Strona główna

Najlepsi matematycy nagrodzeni

16
Napisany dnia: 11.03.2009, 11:11 , Tagi: Brak
Rozdano nagrody w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa. Uroczystość połączona z konferencją matematyczną odbyła się 5 marca w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle.

Jeden z największych konkursów matematycznych na Podkarpaciu organizowany jest przez trzy jasielskie szkoły: Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcące. Uczestniczą w nim uczniowie kilku powiatów, m.in.: jasielskiego, dębickiego, krośnieńskiego, sanockiego a także leżajskiego, rzeszowskiego i łańcuckiego. W tegorocznej edycji udział wzięło łącznie 300 uczniów w poszczególnych grupach wiekowych.


W każdej z nich wyłoniono najlepszych. (Listę zwycięzców prezentujemy poniżej). Dodatkowo dla Marka Pisza z Gimnazjum nr 2 w Jaśle i Marcina Wrony z I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie nagrodę za liczne sukcesy ufundował senator Stanisław Zając. Najlepsi uczniowie pojadą na czterodniowy obóz matematyczny, podczas którego będą mogli pogłębiać swoje umiejętności. Dyplomy otrzymali także nauczyciele, którzy na co dzień opiekują się zdolnymi matematykami. Koordynatorzy konkursu podkreślili, że poziom i umiejętności uczestników są z roku na rok coraz wyższe. Wśród nagrodzonych uczniów byli bowiem wielokrotni laureaci konkursów i olimpiad matematycznych.


Podczas konferencji przypomniano także sylwetkę uczonego, patrona konkursu, wybitnego matematyka, a przede wszystkim jaślanina Hugona Steinhausa. - Patron konkursu – jaślanin Hugon Steinhaus – był nie tylko światowej sławy matematykiem, ale też autorem celnych powiedzeń i aforyzmów.  W przypadku nagrodzonej młodzieży  nasuwa mi się steinhausowska definicja geniusza: „gen i już” – mówił podczas uroczystości Robert Niemiec, dyrektor ZS nr 4.

W uroczystości brały udział zaproszone lokalne władze samorządowe, Antoni Wydro, wicekurator Oświaty w Rzeszowie, dr Anna Gryglaszewska, reprezentująca rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz dyrektorzy szkól i nauczyciele uczniów biorących udział w konkursie. - Tak liczne i szacowne gremium, które przybyło na tę uroczystość świadczy o randze konkursu.  Konkursu, który wyszedł już poza granice powiatu i głośno o nim nie tylko w naszym województwie, ale także  w odległym Wrocławiu. Ten sukces  to praca wielu nauczycieli,  ale też wielka i widoczna przychylność władz powiatu i miasta Jasła. – powiedział witając gości R. Niemiec.


(omega)Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ktoś z rodziny
dnia 11.03.2009, 17:19
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje dla Jakuba Żrebca.
@ JOLANTA
dnia 11.03.2009, 17:29
Ocena
komentarza:
0
jak zwykle GIMNAZJUM NR 1 górą. Gratulacje dla uczniów i nauczycieli.BRAWO!!!! WIDAC WYSOKI POZIOM . MOJE DZIECI SKONCZYŁY TE SZKOŁĘ, PRZYGOTOWANIE DO DALSZEJ EDUKACJI SUUPER!!!!!! BRAWO DLA NAUCZYCIELI TEJ SZKOŁY !!!:):):)
@ af
dnia 11.03.2009, 17:43
Ocena
komentarza:
0
Impreza była nieprzeciętna bo aż litery powichrowalo jakby ślepiec pisał wyniki konkursu :) zdrowia i sukcesów dla zwycięzców a dla zwyciężonych dużo uśmiechu :)
@ też ktoś z rodziny
dnia 11.03.2009, 17:55
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje dla Joanny Baciak. Zuch dziewczyna!
@ Ciekawy
dnia 11.03.2009, 19:39
Ocena
komentarza:
-1
Właśnie po wynikach widać, że Gimnazjum Nr 1 dopycha ogony. Ledwie w II klasach i miejsce, a i to po Szerzynach. Z roku na rok coraz gorzej;(
@ Ktoś
dnia 11.03.2009, 21:37
Ocena
komentarza:
0
Ładnie, ładnie, ale dlaczego Gimnazjum w SzerzyZnach?:| Pisze się Szerzyny;)
@ do joli co wiadomo
dnia 11.03.2009, 22:44
Ocena
komentarza:
0
co i gdzie goli.
popatrz na tabele zwłaszcza I miejsca i zacznij uczyć się czytać :D
@ ciekawy
dnia 12.03.2009, 09:37
Ocena
komentarza:
0
TO PAN MARSZAŁEK JEST NA ETACIE MODELA IMPREZ ?,I NIE MA INNYCH OBOWIAZKÓW JAK BYWAĆ NA KAŻDEJ IMPREZIE I POZOWAĆ DO ZDIĘĆ.KAŻDE OTWARCIE PRZEDSZKOLA,BOISKA,ODCINKA DROGI,WIZYTA BISKUPA BEZ NIEGO ODBYĆ SIĘNIE MOŻE.PEWNIE DO EUROPARLAMENTU SIĘ WYBIERA ??????
@ absolwent
dnia 12.03.2009, 13:26
Ocena
komentarza:
0
szkoła moze i ok ale dyrektor nie, dla uczniow dobry ale dla a absolwentow jak przekrocza prog szkoly to juz sapia i cie wywalaja nawet do dentysty nie mzoesz dojsc bo nie z tej szkoly
@ Fan
dnia 12.03.2009, 14:18
Ocena
komentarza:
0
Brawo Kacper!!!
Jak zwykle trzymasz ligę!!!
Podziękowania dla wszystkich nauczycieli, szczególnie dla tych ze Szkoły Podstawowej Nr 4 ;-)
@ kamil
dnia 12.03.2009, 14:46
Ocena
komentarza:
1
1 LO Górą:D
@ krajnik2
dnia 12.03.2009, 15:18
Ocena
komentarza:
1
gratuluje zwyciężcom.
@ ???
dnia 14.03.2009, 19:26
Ocena
komentarza:
0
a gdzie leżą te Szerzyzny?
@ ktoś ze znajomych
dnia 15.03.2009, 20:20
Ocena
komentarza:
0
Brawo Dębowiec.Gratulacje dla Tomka.;)
@ jaś
dnia 16.03.2009, 12:31
Ocena
komentarza:
1
gratulacje dla Wojtka Dubiela z Warzyc Tak trzymaj a będziesz wielki
@ 001
dnia 10.07.2012, 23:06
Ocena
komentarza:
0
już jest :D
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105