Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Na modernizację oświetlenia ulicznego zaciągnięto pożyczkę

48

Rada Miejska udzieliła zgody burmistrzowi miasta Jasła na zaciągnięcie długoterminowej pożyczki w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 1 797 042 zł na realizację zadania pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Jasło”.

Całkowity koszt inwestycji opiewa na 3 376 394 zł. Dofinansowanie z programu SOWA wyniesie 1 519 377 zł, a pozostałe koszty poniesie miasto zaciągnięto pożyczką. Spłata zobowiązań nastąpi w latach 2015-2024. Pożyczka spłacana będzie z dochodów od osób fizycznych i innych jednostek nieposiadających osobowości prawnej

Modernizacja oświetlenia ulicznego w mieście przyniesie korzyści w formie oszczędności na poziomie 800 tysięcy złotych. Co więcej wpłynie to pozytywnie na stan środowiska.

Dług miasta na koniec 2014 r. wyniesie blisko 24. 073 557,91 zł (21, 55%) w stosunku do planowanych dochodów gminy w budżecie na 2014 r.

(icz)

Reklama

Komentarze: 45

Dodaj komentarz Widok:
3
@ stary
dnia 03.02.2014, 18:07 · Zgłoś
władza pożycza a spłacają mieszkańcy,jak za dawnych czasów [...] spłaca długi możnych.
Odpowiedz
2
@ bartus
dnia 03.02.2014, 17:48 · Zgłoś
W wyborach powinny sie pojawic nowe nazwiska,a najlepiej jacys doswiadczeni ekonomisci,a nie rotacja stolkow.
Odpowiedz
0
@ bartus
dnia 03.02.2014, 17:46 · Zgłoś
Czy to beda lampy solarne?Pozyczka zaciagnieta na krotszy okres jest ekonomiczna I nie trzeba splacac tyle odsetek.Skoro beda takie oszczednosci to powinna sie je wykorzystac na szybka splate dlugu..Jak to sie stalo ,ze Jaslo jest tak zadluzone,kto tak gospodzrzy ,ze wydaje wiecej niz ma dochodu?
Odpowiedz
2
@ ekonom
dnia 02.02.2014, 15:08 · Zgłoś
Biorąc pod uwagę oszczędności po modernizacji jakie będą oszczędności i kiedy z tych oszczędności zostanie spłacona pożyczka?
Odpowiedz
-2
@ XXXXXXXXXXX
dnia 02.02.2014, 12:20 · Zgłoś
zrobic wczesniejsze wybory i pan przetacznik na burmistrza nareszcie zrobi
porzadek to dlatego poszla woda do gory bo bedzie oswietlenie a filtry takie ze niedlugo beda leciec kamienie z kranu
Odpowiedz
7
@ do XXXXXXXXXXX
dnia 02.02.2014, 13:46 · Zgłoś
Przecież Przetacznik poparł obecnego burmistrza w wyborach i popierał go przez całą kadencję. To wszystko jego wina !
A teraz jak widzi że Jaślanie się obudzili i zobaczyli jak miasto umiera, to robi aktorskie sceny , że niby on jest przeciw. Liczy, że taka postawa pozwoli mu zdobyć mandat radnego.
Trzeba wybrać całkiem nową radę i podziękować kameleonom !!!
Odpowiedz
1
@ tylko 634 złote
dnia 01.02.2014, 17:26 · Zgłoś
Ile to jest 24 073 557 długu podzielić na 38 000 mieszkańców Jasła?
Odpowiedz
3
@ 123
dnia 01.02.2014, 17:37 · Zgłoś
to jest wlasnie tyle
663,51
Odpowiedz
6
@ Kasia
dnia 02.02.2014, 00:21 · Zgłoś
Ilu tych mieszkańców? Podziel to przez pół, to są fikcyjne liczby pokazujące ile osób jest w Jaśle zameldowanych. Większość z nich jest w UK, na studiach i gdzie tam jeszcze. Nigdy tutaj nie powrócą.
Odpowiedz
6
@ arco
dnia 02.02.2014, 12:52 · Zgłoś
tak jak ja będę, niby mieszkam w Jaśle, ale większości za granicą, aby utrzymać rodzinę, jestem zmuszony szukać pracy po za granicami Polski.
Bo Czernecki wysprzedał lub doprowadził do upadłości firmy.
Odpowiedz
7
@ 123
dnia 01.02.2014, 09:40 · Zgłoś
do @expert
i pod każdą latarnią darmowy parking na 1 godz żeby nie trza było na stojaka:-)))
Odpowiedz
8
@ expert
dnia 31.01.2014, 20:36 · Zgłoś
Jak będą fajne babeczki pod tymi nowymi latarniami to jestem za.
Odpowiedz
2
@ ona
dnia 01.02.2014, 08:27 · Zgłoś
będą piaskowe wiec będziesz mógł obsikać
Odpowiedz
12
@ Jasełko
dnia 31.01.2014, 17:41 · Zgłoś
