Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nadwyżka pieniędzy z inwestycji w Kołaczycach trafi do Kątów?

21
Podczas sesji rady powiatu radny Jan Piątek przywołał słowa starosty, zgodnie z którymi ewentualne niewykorzystane środki finansowe z budowy mostu w Kołaczycach mogą zostać przekazane na inne, podobne inwestycje.



Radny zasugerował, aby skierować pieniądze do Kątów, gdzie budowany jest most Kąty - Zagrody.

- Most Kąty - Zagrody jest już po przetargu, cena wynosi 2 660 000 złotych. Gdyby więc zaszła taka sytuacja, że zostałaby nadwyżka, te pieniądze bardzo by się w Kątach przydały. - mówił Jan Piątek.


- Oczywiście weźmiemy to pod uwagę, musimy jednak zapytać o zgodę ministra - odpowiedział członek zarządu Powiatu Jasielskiego Adam Pawluś - Jeżeli on wyrazi zgodę, i jeśli będą oszczędności po przetargach na moście Kołaczyckim, będziemy mogli przesunąć pieniądze.

Brak mostu prowadzącego do Zagród stanowi poważny problem dla ich mieszkańców. Jest on na tyle dotkliwy i długotrwały, że doczekał się nawet poetyckiego ujęcia. Kilka lat temu poetka Zofia Mroczkowa odczytywała podczas spotkań wyborczych taki oto wiersz poświęcony sytuacji w Zagrodach:

Od wspólnych problemów tu dziś zaczynamy,
bo w wiosce sześć przysiółków mamy.
Nasza wieś Kąty bardzo rozciągnięta,
część wioski – Zagrody – przez rzekę odcięta.

Są góry skaliste, przejazdu żadnego,
o most my prosimy urzędu jakiego.
Fakty są prawdziwe, tak się też zdarzyło,
że tuż obok rzeki dziecko się rodziło.

Woda była duża, kry ruszyły rzeką,
a nasza rodząca pod marną opieką.
Także i ze zgonem problemy bywały,
trumnę trzeba przewieźć, a wody wezbrały.

Przy nagłym wypadku pożal się Boże,
straż, czy też karetka dojechać nie może,
Więc proszą tu dzisiaj kąckie gospodynie,
niech problem z przejazdem Zagrody ominie.

Adam Pawluś nie wykluczył takiego rozwiązania. Decyzję uzależnił jednak od zgody ministra.


(ks)


