Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

MOPS w Jaśle poszukuje chętnych do pracy w wolontariacie

57

Chcesz pomóc drugiemu człowiekowi? Swój czas wolny spędzać aktywnie, z korzyścią dla siebie i innych? Zaangażuj się w wolontariatz taką propozycją zwracają się do mieszkańców powiatu jasielskiego pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle. Działania mające na celu wsparcie potrzebujących jaślan realizowane są w ramach projektu systemowego „Czas na aktywność w mieście Jaśle”.

Poziom zaangażowania Polaków w pracę o charakterze wolontariatu – jak wynika z badań Eurobarometru z 2010 roku – jest niski. W rankingu udzielania się europejczyków w różnego rodzaju organizacjach społecznych nasz kraj pośród 32 przebadanych państw Starego Kontynentu ulokował się dopiero na 20 pozycji. To słaby wynik – tym bardziej, że potrzebujących w Polsce nie brakuje. Wolontariat realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w ramach projektu „Czas na aktywność w mieście Jaśle” stanowi propozycję dla wszystkich, którzy swoim zaangażowaniem chcieliby poprawić te niechlubne statystyki i przede wszystkim poświęcić się na rzecz drugiego człowieka.

Aleksandra Mrugał

Zapraszamy młodzież, studentów, bezrobotnych, osoby pracujące a także emerytów i rencistów – jednym słowem wszystkich tych, którzy dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia chcieliby wspierać innych ludzi. Formy działań w ramach wolontariatu są bardzo różne – możesz pomóc dzieciom i młodzieży w nauce, pobudzaniu zainteresowań, organizacji czasu wolnego, możesz dotrzymywać towarzystwa osobom niepełnosprawnym, ułatwiać im codzienne życie robiąc zakupy czy załatwiając sprawy urzędowe. Potrzebujących w naszym mieście nie brakuje a wolontariat naprawdę przynosi satysfakcję – mówi Aleksandra Mrugał z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle.

Aby włączyć się w realizowany w ramach projektu „Czas na aktywność w mieście Jaśle” wolontariat, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z jego koordynatorem Urszulą Koperą lub pracownikiem Aleksandrą Mrugał telefonicznie (nr tel. 13 4462006), mailowo (urszula.kopera@mopsjaslo.pl, aleksandra.mrugal@mopsjaslo.pl), poprzez komunikator GG (nr 652524) bądź osobiście w biurze projektu (Jasło, ul. Dworcowa 10).

Z każdym z wolontariuszy zostanie zawarte pisemne porozumienie określające zakres, sposób i czas wykonywanych przez niego świadczeń.

Jakie korzyści, oprócz naturalnej satysfakcji z pomocy drugiemu człowiekowi daje praca w wolontariacie? Dla studentów i absolwentów uczelni stanowi szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego, jest dobrym treningiem przed podjęciem pracy zawodowej, uczy współdziałania, dotrzymywania terminów, odpowiedzialności za podejmowanie zadania.  Wolontariat stwarza możliwość poznania swoich mocnych i słabych stron, w czym jesteśmy dobrzy, a nad czym jeszcze musimy popracować. Pozwala  skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole, czy na studiach z praktyką. Dzięki działaniom wolontarystycznym osoby starsze mogą podejmować nowe wyzwania, aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności, czuć się potrzebne. Z kolei uczniom może ułatwić podjęcie decyzji dotyczącej wyboru dalszej ścieżki kształcenia i rozwoju zawodowego – wymienia zalety wolontariatu Aleksandra Mrugał.

Szczegółowe informacje na temat wolontariatu w ramach projektu „Czas na aktywność w mieście Jaśle” można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle www.mopsjaslo.pl (zakładka „Wolontariat”).