W Krośnie jakoś potrafili zamontować lampy ledowe przy lotnisku dla ekologii i oszczędności- a jaki efekt wizualny;) u nas lampa sodówka uderza do głowy- proponuje komisję obywatelska do zbadania podłoża tej ekonomicznej decyzji, która nas tak finansowo dotknie i na co będą przeznaczone zaoszczędzone pieniądze jak pożyczkę będą tak długo spłacać??!!
Odpowiedz
19
@ logistyk
dnia 31.01.2014, 15:50 · Zgłoś
ludzie proszą o 1 lampe koło domu w jaśle i doprośić sie niemogą np na ul rzecznej ciemno jak w[...] u [...] a banda [...] w parku posadziła 100 lamp dla [...]cych ptaków-wybory niedługo panie burmistrzu -pamiętamy -nigdy wiecej
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 31.01.2014, 16:44 · Zgłoś
Podlacz prywatnie za swoje pieniadze a nie pros bo i tak sie nie doprosisz najwyzej tylko bedziesz mial objecane
Odpowiedz
1
@ xyz
dnia 31.01.2014, 15:10 · Zgłoś
Nie narzekajcie na śmieci. Dla porównania w gminie Brzyska za śmieci płacimy 15 zl za dwie osoby, 19.50 za trzy więcej. Oczywiście na miesiąc. W przeliczeniu na cały rok suma dla niektórych ogromna, mamy przecież multum innych rachunków.
Odpowiedz
6
@ ixi
dnia 31.01.2014, 15:05 · Zgłoś
jeszcze zeby zakazali tych [...] o obskornych "reklam" na kazdym kroku...
Odpowiedz
-12
@ ixi
dnia 31.01.2014, 14:51 · Zgłoś
i dobrze, bo te obecne lampy-koszmary podrapane LEDWO SWIECA!
Odpowiedz
19
@ fred[]
dnia 31.01.2014, 13:37 · Zgłoś
Paranoja, szkoda mowic, takie długi, kredyty, trzeba sie wykazac co to sie niby zrobiło, przed wyborami, ale na kredyt. Niewiem co ci ludzie mysla, czas na zmiany, jak najszybciej, bo źle sie dzieje.
Odpowiedz
3
@ arco
dnia 02.02.2014, 12:30 · Zgłoś
każdy głupiec potrafi zrobić wiele z pieniędzy z kredytu co później obywatele spłacą w podatkach. Jak taki burmistrz kozak to niech ze swoich da. Najlepiej wydawać z cudzych pieniędzy na jakieś [...].
Czy burmistrz ma IQ poniżej średniej? A co mu zależy jak za 5 lat może na cmentarzu już leżeć bo młody już nie jest.
PRECZ z Jasła, z takim burmistrzem i Radą.
Odpowiedz
22
@ kaziu
dnia 31.01.2014, 13:21 · Zgłoś
No po coś Panu Pięcie stworzono etacik w UM.
Odpowiedz
18
@ kebab
dnia 31.01.2014, 12:55 · Zgłoś
kredyt zaciągnięty a spłatą niech martwią się następcy :D
Odpowiedz
31
@ mieszkaniec jasła
dnia 31.01.2014, 12:53 · Zgłoś
panie burmistrzu wybory nadchodzą, a i proszę powiedzieć swojemu kierowcy że na podwójnej ciągłej się nie wyprzedza, mówię o sytuacji na wylocie ze Strzyżowa, ma pewno wie pan o czym mówię
Odpowiedz
8
@ agent 009
dnia 31.01.2014, 20:31 · Zgłoś
Pewno ma immuniteta,to mu wszystko wolno,także wyprzedzać na ciągłej.
Odpowiedz
7
@ 123
dnia 01.02.2014, 09:34 · Zgłoś
dawaj filmik na You Tube
Odpowiedz
1
@ mieszkaniec jasła
dnia 02.02.2014, 14:52 · Zgłoś
niestety jechałem bez kamerki :(
Odpowiedz
22
@ arco
dnia 31.01.2014, 12:51 · Zgłoś
wszystko fajnie, ale jak nie będzie pracy w Jaśle - to komu to jest potrzebne? Jak młodzi uciekają do innego miasta lub za granicę wyjeżdżają. Albo na NS za 1200zł na rękę harować idą, co jest za mało aby utrzymać z tego żonę i 2 dzieci jak do szkoły jeszcze chodzą. A Gmina/ Urząd Jasła tylko marnuje kasę i podnosi podatki, bo ze swoich nie będą spłacać, swoich [...] decyzji.
W czerwcu 2013 za segregowane śmieci było od 1 osoby 3zł, a teraz podnieśli na 5zł - co burmistrzowi i [...] radzie miasta- brakło pieniędzy?
Odpowiedz
-3
@ tik
dnia 31.01.2014, 13:44 · Zgłoś
to dobrze bo w gminie skołyszyn na8 zł od osoby a same ścieki są droższe od jasielskiej wody wraz ze ściekami
Odpowiedz
-8
@ Tarzan-zan
dnia 31.01.2014, 16:06 · Zgłoś
Podobno kierowcom "tirów" baaardzo dobrze płacą (hehehe żart) - a tam zawsze robota jest więc możesz jeździć tirem jeśli akurat nie masz innego zajęcia...
Odpowiedz
2
@ arco
dnia 02.02.2014, 12:19 · Zgłoś
Tarzan-zan
nie ma co pisać, że tego stać, a tamtego nie. Tylko, że jest wolna amerykanka.

