Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Motorowerzyści sprawcami kolizji

42

Mimo że wkrótce rozpocznie się kalendarzowa jesień, ciepłe dni sprzyjają przejażdżkom skuterem lub motorowerem. Coraz więcej takich pojazdów pojawia się na drogach. Niestety, częściej dochodzi również do zdarzeń z ich udziałem. W ostatnich dniach miały miejsce dwie kolizje, których sprawcami byli  motorowerzyści.

Do pierwszego zdarzenia doszło początkiem tygodnia w Tarnowcu. Policjanci interweniujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący motorowerem 25-latek wykonując manewr skrętu  w lewo na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierowcy fiata. Na szczęście w wyniku zderzenia się pojazdów, nikomu nic poważnego się nie stało.  Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.  

Kolejne zdarzenie z udziałem jednośladu  miało miejsce w Jaśle. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierujący bmw mieszkaniec Jasła, jechał  ulicą św. Jana z Dukli. Gdy zatrzymał się przed poprzedzającym go samochodem, nagle poczuł uderzenie w tył pojazdu. Okazało się, że jadący za nim 16-letni motorowerzysta  nie zauważył światła stop i wpadł w bmw.

Apelujemy do motorowerzystów oraz pozostałych zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Pośpiech i rutyna na drodze to bezpośrednie przyczyny wielu kolizji i wypadków. Nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Bądźmy czujni, a swoją uwagę skupmy na prowadzeniu pojazdu i sytuacji na drodze.

Apelujemy także do rodziców dzieci i młodzieży korzystających z rowerów i skuterów o wzmożenie nadzoru i reagowanie na przypadki brawurowej jazdy swoich pociech.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
0
@ biba
dnia 04.11.2011, 23:02 · Zgłoś
Miał ktoś problem z motorowerzystą a właściwie chodzi o przewrócenie się za jadącym ,wykonującym prawidłowo manewr zawracania samochodem w miejscu dozwolonym? Raz zeznawał motorowerzysta że widział samochód włączający się do ruchu 10 m przed sobą a po roku czasu nagle przypomina sobie ze 3 metry przed nim samochód zawracał i musiał się wyłożyć .Tylko gdy on się przewrócił to ja byłam już na drugim pasie po wykonanym manewrze zawracania a ulica w tym miejscu była pok.15 metrów szeroka.Kierunkowskaz lewy włączony prawidłowo .Można zmieniać po roku czasu zeznania i ustawiać świadka? Akurat nic nie jechało, nikt nie szedł. Ja jechałam z pasażerem i poświadczył prawdę. Ale nam się nie daje wiary.Przecież gdyby motorowerzysta był 3 metry przed samochodem zawracającym to na bank by w niego wjechał.Żeby było jeszcze śmieszniej to stało się to wszystko pod monitoringiem.Ale nagrania z monitoringu sędzia nie oglądał bo jak wytłumaczyć fakt iż motorowerzysta był kilkanaście metrów za samochodem, nie zachował ostrożności, bez prawa jazdy, nawet karty i nie zostaje ukarany a ja kierowca z 30 letnim stażem, niemającym żadnych kolizji ,żadnych innych przewinień zostaję ukarana kwotą 500 złotych za spowodowanie zagrożenia.To są kpiny w tym naszym kraju.Miał ktoś coś podobnego?
co można z tym zrobić bo tu chodzi ja tak myślę
o wyłudzenie kasy z ubezpieczenia.
Odpowiedz
1
@ da
dnia 24.09.2011, 16:48 · Zgłoś
Kompletne zestawy kół zimowych BMW są idealnie dopasowane do Twojego BMW oferując doskonałą przyczepność nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych. Gwarantuje to bezpieczeństwo i maksimum komfortu podczas jazdy.
Odpowiedz
5
@ CBR 600
dnia 23.09.2011, 16:06 · Zgłoś
niech sobie siedzą na placu Żwirki - nie rozumiem komu to przeszkadza . Nie robią nic złego .

