć i łapać piratów przekraczających dozwolone 40km/h
Odpowiedz
2
@ Ja
dnia 30.04.2013, 11:37 · Zgłoś
YYyyy To .. ;)
Odpowiedz
3
@ TwTp
dnia 30.04.2013, 13:57 · Zgłoś
mam nadzieje ze inwestycja i jej projektowanie uwzgledniają problem zanieczyszczenia swiatłem . Skoro Jasło i Podkarpacie chce być przyjazne turystycznie , a samo Jaslo ma osiagniecia w dziedzinie astronomii to sprawa zanieczyszczenia swiatłem powinna byc uwzgledniana w tego typu działaniach . Czy jest ? Wiecej na temat zanieczyszczenia http://www.youtube.com/watch?v=dFyJBNsIWro&feature=youtu.be , niedawno w Bieszczadach stworzono park ciemnego nieba , moze warto by i Jasło choc trochę zblizyło sie do czystego nieba .
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.