Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Motocyklista ranny w wypadku

56

28-letni mężczyzna uderzył w tylne drzwi samochodu osobowego wyjeżdżającego z prywatnej posesji. Motocyklista trafił do szpitala z licznymi złamaniami.

Do zdarzenia doszło w sobotę na drodze prowadzącej na Górę Liwocz. 69-letni kierowca opla astry cofając samochodem z prywatnej posesji nie zauważył jadącego drogą główną motocyklisty.Włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu jednośladowi, wskutek czego 28-latek uderzył motocyklem w tylne drzwi opla.

Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala. Kierowca opla nie odniósł obrażeń, był trzeźwy. Od 28-latka pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

(Red.)

Reklama

Komentarze: 56

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ :D
dnia 13.11.2013, 17:52 · Zgłoś
Trzeba umieć jeździć a nie kalikom dawać motoor ! :D
Odpowiedz
-3
@ ?
dnia 20.09.2013, 22:37 · Zgłoś
biedny bo [...]
Odpowiedz
3
@ r
dnia 18.09.2013, 22:23 · Zgłoś
biedny motorowerzysta.. znow padl ofiara rozpedzonego auta
Odpowiedz
0
@ dAnIeL
dnia 18.09.2013, 21:47 · Zgłoś
69 lat??!!!, strach mu rower dać.
Odpowiedz
4
@ lol
dnia 18.09.2013, 10:56 · Zgłoś
nie masz gosciu nawet pojecia gdzie sa brzyska a gdzie blazkowa. Co ty piszesz jak mozna jechac 125 km/h w brzyskach kolo szkoly przecież to prawie że niemożliwe
Odpowiedz
-2
@ pseud.Boxer
dnia 17.09.2013, 22:47 · Zgłoś
Przypuszczam, że wjeżdżając przodem dostałby w prawą stronę, ponieważ sądzę, że w momencie wyjazdu motocykl był za jakimś zakrętem . 69 na pewno nie słyszał w oplu ryku motocykla . Wyjeżdżający gdzieś z Błażkowej motocykliści na pewno są słyszani w Kołaczycach i tym bardziej podczas rajdów sobotnio-niedzielnych po Brzyskach . Zakładam, że wcześniej niż póżniej każdy z nich popadnie w podobne tarapaty , a na zwężonym odcinku drogi obok szkoły w Brzyskach przy 125 km/h kogoś będziecie zbierali w częściach.
Odpowiedz
0
@ dawca nerek
dnia 17.09.2013, 22:07 · Zgłoś
tak wina motocyklisty nawet jak by komarkiem jechał to i tak jego wina bo jak juz ma kask na głowie to dawca i pedzi grubo ponad 2 paki byliscie tam? widzieliscie jak było ?? stał ktos z radarem?? jesli nie to po jakiego ... sie kur. udzielacie ? jak dostaniesz [...] i biegnac do łazienki wyglebisz i dostaniesz wstrzasnienia mozgu to tez bede cie przezywał dawca nerek bo zaszybko w zakrety wchodzisz [...]
Odpowiedz
0
@ r1
dnia 16.09.2013, 22:25 · Zgłoś
co tu mowić wiekszosci wypadko wlasnie tak wyglada stare [...] niewidza na oczy a pchają sie do auta tak ginie 49% motocyklistow amen
Odpowiedz
1
@ Niedaleko
dnia 16.09.2013, 18:06 · Zgłoś
jak sie nazywa ten motocyklista?
Odpowiedz
10
@ piotjp997
dnia 16.09.2013, 16:04 · Zgłoś
NIE PISZCIE TAKICH GŁUPOT JAK NIE WIECIEJ JAK BYŁO ten koleś co pisze reportarze zawsze pisze po swojemu a nie tak jak było , byłem tam widziałem ewdientna wina kierującego samochodem , motocyklista był 15 metrów przed nim a kierowca samochodu nawet nie rozglądnoł się czy coś nie jedzie tylko od razu wycofał
Odpowiedz
1
@ ona