LEWA W GÓRĘ !!!
Odpowiedz
-4
@ ogar_tam
dnia 23.09.2011, 14:39 · Zgłoś
Kierowcy jednosladow bronia swoich, kierowcy samochodow swoich, zawsze tak bylo jest i bedzie. Fakt jest taki ze wiekszosc motocyklistow (glownie dzieciaki na skuterach) smigaja po drogach nie zwracajac uwagi na reszte, wielokrotnie widzialem jak wyprzedzaja/omijaja samochody raz z prawej, raz z lewej (chyba zeby bylo wiecej zabawy bo zygzakiem jest fajniej!), czasem zarzyna ten silniczek z kosiarki ile tylko sie da a tu nagle cos mu sie odmienilo i zatrzymuje sie na srodku, skret w prawo jadac z lewej strony jezdni? dla nich to nic wielkiego. Kierowca musi myslec teraz za siebie, za innego kierowce i maloletniego ktory o przepisach i zachowaniu na drodze ma tyle pojecia co mieszkancy Hawajow o sniegu... Teraz pozostaje tylko czekac na "hating" ze strony "skuterzatek" ;]
Odpowiedz
2
@ obserwator
dnia 24.09.2011, 13:06 · Zgłoś
Koń by się uśmiał,ale ci szkoda ze jeżdzą. ciekawe jak ty prowadzisz...O ile ci dali prawo jazdy.
Odpowiedz
-4
@ ogar_tam
dnia 24.09.2011, 18:14 · Zgłoś
Chcialbym abys wytlumaczyl mi co ma moja opinia do tego czy "dali mi prawo jazdy". Prawko posiadam od kilku lat, nie dostalem zadnego mandatu i nie mialem stluczki. Prawdopodobnie zaraz wyskoczysz z jedynym argumentem jaki mozesz miec: "zal Ci bo musisz stac w korku a my objezdzamy Cie [...]", nie jest mi niczego zal, w lecie mam w samochodzie klime a w zimie ogrzewanie... a przyzwoity zestaw CA umila mi postoj w korku. I prosze wytlumacz mi co jest smiesznego w tym ze mlodziez na skuterach nie ma wyobrazni? Motocyklisci przynajmniej maja zapas mocy a manewry wykonuja sprawnie i szybko, a dzieciak na skuterze (czasem jeszcze z pasarzerem) bierze sie za wyprzedzanie pod gorke na luku jadac praktycznie srodkiem przeciwnego pasa ruchu, nie widziales nigdy czegos takiego? przejedz sie kilka razy ul. Mickiewicza w strone Gamratu... albo od energopalu do rafinerii. Jak juz pisalem wczesniej, kierowcy bronia swoich, motocyklisci swoich, tirowcy swoich i tu pojawia sie jeszcze jedna grupa skuterzysci bo jednak dziecka na kosiarce nie mozna zaliczyc do tej samej grupy co motocyklistow...
Obrazilem Cie? poczules sie dotkniety? Trudno, swiat jest okrutny.
Odpowiedz
2
@ xx
dnia 23.09.2011, 10:06 · Zgłoś
ten motor jechał dobrze a ten z bmw nie umie jezdzic ! hahaha :)
Odpowiedz
-6
@ Pan X
dnia 23.09.2011, 07:53 · Zgłoś
Policja się ocknęła, a niech się przejadą na Plac Żwirki i zobaczą jaką sobie miejscówkę znaleźli motorowerzyści, jeżdżąc jak chcą, parkując jak chcą. W dzień jak źle zaparkujesz auto to od razu mandat, wieczorem tam już przepisy nie obowiązują.
P.S. Drodzy rodzice motorowerzystów sprawdźcie kieszenie dzieciom, bo nie jedno znajdziecie :)
Odpowiedz
0
@ dany
dnia 24.09.2011, 13:22 · Zgłoś
czemu sam niepodejdzies i powiec [...]
Odpowiedz
1
@ Pan Z
dnia 25.09.2011, 22:35 · Zgłoś
Czlowieku, przyjedz tam w ktorys dzien i pokaz motorower/motor ktory jest zle zaparkowany. Jak czytam takie komentarze jak twoje to mi sie [...] chce. [...] wiesz a sie wypowiadasz
Odpowiedz
-2
@ aaa
dnia 23.09.2011, 06:30 · Zgłoś
a w [...] jest policja
w [...] byla i [...] widziala!!

