Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Musimy pamiętać, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze”

72

-  Musimy pamiętać, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Każdy kolejny dzień powinien być świadectwem naszej walki o niepodległą Matkę Ojczyznę  - mówił do zgromadzonych podczas przemówienia Adam Kmiecik, starosta jasielski podczas obchodów Dnia Niepodległości.

Po mszy św. w kościele oo. Franciszkanów zostały odsłonięte i poświęcone tablice upamiętniające  ks. Kazimierza Wojciechowskiego z Jasła oraz siostrę Hiacyntę Joannę Lulę z Czeluśnicy, którzy zostali zamordowani w KL Auschwitz. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyła rodzina nieżyjącego ks. Wojciechowskiego.

Pochód złożony z uczestników uroczystości przeszedł ulicami miasta z kościoła oo. Franciszkanów do Parku Miejskiego, gdzie Przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Jaśle zostały złożone wiązanki kwiatów w hołdzie tym, którzy zginęli za wolną Polskę. Podczas uroczystości z okazji dnia Niepodległości w Jaśle uczestniczyli m. in. Alicja Zając senator RP wraz z Bogdanem Rzońcą posłem RP, przedstawiciele  samorządów na czele z burmistrzem Andrzejem Czerneckim oraz starostą jasielskim Adamem Kmiecikiem, jak również uczniowie szkół z powiatu jasielskiego, weterani, delegacje firm i przedsiębiorstw oraz mieszkańcy Jasła i okolic.


- Zgromadziliśmy się dzisiaj przy Grobie Nieznanego Żołnierza, aby uczcić 93 rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości. Oddajemy hołd tym, którzy walczyli i przelewając krew zginęli za wolną Ojczyznę. przez 123 lata Polska nie istniała na mapach świata, ale nigdy nie została wymazana z serc Polaków. Kolejne pokolenia zrywały się do powstańczych walk umierając z nadzieją o wolną Polskę. Ich marzenia spełniły się 11 listopada 1918 roku, kiedy Rzeczpospolita stała się wolnym krajem – powiedział Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Dodał również, że odzyskana wolność nie jest nam przypisana na zawsze. Ciąży na nas bowiem odpowiedzialność za przyszłość.

Ilona Czarnecka
Ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 11.11.2011, 19:20 , Tagi: Jasło, Powiat Jasło, Adam Kmiecik, Andrzej Czernecki, Bogdan Rzońca, Alicja Zając
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kokocz1
dnia 11.11.2011, 19:28
Ocena
komentarza:
-1
lepiej wrzućcie to wszystko tylko z Kołaczyc z mszy i tego co działo sie na rynku jak nasza cudowna Pani wójt nie umiała się wysłowić. a przy okazji ( ładne dziewczyny z pocztami sztandarowymi były).
@ PeO Mobil
dnia 11.11.2011, 19:44
Ocena
komentarza:
1
Sprzedam ten kraj, tanio, nawet rat nie trzeba brać, za dwie litry benzyny bezołowiowej bo mi tyle brakuje do ucieczki stąd
@ Pajac
dnia 12.11.2011, 09:20
Ocena
komentarza:
5
Oj fakt, ładne :)
@ morfoza
dnia 13.11.2011, 12:18
Ocena
komentarza:
2
wkońcu słowo słowianin jest tłumaczone na slave (niewolnik) To terz musimy pamiętać
@ anel
dnia 14.11.2011, 18:50
Ocena
komentarza:
0
Za dwa litry. Litr jest rodzaju męskiego.
@ wojtq
dnia 11.11.2011, 19:30
Ocena
komentarza:
3
PZPN pamięta... <LOL>
@ lech.uk
dnia 11.11.2011, 20:41
Ocena
komentarza:
1
Czas apeli poległych,żałoby martyrologii to 1.i 2. listopad. Natomiast Święto Niepodległości powinno byc dniem radości,zabawy spotkań i festynów.Tak jest w całym normalnym świecie,w Waszyngtonie,Nowym Jorku,Paryżu,Londynie. A u nas?Albo martyrologia,albo rozróba...Czy to domena katolickiego narodu ?
@ def
dnia 11.11.2011, 20:46
Ocena
komentarza:
24
Tak zgadzam się, Święto Niepodległości powinno być dniem radości, ale w niepodległym kraju.
@ nik
dnia 11.11.2011, 20:42
Ocena
komentarza:
-23
Niestety w obchodach brali udział tylko Ci, którzy się boja władzy. Bardzo mało osób
z "miasta". Jest to skutek kilkuletnich rządów pisiorów w Jaśle. Panie Starosto czas na zmiany! Niech znowu Jasło należy do mieszkańców , a nie do jedynie słusznej partii.
@ fakt
dnia 12.11.2011, 11:49
Ocena
komentarza:
3
Fakty są takie, że Jasło jest PiSowskie, o czym świadczy chociażby wybór Pani Senator Zającowej i Pana Posła Rzońcy.
@ szeptal
dnia 12.11.2011, 22:28
Ocena
komentarza:
0
[cytat=fakt]Fakty są takie, że Jasło jest PiSowskie, o czym świadczy chociażby wybór Pani Senator Zającowej i Pana Posła Rzońcy.[/cytat]

