Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nagrody roczne dla dyrektorów biblioteki i muzeum w Jaśle

48

Dyrektorom Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum Regionalnego w Jaśle przyznano nagrody roczne w wysokości 4, 5 tys. zł za wzorową realizację zadań w roku 2012.

Rada Miejska w Jaśle zaproponowała nagrodę roczną dla Małgorzaty Piekarskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w kwocie 4, 5 tys. zł. Dla dyrektora Regionalnego Muzeum w Jaśle Alfreda Sepioła o tysiąc złotych niższą.

Szefowie obu instytucji kultury uzyskali dodatni wynik finansowy, wykonali wszystkie zadania w terminie. Ponadto zatwierdzone zostały ich sprawozdania finansowe za rok 2012. Mimo to dyrektorzy mieli otrzymać nagrody o różnej wysokości.

Zauważył to radny Janusz Przetacznik, który wnioskował do RMJ o przyznanie 4, 5 tys. zł również dyrektorowi muzeum Alfredowi Sepiołowi.

- W obu jednostkach kultury programy zostały zrealizowane wzorowo. Różnice w wysokościach nagród może nie są zbyt duże, niemniej jedynym powodem jaki był to zapisy tzw. regulaminowe. Uważam, że jeżeli jest wysoka ocena pana burmistrza, jak również zadania są realizowane prawidłowo to proponuje 3,5 tys. zł zmienić na kwotę 4,5 tys. zł – powiedział radny Janusz Przetacznik.

W 2012 r. Miejska Biblioteka Publiczna obsłużyła 11 359 czytelników, którzy wypożyczyli 207 883 woluminów. Czytelnię odwiedziło 29 887 osób, a z Internetu skorzystało 21 485 osób. Udzielono 38 956 informacji, zorganizowano 577 imprez. Pod kierunkiem dyrektor Małgorzaty Piekarskiej doszło do 18 interesujących wystaw i 58 wystawek, które obejrzało 6 830 osób.

Muzeum Regionalne w Jaśle w 2012 r. powiększyło swoje zbiory o 613 cennych eksponatów i archiwaliów o łącznej wartości 56 843 zł. Zakupiono 174 pozycje o wartości 35 372 zł. Dary przekazane dla muzeum stanowiły liczbę 439 pozycji o wartości 21 571 zł. Ponadto prowadzono lekcje historyczne, udzielano konsultacji, opracowano i zorganizowano grupy młodzieży szkolnej po muzeum i organizowanych wystawach, umożliwiając zwiedzającym bezpośredni kontakt o szczególnej wartości z muzealiami.

(icz)