psy nawet nie wiedza czy ten motor to 50 czy wiekszy:D:D

chlopaki oby tak dalej:)

czysty przelot i naprzod:D
Odpowiedz
0
@ jaślan
dnia 22.09.2011, 23:08 · Zgłoś
podobnie jest z rowerzystami. Sam często rekreacyjnie jeżdżę rowerem ale nie nadużywam uprawnień jakie mi dają nowe (chore wg mnie) przepisy. Kierowca samochodu nie zatrzyma się w miejscu. Jego droga hamowania jest znacznie dłuższa. Niestety czasem za długa. Rozwaga i rozsądek muszą mieć pierwszeństwo. A z tym u niektóry bywa niestety różnie. Skutki bywają opłakane...
Odpowiedz
-2
@ ogar_tam
dnia 23.09.2011, 15:44 · Zgłoś
najlepsi sa rowerzysci w klapkach, juz pare razy widzialem jak wywraca sie jeden a drugim na drodze bo klapek spadl albo zachaczyl o [...];] maly apel do rowerzystow: jak jedziecie pod gorke to wpierw ogladnijcie sie za siebie a pozniej zsiadajcie z roweru albo przynajmniej przechylajcie sie na strone pobocza a nie w kierunku srodka jezdi bo ladujecie na samym srodku przed samochodem...
Odpowiedz
-3
@ ww
dnia 24.09.2011, 07:46 · Zgłoś
[cytat=jaślan]podobnie jest z rowerzystami. Sam często rekreacyjnie jeżdżę rowerem ale nie nadużywam uprawnień jakie mi dają nowe (chore wg mnie) przepisy. Kierowca samochodu nie zatrzyma się w miejscu. Jego droga hamowania jest znacznie dłuższa. Niestety czasem za długa. Rozwaga i rozsądek muszą mieć pierwszeństwo. A z tym u niektóry bywa niestety różnie. Skutki bywają opłakane...[/cytat]