No nie przesadzaj jeszcze jest palikotowe, bądź dokładny.
@ do szeptal
dnia 13.11.2011, 10:02
Ocena
komentarza:
3
Ale jakoś nie zauważyłem Pani Poseł od Palikota, ani na Mszy Św. w Kościele O. Franciszkanów z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ani później w parku przy składaniu kwiatów?. Czyżby partii Palikota nie zależało na wolnej i niepodległej Ojczyznie?
@ szepta
dnia 14.11.2011, 19:08
Ocena
komentarza:
0
[cytat=do szeptal]Ale jakoś nie zauważyłem Pani Poseł od Palikota, ani na Mszy Św. w Kościele O. Franciszkanów z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ani później w parku przy składaniu kwiatów?. Czyżby partii Palikota nie zależało na wolnej i niepodległej Ojczyznie?[/cytat]

Wyjąłeś mi to z ust, ja też nie zauważyłem Pani od Palikota.
Mnie tylko chodziło, że Jasło nie jest tylko PIS-owskie. A czy Pani ta powinna być na tej imprezie to powinni Ci ci ją wybrali się opowiedzieć.
Ja osobiście uważam, że Pan ta olała swoich wyborców, chyba, że uważa, iż nie jest to święto na tyle ważne, by je obchodzić.
Postawę taką uważam za hańbiącą mnie jako obywatela i wyborcę.
No cóż jaka partia taci i parlamentarzyści.