Reklama

Komentarze: 48

Dodaj komentarz Widok:
6
@ w odpowiedzi do Max Szyderko
dnia 03.11.2013, 08:49 · Zgłoś
Baniak publicznie przyznał, że poparcie dla Kurowskiej było Jego życiową pomyłką. To nie Baniak się łasił, tylko śp. Stanisław i Maria wciągnęli Go to tych rozgrywek. Nawiasem mówiąc nie zapłacili mu za ulotki, a później 2 lata zwodzili nie wywiązując się ze złożonych deklaracji.
Odpowiedz
2
@ Max Szyderko
dnia 03.11.2013, 11:19 · Zgłoś
Tylko [...] uwierzy w obietnice pisowców...
Odpowiedz
0
@ chorągiewa
dnia 04.11.2013, 13:04 · Zgłoś
baniak publicznie uznał ze poparcie dla Kurowskiej było pomyłka jak przegrała wybory...
Odpowiedz
7
@ [...]
dnia 02.11.2013, 08:49 · Zgłoś
Ej Max Szyderko?! Mam rozumieć, że wywaliłeś te 1,25 kg z portek na środek obory, i jak wieprzki to powąchały, to po kątach się schowały?
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 01.11.2013, 23:42 · Zgłoś
Chory kraj!!! nagradzać czyjś [...]... obowiązek.
Odpowiedz
0
@ Jasiu
dnia 01.11.2013, 23:32 · Zgłoś
chyba [...] w niewłaściwy stołek :(
Odpowiedz
11
@ jojo
dnia 01.11.2013, 20:23 · Zgłoś
z oświadczenia majątkowego. Ale pewnie nie wiesz co to jest.
Odpowiedz
10
@ do Jozin i do Max Szyderko
dnia 01.11.2013, 16:21 · Zgłoś
"Pan Bania" nie musi łapać się za lepszy stołek, ani wyjeżdżać za granicę, bo kasy mu nie brakuje. Ten gościu pracuje dla przyjemności i jeszcze na dodatek społecznie w sporcie. A co takiego będzie dobrego, jak wygra PiS? Zwolnią jednych, porzyjmą drugich i będzie trzecia Japonia, czy może trzeci Świat?! Czuć bezprzewodowo, że Jozin i Max Szyderko mają o jakieś 1,25 kg więcej [...]. Wpadł mi do głowy racjonalizatorko-wynalazczy pomysł zmiany nicka Max Szyderko na [...] na maxa.
Odpowiedz
-13
@ jo
dnia 01.11.2013, 20:01 · Zgłoś
a skad ty wiesz ile Baniak ma kasy ??? Tadeusz idz zapal swieczke a nie wypisuj na j4u bleheh
Odpowiedz
-9
@ Max Szyderko
dnia 01.11.2013, 22:53 · Zgłoś
Zasmucę cię banio, mam to ja ale wywalone na to... lepiej panie moderatorze ???
Odpowiedz
16
@ tedek
dnia 31.10.2013, 20:44 · Zgłoś
Nie wiem Max Szyderko czy wiesz, że baniaka lepiej nie kopać , bo Tadzik już tak został "poobijany" przez jasielskich politykierów ZA PRAWDĘ (lewicowych, prawicowych, kościelnych, i Bóg raczy wiedzieć przez jakich jeszcze), że teraz przyjął zasadę oddawania z nawiązką, zgodnie z "nowelizacją" kodeksu Hammurabiego, polegającą na zmianie zapisów "ząb za ząb" na... "za jeden ząb-dwa", "oko za oko" na... "za jedno oko -dwa". Wiem, że Tadeusz podał rękę swoim "oprawcom", wybaczył, jednak większość nadal Go opluwa . Wiem, że jedynym facetem , którego tedek wesprze będzie Czernecki. Wiem, że tedek przygotowuje, jako człowiek będący rozpracowywany i podejrzany o wrogą, antysocjalistyczną działalność w ramach struktur "NSZZ" pod kryptonimem "Klan" opowieść o zmianach, jakie nastąpiły w Jaśle po 1980roku. Oj, będzie ciekawie...
Odpowiedz
-8
@ Jozin
dnia 01.11.2013, 11:39 · Zgłoś
Tak Panie Bania , rzeczywiście rozpracuje pan w swojej opowieści dziwnej treści. Zbliżają się wybory i trzeba zacząc snuć teorie , w koncu musi pan znów spróbowac załapac sie na jakis lepszy stołek, ale jak wygra PiS to raczej czas szukac pracy zagranicą .
Odpowiedz
-5
@ Max Szyderko
dnia 01.11.2013, 15:17 · Zgłoś
W ostatnich wyborach pięknie [...] na Kurowską a zapomniał już jak w poprzednich łasił się do niej [...] o poparcie dla niej swoich zwolenników. [...] się chciało...
Odpowiedz
7
@ HENRYK