to nie przepisy są chore, bo one akurat są bardzo ok - jeździj więcej na rowerze, to się przekonasz. Natomiast tak jak napisałeś, ich nadużywanie jest problemem. Ale największym problemem są kierowcy, którzy nie potrafią uszanować drugiego człowieka na drodze. Oczywiście nie mogę generalizować, ale właśnie taka grupka "[...]" kierowców robi najgorszą robotę, tak samo jak grupka rowerzystów "w klapkach" robi swoją.
Odpowiedz
2
@ IXI
dnia 22.09.2011, 22:20 · Zgłoś
policja wtedy siedzi i pije kawę.
Odpowiedz
1
@ WSCIEKLY
dnia 23.09.2011, 17:08 · Zgłoś
policja to tez ludzie tacy sami jak my, tylko prawo jest kulawe:)
Odpowiedz
-4
@ jaslak
dnia 22.09.2011, 21:40 · Zgłoś
tych malolatow na tych niby motorach to gonic powinni robia co chca jada za czlowiekiem jeden wprzedza z prawej drugi z lewej i dziwic sie ze potem sa wypadki a jeszcze zeby to mieli czym jechac zastanaiwam sie gdzie jest policja
Odpowiedz
5
@ zaz
dnia 24.09.2011, 13:20 · Zgłoś
Z tobą jedzie bo ma prawko od wójka
Odpowiedz
11
@ oczywiście
dnia 22.09.2011, 21:18 · Zgłoś
no oczywiście zawsze muszą obwiniać motocyklistów
Odpowiedz
18
@ alebzdury
dnia 22.09.2011, 20:09 · Zgłoś
Tak samo można powiedzieć o Policji która wgl nie przestrzega przepisów i często widać jak [...] w zabudowanym po kawę a o policjantach pełniących służbę na motocyklach nie wspomnę , wyprzedzanie na podwójnej ciągłej to normalka oraz przekraczanie dozwolonej prędkości . A co do tych dzieciaków z Jasła którzy przesiadują na parkingu przy ul. żwirki to katastrofa , mamusia z [...] kupili [...] za kilka tys pln a ich [...] dzieci zachowują się jak by siedzieli na nie wiem jak mocnych motocyklach a tak to tylko robią tylko więc tym swoim gazowaniem które przypomina dźwięk kosiarki spalinowej ;/// .
Odpowiedz
0
@ bart
dnia 22.09.2011, 22:00 · Zgłoś
pozdrawiam kogoś kto prawdopodobnie parę lat temu w ogóle nigdy nie spotykał się ze znajomymi i siedział zamknięty w pokoju przy książce. a sądzisz że tam się przyjeżdża żeby prezentować [...] czy po to żeby posiedzieć ze znajomymi tak jak ty prawdopodobnie siedziałeś z nimi parę lat temu na ławce przed blokiem. tam się dziennie zbiera z 30 osób a na skuterach przyjeżdża może z 10 jak dobrze pójdzie także średnio możliwe żeby na skuter/motorower pakować po parę osób. tak jak ty siedziałeś kiedyś ze znajomymi tak oni siedzą teraz.
Odpowiedz
10
@ co do żwirki
dnia 22.09.2011, 22:13 · Zgłoś
a tak poza tym to jak uważasz. lepiej jak siedzą sobie na placu żwirki i gadają, śmieją się spędzając wolne chwile, czy jak siedzą na wałach albo małpim i piją a potem chodzą po mieście zalani w [...]? pomyśl.
Odpowiedz
7
@ vc
dnia 22.09.2011, 22:34 · Zgłoś
Nieletni nie mogą pić [...].
Odpowiedz
9
@ odp
dnia 22.09.2011, 22:50 · Zgłoś
a jednak to robią. mimo to co jest lepsze?
Odpowiedz
-2
@ alebzdury
dnia 23.09.2011, 13:09 · Zgłoś
Zgadza się , sam jeżdżę na motocyklu od kilku lat , ale jak widzę takie dzieci które się podniecają i popisują kto wie jak a do tego wyprzedzają wszystko co jedzie ( spotkałem się z tym na ul. Jana Pawła , wpychanie się na [...] ) to mnie krew zalewa i chętnie bym im pospuszczał powietrze . Do siedzenia spokojnie na [...] pod ekonomem się nie czepiam , ale gazowanie kosiarkami do mnie nie przemawia . Niech poczekają jeszcze kilak lat mamusia z [...] kupią im tego lytra i będą jeździć 150 w dresach przez miasto .
Odpowiedz
-2
@ Krzekorz
dnia 26.09.2011, 16:13 · Zgłoś
ja tak jak mowie jezzde na motorowerze, ale zawsze ubieram sie lepiej. Kurtka na motor, jak narazie jeansy mysle o jakis spodniach ktore beda wytrzymalsze wrazie kolizji. Oraz musze kupic kask dobrej firmy bo jak narazie niesttey fundusz enei pozwalaja ;]
ale nie mowmy ze tlyko na motorowerach jezdza w dresach itp. Bo nie raz widzialem gosci np na yamaszy r1 w koszulce z krotkim rekawkiem oraz w krotkich spodenkach. Na takich dopiero rece opadaja. Takim jak oni to tlyko rower.
Odpowiedz
7
@ xyz
dnia 22.09.2011, 20:04 · Zgłoś
powinno być prawo jazdy na motorower co taki 16 latek może wiedzieć o przepisach ruchu drogowego nie raz widziałem w Jaśle młody człowiek jedzie na skuterze ma drogie z pierwszeństwem i staje na środku skrzyżowania by puszczać innych z naprzeciwka. Rodzice nie powinni puszczać dzieci na motorowery dla ich bezpieczeństwa bo się nie znają na przepisach...
Odpowiedz
3
@ do xyz
dnia 22.09.2011, 21:40 · Zgłoś
jestem dokladnie takiego samego zdania jak ty!sam widzialem pare zdarzen w ktorych mlody motorowerzysta nie wiedzial ja sie zachowac na drodze.stwarzaja zagrożenie dla siebie i dla innych!!!powinni zrobic odzielna kategorie prawa jazdy na skuter i by bylo ok.
Odpowiedz
-3
@ apollo A29
dnia 22.09.2011, 21:51 · Zgłoś
[...] Widzą Więcej Od Ciebie bo Zdaje Się Kartę i Takie Same Jak Na Prawo Jazdy przepisy znają tak Samo Jak Kierowcy Samochodów ..
Ja Też Widziałem nie Jednego [...] Jadącego Samochodem Ale Kierowców W Pl Jest Kilka Mln a Nie Jeden .
Odpowiedz
5
@ a
dnia 22.09.2011, 22:37 · Zgłoś
ahahhaah dobre dobre "takie same jak na prawo jazdy" :D ty chyba nie wiesz człowieku jak się zdaje na karte motorowerową :) sam jak za młodu zdawałem z moją grupą to na "egzaminie" nawet nie siedzieliśmy na motorowerze...
Odpowiedz
-1
@ kierowca
dnia 23.09.2011, 13:02 · Zgłoś
Dokładnie się z tym zgadzam!!! Kiedyś były potrzebne uprawnienia nawet na rower i niebyło tyle wypadków,bo ktos kto jechał w miasto na roweże musiał miec choć minimalną wiedzę jak poruszać się po drogach.
Odpowiedz
-1
@ xyz
dnia 23.09.2011, 15:33 · Zgłoś
U mnie w szkole jak się zdawało na karte motorowerową to się nawet testów nie zdawało i nie ma sie co oszukiwać
Odpowiedz
3
@ obserwator
dnia 24.09.2011, 13:09 · Zgłoś
Znawca przepisów...Koń by się uśmiał, chyba to był sen ...
Odpowiedz
4
@ xxx
dnia 24.09.2011, 13:14 · Zgłoś
A ja widziałem też,takich kierowców jak ty...o ile nim jesteś? Ciekawe jak ty jedziesz przepisowo?
Odpowiedz
2
@ aaa
dnia 24.09.2011, 13:15 · Zgłoś
I taki jak ty ma prawojazdy Właśnie
Odpowiedz
2
@ srtu
dnia 24.09.2011, 13:28 · Zgłoś
A prawo jazdy na dwa lata,ciekawe ilu by z was zdało... przepisowi się znalezli,a sami łamią prawo nagminnie. zazdrość przemawia.
Odpowiedz
3
@ Irek
dnia 24.09.2011, 13:30 · Zgłoś
Coś mi się zdaje że kierowcy nie bez winy też.
Odpowiedz
3
@ Irek
dnia 24.09.2011, 13:32 · Zgłoś
I takich jak ty kierowców czeba uwarzać!!!
Odpowiedz
3
@ do xyz ;D
dnia 25.09.2011, 15:54 · Zgłoś
ta, za niedługo to będziecie chcieli żeby w ogóle motorowerzyści nie poruszali się po drogach.
jestem przeciw temu co napisałeś.
mówisz że powinno być na to prawo jazdy - jest takie coś co się nazywa kartą motorowerową. jeśli taki 16latek by jej nie zdał to by się nie mógł poruszać po drodze.
skoro egzaminator wydał mu taki dowód, że może się poruszać motorowerem po jezdni, to coś zna tych przepisów. jeśli by ich nie znał to by nie zdał. ;D
Odpowiedz
2
@ Krzekorz do a
dnia 26.09.2011, 16:06 · Zgłoś
czyli twierdze ze jestes takioego zdania. Ty mogles tak zdawac karte i robic zagrozenie na drodze, ale inni chociaz zdaja lepiej niz ty to juz nie moga.