WYBORY CO ROKU
@ Fred
dnia 11.11.2011, 21:50
Ocena
komentarza:
1
PeO Mobil uciekaj stąd i to już!!! A sprzedać to możesz swoje gacie. Jednego głupka mniej!
@ jaslok
dnia 11.11.2011, 22:34
Ocena
komentarza:
8
jaka wolność ...
@ Amon_Ra
dnia 11.11.2011, 22:40
Ocena
komentarza:
11
"Dodał również, że odzyskana wolność nie jest nam przypisana na zawsze. Ciąży na nas bowiem odpowiedzialność za przyszłość." Kto Ci ŻAŁOSNY BUCU to ŻAŁOSNE przemówienie napisał i za ile !?
@ Pisokatol
dnia 12.11.2011, 17:09
Ocena
komentarza:
-5
Jeśli jest coś w tym zdaniu;"odzyskana wolność nie jest nam przypisana na zawsze. Ciąży na nas bowiem odpowiedzialność za przyszłość" złego to napisz ,jeśli nie to AMOL- RA zamknij jadakę
@ Do Pisokatol
dnia 12.11.2011, 20:33
Ocena
komentarza:
2
Ja rozumiem to tak - żebyśmy mogli zapewnić sobie jaką taką przyszłość musimy zaprzedać swoją wolność.
Daj Bóg, żebym zrozumiała to źle.
@ Amon_Ra
dnia 13.11.2011, 07:21
Ocena
komentarza:
8
Żałosny pisokatolu, jaką odpowiedzialność ponoszą "nasi" włodarze !? Żadnemu złodziejowi i malwersantowi WŁOS Z GŁOWY nie spadł. Zasłaniają się immunitetem i znajomościami. Nie jesteśmy WOLNYM krajem. Cały, coś znaczący, przemysł - SPRZEDANY, banki - SPRZEDANE, energetyka - SPRZEDANA, itp. Niedługo zacznie się, po okresie przejściowym, sprzedaż POLSKIEJ ziemi i lasów. NIEROBY w "czarnych sukienkach" wyciągają z budżetu tego "wolnego" kraju kilkanaście MILIARDÓW złotych rocznie, widać ich wszędzie, na każdej imprezie, a to pokropią, a to coś pobełkocą (wg Konstytucji Polska jest krajem świeckim). Pyski tych którzy dorwali się do KORYTA pełne są PUSTYCH FRAZESÓW wygłaszanych na różnorakich okolicznościowych spędach. To zdanie uważam za najlepszy tego przykład.
@ myslacy
dnia 13.11.2011, 22:54
Ocena
komentarza:
0
dokladnie taaaaak jak napisales!!!
@ Pisokatol
dnia 13.11.2011, 22:58
Ocena
komentarza:
0
Dobra rada dla AMOLa-Ra.Jeśli nie możesz kogoś pokonać to się do niego przyłącz.A twój guru to jak się dorobił ??? uczciwą cięzką pracą w kamieniołomie przez 12 godzin?? A ty pewnie robisz na czarno i odwiedzasz regularnie MOPS bo taki z Ciebie patriota.
@ Amon_Ra
dnia 14.11.2011, 07:18
Ocena
komentarza:
2
Pisokatol, mylisz się, pracuję legalnie z "oferty" MOPS-u nie korzystałem ani nie korzystam, podobnie jak moja rodzina. Znam jednak kilka osób które robią tak jak wspomniałeś (praca na czarno, do tego na stałym garnuszku MOPS-u). Nie mam żadnego guru, stawiam na równi złodziei i dorobkiewiczów z pis-u, po, sld, psl razem z resztą tej politykierskiej hołoty nie potrafiącej wspólnie zaangażować się w polepszanie życia zwykłego Polaka, dbających tylko o własne cztery litery.
@ obywatelG
dnia 11.11.2011, 23:15
Ocena
komentarza:
-7
Skoro żaden redaktorek nie chce podjąć tematu to muszę na forum.
Czy ktoś wie na czym ma polegać ta inwestycja na Osiedlu Gamrat dotycząca śmieci? Raz jest mowa o segregacji, raz o kompostowni a raz o instalacji antyodorowej??? Burmistrz robi zebranie a ludzie nic nie wiedzą w tym temacie. Wygląda że chce poprostu zaskoczyć mieszkańców, bo boi się żeby ktoś coś nie poczytał czasem na ten temat. Po takim zachowaniu można tylko podejrzewać jakiś podstęp. A miało być tak transparentnie !? oj
@ Maniak
dnia 12.11.2011, 08:59
Ocena
komentarza:
9
