Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

MOSiR zaprasza na ściankę wspinaczkową

50

Przez okres ferii można bezpłatnie korzystać z nowej udostępnionej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle ścianki wspinaczkowej. Rada Miejska w Jaśle przeznaczyła na ten cel 40 tysięcy złotych. Już w dniu otwarcia pojawiły się pierwsze chętne osoby, a wśród nich Agnieszka Sobczyk. <<FOTOGALERIA>>

Przy modernizacji basenu otwartego zwolniło się pomieszczenie, w którym do tej pory znajdowały się urządzenia do uzdatniania wody. Przy tej okazji postanowiono wykorzystać pomieszczenie na stworzenie salki, w której będzie znajdowała się ścianka wspinaczkowa tzw. bulderowa. Pomysł na stworzenie takiego miejsca podsunęło Jasielskie Towarzystwo Wspinaczkowe. Szukano wielu miejsc na powstanie ścianki o wysokości 12 metrów. Trudno było jednak znaleźć odpowiedniego pomieszczenia.

- Zaproponowaliśmy taką formę ścianki niższej, czyli niewymagającej tego całego zabezpieczenia przed upadkiem z dużej wysokości. Te ścianki są rozwijające i bezpieczne. Mamy w zamiarze stworzenie ścianki wspinaczkowej o wysokości 12 metrów. Mamy szereg pomysłów i myślę, że i ten zostanie zrealizowany – zaznacza burmistrz Andrzej Czernecki. - Najlepszym rozwiązaniem jest wysoka ścianka wewnątrz pomieszczenia. Na razie tych planów nie realizujemy. Przyjdzie czas na te większe zadania, ale wcześniej będziemy to konsultować ze środowiskiem – dodaje.

Burmistrz w rozmowie dla Jaslo4u.pl zdradził, że w przypadku dużego zainteresowania powstanie dodatkowa ścianka, tym razem o wyższym stopniu trudności. A wszystko to miałoby miejsce w najbliższej przyszłości.

Zadowolenia nie kryje dyrektor MOSiR-u Tadeusz Baniak. Dzięki zagospodarowaniu pomieszczenia pojawiła się nowa forma spędzenia aktywnie czasu przez młodych, jak i starszych pasjonatów wspinaczki. - Cieszymy się, że udało się nam otworzyć ten nowy obiekt sportowy. Rok 2013 był wyjątkowym, jeżeli chodzi o obiekty sportowe w Jaśle. Burmistrz miasta Jasła czuje nasze klimaty i w tym kierunku podąża miasto. W zeszłym roku powstał nam piękny basen otwarty, a w tej chwili jesteśmy na etapie termomodernizacji istniejącej hali sportowej – podkreśla T. Baniak. - W planie jest wybudowanie oddzielnej sali do sportów walki, jako że Jasło zasłynęło z tego na Podkarpaciu. W sportach walki jesteśmy wręcz potęgą – dodaje.

W poniedziałek, w pierwszy dzień ferii dzieci i młodzież po raz pierwszy miały okazję skorzystać z nowej ścianki wspinaczkowej. Nie zabrakło tam także Agnieszki Sobczyk, wieloletniej judoczki i znanej nam zawodniczki MMA.

Do końca ferii korzystanie ze ścianki jest bezpłatne. Dla tych osób, które nie wiedzą, gdzie znajduje się nowa atrakcja wyjaśniamy, że należy przejść przez otwarty basen do budynku, gdzie odbywają się zajęcia z aerobiku.

Ceny, które będą obowiązywać po feriach dla dzieci i młodzieży – 5 zł, dla dorosłych 7 zł.

(icz)