Jakub Hap

Reklama

Komentarze: 57

Dodaj komentarz Widok:
3
@ TBS
dnia 06.03.2014, 21:54 · Zgłoś
@emerytka, na fajeczce to my się obijamy - pozdrawiamy Pracownicy TBSu :)
Odpowiedz
1
@ robotnik
dnia 07.03.2014, 09:58 · Zgłoś
Fajeczkę to można sobie w domu pykać :) Za każdy [...] (kilka minut) powinno się ten czas odpracowywać . Skoro pracujący przy maszynach, urządzeniach nie mogą palić przez całą zmianę to i ten obowiązek powinien "zapracowanych ciężko" przy biurku również dotyczyć.
PS. Zakupy również robimy po pracy i może lepiej nie zaprzeczać bo Jasło jest małą mieściną i wszyscy się znają.
Odpowiedz
-2
@ emerytka
dnia 06.03.2014, 21:21 · Zgłoś
Chetnie bym pomogla tylko nie moge patrzec na te obijajace sie,ciagle palace na zewn panie z MOPSU-spacerujace wolnym krokiem od pokoju do pokoju. Zlikwidowac 2 biura , zwolnic 80% nic nie robiacego ,niekompetentnego personelu- wtedy bedzie potrzebny wokontariat i pojde pierwsza-bo bedzie potrzeba- teraz zapraszam wielkie panie do roboty,zakasac rekawy i pomagac -bo od tego jestescie
Odpowiedz
4
@ aaa
dnia 06.03.2014, 10:14 · Zgłoś
Chodzi o młodzież, studentów, bezrobotnych, osoby pracujące a także emerytów i rencistów – jednym słowem wszystkich tych, którzy dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia chcieliby wspierać innych ludzi. Formy pomocy - dzieciom i młodzieży w nauce, pobudzaniu zainteresowań, organizacji czasu wolnego, możesz dotrzymywać towarzystwa osobom niepełnosprawnym, ułatwiać im codzienne życie robiąc zakupy czy załatwiając sprawy urzędowe, a nie o pracowników!
Odpowiedz
2
@ o
dnia 05.03.2014, 19:26 · Zgłoś
Ludzie! Nie chcecie się bawić w wolontariat to się nie bawcie. Tylko nie szczekajcie na tych którzy jeszcze coś chcą zrobić i im się jeszcze chce. Większość tu piszących mam wrażenie to bezinteresownie i bez kasy to swoim bliskim nawet szklanki wody nie podadzą!!! Zgroza. Życzę tylko wszystkim tym negatywnie nastawionym żeby kiedyś nie musieli korzystać z DPSów, hospicjów, wolontariuszy którzy podetrą [...].
Odpowiedz
-1
@ zibi
dnia 05.03.2014, 22:27 · Zgłoś
W hospicjach jak nie dasz 70% ręty lub emerytury to cię nie przyjmą i pracownicy pracują za pieniądze a nie za wolontariuszy
Odpowiedz
-2
@ zibi
dnia 05.03.2014, 22:32 · Zgłoś
ciekawy jestem jak ty podcierasz [...] jako wolontariusz?
Odpowiedz
5
@ jestem
dnia 05.03.2014, 13:50 · Zgłoś
UWAGA!!!
Państwo polskie szuka jeleni do pracy za darmo!!!
A za co bedziemy płacić wygórowane rachunki, podatki i inne...
Odpowiedz
8
@ xx
dnia 05.03.2014, 08:17 · Zgłoś
Może w zamian za prace w wolontariacie miasto da bezpłatne bilety na dni wina?
Odpowiedz
0
@ do bezmozgow
dnia 05.03.2014, 01:35 · Zgłoś
ludzie czy wy jestescie madrzy ze tak najezdzacie na pracownikow mops? nie przyszlo wam do lbow ze to system jest chory i najezdzac to powinniscie na [...] ktorzy zyja bezstresowo za kase z podatkow ludzi ktorzy nieraz zaharowuja sie do utraty zdrowia? wiem jak to jest tam pracowac, kiedy [...] [...] przychodzi z usmiechem na gebie bo wie ze dostanie kase, ze pracuje na niego spoleczenstwo, czyli wy. tam nie idzie wytrzymac nerwowo, pracy jest od groma. zastanowcie sie ludzie zanim napiszecie bzdury.
Odpowiedz
-1
@ ann
dnia 05.03.2014, 14:58 · Zgłoś
Trafne spostrzeżenie, ale na bank zostanie gromko "zminusowane"...