Z uporem maniaka wracasz do tego tematu jakby potajemnie władza miasta budowała siedlisko zarazy, fabrykę broni biologicznej przeciwko mieszkańcom, czy zakład rozpylania HIV na osiedle Gamrat. Nic nie jest robione pod kołdrą. Przyjdź, posłuchaj, zapoznaj się - chyba, że już wszystko wiesz - to po co te pytania? Informuje się mieszkańców o zamierzonej inwestycji w zakresie utylizacji ICH, w tym i TWOICH, odpadów - co jest najnormalniejszą sprawą w cywilizowanym świecie, wszędzie , poza Jasłem. Tą zarezą, której się boisz masz w domu - w koszu- zaglądnij tam co produkujesz codziennie. Możesz dowiedzieć się i zapytać , czy prawdziwe są ploty o spalarni, roznoszeniu odpadów przez wiatr i stworzenia dwu- i czteronożne i co to jest ta sławna róża wiatrów, mylona przez poprzednią władzę , Panią K. z innną różą - nie meteorologiczną. Jeśli narzekasz na bezrobocie w Jaśle to dowiesz się np. ile będzie miejsc pracy. Może zaproponujesz nawet inne rozwiązanie , oprócz durnego: nie pozwalam!, które i tak nie będzie miało żadnego znaczenia, jeżeli nie poparte będzie merytorycznymi argumentami. Czuj się zaproszony, przyjdź z otwartą głową a nie z zabobonami...Nie lękaj się...Pracujesz dolnym wiatrem tj. wietrzysz podstęp, oszukaństwo, przekręt itp. - podnieś głowę do góry - tam wieją inne wiatry- bardziej optymistyczne i zdroworozsądkowe. Myśl, to nie boli...
@ amivisage
dnia 12.11.2011, 10:36
Ocena
komentarza:
-2
Ciebie jeszcze nie zaorali? Ile razy będziesz pitolił to samo?
@ obywatel.G
dnia 12.11.2011, 12:08
Ocena
komentarza:
-5
słyszałem , że tam ma być centralna baza przeładunkowa kosmicznych śmieci.A gaz ma być transportowany specjanymi łodziami Jasiołka z oczyszczalni scieków. nie wiem ile w tym prawdy.
@ Yes
dnia 12.11.2011, 14:07
Ocena
komentarza:
5
Yes, yes, yes! Będzie tam Zakład Przeróbki Gamoni na Geniuszy /w skrócie ZPGnG/. Tych co palą plasikami w lokalnych kotłowniach, podrzucają śmieci do kontenerów ogólnodostępnych, nie mają umów na odbiór odpadów /tłumacząc: Po co? Przecież ja nie produkuję odpadów/, wywożą śmieci do lasu lub wyrzucaja je z samochodu itp. itd. Jednocześnie takie właśnie osobniki, wiedzą najlepiej co z odpadami należy zrobić - przecież oni u siebie już rozwiązali ten problem i to bezinwestycyjnie. Działanie przeciwko budowie zakładów przetwarzających odpady powinno być ustawowo karane / niezależnie czy robi to radna czy nawiedzony obywatel G./ jako szkodzenie środowisku naturalnemu i sprzyjanie zaśmieceniu otoczenia. Wystarczyłaby nawet kara cielesna. Czasem to łatwiej by poskutkowało niż tłumaczenie czy przekonywanie...
@ do Maniaka
dnia 12.11.2011, 17:44
Ocena
komentarza:
3
Kretyn ! Tobie jakby ktoś [...] na próg to byś pewnie jeszcze mu podał papier toaletowy !
@ obywatelG
dnia 12.11.2011, 17:55
Ocena
komentarza:
1
Słuchaj debilu! Czy możesz pojąć tym swoim małym rozumkiem tego że nie jestem przeciw budowaniu takich zakładów tylko dlaczego w sąsiedztwie paru tysięcy mieszkańców? Mało to terenów które są mało zaludnione? Nie, bo tam trzeba budować nowe drogi a tu mamy już gotowe to można je zajeździć. Co do przeróbki to chyba twój mózg już dawno ktoś przerobił w śmierdzącą substancję bo zamiast dyskusji wyzwalają się w tobie prymitywne instynkty rodem ze Średniowiecza !
@ obywatelG
dnia 12.11.2011, 17:56
Ocena
komentarza:
0
Aż ktoś mi odpowie ! Jasne?
@ obywatelG
dnia 12.11.2011, 18:05
Ocena
komentarza:
-1
Czy ty człowieku potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Pytam czy ktoś coś wie na ten temat a ty od razu wyjeżdżasz na mnie! Gdybyś rzeczywiście coś reprezentował to byś wiedział że ustawa przewiduje tzw konsultacje społeczne. I co w tym złego że ktoś chciałby przed zebraniem wiedzieć o czym będzie mowa ??? Zarozumialstwo z twojej strony jest obrzydliwe i nie do przyjęcia !
@ do G.
dnia 12.11.2011, 18:07
Ocena
komentarza:
1
Nic geniuszu nie zrozumiałeś z tego co ci wyłożono kawę na ławę - tam będzie przetwarzanie odpadów a nie składowanie ich. Taka różnica jak pić w Szczawnicy, a szczać w piwnicy. Niby podobne,a nie o samo. Jesteś chronicznym przykładem osobnika impregnowanego na argumenty - wszystko już wiesz. Jesteś tak cwany jak chłop z Poraża, który na wieść, że Kolumb odkrył Amerykę stwierdził, że to nieprawda, bo jego sąsiad dużo wcześniej zwoził stamtąd drugie siano... Mimo to idź na to spotkanie w sprawie odpadów i posłuchaj, może przejrzysz - cuda się zdarzają.
