Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Najczęściej przekraczamy prędkość

34

25 lipca wypada Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Sprawdziliśmy wobec tego, co od początku roku działo się na drogach w powiecie jasielskim. Do końca czerwca odnotowano 28 wypadków i 253 kolizje.

Od początku roku do końca czerwca na drogach powiatu jasielskiego doszło do 28 wypadków drogowych. W tych zdarzeniach nikt nie zginął, jednak rannych zostało 38 osób. W porównaniu z pierwszym półroczem roku ubiegłego doszło do pięciu zdarzeń mniej. Nie było żadnych wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

W lipcu br. doszło do dwóch wypadków w Samoklęskach i Jareniówce, w wyniku których dwie osoby zginęły na miejscu, a jedna zmarła w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń.

Ze statystyk policyjnych wynika również, że liczba kolizji utrzymała się na podobnym poziomie jak w roku 2012. Przyczyną wypadków drogowych było przekroczenie prędkości (7 przypadków), nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu lub pieszemu ( 6 przypadków) oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (4 przypadki), błędy osób pieszych ( 3 przypadki), nieprawidłowe wyprzedzanie, wymijanie ( 3 przypadki) i inne (5 przypadków).

 (Red.)

Reklama

Komentarze: 32

Dodaj komentarz Widok:
0
@ PAN z Krosna!
dnia 30.07.2013, 13:17 · Zgłoś
A w [...] [...]. nadal bez zmian!!!
Odpowiedz
-1
@ sedes 346
dnia 28.07.2013, 13:40 · Zgłoś
co ta [...] robi na tym rowerze ? gupie komentarze sedes pozdrawia jasło !
Odpowiedz
0
@ jaslanka
dnia 28.07.2013, 04:37 · Zgłoś
a co robi policja?-sa czarne punkty i nic-probowalam cos zrobic-dzwonilam do wydz kom.-odeslali do policji-dzwonilam na policje-oni nie moga nic zrobic bo kierowcy i taj beda jezdzic jak chca-to jest POLSKA-sredniowiacze Europy
Odpowiedz
0
@ VV
dnia 27.07.2013, 14:04 · Zgłoś
pytam czy to co robi straż miejska jest niepotrzebne ???
Odpowiedz
0
@ Kierowca
dnia 04.08.2013, 22:57 · Zgłoś
A niby komu ? zrób sobie fotkę u fotografa , kilka odbitek i taniej :)
Odpowiedz
2
@ dd
dnia 27.07.2013, 12:23 · Zgłoś
Prosze o podział wypadków np. ile w terenie zabudowanym ile poza, czy przekroczono mało 10 -20 czy dużo np 50, czy są to wypadki na przelotówkch czy drogach bocznych czy byli to młodzi (brak doświadczenia) czy starzy kierowcy. Taki worek jakim jest "przekroczenie prędkości" o niczym nie świadczy i może sie okazać . że część z nich jest w miejscach gdzie jest zła infrastruktura drogowa (dziury na zakrętach, zasłonięte krzakami skrzyżowania itp) lub złe oznakowanie. Nie jest rozwiązaniem obniżanie prędkości - bo takim tokiem myślenia dojdziemy do "0", tylko jak poprawić bezpieczeństwo na drogach wykorzystując rozwiązania techniczne. Przykładem są np. minutniki na światłach, ronda na niebezpiecznych skrzyzowaniach, przejścia podziemne lub nadziemne w miejscach natężonego ruchu pieszego, budowa dróg z utwardzonym poboczem dla pieszych, rowerzystów itp. Niestety u nas nie ma takiego myślenia. Idzie się po łatwiźnie i oferuje haracze a co najgorsze to to, że Ci co to wymyslają święci nie są i też łamią reguły wymyslone przez siebie. Powiem więcej. Tworzą sobie prawo by ich to nie dotyczyło.

Do normalności nam bardzo daleko.