Wszystkim, którzy sądzą, że "panie z MOPSu" chwyciły Pana Boga za nogi polecam iść na (minimum) 3 lata studiów, aby zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu, a następnie zatrudnić się za 1200 zł do pracy z ludźmi, którzy w 75% stanowią margines społeczny, roszczeniowo nastawiony do wszystkich i wszystkiego... i tak dzień w dzień od 7:30 do 15:30 - normalnie raj na ziemi! :))
Więcej zarobiłyby na kasie w supermarkecie, a i nerwów by im to oszczędziło... ale nie przecież one tam mają tak cudownie :P
PS. Nie pracuję w MOPSie i nie mam tego w planach.
Odpowiedz
1
@ x
dnia 05.03.2014, 15:59 · Zgłoś
To kto ma chodzić jak nie [...], biznesmena by chciały widzieć, Lekarza rozśmieszyłeś mnie.
Odpowiedz
2
@ robotnik
dnia 05.03.2014, 17:37 · Zgłoś
Myślę że również wolontariusze nie "chwycą Pana Boga za nogi" a nawet tych 1200 zł nie będą oglądać chociaż tak jak one (te Panie z MOPSu) będą mieć możliwość pracy z "ludźmi, którzy w 75% stanowią margines społeczny" (w/g @ann). Pewnie znalazłoby się wielu chętnych na te stanowiska pracy pomimo jej nieatrakcyjności. Wydaje mi się że słowa o satysfakcji z pracy w wolontariacie wypowiedziane przez pracownika etatowego zajmującego się pomocą społeczną i pobierającego za tą pracę pieniądze, niestety w realiach Jasła brzmią trochę niestosownie do tych realiów właśnie.
PS. Ja również nie pracuję w MOPSie i nie mam tego w planach.
Odpowiedz
3
@ ann
dnia 05.03.2014, 18:36 · Zgłoś
Aha, czyli MOPS poszukuje wolontariuszy na stanowisko pracowników socjalnych? Rozumiem, że będą przeprowadzać wywiady środowiskowe, interwencje itp. właśnie w tych trudnych środowiskach, o których pisałam.
A ja [...] myślałam, że poszukiwani są wolontariusze, którzy będą pomagać dzieciom w nauce, organizacji czasu wolnego, spędzać czas z osobami niepełnosprawnymi/starszymi itp. Zdaje się, że żadna opcja z powyższych nie należy do elementarnych zadań pracownika socjalnego.
Jest pewna, kolosalna różnica między ustawowymi zadaniami pracownika socjalnego, a celem wolontariatu opisywanym w tym artykule...
A skoro znalazłoby się tak wiele chętnych na te stanowiska to co za problem zrobić I st. studiów pracy socjalnej?
Odpowiedz
0
@ robotnik
dnia 05.03.2014, 19:23 · Zgłoś
@ann - Daj spokój z tym przesadnie przedstawianym przez Ciebie "poziomem wykształcenia" niezbędnego do tej pracy. Możesz być pewna, że nie wygląda on "zbyt imponująco" na tle wykształcenia bardzo wielu poszukujących pracy z terenu Jasła i okolic. Skoro uważasz że ukończenie studiów związanych z pracą socjalną jest już możliwością podjęcia pracy to może podasz chętnym i spełniającym te warunki (jestem pewien że tacy się znajdą) adres gdzie mają złożyć swoje aplikacje? Możesz być pewna że praca od 7:30 do 15:30 już przestała ludzi odstraszać. Na całe szczęście kończą się te czasy kiedy na takich stanowiskach praca polegała na wypiciu kawy w biurze a następnie "zwiedzaniu" sklepów i ewentualnie placu targowego w piątek. Teraz praca polega na wykonywaniu swoich obowiązków w wyznaczonych godzinach a komu ona nie odpowiada to może z niej zrezygnować i zawsze znajdą się na jej miejsce inni, chętni ją wykonywać (za pieniądze nie na zasadzie wolontariatu) Ja chciałem tylko zwrócić uwagę że tego typu propozycje wychodzące od osób, których praca polega na świadczeniu pomocy społecznej w sytuacji takiej skali bezrobocia jaką mamy w naszym regionie nie może mieć właściwego oddźwięku i powoduje skutek przeciwny do założonego.
Odpowiedz
1
@ ja
dnia 05.03.2014, 21:49 · Zgłoś
ile jest tam po studiach.wiekszosc po policeajnych i kursach,a srednia 2300zl netto