dnia 31.10.2013, 16:29 · Zgłoś
Przeżyjmy to jeszcze raz...[...] z tamtego roku znowu łapią kasę za to co mają wpisane do obowiązków służbowych...
Odpowiedz
7
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 31.10.2013, 12:01 · Zgłoś
Takie mamy właśnie "służby", które "służą wszystkim grupom społecznym, czy zawodowym" "po równo" {tym, którzy na nich pracują} - a najwięcej sobie i swojej "sakiewce"...
Odpowiedz
16
@ czytelniczka
dnia 31.10.2013, 11:11 · Zgłoś
Zapewniam, że czytanie książek, czy chodzenie na wystawy nie jest zasługą tych Państwa.
Oni po prostu wykonują usługę dla społeczności i mają za to płacone, czyż nie?, ale nasze władze uwielbiają sami się nagradzać. Skoro władza jest taka hojna to może [...] biznesmeni także wynagrodzą swoich pracowników tyrających za grosze -jak sprawiedliwie to dla wszystkich takie same przywileje. Przykład idzie z góry, biznesmen nie powinien zarabiać 1.000,000,00 rocznie na wykorzystywaniu innych. Chory, pop...y kraj!
Odpowiedz
-9
@ R.
dnia 31.10.2013, 10:36 · Zgłoś
Gratululacje dla p. Piekarskiej i p. Sepioła. Myśle, że p.p. dyrektor nie przejmuja sie bzdurami wypisanymi powyżej. Wściekłość, zawiść, zazdrość - to domena ludzi wypisujących te brednie. Jeszcze raz gratuluję.
Odpowiedz
7
@ obserwator:)
dnia 31.10.2013, 18:10 · Zgłoś
jaka zawiść i wścieklość...uczciwość po prostu . Pracuje się za pensje i obowiązkiem jest dobrze wykonywać powierzone zadania . Nagradzanie za pracę z pieniędzy podatników jest niemoralne i nie chodzi tu o te dwie nagrodzone osoby bo takich nagród z wypracowanych przez narod pieniędzy rocznie jest tysiące i idą w miliony . Kto pyta podatnika czy akurat na nagrody dla urzędników chce by te pieniądze zostaly marnotrawione ???
Odpowiedz
15
@ obserwator:)
dnia 31.10.2013, 09:01 · Zgłoś
w czasach gdy pieniędzy na wszystko brakuje,gdy urzędy pracy odsylają ludzi proszących o staż ,czy szkolenie z kwitkiem bo brak funduszy,gdy oszczędza się na zdrowiu ,bo brakuje na leki ,szpitale toną w dlugach itd. nie powinno być tego typu nagród . Ma człowiek pracę to z racji swoich obowiązków otrzymuje pensje i ma dobrze wykonywać swoją pracę . Czy sprzedawca ,kierowca ,listonosz ,robotnik w fabryce zle pracuje ? nie ,każdy człowiek mający pracę robi wszystko by jak najlepiej pracować ,bo inaczej wyrzucą go i zasili szeregi bezrobotnych ...te nagrody to taka pozostałość z czasów komuny ,wygodna dla urzędnikow,ktorzy sami sobie je wzajemnie przyznają...nie moralne to wobec reszty społeczeństwa ale chętnie z nich korzystają od tych najwyżej na gorze po tych na dole ,gminy,powiaty ...najlatwiej się nagradzać z pieniędzy wypracowanych przez ciężko pracujący naród ...dla którego oprocz podatkow ,skladek i [...] wynagrodzeń nie ma nic
Odpowiedz
6
@ MIRA
dnia 31.10.2013, 08:59 · Zgłoś
Tak MBP robi kawał dobrej roboty , ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży, wielkie dzięki, ale to nie tylko Pani dyrektor zasługa ale osób, które tę pracę wykonują i jak słusznie ktoś zauważył premia nie tylko dla Dyrektorów ale przede wszystkim dla pracowników...no ale
Odpowiedz
5
@ wój
dnia 31.10.2013, 07:28 · Zgłoś
Może dostał propozycje nie do odrzucenia ?
Odpowiedz
15
@ miki
dnia 30.10.2013, 22:36 · Zgłoś
jak za poprzedniej kadencji przyznano nagrody to nijaki tutejszy radny DYZIO czeluśniak darł [...] co niemiara. A teraz siedzi u Andrzejka cicho. Fajnie jest wokół.
Odpowiedz
1
@ aj jaj
dnia 30.10.2013, 20:50 · Zgłoś