@ obywatelG
dnia 12.11.2011, 18:31
Ocena
komentarza:
-1
Tak mnie ciekawi co to za bufon z ciebie? Jedno zdanie na temat i trzy zdania inwektyw. Czy tak się prowadzi dyskusję? Nic dziwnego że potem takie zadymy na ulicach jak wczoraj w Warszawie. Widzę że nie masz pojęcia w temacie a wtrącasz się do dyskusji.
@ Śmieć!
dnia 11.11.2011, 23:25
Ocena
komentarza:
16
Pamiętajcie!Wolność nie jest nam dana raz na zawsze szczególnie gdy rządzi PO!!!
@ darko
dnia 12.11.2011, 01:03
Ocena
komentarza:
4
co roku ta sama szopka zebyscie robili o czym tak pieknie mowicie to bylo by lepiej zal
@ jaślanin z odzenia ur;)
dnia 12.11.2011, 01:13
Ocena
komentarza:
7
Tu się p. Kmiecik nie popisał, cytat zerżnięty z przemówienia p.Angeli Merkel z przed dwóch tyg.; )
@ wrrrrr
dnia 12.11.2011, 08:50
Ocena
komentarza:
8
Wybacz, ale Kmiecik na człowieka myślącego raczej nie wygląda, te rysy twarzy, niskie czoło. Dobrze już, nie on sobie inteligencję(lub jej brak) malował na twarzy i przepraszam że się czepiam, natomiast mógłby poinformować (jako osoba publiczna) wyborców o swoim doświadczeniu zawodowym i wykształceniu(jakie i kiedy)
@ jaślanka
dnia 12.11.2011, 10:08
Ocena
komentarza:
4
Weź się nie czepiaj! Na Sorbonie Krośnieńskiej studiował, jak urząd starosty objął.
Autorem cytatu nie jest Angela Merkel, ale Józef Piłsudski, który 11 listopada 1918 roku (!), przestrzegał, że "niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze".
11 listopada 2009 kard. Józef Glemp rozwinął tę myśl: „Wolność nie jest dana raz na zawsze. Jest wartością, o którą trzeba dbać nieustannie”
Czołowi politycy PO odmieniają cytat przez przypadki np. Donald Tusk : "WOLNOŚĆ RAZ DANA, NIE JEST DANA RAZ NA ZAWSZE" Rybnik 2005, unikając wzmianki o autorze.
Natomiast sformułowanie "wolność nie jest nam dawana raz na zawsze" jest nielogiczne (dać - dawać).
@ P.S.
dnia 12.11.2011, 10:37
Ocena
komentarza:
2
Zastanawiam się, dlaczego redakcja cytuje dwukrotnie akurat zdanie zawierające błąd logiczny ("Musimy pamiętać, że wolność nie jest nam dawana raz na zawsze") - szyderstwo, kpina?
@ wrrrrr
dnia 12.11.2011, 11:13
Ocena
komentarza:
11
No już dobrze, sorbona to sorbona, drugiego czy może wieku, bez znaczenia z formalnego punktu. Jako dobrze osoba poinformowana może napiszesz co on takiego wcześniej-przed objęciem stanowiska-robił. Rozumiem że człowiek uczy się całe życie, czasami tak bywa że, aby zaspokoić swoje ambicje polityczne należy coś tam skończyć nawet po czterdziestce, będę jednak upierdliwy i zapytam jeszcze raz, gdzie pracował i zdobywał doświadczenie nasz "orzeł" samorządowy przez prawie dwadzieścia lat, przy założeniu że maturę zdał w systemie "dziennym" czyli normalnie. Jedyna informacja jaka się pojawiała na temat przeszłości p.starosty to ta z zebrania w N.Żmigrodzie która TO może być dla tej osoby krzywdząca. Zaznaczam że, bardzo szanuję każdą pracę ! sam wykonywałem wiele z tych potocznie nazywanych najgorszymi. Ostatnia już uwaga, osoba publiczna musi być transparentna, chcę wiedzieć czy moje pieniądze (podatnika) trafiają do kieszeni osoby wykształconej i pracowitej lub przynajmniej pracowitej, czy też może stanowią podstawowe źródło utrzymania absolwenta szkoły "specjalnej troski" który to w życiu jednego roku nie przepracował i czas bycia np. radnym poświęca na kombinowaniu jak by tu swoją dietę powiększyć, z takimi przypadkami mamy do czynienia w całym kraju. Ostatnie wybory parlamentarne dobitnie nam pokazały że, każda łachudra, niedojda, złodziej czy dziwka może liczyć na wsparcie społeczne czyli, w sumie prawie 25tys. miesięcznie przez 4 lata + extra gratyfikacje i apanaże. No ale co tam nie CZEPIAJMY SIĘ.
