Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Monitoring w Jaśle dla bezpieczeństwa mieszkańców

10

Śmiało można powiedzieć, że monitoring jest sercem Straży Miejskiej w Jaśle. Obsługiwany przez operatorów, pracuje 24 godziny na dobę, we wszystkie dni w roku. Obecnie dysponuje 67. kamerami, w większości są to kamery obrotowe, o wysokiej rozdzielczości.

System monitoringu wykorzystywany jest w celu zabezpieczenia prewencyjnego monitorowanego rejonu miasta oraz szybkiego kierowania w rejon zagrożony patroli straży miejskiej lub innych służb w zależności od rodzaju zagrożeń.

 W ostatnich miesiącach, do najczęstszych należały działania dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych, udzielania wsparcia podejmującym zadania służbowe patrolom ( interwencje, akcje ratownicze), a także podrzucania odpadów wielkogabarytowych pod wiaty śmietnikowe.

Możliwość rejestrowania zdarzeń pozwala na ujęcie sprawców wykroczeń i przestępstw na podstawie zapisu monitoringu. Ponadto za pośrednictwem monitoringu zbierany jest materiał dowodowy nie tylko dla Straży Miejskiej, ale również dla Policji, Prokuratury czy Sądu.

Dnia 07.10. w przejściu podziemnym na ul. Metzgera w Jaśle nieznany mężczyzna niszczył ściany rysując graffiti – dzięki kamerze zamontowanej w miejscu zdarzenia i szybkiej reakcji operatora, patrol policji mógł ująć sprawcę tego wykroczenia.

Przy pomocy kamery z ośrodka rekreacyjnego „Przystanek Kwiatowa” oraz patroli policji, wielokrotnie udaremniono nielegalne łowienie ryb.

Bardzo poważne zdarzenie miało miejsce dnia 14.10. przy ul. Metzgera – kamera zarejestrowała upadek kobiety ze schodów. Operator monitoringu niezwłocznie wezwał służby ratunkowe.

Dobrze zakończyła się też przygoda psa, który 06.10. wpadł do fontanny w Parku Miejskim – w porę został zauważony i uwolniony.

Monitoring miejski nie jest tylko narzędziem służącym w rozstrzyganiu spraw związanych z wykroczeniami, przestępstwami karnymi, ale również jest pomocny w zabezpieczaniu imprez sportowych i kulturalnych, czy do szybkiej oceny sytuacji na ulicach i skrzyżowaniach w naszym mieście.

SM w Jaśle

Napisany dnia: 27.10.2021, 13:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Pasy
dnia 27.10.2021, 13:56
Ocena
komentarza:
2
Udostępnijcie kamery mieszkańcom hihi
@ Król
dnia 28.10.2021, 10:19
Ocena
komentarza:
0
Ale by ludzie rozrywkę mieli, już z domu by nie trzeba było wychodzić
@ Pan Tuk Tuk
dnia 27.10.2021, 14:24
Ocena
komentarza:
-1
Dziękuję SM za dobrą robotę
@ Ronin
dnia 27.10.2021, 14:31
Ocena
komentarza:
11
No to jak to jest pobito człowieka w tunelu gdzie na skutek tego zmarł, bezdomny, chodź kiedyś był majętny, sprawcy nie wykryto, kamienice w mieście pozbaźgrane bochomazami Wluś [...] nik nadal [...]a nie namierzył... Pokazówka?
@ ixi
dnia 27.10.2021, 14:54
Ocena
komentarza:
-2
1984...inwigilacja społeczeństwa
@ sss3
dnia 27.10.2021, 15:00
Ocena
komentarza:
-2
"spożywania alkoholu w miejscach publicznych, udzielania wsparcia podejmującym zadania służbowe patrolom ( interwencje, akcje ratownicze), a także podrzucania odpadów"
Znaczy straż miejska robiła to co wyżej wymienione, czy temu przeciwdziałała?
@ Cinek sp
dnia 27.10.2021, 16:20
Ocena
komentarza:
8
A gdzie był monitoring jak od kościoła franciszkanów aż do ul florianskiej szedł mężczyzna cały we krwi po upadku nikt mu pomocy nie udzielił aż padł pod domem i umarł ???
@ On
dnia 27.10.2021, 16:39
Ocena
komentarza:
4
A Ty go śledziłeś?
@ 1234
dnia 31.10.2021, 14:53
Ocena
komentarza:
2
Rok temu włóczyły się po ulicach półmózgi i nosiły tektury z jakimiś bazgrołami. Tzw marsze pseudokobiet promowały zabijanie nienarodzonych dzieci w imię eugeniki. Wtedy milicja i straż udawały że nie widzą nielegalnych zgromadzeń, a teraz wypisują rachunki za łowienie ryb w sadzawce.
@ Ac
dnia 02.11.2021, 17:25
Ocena
komentarza:
1
Oni wiedzą kogo można a kogo nie można zatrzymać!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105