Najlepsi uczniowie z powiatu jasielskiego nagrodzeni
Wyróżnienie „Bene Meritus - dobrze zasłużony" otrzymało dziewięciu najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego.

Nagrody otrzymali: Wojciech Bosak z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, Katarzyna Adamiak z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, Bartłomiej Ochałek z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, Joanna Niziołek z Zespołu Szkół nr 2 w Jaśle, Dominika Wojtunik z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle, Robert Ciężabka z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, Paweł Miśkowicz z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle oraz Aneta Konieczny z Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie, Sylwia Hendzel z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach i Monika Szafarz z Zespołu Szkół w Trzcinicy.
- Jest to dla was szczególne wyróżnienie, bo jesteście elitą młodzieży powiatu jasielskiego. To, co najcenniejsze w życiu, to wiedza, która pozwoli wam w przyszłości zdobywać różne poziomy, pozwalające funkcjonować w społeczeństwie, tym społeczeństwie, które stawia na wiedzę i innowacyjność – podkreśla Franciszek Miśkowicz, wicestarosta jasielski.
– Gratuluję dyrektorom szkół, ponieważ, to pod ich kierownictwem oraz wychowawców i nauczycieli ta młodzież zdołała osiągnąć tak wysoki poziom wiedzy, wychowania i umiejętności – dodaje Franciszek Miśkowicz.
Gospodarzem uroczystości był Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle, natomiast część artystyczną przygotowała młodzież ZS nr 3 w Jaśle, pod kierownictwem Ewy Łąckiej.
„Bene meritus" zostało ustanowione przez zarząd powiatu w 2001 r. Jego celem jest nagradzanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie tylko osiągają znakomite wyniki w nauce, ale także reprezentują swoją szkołę w konkursach, zawodach, olimpiadach i turniejach. Angażują się w działalność samorządu szkolnego, są organizatorami życia szkoły, propagują wśród rówieśników wartościowe formy rozwijania zainteresowań, rozrywki i rekreacji oraz wykazują pomoc, życzliwość i uczynność w stosunku do kolegów. Kandydatów do wyróżnienia „Bene meritus" zgłaszają wychowawcy klas, po zasięgnięciu opinii samorządu klasowego. Rada pedagogiczna każdej szkoły wyłania jednego ucznia i przedstawia go zarządowi powiatu, wraz z prezentacją jego osiągnięć.
mad/powiat
