Strona główna

Najlepsi matematycy nagrodzeni

16
Rozdano nagrody w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa. Uroczystość połączona z konferencją matematyczną odbyła się 5 marca w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle.

Jeden z największych konkursów matematycznych na Podkarpaciu organizowany jest przez trzy jasielskie szkoły: Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcące. Uczestniczą w nim uczniowie kilku powiatów, m.in.: jasielskiego, dębickiego, krośnieńskiego, sanockiego a także leżajskiego, rzeszowskiego i łańcuckiego. W tegorocznej edycji udział wzięło łącznie 300 uczniów w poszczególnych grupach wiekowych.


W każdej z nich wyłoniono najlepszych. (Listę zwycięzców prezentujemy poniżej). Dodatkowo dla Marka Pisza z Gimnazjum nr 2 w Jaśle i Marcina Wrony z I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie nagrodę za liczne sukcesy ufundował senator Stanisław Zając. Najlepsi uczniowie pojadą na czterodniowy obóz matematyczny, podczas którego będą mogli pogłębiać swoje umiejętności. Dyplomy otrzymali także nauczyciele, którzy na co dzień opiekują się zdolnymi matematykami. Koordynatorzy konkursu podkreślili, że poziom i umiejętności uczestników są z roku na rok coraz wyższe. Wśród nagrodzonych uczniów byli bowiem wielokrotni laureaci konkursów i olimpiad matematycznych.


Podczas konferencji przypomniano także sylwetkę uczonego, patrona konkursu, wybitnego matematyka, a przede wszystkim jaślanina Hugona Steinhausa. - Patron konkursu – jaślanin Hugon Steinhaus – był nie tylko światowej sławy matematykiem, ale też autorem celnych powiedzeń i aforyzmów.  W przypadku nagrodzonej młodzieży  nasuwa mi się steinhausowska definicja geniusza: „gen i już” – mówił podczas uroczystości Robert Niemiec, dyrektor ZS nr 4.

W uroczystości brały udział zaproszone lokalne władze samorządowe, Antoni Wydro, wicekurator Oświaty w Rzeszowie, dr Anna Gryglaszewska, reprezentująca rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz dyrektorzy szkól i nauczyciele uczniów biorących udział w konkursie. - Tak liczne i szacowne gremium, które przybyło na tę uroczystość świadczy o randze konkursu.  Konkursu, który wyszedł już poza granice powiatu i głośno o nim nie tylko w naszym województwie, ale także  w odległym Wrocławiu. Ten sukces  to praca wielu nauczycieli,  ale też wielka i widoczna przychylność władz powiatu i miasta Jasła. – powiedział witając gości R. Niemiec.


(omega)Napisany dnia: 11.03.2009, 11:11 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ktoś z rodziny
dnia 11.03.2009, 17:19
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje dla Jakuba Żrebca.
@ JOLANTA
dnia 11.03.2009, 17:29
Ocena
komentarza:
0
jak zwykle GIMNAZJUM NR 1 górą. Gratulacje dla uczniów i nauczycieli.BRAWO!!!! WIDAC WYSOKI POZIOM . MOJE DZIECI SKONCZYŁY TE SZKOŁĘ, PRZYGOTOWANIE DO DALSZEJ EDUKACJI SUUPER!!!!!! BRAWO DLA NAUCZYCIELI TEJ SZKOŁY !!!:):):)
@ af
dnia 11.03.2009, 17:43
Ocena
komentarza:
0
Impreza była nieprzeciętna bo aż litery powichrowalo jakby ślepiec pisał wyniki konkursu :) zdrowia i sukcesów dla zwycięzców a dla zwyciężonych dużo uśmiechu :)
@ też ktoś z rodziny
dnia 11.03.2009, 17:55
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje dla Joanny Baciak. Zuch dziewczyna!
@ Ciekawy
dnia 11.03.2009, 19:39
Ocena
komentarza:
-1
Właśnie po wynikach widać, że Gimnazjum Nr 1 dopycha ogony. Ledwie w II klasach i miejsce, a i to po Szerzynach. Z roku na rok coraz gorzej;(
@ Ktoś
dnia 11.03.2009, 21:37
Ocena
komentarza:
0
Ładnie, ładnie, ale dlaczego Gimnazjum w SzerzyZnach?:| Pisze się Szerzyny;)
@ do joli co wiadomo
dnia 11.03.2009, 22:44
Ocena
komentarza:
0
co i gdzie goli.
popatrz na tabele zwłaszcza I miejsca i zacznij uczyć się czytać :D
@ ciekawy
dnia 12.03.2009, 09:37
Ocena
komentarza:
0
TO PAN MARSZAŁEK JEST NA ETACIE MODELA IMPREZ ?,I NIE MA INNYCH OBOWIAZKÓW JAK BYWAĆ NA KAŻDEJ IMPREZIE I POZOWAĆ DO ZDIĘĆ.KAŻDE OTWARCIE PRZEDSZKOLA,BOISKA,ODCINKA DROGI,WIZYTA BISKUPA BEZ NIEGO ODBYĆ SIĘNIE MOŻE.PEWNIE DO EUROPARLAMENTU SIĘ WYBIERA ??????
@ absolwent
dnia 12.03.2009, 13:26
Ocena
komentarza:
0
szkoła moze i ok ale dyrektor nie, dla uczniow dobry ale dla a absolwentow jak przekrocza prog szkoly to juz sapia i cie wywalaja nawet do dentysty nie mzoesz dojsc bo nie z tej szkoly
@ Fan
dnia 12.03.2009, 14:18
Ocena
komentarza:
0
Brawo Kacper!!!
Jak zwykle trzymasz ligę!!!
Podziękowania dla wszystkich nauczycieli, szczególnie dla tych ze Szkoły Podstawowej Nr 4 ;-)
@ kamil
dnia 12.03.2009, 14:46
Ocena
komentarza:
1
1 LO Górą:D
@ krajnik2
dnia 12.03.2009, 15:18
Ocena
komentarza:
1
gratuluje zwyciężcom.
@ ???
dnia 14.03.2009, 19:26
Ocena
komentarza:
0
a gdzie leżą te Szerzyzny?
@ ktoś ze znajomych
dnia 15.03.2009, 20:20
Ocena
komentarza:
0
Brawo Dębowiec.Gratulacje dla Tomka.;)
@ jaś
dnia 16.03.2009, 12:31
Ocena
komentarza:
1
gratulacje dla Wojtka Dubiela z Warzyc Tak trzymaj a będziesz wielki
@ 001
dnia 10.07.2012, 23:06
Ocena
komentarza:
0
już jest :D
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Jaśle i okolicach grasują złodzieje