dnia 16.09.2013, 19:52 · Zgłoś
Na pewno byles swiadkiem zdarzenia? - nie sadze
Odpowiedz
-4
@ Czapelan
dnia 16.09.2013, 15:29 · Zgłoś
Zna ktoś kierowce motocykla? Nie chce przypadkiem sprzedać wraka?
Odpowiedz
6
@ qwerty
dnia 16.09.2013, 18:35 · Zgłoś
Ty jesteś jakimś skończonym [...] tu chłopak leży połamany a ty się pytasz czy wraka nie sprzedaje,powinieneś się cieszyć że chłopak żyje a nie pytasz się o motor
Odpowiedz
2
@ spostrzegawczy
dnia 16.09.2013, 14:56 · Zgłoś
Kierowcy, którzy na co dzień jeżdżą zapewne mnie poprą .
Otóż zauważalnie wzrasta liczba tych "niedzielnych" driverów właśnie w weekendy , jedzie
"taki" mistrz , jemu: kierunkowskazy , lusterka , ograniczona ostrożność to tylko synonimy które kiedyś gdzieś tam miał na teście na prawko które i tak zdał zapewne za X razem , bo komu to potrzebne a po co. Jedzie chłop na 70-tce-40-ści to także jest zagrożenie , osobiście pewniej się czuje gdy kierowca jedzie nieznacznie szybciej ale jest pewien swoich umiejętności , które również oparte są na doświadczeniu a niżeli taki co podczas jazdy się cały telepie, a właśnie ta cecha to cecha właśnie tych niedzielnych co jadą raz w tygodniu do kościoła i rano po bułki do sklepu oddalonego 100 m od miejsca zamieszkania.
Czasami to człowiek ma ochotę wyjść z samochodu i za.ebać takiemu z bani co by się na przyszłość nauczył od czego te pewne dodatki do samochodu służą.
Odpowiedz
-4
@ Fajny
dnia 16.09.2013, 13:31 · Zgłoś
Dewcy [...]
Odpowiedz
-2
@ jaaaa
dnia 16.09.2013, 12:50 · Zgłoś
A w jakiej miejscowości?
Odpowiedz
-10
@ inż Mamoń
dnia 16.09.2013, 12:11 · Zgłoś
W wieku 69 lat [...]zio co najwyżej powinien jeździć wózkiem na 4 kółkach, a nie autem.
Odpowiedz
0
@ gwiazda
dnia 16.09.2013, 11:48 · Zgłoś
no super rok szkolny sie zaczal
Odpowiedz
-2
@ robin
dnia 16.09.2013, 11:43 · Zgłoś
Skiba czytaj chłopie ze zrozumieniem tekst podstawówka się kłania
Odpowiedz
4
@ Skiba
dnia 16.09.2013, 12:47 · Zgłoś
wcześniej było, że nie ustąpił dwuśladowi madralo
Odpowiedz
-2
@ :)
dnia 16.09.2013, 11:37 · Zgłoś
To jakiś nowoczesny motocykl dwuśladowy, na pewno nie ten co na zdjęciu
Odpowiedz
9
@ as
dnia 16.09.2013, 11:35 · Zgłoś
Z drugiej strony mógł go nie widzieć, bo tamten mógł być daleko. Motocykliści często grzeją z prędkością dźwięku i nawet nie wiesz skąd sie nagle pojawia.
Odpowiedz
9
@ jasko
dnia 16.09.2013, 11:53 · Zgłoś
ŚWIĘTE SŁOWA. Większość wypadków z udziałem motocyklistów to jest na ścigaczach, ciekawe dlaczego?? a chopperami czy innymi turystycznymi jakoś potrafią jeżdzić, bez ciągłych wypadków.
Odpowiedz
-1
@ qwerty
dnia 16.09.2013, 14:36 · Zgłoś
Ale zobacz ile jest ścigaczy a ile jest np chopperów,chopperów jest garstka jak i turystycznych
Odpowiedz
5
@ fzs1000
dnia 16.09.2013, 15:01 · Zgłoś
sam jesteś jak ścigacz :) nie wszystko co ma troche plastiku i nie nazywa sie WSK, JAWA czy MZ to "ścigacz". zaraz dopiszecie ze to dawca i ze mial linke założoną na karku.
Odpowiedz
4
@ qwerty
dnia 16.09.2013, 15:03 · Zgłoś
Tam nie ma gdzie grzać tylko ludzie nie myślą jak widza motocykl bo myślą ze jedzie jakiś skuter i że będzie dopiero za 2 min to wyjezdżają