Ale było po 3zł na osobę to czemu się podnieśli? Czy wyszło im, że za 3zł im się nie opłaca lub tylko dać 3zł, aby wygrać przetarg, a za pół roku po 5zł. A może 3zł dla firmy, a 2zł dla Urzędu Miasta bo im mało na premie i diety. Za to co robią w Urzędzie Miasta to nawet 500zł im się nie należy na wypłatę.
Firm co by dała pracę jest prawie "zero" lub dadzą za min. wynagrodzenie co podatki i opłaty 65% wciągną i za co ŻYĆ ??
Odpowiedz
2
@ arco
dnia 02.02.2014, 12:23 · Zgłoś
ksiądz Mateusz
pierwsze czy by przeszedł badania psychologiczne [ psychotesty ], a po drugie jest cięty na te "TIRy".
A może jest zły na "Tirowców" bo sam chciał takim zostać i nie przeszedł badań lekarskich na ciężarowe.
Odpowiedz
1
@ ech
dnia 02.02.2014, 19:44 · Zgłoś
Moim zdaniem za segregowane śmieci nie powinno się płacić. Natomiast za niesegregowane w zależności od wagi wyrzucanych śmieci np. 3 zł za każdy kilogram.
Odpowiedz
21
@ co się dzieje
dnia 31.01.2014, 12:40 · Zgłoś
Co się dzieje?

Ostatnio to informacje o partnerstwie, winie, oświetleniu a gdzie propozycje rozwiązań realnych problemów Jasła i mieszkańców tego grodu.

To co jest zwykłym działaniem a nawet obowiązkiem podnoszone jest do rangi niewiadomo jakiej aktywności, sukcesów stulecia.