Sam mam 16 lat ale znam przepisy ruchu drogowego i umiem sie zachowac w roznych sytuacjach. Ile razy kierowcy samochodow jezdza jakby sie cuzli ze sa na podworku i robia co chca. Ile razy trzbebaylo przez takich [...] po piskach hamowac. Ale oczywiscie kierowcy samochodow sa najlepsi i najbardziej swieci ;/

Osobiscie wstyd mi za tych gosci co siadaja na motorower i nie wiedza nawet ze znak ustap pierwszenstwa jest odwroconym trojkatem, zlotym z czerwona obramowka. Na takich rece opadaja.
Odpowiedz
2
@ Krzekorz
dnia 26.09.2011, 16:09 · Zgłoś
[cytat=do xyz ;D]ta, za niedługo to będziecie chcieli żeby w ogóle motorowerzyści nie poruszali się po drogach.
jestem przeciw temu co napisałeś.
mówisz że powinno być na to prawo jazdy - jest takie coś co się nazywa kartą motorowerową. jeśli taki 16latek by jej nie zdał to by się nie mógł poruszać po drodze.
skoro egzaminator wydał mu taki dowód, że może się poruszać motorowerem po jezdni, to coś zna tych przepisów. jeśli by ich nie znał to by nie zdał. ;D[/cytat]

dokladnie ;] ja akurat mialem bardzo dobrego instruktora ;] u niego nie bylo latwo i teraz mu za to dziekuje ;]
Odpowiedz
-1
@ ha
dnia 22.09.2011, 19:59 · Zgłoś
zawał w akcji :D
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.