Odpowiedz
3
@ as
dnia 16.09.2013, 16:00 · Zgłoś
Nikt nie pisze, że dawca. Skończcie. Ludzie jak widzą motocykl to właśnie dodatkowo uważają, bo z nimi nigdy nie wiadomo. Przynajmniej ja tak robię.
Odpowiedz
4
@ Czapelan
dnia 16.09.2013, 16:00 · Zgłoś
Kierowcy samochodów często nie zauważają motocyklistów jak i rowerzystów.
Odpowiedz
2
@ jks
dnia 16.09.2013, 21:41 · Zgłoś
być może gdyby osobówką jechał młodszy kierowca z większym refleksem i spostrzegawczością do wypadku by nie doszło!
Odpowiedz
18
@ arek
dnia 16.09.2013, 11:34 · Zgłoś
sam poruszam sie jednosladem rekreacyjnie i stwierdzam ze na naszych drogach jest multum niedzielnych kierowcow ktorzy nie wiedza chyba po co sa montowane lusterka w samochodzie. Trzeba myslec za siebie i za nich. A wymuszenie pierwszenstwa to standard
Odpowiedz
6
@ jasko
dnia 16.09.2013, 11:51 · Zgłoś
Zgadza sie jest w cholere niedzielnych kierowców ale, zapomniałeś dodać że większość na ścigaczach jeżdzą "przepisowo"?? być może kierowca cofając upewnił się kilka razy rozglądając w obie strony że nic nie jedzie,i gdyby być może ten motocyklista jechał tyle co powinien to byłby zauważony a jak zasuwał nie wiadomo ile tak się dzieje.
Odpowiedz
5
@ dddd
dnia 16.09.2013, 12:22 · Zgłoś
on 50km/h to tam nie jechal bo by wychamowal bo to jest ladny odcinek prostej drogi i widocznosc jest dobra
Odpowiedz
7
@ qwerty
dnia 16.09.2013, 14:33 · Zgłoś
Znam gościa co jezdzi tym motocyklem i on jezdzi bardzo spokojnie
Odpowiedz
6
@ jezynka:)
dnia 16.09.2013, 15:48 · Zgłoś
A mój ..drogi ...,bo ty poruszasz się jednośladem:)!!!,a nie ...dwuśladem:)haha:)ale tu ewidentna wina osoby chcącej się włączyć do ruchu!!!
Odpowiedz
0
@ Czapelan
dnia 16.09.2013, 15:58 · Zgłoś
Jak go znasz to może wiesz czy nie sprzedaje tego co zostało z motocykla?
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 26.09.2013, 14:01 · Zgłoś
a motocykliści to oczywiście aniołki i drogowe asy że niby elyta kierowców? mózgu używać trzeba - zarówno w samochodzie jak i na motocyklu a nawet poruszając się pieszo
Odpowiedz
20
@ cfk
dnia 16.09.2013, 11:29 · Zgłoś
"...nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu dwuśladowi..." Moim zdaniem bardziej JEDNOŚLADOWI
Odpowiedz
11
@ Czapelan
dnia 16.09.2013, 15:56 · Zgłoś
Po wypadku może robi dwa ślady. :P
Odpowiedz
21
@ Skiba
dnia 16.09.2013, 11:27 · Zgłoś
dwuśladowi ?? od kiedy motocykl to dwuślad ???
Red. jak zwykle w formie :)
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 17.09.2013, 08:31 · Zgłoś
jeśli mu koła idą "bokami" czyli np jak jest zespawany krzywo z dwóch motorów :)
Odpowiedz
26
@ 7890
dnia 16.09.2013, 11:22 · Zgłoś
tak to jest jak sie nie ustepuje drugiej osobie
Odpowiedz
22
@ jezynka:)
dnia 16.09.2013, 11:52 · Zgłoś
Od kiedy na drogę główną wjeżdża się tyłem?jeżeli już to powinna asystować druga osoba !;!
Odpowiedz
-58
@ !!!
dnia 16.09.2013, 12:55 · Zgłoś
Ważne kto w kogo wjechał. Kierujący motocyklem wjechał w tył auta. Nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Dostanie mandat.
Odpowiedz
28