Co z tym Miastem?
Odpowiedz
7
@ agent 009
dnia 31.01.2014, 20:36 · Zgłoś
Ciekawy jestem, o ile w związku tą sprawą podniosą podatki? Chyba na najbliższym posiedzeniu Rady?
Odpowiedz
30
@ Tarzan-zan
dnia 31.01.2014, 12:18 · Zgłoś
Jeśli modernizacja przyniesie oszczędność na poziomie 800 tyś a będzie kosztować 3,3 miliona to jaki jest ekonomiczny sens tej inwestycji ???
A jeśli ta oszczędność ma być 800 tyś ROCZNIE (o czym nie pisze) to dlaczego nie spłacić kredytu szybciej z zaoszczędzonych pieniędzy tylko płacić przez lata gigantyczne odsetki ?

No i nie pisze o najważniejszej rzeczy - czy to nowe "nowoczesne" oświetlenie to będą zapowiadane lampy sodowe ?? (które są tak "nowoczesne" jak... nie będę pisał kto bo zaraz cenzura mi to skasuje)
Odpowiedz
21
@ wolf tdi
dnia 31.01.2014, 13:40 · Zgłoś
W odpowiedzi na Twoj komwntarz kolego pragne Ci wyjasnic że zamiast te 800 tys oszczednosci rocznie isc na splate kredydu trafi do kieszeni urzednikow, a za reszte zaplacimy my, bo niema i nigdy nie bylo nic za darmo. A termin splaty pozyczki jest tak dlugi po to zeby pieniadze mozna bylo powoli defraułdowac, tzn legalnie. Jawne złodziejstwo:D
Odpowiedz
3
@ rty
dnia 31.01.2014, 15:46 · Zgłoś
Rocznie wiev wroci sie po 4 latach
Odpowiedz
4
@ 0000000000000000000000000000000000000000
dnia 31.01.2014, 18:55 · Zgłoś
Slowacy wymieniaja na LEDOWE (ale nie hybrydy)-po 21 ledow na lampie--swieca mocniej ,zwlaszcza w oczy-ale swiatlo biale wiadomo-kto lubi zimne ok-kto woli cieply kolor(zołty) juz gorzej --a oszczednosc energi pewnie i jest
Odpowiedz
11
@ 7890-
dnia 31.01.2014, 18:58 · Zgłoś
dla ekologii??? buhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhaaaa-zlodzieje
Odpowiedz
4
@ 123
dnia 01.02.2014, 09:31 · Zgłoś
Daj spokój -nie dobrze mi od twoich haseł wyborczych:-0===
Odpowiedz
3
@ johnywieteska
dnia 01.02.2014, 16:34 · Zgłoś
Można jeszcze zastosować oświetlenie gazowe jak w XIX wiecznym Londynie. A oświetlać gazem z łupków. Tradycja i nowoczesność w jednym.
Odpowiedz
7
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 01.02.2014, 18:02 · Zgłoś
Rada udzieliła zgody - ale czy społeczeństwo??? - co będzie jeśli społeczeństwo odmówi spłacania "bankruta"... Kto jedzie na długach i wydaje więcej niż zarabia to kim jest...???
"A jeśli ta oszczędność ma być 800 tyś ROCZNIE (o czym nie pisze) to dlaczego nie spłacić kredytu szybciej z zaoszczędzonych pieniędzy tylko płacić przez lata gigantyczne odsetki ?"...
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 02.02.2014, 14:00 · Zgłoś
Cóż, to uroki demokracji. Demokratycznie wybraliśmy przedstawicieli do Rady i ma ona prawo wypowiadać się w naszym imieniu.
Odpowiedz
1
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 02.02.2014, 15:07 · Zgłoś
Demokracja jest wtedy jeżeli 50%+1 decyduje. a nie chory system wyboru, wymyślony w tym celu, aby uniemożliwić zmianę ekipy "panującej" - nieuczestniczenie w tej farsie jest też głosem przeciwko takiej "demokracji". Tak na marginesie, Pani pedagog może wyliczy jakim to poparciem społecznym cieszą się nasze "władze", lub inaczej rozumując Pani tok myślenia, to czy jedyny uczestnik zebrania konsultacyjnego z mieszkańcami osiedli ma decydujący głos w sprawie działań i wydatkowania funduszy na to osiedle - ponieważ "resztę mieszkańców jakoś ten problem nie interesuje"...???
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.