Do Skiba. Nie narzekaj na Przetacznika bo na niego prawdopodobnie głosowałeś ???. Więc kogo wybrałeś tego masz i tak Cię reprezentuje u władzy miasta.
Popieram Cię, że pieniądze nas podatników rozrzuca, ale tak sobie uchwalili sami radni wiec im przydzielają. wyborcy to zapamiętają.
Odpowiedz
29
@ Jozin
dnia 30.10.2013, 19:18 · Zgłoś
Proponuje przyznać Panu J. Przetacznikowi premię za wzorowe prowadzenie Spółdzielni . 1.000.000 zł - na nagrodę złożą się członkowie w czynszu.
Odpowiedz
18
@ ona
dnia 30.10.2013, 19:17 · Zgłoś
Tak się zastanawiam dlaczego co roku nagrody otrzymują jedne i te same osoby. Przecież jest wiele innych osób, które są naprawdę dobre w tym co robią i jakoś nagród nie otrzymują.
Odpowiedz
-21
@ avi
dnia 30.10.2013, 19:08 · Zgłoś
Jak zwykle Jaślanie będą [...]... i jak zwykle Ci, którzy nic nie robią dla miasta. Pani Piekarska z MBP powinna być wzorem dla innych dyrektorów, mówcie sobie co chcecie, ale tyle, ile imprez organizowanych jest z Bibliotece, to nie ma nawet w większych miastach. Ale oczywiście jak się nie wychyli nosa zza komputera to się nie wie, ile ta Pani robi dobrego dla kultury w naszym Mieście.
Odpowiedz
27
@ Max Szyderko
dnia 30.10.2013, 19:15 · Zgłoś
A nie dostaje za to pensji ???
Odpowiedz
-2
@ L.
dnia 30.10.2013, 19:45 · Zgłoś
Dostaje.I teraz dostała premię.Za dobrą robotę to nawet czasem w prywatnych zakładach (ale nie w Jaśle,to fakt - tu prywaciarze chyba tylko do swojej kieszonki garną) mogą wypłacić czasem jakąś premię. Akurat w Bibliotece to się nie tylko dyrektorce - ale też (nawet bardziej chyba) Bibliotekarkom i reszcie obsługujących osób premia należy jak psu kość,czego nie można powiedzieć o niektórych urzędnikach i urzędniczkach z UM którzy dostaną ją choć wyniki ich pracy bądź jej braku są i będą dla mieszkańców miasta i okolic praktycznie niezauważalne...
Odpowiedz
-16
@ miłośnik książek
dnia 30.10.2013, 20:11 · Zgłoś
Gratulacje dla pani dyrektor MBP, znakomita organizatorka promująca świetnie czytelnictwo wśród mieszkańców Jasła. Właściwy człowiek, na właściwym miejscu. Ta nagroda się pani należy. Życzę powodzenia w dalszej pracy i wielu sukcesów. Pozdrawiam
Odpowiedz
10
@ obi
dnia 31.10.2013, 12:06 · Zgłoś
A jak się ta p. Piekarska podlizuje swojej zwierzchniej władzy, byłem nieraz tego świadkiem:(
Odpowiedz
6
@ Tarzan-zan
dnia 31.10.2013, 22:50 · Zgłoś
Ja tam ostatnie co przeczytałem to był napis "WC" na [...] i było to cztery lata temu, więc w moim mniemaniu nagroda dyrektorce biblioteki się NIE NALEŻY bo niczym wybitnym się nie wykazała... No chyba że to ona napisała to "WC" na [...]...
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 01.11.2013, 09:49 · Zgłoś
Ot... statystyczny Polak się odezwał...
Odpowiedz
35
@ RR
dnia 30.10.2013, 18:07 · Zgłoś
Za co tu nagradzać? chyba wykonują swoje obowiązki i za to im płacą co miesiąc
Odpowiedz
15
@ kasia
dnia 30.10.2013, 17:59 · Zgłoś
A o Baniaku zapomnieli :(
Odpowiedz
11
@ agonia
dnia 31.10.2013, 08:16 · Zgłoś
masz racje baniak tez powinien dostac premie...a za co to sie umotywuje juz w nowym roku...
Odpowiedz
-2
@ Max Szyderko
dnia 31.10.2013, 08:26 · Zgłoś
Dajcie spokój baniakowi, ciekawe jak się ustawi przy najbliższych wyborach, w których rumiany polegnie z kretesem. A jak w szranki stanie jeszcze [...] z dąbrówki i nie daj Boże wygra ( [...] !!![...]!!![...]!!!) to tadzik dostanie kopa jak stąd do Pilzna :)
Odpowiedz
20
@ m
dnia 30.10.2013, 17:57 · Zgłoś