@ jezynka:)
dnia 16.09.2013, 13:27 · Zgłoś
No chyba niezupełnie :)jeżeli chcesz się włączyć do ruchu musisz mieć na to miejsce:)a nie wyjeżdżać kiedy masz ochotę i do tego tyłem!!!
Odpowiedz
-45
@ !!!
dnia 16.09.2013, 13:40 · Zgłoś
W tym momencie jak kierujący rozpoczął manewr wyjeżdżania z posesji droga była czysta. Manewr wyjazdu trwa od kilku do kilkunastu sekund. A teoretycznie kierującemu autem w tym momencie jak stał już na jezdni pod koła weszło dziecko i manewr może trwać i minutę i dłużej zanim dziecko wyjdzie spod kół auta. Jak w tym czasie z za zakrętu wyjedzie rozpędzony motocyklista to kierujący autem ma przejechać dziecko, żeby zrobić przejazd bo motocyklista nie zdąży wyhamować??!!! Gdyby auto wjechało w bok motocykla to sprawcą był by kierujący autem. Ważne jest kto w kogo uderzył.
Odpowiedz
2
@ spostrzegawczy
dnia 16.09.2013, 15:00 · Zgłoś
Moim skromnym zdaniem to czysto-teorytyczne założenie które ma miejse raz na 1000 razy.
Odpowiedz
-3
@ fzs1000
dnia 16.09.2013, 15:04 · Zgłoś
manewr wyjeżdżania... haha :)
Odpowiedz
11
@ fzs1000
dnia 16.09.2013, 15:12 · Zgłoś
jakie były warunki? mgła? śnieg? burza piaskowa? :) jakby jechał za [...]ziem i [...]zia skrecał albo hamował... i najechał by mu na tył to wtedy mozna mówić o niedostosowaniu nie tyle predkosci co odległości, nie do warunków tylko do sytuacji. a [...]zia jak sie chciał włączyć do ruchu to mógł to zrobić jak należy
Odpowiedz
11
@ Pseudofan
dnia 16.09.2013, 15:24 · Zgłoś
No chyba nie, bo włączający sie do ruchu wymusił tym samym pierwszeństwo...
Odpowiedz
-1
@ Pseudofan
dnia 16.09.2013, 15:24 · Zgłoś
Nie zawsze jest to możliwe, więc co wtedy?
Odpowiedz
5
@ nie toleruje głupoty
dnia 16.09.2013, 19:59 · Zgłoś
Aleś ty ciemny...twoja wypowiedź to potwierdza. Mandat to ty powinieneś dostać za twoją głupotę.
Odpowiedz
0
@ nie toleruje głupoty
dnia 16.09.2013, 20:01 · Zgłoś
to było do !!!
Odpowiedz
0
@ młodykierowca
dnia 16.09.2013, 21:22 · Zgłoś
hahahahahahahaha jestes blondynka?
Odpowiedz
0
@ ting
dnia 16.09.2013, 23:13 · Zgłoś
nie masz o jezdzie samochodem zielonego pojecia skoro tak piszesz a jezeli nie daj Boze jednak jezdzisz to lepiej sobie odpusc amatorze!!!
Odpowiedz
2
@ Radek
dnia 18.09.2013, 23:09 · Zgłoś
Widzę że wiele osób ma problem aby przeczytać tekst ze zrozumieniem i odnieść go do rzeczywistości. Odkąd to tylne drzwi są tyłem pojazdu? Tylne drzwi w samochodzie są z boku ( ale jak widać może nie każdy wypowiadający się tutaj znawca auto widział). Wychodząc na przeciw myśleniu Panu trzy wykrzykniki, wystarczy szybko wyjechać z drogi podporządkowanej tak aby wyprostować samochód a reszta niech wali w tył ile chce - przecie winny jest zawsze ten co uderzy w tył pojazdu. Tutaj sprawa jest prosta, koleś wyjechał nagle, motocyklista nie zdążył zareagować i doszło do wypadku. Sądząc po uszkodzeniach motocyklu i po tym że facet żyje, prędkość jednośladu musiała być niewielka.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ co?
dnia 26.09.2013, 13:58 · Zgłoś
cóż za filozofia
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.