Reklama

Komentarze: 50

Dodaj komentarz Widok:
1
@ dyrdek
dnia 28.01.2014, 09:35 · Zgłoś
Zapraszamy na ściankę do Jedlicza. Tam scianka ma 8 metrów wysokości.
Odpowiedz
-2
@ tom
dnia 24.01.2014, 21:13 · Zgłoś
szkoda było wywalać kasę na takie cos
Odpowiedz
2
@ taternik
dnia 24.01.2014, 07:20 · Zgłoś
To Maryśka sie wspinała, i na [...] zleciała!!!
Odpowiedz
2
@ [...] jasiu
dnia 23.01.2014, 19:55 · Zgłoś
A ja pytam jasiu, czy chodzi ci o kurie rzeszowską, czy przemyską? Mnie to żadna nie jest potrzebna!!!
Odpowiedz
-1
@ MARIAN
dnia 23.01.2014, 18:37 · Zgłoś
A burmistrz już się wspiął???
Odpowiedz
1
@ Jasło
dnia 22.01.2014, 23:00 · Zgłoś
Samolot w Jaśle
Odpowiedz
3
@ do jasiu
dnia 22.01.2014, 22:07 · Zgłoś
Tobie jasiu jest potrzebna, choćby po to, żeby cię pod nią ustawić i zgniłymi zbukami, zamiast lotkami sie bawić! Hi,hi,hi To dopiero bedzie atrakcja?! Heh...
Odpowiedz
-1
@ jasiu
dnia 23.01.2014, 10:10 · Zgłoś
A dlaczego straszysz mnie zgniłymi zbukami i o jaką atrakcję Ci chodzi?
Odpowiedz
-5
@ jasiu
dnia 22.01.2014, 19:03 · Zgłoś
Ja pytam,a komu kuria mać ta ściana jest potrzebna?
Odpowiedz
7
@ xxx
dnia 22.01.2014, 18:53 · Zgłoś
Znam ten typ ścianek. Wygląda niewinnie jak się na nią patrzy, ale wspinać się się wyznaczonymi kolorami - potrzeba do tego silnych rąk i nóg. Wydawało mi się, że jestem zwinny i silny ale odpadłem przy czwartym uchwycie. Zanim zaczniecie wieszać psy na taki sport,sami wypróbujcie swoich sił. Potem przez kilka dni będzie chodzić w rozkroku :)Będą boleć was takie mięśnie o których nie mieliście pojęcia, że je macie.Fajna sprawa ta ścianka :)
Odpowiedz
-1
@ Urzędnik UM
dnia 22.01.2014, 16:39 · Zgłoś
A o czym mają pisać,przecież w naszym grodzie nic się nie robi tylko promuje "naszego" ukochanego przez jasielski lud wodza,młodzież emigruje a zostają sami starcy to dla nich tak niska ścianka wspinaczkowa-prezent od obecnie panującej ekipy
Odpowiedz
-2
@ kilof
dnia 23.01.2014, 15:17 · Zgłoś
raczej z ciebie [...] i przy[...]s jaśnie panującego :)
Odpowiedz
-5
@ nom
dnia 22.01.2014, 15:33 · Zgłoś
2,5 m ścianka, a piszą o tym jak na otwarcie stadionu narodowego
Odpowiedz
1
@ mag
dnia 22.01.2014, 18:01 · Zgłoś
żal ci???
Odpowiedz
1
@ mag
dnia 22.01.2014, 18:02 · Zgłoś
żal ci???
Odpowiedz
4
@ mag
dnia 22.01.2014, 18:06 · Zgłoś
żal ci??? to sobie napisz o tym co ty zrobiłeś dla młodzież w Jaśle
Odpowiedz
1
@ toblerone
dnia 22.01.2014, 15:25 · Zgłoś
Polske okradli na duzo wiecej niz 40tys a to co w polsce bylo wszystko sprzedali lacznie z bankami i zakladami pracy teraz wydali 40tys zl a niech sie przyznaja ile zarobili na tym i ile nakradli bo od siebie nie dali nic tylko narod pozbawili wszystkiego od czasow gierka nie zostalo zrobione nic pieniadze byly ale urzedasy ich rozkradli a teraz udaja swietych i niewinnych dzis jest w pis jutro w po po jutrze w psl itd i winnego niema taka jest prawda klamia i okradaja narod do tego sa urodzeni same urzedowskie talenty
Odpowiedz
-1
@ mag
dnia 22.01.2014, 18:00 · Zgłoś
czy ja dobrze czytam??? to jest oszczerstwo, które kwalifikuje się do oskarżenia o naruszenie dóbr osobistych osób publicznych... super, prawnicy zarobią :)

