Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

"Moje życie to wola Boga "- setne urodziny mieszkanki Załęża

19

Albina Kurcz - mieszkanka gminy Osiek Jasielski urodziła się dokładnie sto lat temu w marcu 1913 roku. Z tej okazji w kościele parafialnym w Załężu odbyła się uroczysta msza święta, po której jubilatka wraz z rodziną i przybyłymi gośćmi kontynuowała uroczystość w Domu Ludowym.

Dla Pani Albiny przybycie tak wielu gości było ogromnym zaskoczeniem, ale także niebywałą niespodzianką. Wzruszenie widoczne na jej twarzy było najpiękniejszą fotografią uroczystości. Po życzeniach, prezentach, listach gratulacyjnych znalazła się chwila na piękny tort z magiczną liczbą „100” oraz odśpiewanie „dwustu lat”.

Sędziwego wieku gratulował Pani Albinie między innymi Wójt Gminy Osiek Jasielski Mariusz Pykosz:

- Wielkim zaszczytem i radością jest dla nas, że w dniu tak pięknym możemy się z panią spotkać. Serdecznie gratuluję w imieniu gminy tak wzniosłego jubileuszu i życzę żeby pani nadal towarzyszyło zdrowie, pogoda ducha i pokój serca, aby następne dni i lata były dla pani dobre i szczęśliwe.

Wspaniały jubileusz seniorki uczciła również liczna rodzina i zaproszeni goście składając życzenia długich lat w zdrowiu, spokoju i otoczeniu bliskich, życzliwych przyjaciół, którzy pomogą w każdej sytuacji i nigdy o tobie nie zapomną.

- Dzisiejsza uroczystość to nie tylko święto rodzinne, ale również ważne wydarzenie w historii Załęża i gminy. Świętujemy piękny jubileusz wieku życia Pani Albiny pełnego pięknych, ale i bolesnych chwil. Życia, które nie do końca było usłane różami. Z historii tej wyłania się obraz kobiety silnej, kobiety zdecydowanej, niezłomnej, wiedzącej czego chce. Kobiety, która potrafi być ojcem i matką dla swojej rodziny - dodaje Mariusz Pykosz.

Jubilatka jest jedyną od 10 lat stulatką w gminie Osiek Jasielski.

- Babcia jest cudowna zawsze się nami zajmowała gdy byliśmy dziećmi. Śpiewała nam różne piosenki, malowała z nami obrazki. Zawsze jest dla nas najukochańszą babcią, do której można się zwrócić z problemem. Jest optymistką co chyba też przyczyniło się do jej długowieczności i właśnie od babci można czerpać taką pozytywną energię przez cały czas. Ja mieszkam w Londynie, więc nie widuje się z nią na co dzień tak jakbym tego chciała, ale gdy tylko jest taka możliwość to zawsze do niej zaglądam. Dodam też, że z babcią rozmawiamy i widzimy się w sposób wirtualny przez Skype, z czego ja jak i babcia jesteśmy zadowolone - mówi Anna Kurcz ,wnuczka babci Albiny.

Pani Albina Kurcz mieszka w Załężu od urodzenia. Całe swoje życie poświęciła na wychowywanie dzieci oraz pracy na roli. Pochodzi z rodziny wielodzietnej. Niemal równie liczną rodzinę stworzyła wspólnie z mężem.

Urodziła pięcioro dzieci i doczekała się siedmioro wnucząt oraz trojga prawnucząt.

Szanowna jubilatka jest w świetnej kondycji. Wystarczy wspomnieć, że jeszcze sama potrafi sobie zrobić herbatę, umyć naczynia czy obrać ziemniaki. Wciąż karmi psy, koty , a do tego ma dobrą pamięć. Obecnie mieszka wspólnie z synem.

Jubilatka była i jest do dzisiaj wspaniała mamą. - Wszyscy mamę kochają, nie tylko jej własne dzieci, ale również i wnuki i prawnuki. Wszyscy co roku tutaj przyjeżdżali na wakacje, gdyż porozjeżdżaliśmy się po całej Polsce. Do dzisiaj przyjeżdżają coraz to młodsze pokolenia. Mama zawsze była sprawna fizycznie i pracowita. Dopóki mogła to jeszcze gospodarzyła. Teraz musi jeszcze koty i psy nakarmić, bo bez tego się nie obędzie. Do Kościoła jeszcze w lecie sama doszła, chociaż jest kawałeczek od miejsca zamieszkania. Po złamaniu nogi myśleliśmy, że się już nie podźwignie, a okazało się, że sami lekarze powiedzieli - zobaczycie jak ona będzie jeszcze biegała i teraz tak kulą śmiga i chodzi jeszcze i jest na siłach. Cieszę się z tego jako syn, że mogę w raz z moją mamą świętować jej setne urodziny życzę jej, aby doczekała następnego jubileuszu i przeżyła następne lata z uśmiechem na twarzy - mówi najstarszy syn Albiny.