@ Pisokatol
dnia 12.11.2011, 17:11
Ocena
komentarza:
-6
Wrrrr spójrz w lustro a zobaczysz własną d...
@ krs
dnia 12.11.2011, 19:49
Ocena
komentarza:
7
Przecież wiesz że zawodowo nie przepracował ani dnia !!!POLITYKIERSTWEM u nas dochodzi się do stołków
@ do wrrr..
dnia 13.11.2011, 12:43
Ocena
komentarza:
3
Dobrze gada, polać mu!
@ kakas
dnia 12.11.2011, 09:52
Ocena
komentarza:
4
no Kompania honorowa z Kołaczyc pięknie wystąpiła, jestem pełna podziwu, klasa ze Żmigrodu gorzej. a sztandar ze szkoły nr 3 to już porażka, chłopak przez całe uroczystości w parku perfidnie żuł sobie gume ! skandal, brawo Kołaczyce
@ :-)))
dnia 12.11.2011, 18:52
Ocena
komentarza:
3
Potwierdzam klasa z Kołaczyc bardzo pięknie się zareprezentowała. Apel pamięci wykonany profesjonalnie równo, wyraźnie, głośno, krótko i na temat. Kto był w wojsku potwierdzi: "Jaka komenda takie wykonanie". Panie Dyrektorze - tylko należy jeszcze zadbać o zimowe umundurowanie i będzie OK. Tak trzymać Kołaczyce - Nowy Żmigród i harcerze równać do Kołaczyc.
@ urzedowski
dnia 12.11.2011, 11:08
Ocena
komentarza:
9
wolnosc ?bez pracy ,perspektyw ,demokracja ?czym roznia sie obecne rzady od komuny ? czym rozni sie cyrk na wiejskiej od tego za czasow gomulki czy gierka ,czym rozni sie obecna bieda od tej komunistycznej ?czym roznia sie obecni przywodcy od tych z minionej epoki ?jak nazywa sie tamten upadek gospodarczy -komunizm,teraz-kryzys...
@ kaska
dnia 12.11.2011, 13:47
Ocena
komentarza:
-7
Ciekawe jak by był wojna co byś mówił nic byś nie miał tylko broń,zobacz na inne kraje np.Grecja tam jest kolorowo???tylko bogate kraje maja dobrze a reszta bieduje!!!Zastanów sie co piszesz samolubie myślisz tylko o sobie!!
@ do kaska
dnia 12.11.2011, 20:46
Ocena
komentarza:
7
Jak by była wojna, ale wojny nie ma, a ludzie w Polsce żyją poniżej granic przyzwoitości i to nie bezrobotni tylko ciężko pracujący.
@ rodak
dnia 12.11.2011, 13:45
Ocena
komentarza:
1
Pamientacie jak polacy się jednoczyli po katastrofie w Smoleńsku?Polak jest jaki jest ale jeśli dzieje sie nam krzywda potrafimy sie zjednoczyć nawet z naszymi nieprzyjaciółmi i mamy taka siłe że damy rade zwyciężyć!!!Nasi przodkowie walczyli o naszą niepodległość 123 lata ale pamientajcie że w nas płynie ta sama krew i szanujcie sie nawzajem!!!
@ jaslanin
dnia 12.11.2011, 15:11
Ocena
komentarza:
3
a ja sie pytam jako lokalny patriota o święto wolności wszystkich Polaków- gdzie reprezentanci hufca Jasielskiego harcerzy którzy zawsze byli przy tym wspaniałym święcie???!!! czyżby pan pseudo harcerz zapomniał o swoich wyborcach z jasła i docenił wyborców kolegów z NŻ i K. WSTYD! i co chcecie zrobić żeby młodzież została w tym upadającym mieście? zrazić ich?
@ JL
dnia 12.11.2011, 15:41
Ocena
komentarza:
1
bedzie wojna to darmozjadom,zlodziejom ,brudasom,czytaj psy i pseudobiznesmenom sie wypisze rachunek-buahahaha
@ ab
dnia 12.11.2011, 18:17
Ocena
komentarza:
3
KTO Zapłacił za kwiaty składane w parku ( może składający)
@ oj
dnia 12.11.2011, 18:21
Ocena
komentarza:
-4
znam wielokrotnie dyplomowanych debili
@ krs
dnia 12.11.2011, 20:00
Ocena
komentarza:
7
A ja znam buraków bez pojęcia o czymkolwiek ,bez doświadczenia i zarabiajacych z NASZYCH PODATKÓW po parenaście tysięcy !!!
@ Pisokatol
dnia 12.11.2011, 23:03
Ocena
komentarza:
1
KRS a ty czym się zajmujesz panie radny?
@ obywatelGamrat
dnia 12.11.2011, 20:06
Ocena
komentarza:
1