Odpowiedz
1
@ ann
dnia 06.03.2014, 12:45 · Zgłoś
I w 100% zgadzam się z twoim ostatnim zdaniem.
Nie kładę nacisku na poziom wykształcenia, lecz wskazuję drogę dla wszystkich chętnych, których ponoć jest tak wielu. Akurat praca socjalna nie jest obleganym kierunkiem, zwykle nie ma na nim również dużo miejsc, więc akurat stosunek absolwentów do oferowanych stanowisk nie jest tak rażący jak w przypadku innych zawodów.
Wraz z końcem "opieki społecznej" w Polsce (bodajże w 1991 r.) zmieniły się zadania pomocy społecznej i owszem skończyło się "picie kawy w biurze", ale to było ponad 20 lat temu, więc nie ma co koloryzować, bo jak sam napisałeś - czasy się zmieniły.
Mnie chodzi jedynie o to, że przelewa się tutaj ocean jadu w stosunku do pracowników socjalnych, a chętnych do wykonywania tego zawodu wcale nie ma wielu. Aż dziw skoro to taka fajna, mało absorbująca i dochodowa praca :)
Ale taki już urok tego "jasielskiego pudelka" - pojawi się artykuł o Skarbówce, ZUSie albo PUPie i będzie to samo.
LUDZIE ZROZUMCIE, ŻE TO SYSTEM JEST CHORY I PRZESTAŃCIE JEŹDZIĆ PO INNYCH LUDZIACH, BO TO JEST NAPRAWDĘ SŁABE! :/
Odpowiedz
1
@ robotnik
dnia 07.03.2014, 09:52 · Zgłoś
Ja również się z Tobą zgadzam odnośnie kwestii tego systemu. Trzeba tylko dodać że system tworzą ludzie i to nie tylko ci którzy są " w nim najwyżej" usytuowani ale również i ci na niższych szczeblach. Nie zawsze "choroba" zaczyna się od góry. Czasami (a moim zdaniem bardzo często) "chorują" ogniwa niższe próbując usprawiedliwiać się "chorobą systemu" i TO JEST RÓWNIEŻ SŁABE !!!
Odpowiedz
5
@ no co
dnia 05.03.2014, 01:34 · Zgłoś
a ja z miłą chęcią się zgłoszę mam siedzieć bezczynnie na[...] i zastanawiać się kiedy trafi się jakaś praca bo na to w jaśle nie ma już co liczyć ,to wolę pomóc tym którzy mają jeszcze gorzej na pewno zaraz napisze ktoś na ludzi korzystających z m.o.p.s.u że to [...] , biedaki,[...] [...], takim nie należy pomagać ja mam własne zdanie na ten temat , część tych ludzi potrzebuje tej pomocy !
Odpowiedz
1
@ Zaraza
dnia 04.03.2014, 22:05 · Zgłoś
Ciekaw jestem ile ten aktywny zarobi.kazdy ma opłaty (prąd,gaz,śmieci,woda,opłaty w szkołach
Lub parafialne noi czynsze mieszkaniowe.ciekaw jestem o czym zapomniałem bo opłat jest od [...] a nie ma gdzie zarobić.jak dobrze zapłacą to i tak pójdą z rodziny itd.mam nadzieje ze będzie inaczej.jak kogo obrazilem to przepraszam
Odpowiedz
-7
@ ooo
dnia 04.03.2014, 21:54 · Zgłoś
Gdyby ci wszyscy którzy tutaj jadą po paniach z MOPS przynajmniej w 50% zrobili to co one przy pomocy w trakcie dwóch ostatnich powodzi w Jaśle to może zamiast bezmyślnie pisać bluzgi pomyśleli by trochę. I nie było to moi mili którzy będą zaraz klikać - do godz. 15.30 w przeciwieństwie do innych zatrudnionych w "mieście". Ciekawe czy któryś z tych krzykaczy coś robił pomocnego w tym czasie i nie mam tu na myśli fotek czy filmików dla youtuba a takich nie brakowało. Pozdrawiam wszystkich wolontariuszy. Robicie dobrą robotę.
Odpowiedz
3
@ ja mam gdzieś
dnia 05.03.2014, 14:12 · Zgłoś
Nie pisz głupot, bo my też byliśmy zalani i Pani z MOPS przyszła sprawdzić czy się naprawdę było zalanym i jakie szkody. Oczywiście przyszła jak już wszystko było posprzątane. Nawet deklarację trzeba bylo samemu wypelnić.
Odpowiedz
1
@ ann
dnia 05.03.2014, 15:05 · Zgłoś
Zgodnie z ustawą na jednego pracownika przypada minimum 2000 mieszkańców... a człowiek to nie RoboCop, tak się składa. No ale przecież postawa roszczeniowa w naszym społeczeństwie nigdy nie słabnie - wciąż trzyma ten sam solidny, mocny poziom :)