  W ostatnich dniach na terenie Jasła i Dębowca doszło do kradzieży z włamaniem. Mieszkańcom splądrowanego mieszkania oraz domu jednorodzinnego skradziono pieniądze i biżuterie. Sprawę bada jasielska policja.

 • Tablica z herbem Jasła zniknęła z mogiły jaślan poległych pod Firlejówką

   

  Firlejówka jest dla jaślan miejscem ze wszech miar wyjątkowym. W świadomości i kulturze historycznej lokalnej społeczności w ciągu dziesięcioleci urosła do rangi niepodważalnego symbolu męstwa i bezgranicznego poświęcenia ojczyźnie. Miejsce, które winno być otoczone szczególną czcią stało się jednak w ostatnim czasie polem dla zabiegów, które z trudem uznać można za przykład godnego upamiętnienia bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Zderzenie BMW z volvo we Wrocance

  W miejscowości Wrocanka doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Tuż za łukiem drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

 • W Cieklinie powstanie strzelnica

  Rada powiatu zabezpieczyła 350 tys. zł na budowę strzelnicy powiatowej w Cieklinie. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Zarząd powiatu ubiegać się będzie o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 • Małgorzata Adamska-Chmiel drugim zastępcą burmistrza

  Dzisiaj burmistrz Jasła Ryszard Pabian powołał swojego drugiego zastępcę. Małgorzata Adamska-Chmiel dotychczas pełniła funkcję kierownika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego. Pod jej skrzydłami miasto pozyskało 150 milionów złotych dofinansowania.

 • Powiat planuje budowę dwóch mostów i dróg powiatowych

  Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na przystąpienie do budowy dwóch mostów na rzece Jasiołce oraz na rzece Ropie, a także wyraziła zgodę na zabezpieczenie środków w kwocie 200 tys. zł na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowych.

 • Wkrótce odwiedzimy groby naszych bliskich

   

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Nasza polska tradycja nakazuje, abyśmy odwiedzali w te dni groby swoich bliskich z rodziny i znajomych. Zapalili znicze, złożyli stroiki i chryzantemy w doniczkach.

 • Frekwencja wyborcza w Jaśle wyższa niż 4 lata temu

  Trwają wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do godziny 12.00 frekwencja wyborcza w mieście Jaśle wyniosła 20,1%.

 • Wypadek w Gorzycach. Trzech motocyklistów trafiło do szpitala

  Dzisiaj około godziny 10. na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i trzech motocykli. W wyniku tego zdarzenia do jasielskiego szpitala przetransportowano trzy osoby kierujące jednośladem. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin.

 • Pożar sortowni odpadów w Wolicy. Strażacy walczą z ogniem

  Około godziny 17. w Wolicy wybuchł pożar sortowni odpadów w Wolicy. Ogromne kłęby ciemnego dymu zawisły nad Jasłem. Strażacy z ponad 30 jednostek z powiatu jasielskiego, a także z Krosna, Dębicy, Łańcuta, czy Sanoka zmagają się z gaszeniem pożaru.

 • Tam mógł być cmentarz. Budowa drogi wstrzymana

   

  Budowa odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle została wstrzymana zanim na dobre się rozpoczęła. Na placu budowy blisko dwa tygodnie temu podczas prac archeologicznych odnaleziono szkielet kobiety. Zagadkowe odkrycie pozwoliło na postawienie istotnego z punktu widzenia inwestycji pytania. Czy na trasie przebiegu drogi znajdował się niegdyś cmentarz żydowski?

 • Rusza kolejna edycja społecznej zbiórki zniczy na polskie groby na Ziemi Lwowskiej

   

  W ubiegłym roku w listopadzie harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  Zabrali ze sobą ponad 1 100 zniczy zgromadzonych w społecznej zbiórce, której organizatorami było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i 139. DH „Lisy”. W tym roku postanowili powtórzyć akcję.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105