na biblioteke jet przyznawane 120tys zl miesiecznie(bez zakupu ksiazek),niezle sobie zyja co?
Odpowiedz
4
@ L.
dnia 30.10.2013, 19:21 · Zgłoś
Skoro mają dodatni wynik finansowy... Jeśli mają go rzeczywiście... Swoją drogą jestem ciekaw JAK - prawdopodobnie chodzi o kabarety i wystawy. 4,5 tysiąca to sporo, nie przeczę, sam muszę pracować na tyle prawie 4 miesiące,no ale z 2 strony to dyrektorska pensja pewnie jest wyższa niż ta nagroda.120 tysięcy miesięcznie to jest sporo,ale tam pracuje chyba więcej jak 20 osób (same bibliotekarki i czytelnia to pewnie z 10) ,do tego też trzeba liczyć koszty utrzymania całkiem sporego przecież budynku.Co do biblioteki - fakt,mogła by lepiej być wyposażona; jaka jest taka jest no ale JEST.Jak się nie podoba możliwość pożyczenia za darmo można pójść do księgarni... Albo jak się jest "piratem" (poniekąd,status materiału już rozpowszechnionego jest podobnoż mniej jednoznaczny karnie niż piracenie programów) to można czytać z monitora choć to mało wygodne. Natomiast co do muzeum - nawet nie wiem gdzie ono jest i mnie to w sumie nie obchodzi. W JDKu bardzo dużo się dzieje,a biblioteka póki działa więc w sumie,choć nagroda wydaje mi się za wysoka to może być.Natomiast w kwestii muzeum to nagroda chyba i tak za wysoka.
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 31.10.2013, 08:11 · Zgłoś
Biblioteka ma siedzibę w JDKu, nie podlega mu, więc prawdopodobnie dochodzi do tego czynsz. A można wiedzieć, skąd suma 120tys. miesięcznie?
Odpowiedz
48
@ Skiba
dnia 30.10.2013, 17:34 · Zgłoś
Panie Przetacznik, fajnie się rozdaje cudze co nie ?
Odpowiedz
22
@ Max Szyderko
dnia 30.10.2013, 19:15 · Zgłoś
Cudze się najłatwiej rozdaje, nie wiedziałeś ???
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 30.10.2013, 17:25 · Zgłoś
Alfred przybyło ci lat mam rocznik jasielski z 90 lat,w którym jesteś połączeniem młodzieńca z dojrzałym...Ale i tak wolę ciebie humanistę od reszty jasielskiej urzędniczej przestępczej [...].
Odpowiedz
-2
@ molotov
dnia 31.10.2013, 12:31 · Zgłoś
panie Sepioł - jest Pan na "ty" z takim stworzeniem ?
Odpowiedz
22
@ o2o
dnia 30.10.2013, 17:17 · Zgłoś
No to się zaczyna, ciekawe kto kolejny.
Proszę Państwa wzorowi pracownicy przecież są w Urzędzie Miasta - nie zapomnijcie o nich, im też się należy premia za "wzorową pracę", no i nasi Strażnicy, to są goście, tylko ciekawe czy uzyskali dodatni wynik finansowy, no w sumie mamy do końca roku 2 m-ce - dadzą radę...
Odpowiedz
27
@ kylo
dnia 30.10.2013, 22:03 · Zgłoś
Ciekawe jaka jest nagroda za wzorowe bezrobocie i co mam zrobic zeby ją odebrac??? moze ktos mi podpowie??
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 31.10.2013, 08:07 · Zgłoś
Dlaczego żaden portal nie pisze o nagrodach Zarządu Powiatu dla nauczycieli? Boją się, czy jak? A nagroda dla biblioteki jak najbardziej słuszna, tylko czy dostali takowe również pracownicy, ktorych ta działalność jest zasługą?
Odpowiedz
10
@ Tarzan-zan
dnia 31.10.2013, 10:42 · Zgłoś
Super... Kwartalna pensja (czyli TRZY PENSJE MIESIĘCZNE) przeciętnego kowalskiego, jako nagroda dla takiego jakże strudzonego pracą "dyrektora"... Chyba za wybitne osiągnięcia w piciu kawy i przekładaniu papierów z jednej kupy na drugą...
Odpowiedz
2
@ Pan [...]
dnia 01.11.2013, 18:21 · Zgłoś
...a dla OBYWATELI powiatu po tysiacu na łebka... też by sie przydało aby sprawiedliwie było !!! ... Nagrody [...] z fotoradaru natłukli ...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.