masz [...], mały [...] jakieś konkretne dowody? masz jakieś nazwisko, poza IP, które będziemy niebawem znać? a po którym, do tego nazwiska dojdziemy??? masz jakiś honor? masz jaja???
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 22.01.2014, 22:45 · Zgłoś
mag - to która z osób publicznych poczuła się obrażona? Wymień specjalisto od prawa jakieś nazwisko, to będzie szansa na dokonanie oceny. Swoją drogą po poziomie postu sądząc, to wygląda, że UM do pisania pochlebnych dla władzy postów zatrudnia teraz stażystów. Po gimnazjum :D
Odpowiedz
0
@ toblerone
dnia 23.01.2014, 00:55 · Zgłoś
Mag szkoda ze urodziles sie jako [...] chcialbys tu zablyszczec ale nie masz czymalbo nie wiesz w jaki sposob podejsc do tej sprawy a tak szczerze to mam to w [...]e co ty piszesz i mam w [...]e wszystkich urzedasow ktorzy rozkradli i sprzedali zaklady pracy banki itd gdzie tylko sie dalo i ty mi tu nie [...]...l bzdur mysle ze ty albo ktos z twojej rodziny jest przy zlobie a teraz idz do prawnika zlobie i ja nie obrazilem nikogo ja prawde napisalem bo ludzie bieduja a urzedasy ich okradaja i uwazaj mag bo jak pojade nazwiskami to twoje tez moze sie znalesc na liscie zlodzieji oszustow i cyganow mag w jakiej jestes dzis parti pewnie pisu dzis nakradniesz i jutro juz bedziesz w po i ty nie winny ty nic nie wiesz prawda tak wyglada twoje [...] zycie
Odpowiedz
-1
@ toblerone
dnia 23.01.2014, 00:58 · Zgłoś
Prawnicy nie zarobia bo ja grosza nie dam im moze ty ruszysz te kradzione co zabrales biednym ludziom i oplacisz sobie prawnika
Odpowiedz
-5
@ Obywatel
dnia 22.01.2014, 15:05 · Zgłoś
W końcu coś się w Jaśle dzieje, odkąd dyrektorem MOSIRU jest T. Baniak a burmistrzem A.Czernecki, powstają nowe atrakcje sportowe i rekreacyjne dla mieszkańców, oby więcej takich pomysłów.
Odpowiedz
-3
@ mag
dnia 22.01.2014, 17:57 · Zgłoś
prawda nie spodoba się bywalcom tego portalu, gratuluję odwagi !!!
Odpowiedz
5
@ tiki
dnia 22.01.2014, 14:19 · Zgłoś
nudni jestescie tylko nazekac potraficie ale to juz normalka w tym jasle
Odpowiedz
0
@ mag
dnia 22.01.2014, 17:56 · Zgłoś
ja nie narzekam...nie znoszę [...] frustratów ..którzy opluwając kogoś anonimowo czują się tacy wielcy jak balony...aż haha pękną ;) piszmy więc normalnie i tyle
Odpowiedz
3
@ obserwator
dnia 22.01.2014, 11:53 · Zgłoś
Super rzecz wielkie ukłony dla władz miasta i Pana Dyrektora MOSIR za udoskonalanie i pomysłowości dla takich rzeczy właśnie niech ośrodek sportu się rozwija tak trzymać i młodzież dzieci będą miały raj. Pomyśleć jeszcze o dobrym lodowisku może nawet kiedy krytym jak w Dębicy. Pozdrawiam.
Odpowiedz
8
@ mag
dnia 22.01.2014, 17:53 · Zgłoś
dokładnie tak, zróżnicowany sport, który oderwie młodzież od tv, netu, knajpek itp... małe wyzwania, troszkę ponad miarę możliwości są cudowne! a tak w związku ze ścianką (o mamma mia za niską, żeby się uszkodzić trwale) skończą się ferie i szkoła zacznie zajęcia wf właśnie na tej ściance, jak każdy spróbuje..gwarantuję, że się spodoba :)
Odpowiedz
-2
@ rtr3
dnia 22.01.2014, 11:18 · Zgłoś
umm żeby bezrobociu przeciwdziałać? od tego jest biuro pracy i parlamentarzystki z \PIS /
bo nie którzy nie maja za co zyc bo od tego jest MOPS a niektórym sie pracować nie chce
Odpowiedz
0
@ belez
dnia 22.01.2014, 10:30 · Zgłoś
jo to bym sie boł na takom wysokom ścione wyłazić
Odpowiedz
6
@ ummmmm
dnia 22.01.2014, 10:23 · Zgłoś
nie mozliwe, deficyt, a tu do karetki sie doklada 100 tyś, teraz sciana za 40 tyś, kampania wyborcza?? a co sie robi dla ludzi, żeby bezrobociu przeciwdzialac?? Nic, wstyd dla rządzących miastem, juz mieli okazje i swoje pokazali, czas by to zmienic w końcu, i myslec o ludziach, bo nie którzy nie maja za co zyc, trzeba robic coś co bedzie sluzylo, nam wszystki w dobie kryzysu, a nie atrakcje z ktorych skozysta moze 5% mieszkańców, takie atrakcie to powinny byc robione kiedy sa oszczednosci w budżecie, a nie w kryzysie. Wstyd, czas wybrac kogos myslacego o ludziach.