mam pewne informacje na temat tego co bedzie budowane w poblizu osiedla Gamrat: podobno amerykanie przenoszą tam z Roswel swoją strefe 51. "The truth is out there".
@ Bingo
dnia 13.11.2011, 11:47
Ocena
komentarza:
2
Trafiłeś! Będzie powrót do historii Gamratu. W tych miejscach, tj. na dawnym wydziale A i B produkowane były materiały typu Bum! Bum! na bazie nitro - . Jakie? Zapytaj starszych pracowników Gamratu. Zapytaj też jakie konsultacje społeczne wtedy przeprowadzano i czym się one kończyły, jeżeli ktomuś się to nie podobało. Jest to okazja do refleksji: tak niewiele czasu minęło a jak wiele się zmieniło: dzisiaj gdy chce się wykorzystać zbędny majątek i zagospodarować go na konieczną inwestycję w zakresie ochrony środowiska - będzie wiele głosów przeciw - dawniej władza ''ludowa" walczyła o pokój sytuując produkcję bombek, i to nie choinkowych, na terenie miasta i było cicho... Korzystajcie zatem z tej niepodległości w sposób mądry - bez oszołomstwa...
@ HENEK
dnia 13.11.2011, 16:57
Ocena
komentarza:
2
Jaka radość??? Tu się płakać chce widząc co się z Polska wyrabia,i jaka ona wolna...
@ nukas
dnia 13.11.2011, 19:40
Ocena
komentarza:
0
no bardzo dobrze było :)
@ Dawid
dnia 13.11.2011, 20:07
Ocena
komentarza:
2
Po co świętować niepodległość jak polska nie jest nie podległa .
Przecież jesteśmy podlegli UN
@ Pisokatol
dnia 13.11.2011, 23:00
Ocena
komentarza:
0
UN...United Nations czyli ONZ???
@ zyd
dnia 14.11.2011, 01:00
Ocena
komentarza:
1
zydzi mowili nasze kamienice wasze ulice
@ maniek
dnia 14.11.2011, 08:12
Ocena
komentarza:
1
Dlaczego nikt nie napisze prawdy - Ludzi było bardzo mało, dobrze, że dano polecenie młodzieży i ta zwiększyła szeregi podobnie jak Radni Powiatowi i Radni Miejscy oraz część byłych działaczy z poprzedniego dobrze, że minionego okresu. Czyli niestety wyciągając wnioski na gorąco NRÓD JEST CHYBA NIEZADOWOLONY?
@ Krzysiek
dnia 14.11.2011, 11:49
Ocena
komentarza:
2
Wiadomo, ze Miasto Jasło jest Pisowskie, ale dokąd będzie dowodził Kaczyński , Hofman , Błaszczyk , Bielecki , to nigdy nie wygramy wyborów. A tyle mamy ludzi młodych i doświadczonych , Którzy mają dobre pomysły , a nie prowadzenie polityki nienawiści , a nawet chamstwa , ta jak to robił przed samymi wyborami Hofman czy Kaczyński. Może Pan Ziobro coś zmieni w tych poglądach .
@ józiek
dnia 15.11.2011, 13:57
Ocena
komentarza:
0
Odpowiedz gościu jaki to młody musi być,aby był doświadczony i czym doświadczonym.Bycie tylko młodym nie jest warunkiem dostatecznym i wystarczającym aby być mądrym i doświadczonym Jasne,no
@ OBSERWATOR
dnia 14.11.2011, 13:43
Ocena
komentarza:
2
szkoda że pan radny krzysztof czeluśniak nie chodzi na te uroczystości 11 listopada pewnie jest komunistom
@ OBSERWATOR
dnia 14.11.2011, 13:46
Ocena
komentarza:
3
panie krzyśku dajcie nam prace to nie będziemy pisowcami w tedy tylko komunistami
@ OBSERWATOR
dnia 14.11.2011, 13:51
Ocena
komentarza:
1
wiecie jakie wielkie pieniądze pis daje ludziom aby komuniści upadli
@ Jaślanin
dnia 15.11.2011, 08:42
Ocena
komentarza:
0
Kiedy z pomnika usuną szkielet tej wrony, przecież szpeci ten pomnik.
@ st
dnia 15.11.2011, 16:17
Ocena
komentarza:
6
Dożylismy czasow gorszych od okupacji hitlerowskiej ,czasów pełnych brzochow tych ktorzy potrafia mowic co innego anizeli mysla ,czasow zaklamania w mediach,ukladow politycznych partyjnych czy rodzinnych ,czasow zaklamania nawet w kosciele gdze zadowoleni i najedzeni ksieza mowia nam jak to trzeba skromnie zyc zeby...mamy w d... taka wolnosc i demokracje ...
@ anty platforma
dnia 15.11.2011, 18:41
Ocena
komentarza:
0
kmiecik [...]u ty jesteś w platformie i ty pierd*** o wolności??? twoja partia robi wszystko żeby zniewolić i zgnoić nasz naród, powiedz tu publicznie po co tam poszedłeś? kasa? jasne że kasa!!!

