Most łączący Kołaczyce-Brzyska już przejezdny
Zostały zakończone prace związane z budową mostu łączącego Kołaczyce-Brzyska. Od 4.01. 2011r. został zniesiony znak "zakazu ruchu w obu kierunkach". Most jest już czynny i oddany do użytku...

Prace budowy mostu trwały od sierpnia 2009r. do 30.11.2010r. Koszt całej inwestycji wyniósł 6.604.225,04 zł.

Pierwszy okres budowy mostu był prowadzony przez gminę Kołaczyce. Prace wykonywane zostały przez żołnierzy Wojska Polskiego Batalionu Ratownictwa Inżynieryjnego w Nisku. Przez okres 15 miesięcy wybudowano podpory, zamontowano konstrukcję stalową, wykonano izolacje na betonowej płycie mostu oraz balustrady, ułożono także nawierzchnię asfaltową.
Czy była potrzeba budowy mostu?
- Budowa mostu na Wisłoce jest inwestycją od wielu lat oczekiwaną. W sposób zdecydowany poprawi komunikację i mam nadzieję, że wpłynie pozytywnie na rozwój przedsiębiorczości na terenie gminy Brzyska - oznajmił Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska.

Obecnie dozwolony jest przejazd samochodów o masie do 3,5 t.. W przyszłości planowane jest dopuszczenie ruchu pojazdów do 40 t.
(icz)