Odpowiedz
2
@ :-)
dnia 22.01.2014, 12:49 · Zgłoś
Co roku piszą ile to wynoszą wydatki na odśnieżanie, jakie to wielkie sumy wydali. W tym roku zimy jeszcze nie było, więc spora kaska została zaoszczędzona...gdzies przecież trzeba ją "zagospodarować"...myślisz ,że lepiej na premie?
Odpowiedz
2
@ mag
dnia 22.01.2014, 17:48 · Zgłoś
ale [...], tak przy okazji "niemożliwe" pisze się jak widać, a co do karetek...nie trzeba by ich było tyle, gdyby ludzie zamiast np. siedzieć przed kompem i [...] na innych poszli trochę się pogimnastykować dla zdrowia :) wstyd taki [...]rele pisać!
Odpowiedz
0
@ karakab
dnia 22.01.2014, 10:16 · Zgłoś
Przy wzroście 180 cm zrobisz dwa kroki do góry i po wspinaczce.
Odpowiedz
9
@ :-)
dnia 22.01.2014, 12:36 · Zgłoś
a dasz radę chociaż te dwa zrobić?
Odpowiedz
3
@ mag
dnia 22.01.2014, 17:45 · Zgłoś
tu chodzi o trawers... przy wzroście 180 cm... marzenie... prawie wszystkie ścieżki da się zrobić, ale hehe lepiej sprawdź, polecam popielatą od lewej do prawej
Odpowiedz
-3
@ PiS-man
dnia 22.01.2014, 22:39 · Zgłoś
Hm... Jakie jest przewieszenie tego jasielskiego balda, skoro [...] w adidaskach sobie tak śmiga?
Odpowiedz
9
@ Laik
dnia 22.01.2014, 09:50 · Zgłoś
Dla [...] "pisarzy" portalowych polecam kliknięcie "Ścianka Bulderowa", gdzie maja szanse dowiedzieć się co to jest, jak rownież dowiedzieć u kilku producentów o kosztach wykonania takiego obiektu.
Odpowiedz
-1
@ m
dnia 22.01.2014, 09:13 · Zgłoś
40 tys za 14 dni to ile za dzien "ktos zarobil"???
Odpowiedz
-1
@ mag
dnia 22.01.2014, 17:43 · Zgłoś
podpisz się [...] pod tym co napisałeś
Odpowiedz
8
@ mag
dnia 22.01.2014, 06:21 · Zgłoś
świetna ścianka, [...] także- brawo!!! tak dla jasności: nie wspinaczkowa- lecz boulderowa, tutaj nie chodzi o wysokość- lecz o trawersy po kolorach :)
Odpowiedz
21
@ Remiza
dnia 22.01.2014, 06:20 · Zgłoś
I to kosztowało 40 tys zł ???
Chyba, że z golfem i garniakiem Baniaka , a to co innego.
Odpowiedz
-3
@ lol
dnia 22.01.2014, 00:29 · Zgłoś
[...] bez zabezpieczeń się wspinają...
Odpowiedz
-8
@ piiii
dnia 21.01.2014, 23:43 · Zgłoś
to jest ścianka wspinaczkowa?? jak ktoś ma 2metry to nie musi nawet sie wspinac haha ludzie wy chyba nie wiecie jak wygląda ścianka wspinaczkowa!! WSTYD NIE MACIE SIE CZYM CHWALIĆ!
Odpowiedz
1
@ rtr3
dnia 22.01.2014, 11:15 · Zgłoś
flustrad [...]
Odpowiedz
-1
@ kępa
dnia 21.01.2014, 23:39 · Zgłoś
Niższej tej ściany się nie dało zrobić..
Odpowiedz
12
@ ooooo
dnia 21.01.2014, 23:43 · Zgłoś
Chyba wyraźnie jest napisane, że to ścianka dla dzieci. A Ty jak chcesz mieć wyższą to proponuję Diabli Kamień, tam się powpinaj a potem skocz na ten swój [...], może Ci wtedy trybiki zaskoczą i zaczniesz czytać tekst ze zrozumieniem :) :).
Odpowiedz
-6
@ doooooooo
dnia 22.01.2014, 17:48 · Zgłoś
Nie sap zebys krzywdy nie doświdczył
Odpowiedz
10
@ ooooo
dnia 21.01.2014, 23:30 · Zgłoś
Sopla wyglądasz tutaj tak jakby dla Ciebie nie istniała grawitacja :) Brawo , widać, że coś się zaczyna dziać dobrego w naszym Jasełku :)
Odpowiedz
2
@ kebab
dnia 22.01.2014, 13:00 · Zgłoś
Sopla to jak orangutanek sie tam buja :D
Odpowiedz
3
@ Obiecane
dnia 22.01.2014, 20:37 · Zgłoś
Wszystko będziecie mieli obiecane z terminem wykonania do końca roku - dla każdego marzenia i każdej zachcianki w myśl hasła: Nikt nie może wam tyle dać - Ile ja wam mogę obiecać.
P.s. Oczywiście termin wykonania - tj. do końca roku, dla każdej inwestycji , jest całkowicie przypadkowy...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.