MOSiR zaprasza na ściankę wspinaczkową
Przez okres ferii można bezpłatnie korzystać z nowej udostępnionej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle ścianki wspinaczkowej. Rada Miejska w Jaśle przeznaczyła na ten cel 40 tysięcy złotych. Już w dniu otwarcia pojawiły się pierwsze chętne osoby, a wśród nich Agnieszka Sobczyk. <<FOTOGALERIA>>

Przy modernizacji basenu otwartego zwolniło się pomieszczenie, w którym do tej pory znajdowały się urządzenia do uzdatniania wody. Przy tej okazji postanowiono wykorzystać pomieszczenie na stworzenie salki, w której będzie znajdowała się ścianka wspinaczkowa tzw. bulderowa. Pomysł na stworzenie takiego miejsca podsunęło Jasielskie Towarzystwo Wspinaczkowe. Szukano wielu miejsc na powstanie ścianki o wysokości 12 metrów. Trudno było jednak znaleźć odpowiedniego pomieszczenia.

- Zaproponowaliśmy taką formę ścianki niższej, czyli niewymagającej tego całego zabezpieczenia przed upadkiem z dużej wysokości. Te ścianki są rozwijające i bezpieczne. Mamy w zamiarze stworzenie ścianki wspinaczkowej o wysokości 12 metrów. Mamy szereg pomysłów i myślę, że i ten zostanie zrealizowany – zaznacza burmistrz Andrzej Czernecki. - Najlepszym rozwiązaniem jest wysoka ścianka wewnątrz pomieszczenia. Na razie tych planów nie realizujemy. Przyjdzie czas na te większe zadania, ale wcześniej będziemy to konsultować ze środowiskiem – dodaje.

Burmistrz w rozmowie dla Jaslo4u.pl zdradził, że w przypadku dużego zainteresowania powstanie dodatkowa ścianka, tym razem o wyższym stopniu trudności. A wszystko to miałoby miejsce w najbliższej przyszłości.

Zadowolenia nie kryje dyrektor MOSiR-u Tadeusz Baniak. Dzięki zagospodarowaniu pomieszczenia pojawiła się nowa forma spędzenia aktywnie czasu przez młodych, jak i starszych pasjonatów wspinaczki. - Cieszymy się, że udało się nam otworzyć ten nowy obiekt sportowy. Rok 2013 był wyjątkowym, jeżeli chodzi o obiekty sportowe w Jaśle. Burmistrz miasta Jasła czuje nasze klimaty i w tym kierunku podąża miasto. W zeszłym roku powstał nam piękny basen otwarty, a w tej chwili jesteśmy na etapie termomodernizacji istniejącej hali sportowej – podkreśla T. Baniak. - W planie jest wybudowanie oddzielnej sali do sportów walki, jako że Jasło zasłynęło z tego na Podkarpaciu. W sportach walki jesteśmy wręcz potęgą – dodaje.

W poniedziałek, w pierwszy dzień ferii dzieci i młodzież po raz pierwszy miały okazję skorzystać z nowej ścianki wspinaczkowej. Nie zabrakło tam także Agnieszki Sobczyk, wieloletniej judoczki i znanej nam zawodniczki MMA.
Do końca ferii korzystanie ze ścianki jest bezpłatne. Dla tych osób, które nie wiedzą, gdzie znajduje się nowa atrakcja wyjaśniamy, że należy przejść przez otwarty basen do budynku, gdzie odbywają się zajęcia z aerobiku.
Ceny, które będą obowiązywać po feriach dla dzieci i młodzieży – 5 zł, dla dorosłych 7 zł.
(icz)