Moim zdaniem można jeździś szybciej, ale tam gdzie jest ku temu możliwość i zawsze z głową na karku (dotyczy doświadczonych kierowców). Brawurę odłóżmy na półkę. Sam zrobiłem około 150 tys km nie mając żadnego wypadku (nie licząc 4 kolizji - najechań na mnie od tyłu) - a do powolnych nienależę. Plagą w naszych warunkach na pewno są niedoświadczeni kierowcy , ale to już wina szkoleniowców i nich samych. (Pamiętajcie kierowcą się zostaje jak przejeździ się INTENSYWNIE wszystkie 4 pory roku.)
Odpowiedz
2
@ Kierowca
dnia 04.08.2013, 22:50 · Zgłoś
Najmądrzejsze słowa na forum , oby władza zabierała sobie do serca takie słowa
Odpowiedz
-1
@ LALA
dnia 26.07.2013, 12:52 · Zgłoś
oj tam tra ta ta ta
Odpowiedz
2
@ qwerty
dnia 26.07.2013, 09:32 · Zgłoś
Taaa na pewno jak pojadę 60/70 na 50 to zrobię nie wiadomo jaki wypadek. Nie ma szans. Jak się w mieście uważnie jedzie przepisowo 50 to się nic nie powinno stać. Można więc poza miastem jeździć szybciej (póki fotka nie przyjdzie). W terenie niezabudowanym widzieć 50 albo 30 to jest jakaś ściema... Tam powinno być 70 a jak dla kogoś za szybko to pojedzie wolniej, kierowca też ma myśleć a nie sugerować się znakami. [...] którzy sypią 120 i tak się nie zastosują więc o czym tu rozmawiać.
Odpowiedz
3
@ st pro
dnia 26.07.2013, 01:02 · Zgłoś
prawda jest taka ze malo kto jezdzi przepisowo to sa pojedyncze przypadki.nie oszukujmy sie ale taka jest prawda.wazne jest to zeby jezdzic na trzezwo i z glowa.moim zdaniem duzo wiecej jest wypadków ze wzgledu na alkochol niz z przekroczona predkoscia chociaz sa ludzie [...] gdzie naprawde nie mysla o tym jakie sa warunki na drogach i jak trzeba sie zachowac.
Odpowiedz
-6
@ ROA
dnia 26.07.2013, 03:20 · Zgłoś
Dziewczeta i chlopcy wychowani w miastach zabijaja was codziennie kierowcy tirow zbojcy w okularach lub bez najczesciej niewykasztalcone niewyplay .Jeden z drugim zanim dostanie buch dlugo sobie przypomina ja sie nazywa . Wszystko to jest dno dna.
Wyciagamy [...] i... robimy swoje. Moze sie naucza jezdzc?
Odpowiedz
3
@ qwerty
dnia 26.07.2013, 09:29 · Zgłoś
Zapraszam do poradni psychologicznej. Upieracie się na te TIR'y jakby każdy z tych kierowców kochał [...]. Nawet nie wiecie jaka to jest tragedia.
Odpowiedz
2
@ do sic
dnia 25.07.2013, 23:01 · Zgłoś
[...] się chcę na te [...] komentarze skąd wiesz [...] że nie sygnalizuje skrętu , o ile mi wiadomo kierunkowskazy mrugają a to nie jest film tylko zdjęcie trzeba by trochę pomyśleć za nim się coś napisze ale to chyba jest twoją słabą stroną
Odpowiedz
-2
@ sic
dnia 25.07.2013, 22:43 · Zgłoś
fłolcwagen pasat na erbeerach nie sygnalizuje skrętu w lewo, tym samym nakładam mandat 1000pln za możliwość spowodowania katastrofy w ruchu lądowym
Odpowiedz
1
@ Ktos
dnia 26.07.2013, 09:44 · Zgłoś
Jesteś dziwny to jest zdjęcie a nie filmik. A migacze mrugają a nie świecą. A moze na tym zdjęciu migacze przestały migać.
I popatrz do słownika !!!:
Volkswagen passat !!
Odpowiedz
-3
@ znający temat
dnia 25.07.2013, 20:15 · Zgłoś
"gviazdka" to kobietka co jeździ Volkswagenem, oj jeździ,jeździ?
Odpowiedz
0
@ DRIVER
dnia 25.07.2013, 17:51 · Zgłoś
gdzie lodyniec ?
Odpowiedz
5
@ gelo7
dnia 25.07.2013, 17:17 · Zgłoś
nasze er-busy nie złapały ani jednego mandatu 0 punktów brawo,ha.ha.
Odpowiedz
-2
@ kowi
dnia 25.07.2013, 14:43 · Zgłoś
się ma prawo jazdy za nogę od [...] to są wypadki:D
Odpowiedz
-4
@ gwiazda
dnia 25.07.2013, 14:27 · Zgłoś
a te inne to jakie niby
Odpowiedz
5
@ gwiazda
dnia 25.07.2013, 14:26 · Zgłoś
naucz sie czytac a ze [...] jezdza 120 na ograniczeniu do 50 to fakt
Odpowiedz
-14
@ ixi
dnia 25.07.2013, 15:22 · Zgłoś
ciekawe jak ty jezdzisz pewnie przepisowo i to jakims niemieckim golfem.
Odpowiedz
6
@ victor
dnia 25.07.2013, 14:20 · Zgłoś
Ta Pani wyraźnie przekroczyła...
Odpowiedz
-9
@ ja
dnia 25.07.2013, 14:17 · Zgłoś
macie błąd nie w Sieklówce tylko ma być w Samoklęski
Odpowiedz
12
@ lucky luke
dnia 25.07.2013, 14:16 · Zgłoś
co to niby są za zdjecia?
Odpowiedz
-5
@ DRIVER
dnia 25.07.2013, 14:26 · Zgłoś
z kamery pewnie ;)
Odpowiedz
5
@ lol
dnia 25.07.2013, 17:26 · Zgłoś
nie ;) to widok z redakcji Jasło4U
Odpowiedz
-11
@ lodyniec
dnia 25.07.2013, 20:08 · Zgłoś
czego tak mało trupow??? powinno byc pow. 100.
Odpowiedz
-18
@ Sven
dnia 25.07.2013, 20:10 · Zgłoś
Matko Boska Czestochowska modlcie sie bo koniec bliski grzesznice ---polki za wyglad beda w piekle---PAN NADCHODZI
Odpowiedz
-2
@ vidic
dnia 26.07.2013, 07:53 · Zgłoś
to fajnie tam mają
Odpowiedz
-1
@ bla bla bla
dnia 26.07.2013, 09:45 · Zgłoś
Poprzewracało ci się w tym małym, skromnym i ubogim mózgu ?
czy gorąco cię dobija? i na głowe ci się rzuca?
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 28.07.2013, 12:56 · Zgłoś
na pierwszym zdjęciu widać dwa [...]... żeby było 100 trupów to by trzeba zdjęcie z jakiegoś zlotu golfa albo pastucha...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.