Reklama

Komentarze: 21

Dodaj komentarz Widok:
0
@ houk
dnia 05.07.2010, 19:15 · Zgłoś
zapora ma być przed zakrętem Wisłoki czyli most będzie już za zaporą tak że jedna inwestycja nie koliduje z drugą, na stronie www.krakow.rzgw.gov.pl jest plan budowy zbiornika na którym widać że po tym moście będzie można dotrzeć bezpośrednio do zapory.
Odpowiedz
0
@ !!!!!
dnia 08.05.2010, 17:50 · Zgłoś
najlepiej,jak byście wzieli kase rożdzielili między sobą.a ludziom zrobić przewus,łudką to by wam pasowało.za pare złotych, chcieliby zrobić wszystko...[...]!!!zrubcie jedno,a dobrze... jak sie nadajecie.a nie to [...] ze stołk€w do łopaty!!!bo żądzić to każdy potrafi,a robić niema kto...
Odpowiedz
0
@ Wlodzimierz Lenin
dnia 05.05.2010, 20:33 · Zgłoś
nie do Kątów tylko na konta
Odpowiedz
0
@ JX
dnia 04.05.2010, 18:41 · Zgłoś
Nie piszcie że będzie zapora,bo jej po prostu nie będzie.W dobie takiego kryzysu jaki mamy to o takich inwestycjach trzeba zapomnieć.Dlatego niech ludziom przynajmniej most postawią.
Odpowiedz
0
@ gggggggg
dnia 04.05.2010, 16:52 · Zgłoś
zlikwidujcie straz miejska!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 04.05.2010, 10:51 · Zgłoś
TO WYBUDUJĄ W KĄTACH MOST ABY GO ZALAĆ GDY POWSTANIE ZAPORA ?,COŚ W TYM JEST.
Odpowiedz
0
@ zadowolony
dnia 04.05.2010, 10:49 · Zgłoś
NO TO PANI BURMISTRZ KOŁACZYC MA WYGRANE WYBORY !!! MIESZKAŃCÓW GMINY UCIESZY TA WIADOMOŚĆ,ALE JEŚLI KTOŚ SIĘ NIE NADAJE NA DANE STANOWISKO NIE POWINIEN SIE NAWET O NIE UBIEGAĆ.
Odpowiedz
0
@ ???
dnia 04.05.2010, 00:02 · Zgłoś
Dziwne ,ze Pawluś jeszcze kogoś pyta o zdanie? No ale widać zauważył se,że im więcej pytań tym więcej odpowiedzi,a to oznacza się bycie na fotkach ,które utrwalą jego postać w mediach przed wybraną sobie przez niego po wyborach fuchę.Most ten czy inny? Nie ważne,ważne by to było dzięki niemu i przecięte pokropione z jego mejastatem w roli głównej....Ech,to biedne miasto i region.Biedne!
Odpowiedz
0
@ Anna
dnia 03.05.2010, 16:09 · Zgłoś
Zapory w Kątach nie było i nie będzie. Ludzie o tym wiedzą i dlatego walczą przynajmniej o most,bo żyją jak na wyspie odcięci od świata
Odpowiedz
0
@ Rozsądny
dnia 03.05.2010, 15:49 · Zgłoś
Zapory Kąty-Myscowa nie będzie, dlatego buduje się most na Wisłoce - Kąty - Zagrody. Cała dolina Wisłoki w Myscowej i nie tylko objęta jest ochroną prawną Natura 2000 i takiej inwestycji jak zapora europejskie prawo nie dopuszcza. Ludzie w Myscowej mogą spać spokojnie i podejmować różne inwestycje, w tym budowa mostów, bo mosty potrzebne tam są dwa, które powinny być wybudowane 50 lat temu.
Pozdrawiam sympatyczną ludność Kątów i Myscowej.
Odpowiedz
0
@ spoko
dnia 03.05.2010, 14:10 · Zgłoś
Nic nie będzie robione, to podpucha i odgrzewana kiełbasa wyborcza - nie ma przecież pozwolenia na budowę tego mostu. Można sprawdzić.
Odpowiedz
0
@ czego
dnia 03.05.2010, 11:46 · Zgłoś
podobno mu mówią panie starosto bo się go bojom
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 03.05.2010, 10:31 · Zgłoś
bardzo dobrze mysla - martwi mnie jednak fakt ze POLSKA PARANOJA BIUROKRATYCZNA nie pozwala na takie rzeczy bez wzgledu na "OPINIE MINISTRA". Co ten siedzacy w W-WIE wie na temat regionow? Nic? To dlaczego nie UPROSCIC przepisow i dac WLADZE LOKALNYM SPOLECZNOSCIA!??
Odpowiedz
0
@ awe
dnia 03.05.2010, 09:47 · Zgłoś
poetka... hahahahahahahaha
Odpowiedz
0
@ drew
dnia 02.05.2010, 21:37 · Zgłoś
Nie ma Starosty Adama Pawlusia. Pan Adam Pawluś jest urzędującym członkiem Zarządu Powiatu a nie Starostą. Trzeba Panie redaktorze - spikerze wiedzieć co sięmówi.
Odpowiedz
0
@ Fakty i mity
dnia 02.05.2010, 20:07 · Zgłoś
1.W BIP Gminy Nowy Żmigród /www.bip.nowyzmigrog.pl/jest ogłoszenie o przetargu na budowę tego mostu: 23.04.2010 godz. 10.00 - termin składania ofert,termin wykonania obiektu 30.06.2011r.- nie ma ogłoszenia o wyborze oferty najkorzystniejszej w tym przetargu. 2. Nie ma do dziś pozwolenia na budowę tego mostu, o czym wiedzą wszyscy z wyjątkiem władz gminy i Radnego Piątka - bo nie ma nawet wniosku o takie pozwolenie - można sprawdzić w Starostwie Powiatowym w Jaśle./tel.134483410 - Wydział Architektury i Budownictwa /- O tym, że pozwolenie na budowę jest potrzebne wie nawet chłop sposobiący się do budowy stodoły.
3. Pytanie za 100 punktów: po co ogłaszano przetarg i robi się ludziom nadzieje? Kilka możliwych odpowiedzi: a/wybory na horyzoncie - należy pokazać, że się coś robi, b/chęć dokopania Staroście: niech no tylko nie wyda teraz pozwolenia, nawet bez wniosku! jak my są już po przetargu i ludzie się dopominają, c/ niewiedza władz gminy lub udawanie tzw. [...]. 4.Wniosek: nie piszcie do ministra o zgodę - zaczynajcie robotę od początku tj. od pozwolenia na budowę a nie od końca tj. od przetargu. UG Nowy Żmigród został podobno zasilony byłą kadrą specjalistyczną z UM w Jaśle i co nie pomogło? Życzę Radnemu Piątkowi 200 lat życia aby doczekał mostu - bo na razie jest, nie tylko on, robiony w konia. P.S. Idę o zakład, że przetarg zostanie unieważniony - ciekawe z jakiego powodu, nie można przecież napisać, że z braku pozwolenia na budowę.
Odpowiedz
0
@ aga
dnia 15.07.2011, 13:25 · Zgłoś
dzis jest 15.07.2011 Pan Piątek czuje się świetnie, Most jest oddany do użytku i upłynęło tylko 14 miesięcy od [...] wpisu. Zatkało ?
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 02.05.2010, 20:06 · Zgłoś
a co z zalewem Katy-Myscowa?
Odpowiedz
0
@ Kamil
dnia 02.05.2010, 18:59 · Zgłoś
Będzie nadwyżka bo gmina Brzyska i Kołaczyce mają wpłacić po milionie złotych, a pierwotnie obiecywano, że po 300 tysięcy. Cały most miało wybudować za darmo wojsko, później powiedzieli że będzie kosztował 3,5 miliona, dziś mówią, że ponad 7 milionów, a z drogami dojazdowymi i wszystkimi pozostałymi kosztami to i 10 milionów. Gminy się buntują bo to przecież most powiatowy, a nie gminny i dlaczego mają płacić aż tyle. Ponadto jego 40 tonowa nośność sugeruje, że może przez niego i przez gminę Brzyska pójdzie ciężki ruch TIR na Gorlice i Nowy Sącz by ominąć Jasło. Skoro gminom każe się płacić coraz większe pieniądze, to pytam skąd te nadwyżki, które miały by zostać skierowane na most w Kątach. Radni szczególnie z Brzysk nie dajcie się manipulować powiatowi w osobie niejakiego Pawlusia.
Odpowiedz
0
@ jarek
dnia 02.05.2010, 15:56 · Zgłoś
a dla ilu mieszkancuw w katach jest potrzebny ten most a jak zrobia zapore to go rozbiora ..
Odpowiedz
0
@ A dla ilu mieszkanc
dnia 02.05.2010, 15:53 · Zgłoś
jest ten most potrzebny w katach a jak zrobia zapore to go rozbiora ...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.