Stulatka zapytana o receptę na długowieczność odpowiada milczeniem. - Moje życie to wola Boga oraz dobre odżywianie - dodaje po chwili, przerywając tym samym ciszę, która nastała po zadaniu pytania.

W imieniu redakcji portalu www.jaslo4u.pl szanownej Jubilatce składamy najserdeczniejsze życzenia „dwustu lat życia”.

Arkadiusz Juryś

Napisany dnia: 10.04.2013, 08:26 , Tagi: Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ zyga
dnia 10.04.2013, 08:34
Ocena
komentarza:
22
Dwieście lat chciało by sie zaspiewać . Niestety my młodsze pokolenia pewno do takich lat sie nie zblizymy a nawet jesli to przyjdzie życ bez emerytury bo ta bedzie wyplacana do 77 roku żywota .
@ jeżynka:)
dnia 10.04.2013, 08:36
Ocena
komentarza:
18
Dwieście lat w zdrowiu dla Babci:)cudowny jubileusz.
@ ;p
dnia 10.04.2013, 09:23
Ocena
komentarza:
17
gratulacje !!!
@ abc
dnia 10.04.2013, 09:31
Ocena
komentarza:
15
duzo zdrowia i kolejnych 100 lat:)))
@ sven
dnia 10.04.2013, 09:42
Ocena
komentarza:
-17
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ ryszardu
dnia 10.04.2013, 10:06
Ocena
komentarza:
13
Gratulacje dla jubilatki,za doczekanie pięknego jubileuszu.Życze też Janowi aby nie zabraklo musił w opiece nad kochaną mamą
@ on
dnia 10.04.2013, 11:22
Ocena
komentarza:
-27
haj 100lat,kosciol oczywiscie musial byc
@ Jasloman
dnia 10.04.2013, 11:54
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz nie na temat]
@ Osieczanka
dnia 10.04.2013, 12:32
Ocena
komentarza:
12
wszystkiego najlepszego, zdrowia i wiele radosci zycze z calego serca
@ psełłdo
dnia 10.04.2013, 13:38
Ocena
komentarza:
15
Chciałbym mieć taką babcię:)
@ ggg
dnia 10.04.2013, 14:04
Ocena
komentarza:
17
szczere gratulacje!!!i duuuużo zdrówka na kolejne lata:)
@ bob
dnia 10.04.2013, 17:12
Ocena
komentarza:
11
zawstydziła ZUS, 200 lat! :)
@ On
dnia 10.04.2013, 17:40
Ocena
komentarza:
9
Kochana Śliczna babunia :):) Na prawde.. Duuużo zdrówka, tylko tyle Pani Życzę, bo gdy zdrowie bedzie, to i kolejne wiosenki bedą :) :) Słodka .:)
@ W.M.
dnia 10.04.2013, 21:30
Ocena
komentarza:
1
Duuużo zdrowia na dalsze lata,. Wszystkiego najlepszego.
@ Jaślanka
dnia 10.04.2013, 21:46
Ocena
komentarza:
8
...i zdrowia i szczęścia i Błogosławieństwa przez Serce Maryji... i doczekania następnych Urodzin i następnych 100 lat!!!
@ MM
dnia 10.04.2013, 22:41
Ocena
komentarza:
3
Naprawdę wspaniały jubileusz 100 lat. Myślę , że Ania- wnuczka, ma 100 %-wa rację, cyt ,, Jest optymistką co chyba też przyczyniło się do jej długowieczności i właśnie od babci można czerpać taką pozytywną energię przez cały czas." , ale dołożyć należy jeszcze, iż cała rodzina ma w tym swój udział. Znam tą rodzinę i wszyscy są wspaniali, bardzo życzliwi dla siebie i innych, zawsze służą pomocą, radą. Są cudowni. POZDRAWIAM
@ ula
dnia 14.04.2013, 20:20
Ocena
komentarza:
1
Jestem szczęśliwa,że mogłam uczestniczyć w tym pięknym jubileuszu. Kochana Babciu-Ciociu niech Twoje ciepło i radość życia dodaje nam nadal wielu wzruszeń,że jesteś i możemy się Tobą cieszyć, całej Twojej najblizszej rodzinie życzymy wszystkiego co najlepsze i dziękujemy za piękne zorganizowanie Jubileuszu.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105