Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nadal można wykorzystać bon turystyczny

0

Od sierpnia ub.r. rodzice za wypoczynek z dzieckiem mogą płacić bonem turystycznym. W całym kraju z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób. Do tej pory aktywowano ponad 1,4 mln. bonów. Na Podkarpaciu uprawnionych jest 216 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas 63,8 tys. bonów, a całkowicie wykorzystano 8 234.

Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać nie tylko w wakacje ale również przez cały rok.

- Prawie co trzeci uprawniony z naszego województwa aktywował bon. Kwota zrealizowanych płatności bonami na Podkarpaciu przekroczyła 11 mln. zł, aktywowano ich 63,8 tys. - a ponad 8 tys. bonów zostało wykorzystanych całkowicie. W naszym województwie nieaktywowanych pozostało 152 tys. bonów na łączną kwotę przekraczająca 125 mln zł. Bon na Podkarpaciu można wykorzystać w 931 miejscach, a w całym kraju podmiotów turystycznych realizujących płatności bonem jest ponad 22 tys. Dotychczas najwięcej bonów aktywowano w województwie mazowieckim- ponad 224 tys. i w śląskim – 201 tys. - mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

- Bon przyznawany jest w formie dokumentu elektronicznego. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę - Ogólny, a następnie - Polski Bon Turystyczny. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze - informuje rzecznik.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl , www.pot.gov.p oraz www.polska.travel. Można nim płacić w podmiotach, które znajdują się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Lista jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl i www.polska.travel.

Więcej informacji na temat bonu oraz instrukcję jak go aktywować i używać znaleźć można na stronie internetowej ZUS.

Wojciech Dyląg

regionalny rzecznik prasowy

w województwie podkarpackim

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.