platforma kojarzy się coraz bardziej z drożyzną głodem i nędzą, ale my was wszystkich rozliczymy! ty też tam będziesz!
@ new world order
dnia 15.11.2011, 18:42
Ocena
komentarza:
1
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ta zbrodnia na zawsze zmieniła Jasło. 80 lat temu naziści dokonali likwidacji jasielskiego getta

   

  80 lat temu, w Jaśle rozegrały się wydarzenia, które stanowią jedną z najtragiczniejszych kart w historii miasta i jego mieszkańców. W sierpniu 1942 r. w ramach zrealizowanej przez niemieckiego okupanta, zbrodniczej akcji o kryptonimie „Reinhardt”, przeprowadzono likwidację getta w Jaśle. Jasielscy Żydzi zostali deportowani do obozu zagłady w Bełżcu, gdzie czekała ich śmierć z rąk nazistowskich oprawców. W środę uczczono ich pamięć, podczas obchodów 5. Dnia Pamięci o społeczności jasielskich Żydów.

 • Rozporządzenie ws. wzoru o dodatek węglowy podpisane. Polacy mogą już składać wnioski

   

  Przed kilkoma dniami Prezydent Andrzej Duda złożył swój podpis pod ustawą o dodatku węglowym. 16 sierpnia br. (wtorek) Anna Moskwa, szefowa resortu klimatu i środowiska, poinformowała z kolei, że podpisane zostało rozporządzenie w sprawie wzoru o dodatek węglowy. Oznacza to, że Polacy mogą składać już stosowne wnioski w swoich gminach.

 • „Tour de Konstytucja PL” zawita do Jasła

   

  20 sierpnia br. na płycie jasielskiego rynku odbędzie się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Tour de Konstytucja PL”. Wydarzenia organizowane przez fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, skupiają aktywistów, którym bliska jest idea społeczeństwa obywatelskiego oraz zasady demokratycznego państwa prawnego. Projekt, swoim patronatem objął były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który w najbliższą sobotę pojawi się w Jaśle.

 • Wiele twarzy pedagogiki

   

  Trwa gorący okres wybierania kierunku studiów i rekrutacji na Uczelnie. Wybierają świeżo upieczeni maturzyści i ci, którzy chcą podnieść swoje wykształcenie zyskując tytuł magistra. Możliwość podjęcia takich studiów jest także w Jaśle – jaką „magisterkę” można tutaj studiować?

 • W Jaśle świętowano 102. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej

   

  Na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W całym kraju odbywają się uroczystości państwowe i samorządowe, których celem jest upamiętnienie wiktorii, uznawanej za jedną z najbardziej chwalebnych w historii polskiego oręża. W Jaśle rozpoczęły się one mszą św. w intencji ojczyzny, odprawioną w Sanktuarium Św. Antoniego.

 • Kawaleryjskie święto na „łąkach hubalowych” w Jaśle

   

  Choć Święto Kawalerii Polskiej przypada na dzień 31 sierpnia, to już dzisiaj mieszkańcy Jasła mogli oglądać w akcji kawalerzystów, którzy za cel obrali sobie pielęgnowanie tradycji jazdy polskiej. W ramach tegorocznego Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" zaprezentowano między innymi pokaz musztry konnej oraz konkurs władania lancą i szablą. „Łąki hubalowe” odwiedziły również grupy rekonstrukcyjne, przywożąc z sobą uzbrojenie i wyposażenie pochodzące z okresu I i II wojny światowej oraz dwudziestolecia międzywojennego.

 • Tak wygląda dziś Wojsko Polskie. Na jasielskim runku odbył się piknik wojskowy

   

  W minioną sobotę na płycie jasielskiego rynku odbył się piknik wojskowy okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Żołnierze zaprezentowali najnowocześniejszy sprzęt, jaki znajduje się na wyposażeniu wybranych oddziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. W efekcie, sobotnie popołudnie z Wojskiej Polskim postanowiły spędzić tłumy jaślan. Największym zainteresowaniem cieszył się czołg Leopard 2A5.

 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657