Odpowiedz
21
@ Max Szyderko
dnia 04.03.2014, 21:32 · Zgłoś
To są chyba jakieś żarty albo szczyt bezczelności !!! To może tak w ramach wolontariatu cała załoga MOPSu zacznie robić za darmochę ???
Odpowiedz
22
@ ????
dnia 04.03.2014, 21:31 · Zgłoś
Jak tak dalej pójdzie to
wszyscy będziemy robić jako wolontariusze .
Tylko kto za nas będzie płacił za prąd ,gaz ,za zakupy w sklepach ,wizyty u lekarza itd???
Odpowiedz
7
@ xx
dnia 04.03.2014, 21:25 · Zgłoś
A Mops z Dworcowej 10 płaci za śmieci?
Odpowiedz
6
@ :-b
dnia 04.03.2014, 21:27 · Zgłoś
chyba nie bo im dofinansowali z mopsu:-)
Odpowiedz
4
@ szukają naiwnych
dnia 04.03.2014, 21:24 · Zgłoś
a uczciwie zapłacić to nie łaska???
Odpowiedz
6
@ Zocha
dnia 05.03.2014, 14:06 · Zgłoś
No naprawdę jesteś naiwny, gdyby za to płacili, to chętni po cichaczu by się znaleźli po znajomości nawet bez wykształcenia.
Odpowiedz
0
@ wolontariusz
dnia 04.03.2014, 21:24 · Zgłoś
ten projekt finansuje unia
Odpowiedz
8
@ ??
dnia 04.03.2014, 23:29 · Zgłoś
A unia skąd ma kasę na projekty?
Odpowiedz
31
@ @@
dnia 04.03.2014, 21:20 · Zgłoś
tym obrośniętym w piórka paniom z mops już podziękujemy.
zlikwidować toto coś!!
obniżyć ZUS podatki akcyzę i ludzie sobie poradzą
Odpowiedz
24
@ xx
dnia 04.03.2014, 21:14 · Zgłoś
moim zdaniem to połowa jasła potrzebuje pomocy!!!
Odpowiedz
21
@ LambordziniGolfMCMX
dnia 04.03.2014, 21:06 · Zgłoś
Mój kolega mawia : kto pracuje społecznie ten ma [...]a wiecznie. Coś w tym jest.
Odpowiedz
17
@ Laura Diaz
dnia 04.03.2014, 20:35 · Zgłoś
wolontariat w jaśle to nic nowego;) wystarczy przyjrzeć się wypłatom w co niektórych firmach;)))
Odpowiedz
6
@ rozumienie idei wolontariatu
dnia 04.03.2014, 20:31 · Zgłoś
Po waszych komentarzach wiidzę że nikt z was nie udzielał się za darmo dla innego człowieka...żal. Spróbuj coś dla innego zrobić i w tedy pisz tutaj komentarze. Zobacz świat od strony drugiego , czasem bardzo samotnego człowieka, może wtedy docenisz to co masz, że jesteś zdrowy, możesz pracować. Pozdrawiam, wolontariuszka.
Odpowiedz
18
@ xx
dnia 04.03.2014, 21:12 · Zgłoś
Ja jak pomagam to jako ja a nie panie z mopsu i nie MOPS i nie bede robił na premie pani z mopsu a potem miasto ich wychwala jak pomagały.A nie jeden pracodawca z JasLa nie płaci i autostrady nie jedne firmy budowały w wolontariacie bez pieniędzy bo im nie wypłacili
Odpowiedz
2
@ 2
dnia 05.03.2014, 14:39 · Zgłoś
no niestety te panie za napisanie paru slow do projektu dostaja niezle pieniazki, a jezeli tak nie jest to niech sie wypowiedza na forum
Odpowiedz
32
@ xx
dnia 04.03.2014, 20:26 · Zgłoś
Jak wolontariat przynosi satysfakcje to ta pani niech sie zwolni ja za nią się przyjmę a ona będzie pracować jako wolontariat i będzie miała satysfakcje
Odpowiedz
15
@ walikot
dnia 04.03.2014, 20:24 · Zgłoś
Taaaa wolontariat piękne słowo a znaczy [...]... za free.
Odpowiedz
8
@ klk
dnia 04.03.2014, 19:28 · Zgłoś
poszukują chętnych? a naprawdę powinno brzmieć poszukują [...] lub poszukują [...]
Odpowiedz
26
@ robotnik
dnia 04.03.2014, 19:24 · Zgłoś
Bardzo dobra propozycja dla np. Romów. Może spojrzą na pewne sprawy z drugiej strony.
Odpowiedz
37
@ Ala
dnia 04.03.2014, 19:14 · Zgłoś
Moim skromnym zdaniem wolontariat jest spoko... ale w liceum, na studiach. Ale niestety za dobre chęci rachunków nie zapłacę. Przecież są gdzieś na takie cele fundsze! Tylko co sie z nimi dzieje... Niech zatrdnią kilka osób!!!
