Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Na scenie JDK. Mozart wiecznie śmieszny.

6

Muzyka klasyczna połączona z repertuarem rozrywkowym, zabawne gagi i popisy wokalne muzyków złożyły się na występ grupy MoCarta, który odbył się 28 lutego br. w sali widowiskowej JDK. Muzycy rozbawili jasielską publiczność programem kabaretowym, w którym w lekki sposób wykonywali takie utwory muzyki poważnej, jak Eine Kleine Nachtmusik W.A. Mozarta czy Dla Elizy L. van Beethowena.

Artyści to absolwenci najlepszych w kraju akademii muzycznych, którzy mimo że świetnie rdza sobie z repertuarem klasycznym, potrafią zaprezentować go publiczności w przystępnej, żartobliwej konwencji. Muzycy wystąpili w niezmienianym od 10 lat składzie: Filip Jaślar (skrzypce), Michał Sikorski (skrzypce), Paweł Kowaluk (skrzypce) i Bolesław Błaszczyk  (wiolonczela). Artyści bawią się klasyką; wykonując utwory tańczą, jeżdżą na podświetlanych rolkach, wykonują niemal ekwilibrystyczne pokazy z wykorzystaniem instrumentów, które raz stylizowane są na baletnicę, innym razem wiolonczela zastępuje muzykowi tancerkę.

Dowcipnych odniesień w programie jest mnóstwo, muzycy przebierają się np. w żydowską myckę i śpiewają na klezmerską nutę, lub zaraz przeistaczają się w muzułmańskiego fundamentalistę opasanego pasem z nabojami i wtedy widownia słyszy huk eksplodującego ładunku wybuchowego. Niemal każdy numer publiczność nagradzała gromkimi brawami, a ostatecznie widownia nie chciała puścić muzyków ze sceny. Kilkakrotne bisy przeplatane były, jakżeby inaczej, dowcipnymi komentarzami Filipa Jaślara. Zaprezentował on tzw. utwory rozpędzające (publiczność) autorstwa Artura Andrusa, które miały zachęcić publiczność do pójścia do domu.

Brzmiały tak: -„na jasielskie niebo księżyc już wychodzi. Idźcie już do domu. Wy nie macie rodzin?” Albo tak: „Żono, zabierz męża. Mężu, zabierz żonę. Idźcie już do domu. Na dzisiaj skończone”. Publiczność tak łatwo nie dała się rozpędzić, bisom nie było końca, a po koncercie muzycy rozdawali wszystkim chętnym autografy i cierpliwie pozowali z fanami do pamiątkowych fotografii.

JDK

Napisany dnia: 01.03.2011, 18:33 , Tagi: JDK, Jasło

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ no name
dnia 05.03.2011, 08:37 · Zgłoś
widze po zdjeciach ze przedstawili nowy program,znany w tv od co najmniej pol roku... ;/
Odpowiedz
0
@ Do XYz
dnia 05.03.2011, 01:21 · Zgłoś
W kinie są kupione filmy, w JDK imprezy, w sklepie mięso, kup sobie pół litra i powiedz - tyle się dzieje.
Odpowiedz
0
@ do Do XYz
dnia 05.03.2011, 09:22 · Zgłoś
Nie wiem czy pamiętasz czasy, kiedy w kinie leciały tylko ruskie filmy, w sklepie nie było mięsa, a do JDKu nie było po co iść. Żeby kupić pół litra to też trzeba mieć za co i wybrać się po to do sklepu. Czyli innymi słowy ZORGANIZOWAĆ. Inaczej nic się nie będzie działo. Dyrektor jakiejkolwiek fabryki sam nie stoi przy taśmie, ale musi całą produkcję zorganizować.
I mów co chcesz, ale w JDKu nigdy tyle się nie działo. Inni też mogli kupować imprezy, a jakoś tego nie robili.
PS. nie piję:))
Odpowiedz
0
@ zyx
dnia 04.03.2011, 15:29 · Zgłoś
a ja ich nie lubię
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 03.03.2011, 00:39 · Zgłoś
Było rewelacyjnie. To super, że w JDKu tyle się dzieje!
Odpowiedz
0
@ ff
dnia 02.03.2011, 21:35 · Zgłoś
bylam na tym wystepie....ojej bylo tak super ................w telwizorze to nie to samo!!!takich wiecej chce w jasle!!!1 a w ndz paranienormalni!! :):)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657