Odpowiedz
3
@ ehh
dnia 04.03.2014, 19:28 · Zgłoś
Taaa zatrudnią... chyba w naszych snach.. niestety :/
Odpowiedz
13
@ Laura Diaz
dnia 04.03.2014, 20:37 · Zgłoś
Niech mi zapewnią opiekunkę do dzieci, kierowcę, kucharkę i sprzątaczkę, to pójdę się udzielać, choćby i dla rozrywki:)))
Odpowiedz
0
@ pseudonim
dnia 04.03.2014, 20:48 · Zgłoś
ale chyba o to chodzi aby to był wolontariat!!! moze własnie ktos z liceum czy na studiach chce z niego skorzystac... przeszkadza Ci to? Ludzie np. z pedagogiki, socjlogii marza aby cos takiego wpisac w CV, zreszta czy juz wszystko musi odbuwac sie za kase! troche ideałów!
Odpowiedz
54
@ xx
dnia 04.03.2014, 19:08 · Zgłoś
To nie ma bezrobotnych w Jaśle? nikt nie bierze zapomogi od MOPS?Nagonić tych co zyją z opieki niech zamiatają piasek po zimie i inne prace jak sa bezrobotni to mają czas
Odpowiedz
43
@ ...
dnia 04.03.2014, 20:18 · Zgłoś
znam ludzi co biorą kasę z mopsu, pracują na czarno, a żarcie w puszkach co dostają to karmią psy. takich za [...] i do roboty zagonić z zasiłek. mops dobrze o tym wie tylko wygodnie im nie robić nic przesież to tylko nasze podatki...
Odpowiedz
-2
@ ej
dnia 04.03.2014, 20:46 · Zgłoś
to moze warto sie udać gdzies i to zgłosić, jak tak bardzo Cie to razi. SKoro taki wzorowy obywatel z Ciebie!
Odpowiedz
12
@ Obi
dnia 04.03.2014, 21:46 · Zgłoś
Wiele razy było to zgłaszane do MOPS-u ale oni potrzebują dowody na złotej tacy.
Odpowiedz
0
@ Edi
dnia 10.01.2019, 01:36 · Zgłoś
Ok, oni pracują na czarno , ale przynajmniej pracują , a mnie najbardziej denerwują ci co siedzą i [...] w stołek i całymi godzinami nic nie robią tylko piją i idą po zapomogę
Odpowiedz
76
@ pytanie
dnia 04.03.2014, 19:06 · Zgłoś
A czy panie z MOPSu nie mogły by popracować za darmo przecież to taka szczytna idea?
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 04.03.2014, 19:13 · Zgłoś
Powiem krótko - parafrazując do ulubionego powiedzonka kierowców tirów :) - "Jak by nie ten MOPS to byś nie miał co jeść" :P
Odpowiedz
35
@ szukajcie
dnia 04.03.2014, 21:56 · Zgłoś
panie z MOPSu po znajomosciach prace dostały to w ramach wdzięcznosci mogłyby chociaż popracować troszkę za darmo, a nie szukac wsród społeczeństwa które często nie ma za co rachunków zapłacic, niech zobaczą jak to jest pracować bez wynagrodzenia, smutne to bardzo, szukajcie wsród swoich zobaczycie ilu chętnych znajdziecie
Odpowiedz
8
@ kochany Tarzan-zanie
dnia 04.03.2014, 23:26 · Zgłoś
Jak mawiał Stefan Kisielewski "w socjalizmie bohatersko walczy się z problemami nie występującymi w innych ustrojach". Jak by ludziom nie zabierano forsy (grubo ponad 50%) w podatkach i nie marnotrawiono na MOPSy [...] OPZZty i inne [...], to było by za co jeść.
Polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=bM05TZ_npxc
Odpowiedz
9
@ tik
dnia 05.03.2014, 10:06 · Zgłoś
ale to państwo jest odpowiedzialne za obywateli a nie wolontariat a jeżeli ktoś nie radzi sobie w życiu to powinie mieć płatną i solidną opiekę ten który się opiekuje też ma rodzinę na utrzymaniu a nie szkłem [...] ucierać na to powinny być pieniądze w budżecie a ci co powinni płacić podatki to dalej nie płacą
Odpowiedz
16
@ iga
dnia 05.03.2014, 14:51 · Zgłoś
No tak praca w ramach wolontariatu za darmo ,to pracowników poszukują przez internet,bo gdyby była płatna to panie z MOPSU znalazły by chętnych w śród swojej rodziny i znajomych.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.